peeling enzymatyczny a mechaniczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-28, 10:12   #1
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001

peeling enzymatyczny a mechaniczny


Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie stąd moje pytanie: czym się różni piling enzymatyczny od zwykłego? Czy są jakieś przeciwskazania do jego stosowania (i jak często można stosować). Bardzo bym jeszcze prosiła o podanie nazwy polecanych przez was tego typu pilingów.
Pozdrawiam

PS: Pytam, bo wyczytałam, że taki piling jest skuteczniejszy w walce z wrastającymi włoskami.
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 10:27   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: piling enzymatyczny

peeling zwykly ma scierajace drobinki i nie jest polecany do wrazliwych cer, a enzymatychny to poprostu cos w rodzaju zelu ktory naklada sie na twarz i trzyma okreslana ilosc minut. Rozpuszcza on naskorek i jest polecany do wrazliwych cer, z tendencja do pekajacych naczynek. Ja uzylam tylko jeden razy peelingu enzymatycznego od Dermiki. Dostalam probke i starczyla tylko na raz, musze powiedziec ze nawet fajny byl, ale jaki jest na dluzsza mete to nie wiem bo na KWC nie balo jeszcze recenzji (moze teraz juz beda?)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 11:53   #3
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: piling enzymatyczny

peeling mechaniczny nie jest również polecany do cery trądzikowej czy po prostu z wypryskami, ponieważ może roznieść bakterie po całej twarzy
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 14:26   #4
Perla23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 221
Peeling enzymatyczny???

Jeszce chcialabym sie dowiedziec co to jest "Peeling enzymatyczny" Moze ktos wie??????????
Perla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 19:36   #5
baby_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 187
GG do baby_girl
Re: Peeling enzymatyczny???

piling enzymatyczny jest to taki piling ktory zluszcza naskorek ale dziala inaczej niz normalne pilingi (np. te gruboziarniste).Nakladasz go na twarz i nie masujesz nim twarzy tylko czekasz chwile a potem zmywasz woda.Takie pilingi sa szczegolnie zalecane przy cerach wrazliwych,naczynkowych i tradzikowych z ropnymi wykwitami-poniewaz nie roznosza bakterii po calej twarzy.
baby_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 19:42   #6
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Peeling enzymatyczny???

i ,jak dla mnie,są bardziej skuteczne od mechanicznych Delikatnie ale dokładnie wygładzają skórę i usuwają martwy naskórek Polecam.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-23, 15:00   #7
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: Peeling enzymatyczny???

Hej! Aga BJ, a jaki moglabys polecic? Ale jakis do 20 zl... pewnie takiego nie ma . Pzdr.
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-23, 15:16   #8
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Peeling enzymatyczny???

Kaori, są i to wiele
Ja ostatnio mam Erisa do cery naczynkowej (dokładnej nazwy nie pamiętam, ale kupowałam w aptece) - kosztował na pewno mniej niż 20 zł.
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-23, 15:23   #9
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: Peeling enzymatyczny???

Kolastyna z serii Piękno Natury tańszy niż 20 zł , a całkiem dobry no i mega wydajny
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 22:05   #10
flower by kenzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 18
Dot.: peeling enzymatyczny a mechaniczny

cześć ! ostatnio udzielam się na forach,głównie dlatego, że chcę dbać o twarz.
pilingi też mnie interesują, takie do cer wrażliwych, naczynkowych.
Kosmetyczka przed maseczką położyła coś co zaschło i póżniej fantastycznie starła to z buzi. Wiem, że to gommage z Cliniqua. Podobno można to kupić tylko na potrzeby gabinetu kosmetycznego.znacie dokładną nazwę? dzięki.
flower by kenzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 16:08   #11
orinoko1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Czeska Republika
Wiadomości: 1
Dot.: peeling enzymatyczny a mechaniczny

Pilingi
Piling polega na starciu martwych części naskórka, poprawia więc koloryt cery i przyspiesza odnowę. Do tego, że warto od czasu do czasu zrobić piling całego ciała i twarzy, nikogo nie trzeba przekonywać. Mężczyźni robią to przy okazji golenia. Kobiety mogą stosować pilingi, ale nie muszą. Przeciętna Azjatka zamiast pilingu używa twardej myjki. Jeśli jednak chcemy używać pilingu w kremie, to najlepiej wybierać drobnoziarnisty, np. ze zmielonymi pestkami brzoskwini. Dodatkowo dostarczymy skórze substancji nawilżających, których nie dostanie, gdy po prostu wyszorujemy twarz. Nie łudźmy się jednak, że piling za 400 zł, np. ze startymi cząsteczkami diamentu, będzie 40 razy lepszy od tego za 10 zł. Warto też wiedzieć, że pilingi enzymatyczne prawie nie działają – stężenie substancji aktywnych (czyli rozpuszczających martwy naskórek) jest w nich bardzo niskie. Jeśli skóra potrzebuje odnowy, lepiej wydać pieniądze na zabieg kwasami owocowymi lubmikrodermabrazję na całą twarz (ok. 200 zł) w gabinecie dermatologicznym. Stężenia preparatów tam stosowanych są dużo wyższe i działają na głębszych poziomach skóry, mobilizując komórki do odbudowy.
zaczerpniete z : newsweek.pl / ekonomia piekna
orinoko1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.