Ślub Cywilny - przebieg ceremoni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-28, 13:54   #1
kasia-kaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5

Ślub Cywilny - przebieg ceremoni


Nie znam się na tym forum, więc nie wiem czy pytanie umieszczam w dobrym miejscu. Chodzi mi o to jak wygląda ślub cywilny od strony formalnej(regułki itp)? Czy w każdym USC te formułki i biurokracja wyglada tak samo czy inaczej? jak sie zachowywać, co robić i mówić ile trwa
kasia-kaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 16:39   #2
Cacko
Przyczajenie
 
Avatar Cacko
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 15
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez kasia-kaha Pokaż wiadomość
Nie znam się na tym forum, więc nie wiem czy pytanie umieszczam w dobrym miejscu. Chodzi mi o to jak wygląda ślub cywilny od strony formalnej(regułki itp)? Czy w każdym USC te formułki i biurokracja wyglada tak samo czy inaczej? jak sie zachowywać, co robić i mówić ile trwa

czesc,
wiem,że taki ślub trwa 5 minut, jest strasznie drętwy, siedzi sie na krzesłach i powtarza jakąś przysięgę, na końcu obrączki. niestety więcej inforamcji nie posiadam.
Jeżeli ktos brał ślub cywilny za granicą proszę napiszcie, ile się te formalności załatwia i ile kosztuje taki ślub ( ceremonia)????
Cacko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 10:13   #3
kasia-kaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5
Dot.: Ślub Cywilny

a skorzystałam dużo wcześniej...ale nie ma żadnych interesujących mnie informacji ( np. takich jak podanych przez Cacko), są tylko suche informacje jakie dokumenty i gdzie złożyć ile co kosztuje......
kasia-kaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 10:24   #4
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Ślub Cywilny

Byłam kilka razy na ślubie cywilnym. Para Młodych czeka na korytarzu z gośćmi, później wychodzi po Was kobieta z USC i zaprasza do pokoju.

Zawarcie małżeństwa następuje publicznie, w obecności kierownika USC i dwóch pełnoletnich świadków po sprawdzeniu tożsamości ich i narzeczonych na podstawie dowodów osobistych.
-Najpierw urzędnik wygłasza mowę o roli małżeństwa jako podstawowej komórki społeczeństwa po czym pyta Parę Młodą czy zamierzają zawrzeć małżeństwo i czy uczynią wszystko, by ich małżeństwo było trwałe i szczęśliwe. Jako symbol zawartego związku małżonkowie zakładają sobie nawzajem obrączki.
Ta pierwsza i najważniejsza część uroczystości trawa około 10-15 minut.
-Kolejnym etapem ceremonii jest podpisanie aktu małżeństwa, najpierw przez Państwa Młodych, a następnie przez świadków oraz urzędnika U.S.C.
-Uroczystość kończą życzenia dla nowo zaślubionych, które jako pierwszy składa urzędnik, a następnie świadkowie, rodzice Pary Młodej i goście.

To chyba tyle

Pozdrawiam
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 10:41   #5
tarasia
Wtajemniczenie
 
Avatar tarasia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: góry
Wiadomości: 2 476
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Ja brałam slub cywilny w zeszlym roku i wcale nie narzekam!!
Wszystko zalezy gdzie znajduje sie USC. W Tarnowie jest w takim pałacyku z dala od centrum miasta i obok pięknego parku Sanguszków wiec wyglada bardzo ladnie, a w Krynicy-Zdroju jest w urzędzie miasta zaraz przy głównej drodze i jest beznadziejnie...
Fakt ze slub trwa krotko ale ja sie poplakałam, bo dla mnie to byla wspaniała chwila... i nie było tej całej nudnej oprawy kościelnej...
__________________
NASZ ŚLUB
w dniach
w latach



tarasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 11:02   #6
zielonaslomka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 12
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez Cacko Pokaż wiadomość
czesc,
wiem,że taki ślub trwa 5 minut, jest strasznie drętwy, siedzi sie na krzesłach i powtarza jakąś przysięgę, na końcu obrączki. niestety więcej inforamcji nie posiadam.
Jeżeli ktos brał ślub cywilny za granicą proszę napiszcie, ile się te formalności załatwia i ile kosztuje taki ślub ( ceremonia)????

Bez przesady! napewno nie 5 minut... i wcale nie musi być drętwy... jest równie piękny i ma swój urok jak kościelny. to bym powiedziała że kościelny jest sztuczny i drętwy. w cywilnym jest szybko i konkretnie. i napewno nerwy są równie wielkie jak przed księdzem.
zielonaslomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 11:09   #7
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez zielonaslomka Pokaż wiadomość
Bez przesady! napewno nie 5 minut... i wcale nie musi być drętwy... jest równie piękny i ma swój urok jak kościelny. to bym powiedziała że kościelny jest sztuczny i drętwy. w cywilnym jest szybko i konkretnie. i napewno nerwy są równie wielkie jak przed księdzem.
Każda ceremonia nie ważne czy w Kościele czy w USC tworzy specyficzny klimat, pełen wzruszeń i radości.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 11:16   #8
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez Cacko Pokaż wiadomość
czesc,
wiem,że taki ślub trwa 5 minut, jest strasznie drętwy, siedzi sie na krzesłach i powtarza jakąś przysięgę, na końcu obrączki. niestety więcej inforamcji nie posiadam.
Nie jakaś przysięge tylko najpiekniejsza i najwaznieją przysięgę w życiu.
Dla pary młodej jest to tak samo wzruszajaca, mistyczna i piekna ceremonia jak ta odbywająca się w kościele.
Mój slub cywilnu nie był drętwy. Wszyscy byli usmiechnięci, po przysiędze bili brawo i było super.
A ile cała ceremonii trwała? nie mam pojęcia ale napewno nie 5 min.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 11:46   #9
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Zawarcie małżeństwa następuje publicznie, w obecności kierownika USC i dwóch pełnoletnich świadków po sprawdzeniu tożsamości ich i narzeczonych na podstawie dowodów osobistych.
-Najpierw urzędnik wygłasza mowę o roli małżeństwa jako podstawowej komórki społeczeństwa po czym pyta Parę Młodą czy zamierzają zawrzeć małżeństwo i czy uczynią wszystko, by ich małżeństwo było trwałe i szczęśliwe. Jako symbol zawartego związku małżonkowie zakładają sobie nawzajem obrączki.
Ta pierwsza i najważniejsza część uroczystości trawa około 10-15 minut.
-Kolejnym etapem ceremonii jest podpisanie aktu małżeństwa, najpierw przez Państwa Młodych, a następnie przez świadków oraz urzędnika U.S.C.
-Uroczystość kończą życzenia dla nowo zaślubionych, które jako pierwszy składa urzędnik, a następnie świadkowie, rodzice Pary Młodej i goście.
Ja brałam ślub cywilny i wyglądało to właśnie tak jak napisała m.a.r.t.a

U nas pani urzędniczka wygłosiła piękną mowę na temat roli małżeństwa, nie jakąś tam sztampową regułke, ale raczej wzruszający wykład.... prawie jak kazanie
Ślub mieliśmy nie w tradycyjnym urzędzie, ale w pięknym Dworku otoczonym parkiem, w sali która nie wymagała już żadnego przystrojenia bo sama w sobie była reprezentacjna.
Wszyscy goście się tam zmieścili (96 osób) i było bardzo uroczyście i wzruszająco
A do tego wszystkiego druga pani grała na fortepianie Marsz Mendelsona przy wejściu i wyjściu, oraz jeszcze inną melodie (nie znam) w czasie składania podpisów pod aktem małżństwa
Było cudownie!!
I nie trwało 5 minut a 30!!

A co do tekstu przysięgi: obowiązuje jeden jednolity tekst przy wszystkich ślubach cywilnych. Ale ważne jest kto udziela ślubu. Jeden urzędnik załatwi to rzeczywiście w przysłowiowe 5 minut i będzie to wyglądało bardzo"urzędowo" i mało emocjonalnie, a inny z kolei (tak jak u nas) przeprowadzi ceremonie bardzo uroczyście.
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 14:28   #10
tarasia
Wtajemniczenie
 
Avatar tarasia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: góry
Wiadomości: 2 476
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Innymi słowy : Ślubowi cywilnemu mówimy TAK
__________________
NASZ ŚLUB
w dniach
w latach



tarasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 14:40   #11
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez Cacko Pokaż wiadomość
czesc,
wiem,że taki ślub trwa 5 minut, jest strasznie drętwy, siedzi sie na krzesłach i powtarza jakąś przysięgę, na końcu obrączki. niestety więcej inforamcji nie posiadam.
Jeżeli ktos brał ślub cywilny za granicą proszę napiszcie, ile się te formalności załatwia i ile kosztuje taki ślub ( ceremonia)????
nie siedzi sie
podczas składania przysiegi wszyscy wstają, zarówno młodzi jak i goście
przy wymianie obrączek również

i drętwo też nie jest (albo nie powinno być, ale to już zalezy od urzędnika i gości na sali)
u mnie absolutnie nie było, pod koniec ceremonii nam też goście bili brawo
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-30, 15:34   #12
nea200pl
Raczkowanie
 
Avatar nea200pl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 409
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez Cacko Pokaż wiadomość
czesc,
wiem,że taki ślub trwa 5 minut, jest strasznie drętwy, siedzi sie na krzesłach i powtarza jakąś przysięgę, na końcu obrączki. niestety więcej inforamcji nie posiadam.
Jeżeli ktos brał ślub cywilny za granicą proszę napiszcie, ile się te formalności załatwia i ile kosztuje taki ślub ( ceremonia)????
Mialam tylko slub cywilny i wcale nie byl dretwy ani nie trwal pieciu minut. Byl dla nas piekny i wzruszajacy. Stalismy przodem do siebie i za przewodniczacym ceremonii powtarzalismy slowa przysiegi. Pozniej nastapila wymiana obraczek, podpisanie aktu malzenstwa przez nas i naszych swiadkow oraz zyczenia.
Tak jak wiele osob napisalo nastroj jakiejkolwiek ceremonii zalezy od ludzi bioracych w niej udzial i jak sie do niej podejdzie. Jak dla mnie nie jest wazne gdzie jest slub, wazne ze lacze sie z wybrana osoba na dobre i zle.

Co do zagranicy, ceny slubow zaleza od kraju w ktorym sie planuje dana ceremonie. Nalezy pamietac ze kazdy kraj ma takze rozne wymogi co do dokumentow, zapowiedzi i czasu spedzonego w danym kraju (chodzi mi o to ze gdzieniegdzie nie mozna wziac slubu jezeli przebywa sie tam krocej niz miesiac).
__________________

nea200pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 19:20   #13
kasia-kaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

dzieki, o to mi chodziło
kasia-kaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 19:27   #14
Polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Polonaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 399
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
Ja brałam ślub cywilny i wyglądało to właśnie tak jak napisała m.a.r.t.a

U nas pani urzędniczka wygłosiła piękną mowę na temat roli małżeństwa, nie jakąś tam sztampową regułke, ale raczej wzruszający wykład.... prawie jak kazanie
Ślub mieliśmy nie w tradycyjnym urzędzie, ale w pięknym Dworku otoczonym parkiem, w sali która nie wymagała już żadnego przystrojenia bo sama w sobie była reprezentacjna.
Wszyscy goście się tam zmieścili (96 osób) i było bardzo uroczyście i wzruszająco
A do tego wszystkiego druga pani grała na fortepianie Marsz Mendelsona przy wejściu i wyjściu, oraz jeszcze inną melodie (nie znam) w czasie składania podpisów pod aktem małżństwa
Było cudownie!!
I nie trwało 5 minut a 30!!

A co do tekstu przysięgi: obowiązuje jeden jednolity tekst przy wszystkich ślubach cywilnych. Ale ważne jest kto udziela ślubu. Jeden urzędnik załatwi to rzeczywiście w przysłowiowe 5 minut i będzie to wyglądało bardzo"urzędowo" i mało emocjonalnie, a inny z kolei (tak jak u nas) przeprowadzi ceremonie bardzo uroczyście.

Kattie czy brałaś ślub w Dworku Białoprądnickim?

Też jestem z Krakowa i bardzo bym chciała wziąć tam ślub, ale nie wiem czy wymaga to jakiś specjalnych zabiegów, opłat itp? Co trzeba zrobić aby wziąć ślub właśnie tam a nie w USC?

I jeśli możesz to napisz proszę ile miesięcy wcześniej trzeba zacząć załatwianie. Będę dozgonnie wdzięczna za odpowiedź
__________________
mój wątek--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=729761
Polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 21:00   #15
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez Polonaise Pokaż wiadomość
Kattie czy brałaś ślub w Dworku Białoprądnickim?

Też jestem z Krakowa i bardzo bym chciała wziąć tam ślub, ale nie wiem czy wymaga to jakiś specjalnych zabiegów, opłat itp? Co trzeba zrobić aby wziąć ślub właśnie tam a nie w USC?

I jeśli możesz to napisz proszę ile miesięcy wcześniej trzeba zacząć załatwianie. Będę dozgonnie wdzięczna za odpowiedź
tak, własnie w Dworku Białoprądnickim brałam ślub

Z tymi ślubami to jest tak, że śluby w soboty są udzielane naprzemiennie, na Lubelskiej i własnie w Dworku. Czyli w Dworku śluby są co dwa tygodnie. Ale tylko w soboty. Bo na Lubelskiej można wziać slub w kazdy dzień tygodnia. Z tym że nie wiem, czy tak jest przez cały rok czy tylko w okresie letnim. O to juz musisz zapytac w USC. Ja brałam w lipcu. I śluby są udzielane od godz. 10 do 19, co 40 minut, czyli do wyboru są takie godziny: 10, 10.40, 11.20 itd. My braliśmy o 16.00. Bardzo optymalna godzina i pełna.
Za Dworek dodatakowo się płaci, czyli oprócz 84 zł które płaci się w USC, trzeba w Dworku w kasie zapłacic jeszcze 200.
Zeby sobie zarezerwowac wybrany termin to najlepiej jest isc 6 miesiecy wcześniej. Tak "otwierają"rezerwacje -czyli jak chcesz ślub np w lipcu to najwcześniej mozesz isc 1 lutego zaklepać termin. To sie tyczy głównie tego najbardziej "ślubnego"okresu czyli maj-wrzesień. W innych miesiacach jest mniej chętnych, ale najpóżniej termin trzeba rezerwowac 31 dni wcześniej.

jak masz jeszcze jakies pytania to pytaj
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 21:20   #16
Polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Polonaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 399
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Dzięki wielkie za obszerną odpowiedź

Bardzo mi pomogłaś

Ja mam jeszcze sporo czasu do załatwiania formalności, ale już zaczynam nasłuchiwać i wyszukiwać informacji. W Dworku ślub na pewno musi być wyjątkowy - nie byłam nigdy w USC na ślubie i nie wiem jak tam to wygląda, no ale z pewnością Dworek jest przyjemniejszy. Ech, może i mnie się uda tam załatwić...

Pozdrawiam serdecznie
__________________
mój wątek--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=729761
Polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 07:23   #17
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez Polonaise Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za obszerną odpowiedź

Bardzo mi pomogłaś

Ja mam jeszcze sporo czasu do załatwiania formalności, ale już zaczynam nasłuchiwać i wyszukiwać informacji. W Dworku ślub na pewno musi być wyjątkowy - nie byłam nigdy w USC na ślubie i nie wiem jak tam to wygląda, no ale z pewnością Dworek jest przyjemniejszy. Ech, może i mnie się uda tam załatwić...

Pozdrawiam serdecznie
Nie ma za co
Staraj sie załatwic Dworek, bo tam jest zdecydowanie lepiej niz nz lubelskiej.
Byłam na jednym slubie na Lubelskiej. Niby było ok. Tam sala ślubów też jest bardzo ładna, ale:
- nie jest duza i wtedy wszyscy goście się nie zmieścili, częśc stała na korytarzu i zapuszczali zurawia przez uchylone drzwi, w sali zmiesci sie ok 50 osób,
- otoczenie przed USC - porażka, nie ma gdzie zaparkowac auta, życzenia składane były prawie na ulicy, młodzi zbierali grosiki z ulicznego chodnika, no i obcy ludzie przechodzili, noo, nie podobało mi sie

A w Dworku..... zupełnie inny klimat
Polecam zdecydowanie!

A kiedy planujesz uroczystość?
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 18:21   #18
Polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Polonaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 399
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Dzięki raz jeszcze

Ja mam jeszcze czas do załatwiania formalności, na razie jesteśmy na etapie rozglądania się i dowiadywania co i jak. Najwcześniejszy możliwy termin to połowa przyszłego roku.

W Dworku byłoby super...

pozdrawiam ciepło
__________________
mój wątek--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=729761
Polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 09:58   #19
encore11
Raczkowanie
 
Avatar encore11
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 77
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez Cacko Pokaż wiadomość
czesc,
wiem,że taki ślub trwa 5 minut, jest strasznie drętwy, siedzi sie na krzesłach i powtarza jakąś przysięgę, na końcu obrączki. niestety więcej inforamcji nie posiadam.
Jeżeli ktos brał ślub cywilny za granicą proszę napiszcie, ile się te formalności załatwia i ile kosztuje taki ślub ( ceremonia)????
ja co prawda nie brałam ślubu za granicą ale mój przyszły mąż jest obcokrajowcem wiec wiem jak to wygląda tutaj: musieliśmy załatwić pozwolenie z jego ambasady a ja musiałam podpisać jakieś oświadczenie i porozmawiać z panią, która chciała się upewnić czy to nie jest ślub 'dla obywatelstwa' :/ zajęło to ok 30 minut i kosztowało 200 zl. Pózniej z tymi dokumentami poszliśmy do USC (trzeba też pokazać np. karte pobytu- udowodnić ze jest się tu legalnie) i już zwykłe polskie procedury i 80 zł.
__________________

encore11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-07, 11:19   #20
moniczka_2010
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka_2010
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 982
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Hej dziewczyny ja planuje ślub cywilny w tym roku i nie wiem za bardzo jak to wygląda w Siedlcach ale mam nadzieje ze lipy nie będzie i mimo ze to tylko cywilny to pani go dająca stworzy miły klimat. a może da sie z kimś ustalić jak ma to wyglądać? u nas będą tylko najbliżsi czyli rodzice i rodzeństwo a i tak nie wiem w co sie ubrać bo to już będzie pewnie 6-7 mies ciąży
__________________
moniczka_2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 18:33   #21
kasia-kaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

I już po strachu !!!!! ale było pięknie....muzyka, przemowa Kierownika SC, po przysiędze każdy otrzymał kieliszek szampana a świadek wygłosił mowę.......... cudo ;-) a najbardziej bałam się że pomyle imiona....( ma 2 imiona...w tym drugie dostał po swoim ojcu..więc pomyłka byłaby niewskazana) i że jako osoba leworęczna rozmażę podpis składany piórem..... a ludzi było więcej niż pomieściła sala ;-)
kasia-kaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 19:05   #22
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Bardzo się cieszę kasia-kaha, że wszystko się udało. A teraz pozostaną Wam piękne wspomnienia. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze ...
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 19:37   #23
Polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Polonaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 399
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Gratulacje i wszystkiego dobrego!
__________________
mój wątek--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=729761
Polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 19:10   #24
kamilam3
Raczkowanie
 
Avatar kamilam3
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 189
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

A ile taki ślub cywilny kosztuje i ile wcześniej trzeba iść do USC "zaklepać" datę??
__________________
"Miej serce i patrzaj w serce"
kamilam3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 21:07   #25
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez kamilam3 Pokaż wiadomość
A ile taki ślub cywilny kosztuje i ile wcześniej trzeba iść do USC "zaklepać" datę??
84 zł opłaty za sporządzenie aktu małżeństwa
termin najwcześniej można zaklepać 6 miesięcy przed ślubem, najpóźniej 31 dni przed ślubem
i tak jest w każdym USC bo to są odgórne przepisy
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 18:08   #26
kamilam3
Raczkowanie
 
Avatar kamilam3
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 189
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
84 zł opłaty za sporządzenie aktu małżeństwa
termin najwcześniej można zaklepać 6 miesięcy przed ślubem, najpóźniej 31 dni przed ślubem
i tak jest w każdym USC bo to są odgórne przepisy


84 ZŁ i to wszystkie opłaty na ślub cywilny?? Chodzi mi o same urzędowe sprawy
__________________
"Miej serce i patrzaj w serce"
kamilam3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 05:59   #27
tarasia
Wtajemniczenie
 
Avatar tarasia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: góry
Wiadomości: 2 476
Z tego co pamiętam to płaci się również za odpis aktu urodzenia, ponieważ musi on być specjalny do ślubu.
Nie pamiętam ceny, ale chyba koło 20 zł (tak przynajmniej znalazłam w internecie).

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
(...)tym że nie wiem, czy tak jest przez cały rok czy tylko w okresie letnim. O to juz musisz zapytac w USC. Ja brałam w lipcu.
W Tarnowie od września (sezon zimowy), śluby udzielane są nie w każdy weekend. W październiku 2006 na przykład śluby były jedynie 14.10.
Podobno zależy to od ilości chętnych
__________________
NASZ ŚLUB
w dniach
w latach




Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2008-04-10 o 02:15 Powód: post pod postem
tarasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 07:19   #28
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez kamilam3 Pokaż wiadomość
84 ZŁ i to wszystkie opłaty na ślub cywilny?? Chodzi mi o same urzędowe sprawy
tak, to są wszystkie opłaty za ślub cywilny w USC,
Cytat:
Napisane przez tarasia Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam to płaci się również za odpis aktu urodzenia, ponieważ musi on być specjalny do ślubu.
Nie pamiętam ceny, ale chyba koło 20 zł (tak przynajmniej znalazłam w internecie).
do ślubu przynosi sie odpis aktu urodzenia normalny, a nie jakis specjalny
więc jesli nie ma sie w domu odpisu aktu urodzenia, to trzeba go wyciągnąc z USC i wtedy sie płaci
natomiast jeśli ślub cywilny bierze się w tym samym USC gdzie był sporządzony akt urodzenia, to wtedy nie trzeba miec aktu urodzenia, a tylko "notatke urzedowa z aktu urodzenia", wydają od ręki i za to sie nie płaci
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 05:48   #29
tarasia
Wtajemniczenie
 
Avatar tarasia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: góry
Wiadomości: 2 476
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
tak, to są wszystkie opłaty za ślub cywilny w USC,


do ślubu przynosi sie odpis aktu urodzenia normalny, a nie jakis specjalny
więc jesli nie ma sie w domu odpisu aktu urodzenia, to trzeba go wyciągnąc z USC i wtedy sie płaci
natomiast jeśli ślub cywilny bierze się w tym samym USC gdzie był sporządzony akt urodzenia, to wtedy nie trzeba miec aktu urodzenia, a tylko "notatke urzedowa z aktu urodzenia", wydają od ręki i za to sie nie płaci
To w takim razie USC w Tarnowie mnie oszukał... Mieliśmy z mężem ze sobą normalny odpis aktu urodzenia (mój tata po mój specjalnie jechał do innego miasta- tam gdzie się urodziłam), a w USC poinformowano nas, że musi być specjalny do ślubu....
hmm...
__________________
NASZ ŚLUB
w dniach
w latach



tarasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 07:33   #30
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez tarasia Pokaż wiadomość
To w takim razie USC w Tarnowie mnie oszukał... Mieliśmy z mężem ze sobą normalny odpis aktu urodzenia (mój tata po mój specjalnie jechał do innego miasta- tam gdzie się urodziłam), a w USC poinformowano nas, że musi być specjalny do ślubu....
hmm...

pierwsze słysze o jakimś specjalnym akcie urodzenia

u naszym USC nic takiego nie było, mąż miał normalny odpis aktu urodzenia i wszystko załatwiliśmy, ja nie potrzebowałam aktu, tylko tę notatkę urzedową
(a nie sądze żeby od lutego sie zmieniły przepisy)
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 22:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.