kwasy??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-25, 15:38   #1
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139

kwasy???


Stosuje od paru dni skinoren i acnederm. moze to juz bylo ale prosze o rade. czy stosujac te kremy mogę iść na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki? Czy one powodują ze skóra się mniej opala albo coś podobnego?
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 15:49   #2
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139
Re: kwasy???

Mama jeszcze jdno pytanko
Czy wskazane jest stosowanie peelingu??
Czy moze mi zejsc troche opaleznizna?
Blagam o odpowiedz jeszcze sie nie znam zbyt dobrze na walce z trądzikiem
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 16:29   #3
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Re: kwasy???

To zalezy czy masz silny tradzik.nie wiem co to sa za srodki, ale skoro sa na tradzik..to raczej nie mozna sie zbytnio opalac.Podobno majac tradzik wogole sei nie powinno opalac buzi( tzn. chodzi o dlugotrwala bezposrednia ekspozycje na sloncebowiadomo ze troche slonca nie szkodzi-chociaz to nasz "dzisiejsze" slonce nie jest zbyyt zdrowe )Na oczyszczenie sadze ze mozesz isc, ale jesli masz silne zminy i te masci( czy co to jest-sa bardzo silne)to poweinnas spytac sie kosmetyczki czy mozesz.aha radze ci isc do dobrej i znanej a nie takiej , ktora powei ci ze mozna, zeby tylko zarobic.peeling tez mozesz stosowac , ale delikatny. W sumieto to ciezko mi odpowiedziec na twoje pytanie, bo nie weim czy masz silny tradzik
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 17:59   #4
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Re: kwasy???

Ewciu stosujac te preparaty bezwzglednie nie mozesz opalac buzi. kremiki z filtrami przynajmniej 30 na twarz. a oczyszczanie to mi sie wydaje ze nie przeszkadza bo sama lecze sie roznymi lekami i dermatolożka polecila mi chodzenie systematyczne na oczyszczanie. co do peelingu to mam mieszane uczucia bo skinoren zawiera kwas azaleinowy ktory juz sam ma dzialanie keratolityczne to nie wiem czy warto buzke jeszcze dodatkowo meczyc. ale mysle ze delikatny enzymatyczny to nie powinien zaszkodzic. i jeszcze jedno zaslyszane (nie wiem czy prawdziwe) ale przy kw. azaleinowym trzeba podobno wogole uwazac na kosmetyki ktore sie stosuje podczas kuracji bo moga wchodzic w reakcje i ma to wplyw niekorzystny. ale glowy za to nie dam uciac a co do opalania to na 100%. pozdrawiam
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 20:45   #5
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139
Re: kwasy???

sorki ale pomylilam sie wpisujac jedną nazwe to mial byc clindacne zamiast acnederm, wybaczcie
mój trądzik chyba raczej jest mały, ponieważ mam tylko podskórne krostki (nie ropne) i zaskórniki, moja dermatolog mowiła cos zeby opalać sie ale wczesniej zmyćz sibie teę masc
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 21:24   #6
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Re: kwasy???

hmm to ciekawe. problem lezy raczej w skinorenie moim zdaniem bo to on zawiera kwas azaleinowy a tego raczej sie nie opala. ale coz twoj wybor. nie podwazam twojej dermatolog ale cytuje opinie innych dermatologow. ja bym jednak uwazala na buzke. reszte mozesz spokojnie opalac. pozdrawiam.
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 11:31   #7
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139
Re: kwasy???

skinoren mam stosowac na noc
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-26, 13:27   #8
eressea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 56
GG do eressea
Re: kwasy???

Nie szkodzi, ze na noc, mimo to nalezy unikac silnego słońca i stosowac kremy z filtrami.
eressea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 21:50   #9
eow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 5
Re: kwasy???

używałam skinorenu w lecie i byłam wtedy na wakacjach na rodos a wiec dużo słonca było, ale fakt że nie stosowałam systematycznie tzn jak miałam twarz bardziej opaloną to tego dnia nie smarowałam i zawsze tylko na noc. zresztą dermatolog dała mi wtedy właśnie skinoren bo podobno na lato jest bezpieczniejszy niz inne leki (chyba w miarę bezpieczny jest też differin). ale oczywiście trzeba przy tym pamietac o kremach ochronnych i nie przesadzac z tym opalaniem sie.
eow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.