TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-30, 13:07   #1
Ironlady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55

TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY


Przeczytałam chyba wsztystkie wątki na gazecie, by sięmniej wiecej dowiedzieć o wpływie witamin na cerę trądzikową. Jedyne, co udało mi się zebrać na ten temat to były pochwały owych preparatów:
-wit E (ponoć tania i widać efekty)
-wit B
-cynk Zincas i Zincas forte
-Dormin
Ktokolwiek z forum stosował te witaminki i po jakim czasie pomogły, w jakich dawkach oraz cenach. Z drugiej strony sceptycznie patrzę na te suplementy, ponieważ w ten sposób ciągłe łykanie tabletek może mieć negatywne skutki związane z wątrobą?Słyszałam też o Omedze firmy Galomegi, ale nie pamiętam czy miała wpływ na cerę trądzikową oraz o herbatce z bratka ale czy pojawia się początkowo wysyp pryszczy i po jakim czasie dojdzie do normy ?
Ironlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 13:48   #2
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

ja łykałąm B6 witamine przepisaną przez dermatologa a potem kuracje 40 dniową tabletkami skrzypovita (są na włosy, cere, paznokcie). u mnei bardzo pomogło na tradzik, łądnie to złagodziło, no i paznokcie przestały mi się rozdwajać witamina B6 kosztuje 3,50 a skrzypovita 18 zł (na 40 dni po 2 tabletki dziennie). Polecam jeśli chcesz spróbować, mi pomogło a jeśli tobie nei pomoże to napewno nie zaszkodzi

pozdrawiam
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 22:25   #3
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

Mmm brałaś witaminę B6? Ja czytałem, że to właśnie szkodzi! Albo Wit.B5.Nie pamiętam .A co do przedawkowania witamin to na pewno co za duzo to niezdrowo. Aleherbatka z bratka nie powinna zaszkodzic sama ja pije.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 13:50   #4
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

brałam wit B6 i uwierz nie zaszkodziło a pomogło tyle że było to zalecenie dermatologa..moze nie każdy może ja brać...tak czy inaczej uważam że najlepiej poradzic się specjalisty
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 18:17   #5
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

jeszcze dodalabym witamine A.
i cynk raczej organiczny. firmy purritan pride czy cos w tym stylu.
omega 3 jak najbardziej, obojetnie jakiej firmy. firma lysi jest dobra.
wit b12 moze wywolywac tradzik polekowy, a moze rowniez go leczyc. roznie to bywa. u mnie B12 w zastrzykach wywolala straszny wysyp pryszczy
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 20:16   #6
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

Ja znowu łykałam przez 2 miesiące witamine B2 ( ok 3.50zł. 50 sztuk )i herbatkę z fiołka trójbarwnego ( ok 2 zł. 50 g.) i troche pomogło znaczy nie wyleczyło trądziku do końca tylko złagodziło objawy, ale warto spróbować choćby dlatego, że ta herbatka bardzo dobrze oczyszcza organizm z toksyn.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 08:03   #7
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

Mi pomogło trochę, złagodziło objawy i częstotliowść występowania Uwaga!!! bo sama nie mogę w to uwierzyć i nie wiem dlaczego???:/
*Kwas foliowy "Folik" i C- Rutin *
Mówię Wam, spróbujcie, efekty są zadowalające!!! Działa lepiej i szybciej niż antybiotyk Ani nie zmieniłam diety, ani sposobu pielęgnacj, poprostu to zaczęłam zazywać (żeby uchronić dziecko, gdybym coś tam tego) a c- rutin dlatego,że byłam trochę podziębiona i tu się zdziwiłam bo na cerę podziałało baaardzo sympatyczne
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 21:38   #8
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

Niedawno kupiłam sobie cynk w tabletkach jest naprawdę super, prawie nic już niemam. suuuuuuuuuper
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 13:23   #9
justynka2o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 349
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

a ile kosztuje ten cynk w tabletkach??na recepte czy bez?
justynka2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 18:49   #10
natasza2
Raczkowanie
 
Avatar natasza2
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 134
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

Cytat:
Napisane przez livy
jeszcze dodalabym witamine A.
Ja też . W szczególności połaczenie wit. A i E przynosi korzysci. Ja łykam Capivit A + E, za kazdym razem jak chce poprawić wyglad cery. Oczywiscie na efekty trzeba poczekac co najmniej miesiac, ale warto. Ogólny wygląd cery poprawia się i to znacznie, na trądzik tez mam wrazenie ze ma korzystny wpływ, nie jakis ogromny, ale zawsze.

pzdr
natasza2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 20:25   #11
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

Ja od siebie dodam do tej witaminy A jeszcze maść lub krem z witaminą A, kosztuje jakieś 2 zł, a oprócz łykania można jeszcze zewnętrznie ją stosować. Ponoć przyspiesza gojenie, nadaje się nawet do łuszczącej się skóry Myślę że można sprawdzić
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-14, 23:45   #12
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

Cytat:
Napisane przez justynka2o
a ile kosztuje ten cynk w tabletkach??na recepte czy bez?
Cynk jest bez recepty i jest naprawdę tani jakieś parę złoty. Nie znam dokładnej ceny.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:07   #13
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

a ile tych tableteki cynku trzba lykac na dzien?jak wy go stosujecie?
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 17:51   #14
Madx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

Ja tez piłam herbatke z bratka..ona pomaga wtedy jezeli trądzik jest wywołany zla przemiana materii..ale nie zaszkodzi profilaktycznie go pic bo oczyszcza organizm.W aptekach sa dostepna specjalnie dobrane kompleksy witamin do cery trądzikowej(Dormin),nie zaszkodza a na pewno wspomoga organizm.Wit B12 moze powodowac nasilenie tradziku..nie ma jej w tych kompleksach wit. do cery tradzikowej
Madx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 19:10   #15
Klaudusia
Przyczajenie
 
Avatar Klaudusia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tarnów...
Wiadomości: 6
GG do Klaudusia
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

Ja łykałam witamine E i kwas foliowy i to troche złagodziło . Ktore z tych witamin są najlepsze ??
__________________
[*] \"Cmentarze są pełne ludzi nie zastąpionych...\" [*]
Klaudusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 14:52   #16
egzit
Raczkowanie
 
Avatar egzit
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z komputera:)
Wiadomości: 50
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

Ja już mniej więcej pół roku łykam na przemian lub naraz Skrzypovitę, cynk, beta-karoten z witaminą A. Efekty przynajmniej w moim przypadku są ogromne. Może i nie miałam jakiegoś wielkiego trądziku ale co jakiś czas coś wyskakiwało.. a teraz? kompletnie nic Może moje pryszcze były wywołane jakimiś niedoborami, ale witaminki i krem skrzypowina skutecznie sobie z nimi poradziły, więc polecam.

egzit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 10:06   #17
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

Przedewszystkim wit. A i cynk oraz witaminy z grupy B, poza B12-ale ona i tak jest na recepte. Witamina E jest tlusta i dlatego nie mozna stosowac jej za wiele. Cynku nie mozna przedawkowac bo wywola efekty odwrotne.
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 00:22   #18
justyna_bog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 57
Lightbulb tradzik a witamina pp

niedawno slyszalam ze wlasnie witamina pp ma wplyw na poprawienie stanu skory, podobno lekarze nieraz wypisuja to na tradzik, czy ktos wie cos wiecej na ten temat???
justyna_bog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 16:52   #19
paulinaa16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 10
Dot.: tradzik a witamina pp

witamina pp jest na recepte ale można kupić bez czytałam gdzies ze ona pomaga podobnie jak witamina C, E, A, B-comlete (B12 źle wpływa, trądzik pogorsza się-w B comlete nie ma B12) no i własnie PP Myśle ze jeżeli nie będzie się jej brało za dużo-nie zaszkodzi, a pomóc może Opakowanie 20 tabletek kosztuje niecałe 2 zł Ja raz kupiłam i wybrałam, cudów nie widziałam, w końcu brałam to tylko 20 dni, więc czego się tutaj spodziewać ?? Nie jestem wytrwała. ::P Zaprzeczyć działaniu witaminy PP nie zaprzecze w sumie sama nie wiem, moze i mi pomogła, widziałam poprawe w okresie kiedy brałam ją, ale nie wiem czy to dzięki PP czy innym tabletkom i specyfikom które stosowałam
paulinaa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-11, 17:13   #20
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: tradzik a witamina pp

Kiedyś stosowałam tą witamine, chyba jakieś 2 miesiące, tylko nie pamiętam czy 3 czy 6 tabletek dziennie. Przepisał mi je dermatolog. Uważam, że pomaga
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 17:14   #21
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: tradzik a witamina pp

"Zbyt mała ilość witaminy B3 objawia się ogólnym osłabieniem, bezsennością, bólami głowy i kłopotami z pamięcią. Obserwuje się zaburzenia w działaniu układu nerwowego, prowadzące nawet do zaburzeń psychicznych, a więc agresywne zachowanie, wybuchy złości, niepokój, depresje, nadmierną aktywność. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy w organizmie występują trudności we wchłanianiu substancji odpowiedzialnych za pracę mózgu, a więc między innymi wspomnianego już tryptofanu. Stosowanie witaminy B3 łagodzi te objawy.

Niedobór B3 wywołuje pogorszenie stanu skóry, a więc choroby skórne, owrzodzenie ust, warg, przebarwienia (plamy) na skórze. Staje się ona zaczerwieniona i szorstka, powstają stany zapalne, szczególnie w tych miejscach ciała, które są wystawione na działanie promieni słonecznych oraz ulegają uciskowi i tarciu. Takie stany chorobowe zdarzają się wprawdzie rzadko, ale mogą trwać latami i mają chroniczny charakter.

Niewystarczająca ilość witaminy B3 powoduje niedomagania przewodu pokarmowego, czyli nieżyt żołądka i jelit, gdyż w żołądku zmniejsza się wytwarzanie kwasu solnego, a chorzy cierpią na dolegliwe i uporczywe biegunki prowadzące do wycieńczenia organizmu.

Toksyczność witaminy B3 jest niska, ale jej nadmiar może mieć negatywne skutki dla organizmu i dlatego należy przyjmować ją pod kontrolą lekarza. Niekiedy bowiem zbyt duża ilość tej witaminy powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych, bóle głowy, mrowienie, zaczerwienienie skóry, swędzenie głowy, szum w uszach, uczucie niestrawności. Za duże dawki mogą wywołać nawet żółtaczkę, arytmię serca i psychozy. Szczególnie powinni uważać ci, którzy są chorzy na astmę i cierpią na chorobę wrzodową. Przedawkowanie zwiększa też prawdopodobieństwo uszkodzenia wątroby, powoduje utratę łaknienia, podwyższa zawartość glukozy w osoczu i stężenie kwasu moczowego.


Gdzie znajduje się witamina B3?

Źródłami witaminy B3 (a także tryptofanu, z którego może być ona wytwarzana w organizmie) są produkty zawierające dużo białka, a więc chude mięso, wątróbka, serca, drób, ryby, fasola, groch. Znajduje się ona w drożdżach piwnych, suszonych brzoskwiniach, pełnym ziarnie, migdałach i grzybach."



Od siebie dodam tylko, że chyba na ulotce czytałam, że długotrwałe przyjmowanie witaminy PP w tabletkach może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, chyba biegunkę.

Dzienne zapotrzebowanie dla kobiet to około 13 mg. Pokrywają je np. 3 plastry chudego mięsa wołowego, 150 g pieczonego kurczaka, 300 g żółtego sera lub duży stek z łososia (oprócz tego- 100 g makreli to 4,7 mg, 100 g ziemniaków 1,3 mg, 100 9 groszku zielonego 1,19 mg, ponadto witaminę B3 zawierają śliwki, daktyle, awokado, orzeszki ziemne, pieczarki, figi, jajka i takie paskudztwa, których ja osobiście nie tknę- wątróbka i nerki :P).

Dermatolodzy zapisują te witaminę jak dodatek do leczenia trądziku. Odradzałabym Ci stosowanie jej bez konsultacji z lekarzem. Jesli bardzo chcesz się nią "leczyć" to spróbuj wit. B complex lub wzbogać dietę.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 18:18   #22
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: tradzik a witamina pp

Jeszcze znalazłam informację, że aby witamina PP lepiej się wchłaniała najlepiej łączyć ją z pokarmami zawierającymi witaminy B1, B2, B5 i H.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 19:03   #23
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: tradzik a witamina pp

Tą witaminkę PP (niacyna) zawierają np. tabletki drożdzowe
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 19:09   #24
latinka
Zadomowienie
 
Avatar latinka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 088
GG do latinka
Dot.: tradzik a witamina pp

witamine pp przepisala mi kiedys pani doktor wlasnie na tradzik a do tego w duecie byl differin- pomoglo
latinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 19:15   #25
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: tradzik a witamina pp

ciekawi mnie bardzo, skąd informacja o szkodliwości witaminy B12, jeśli chodzi o trądzik. przekopałam google i nic takiego nie znalazłam, co potwierdzałoby tę informację...
ktoś wie coś pewnego?
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 20:26   #26
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: tradzik a witamina pp

drożdże! one mają dużo tej witaminy. maseczka drożdżowa, stosowana regularnie, działa rewelacyjnie na skórę problemową, ale nie każdy lubi takie domowe kosmetyki. czytałam ostatnio w "Wysokich Obcasach", że na jesieni polskie firmy kosmetyczne (eris i jeszcze jakieś inne) mają wprowadzić kosmetyki z ta witaminą.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 22:41   #27
justyna_bog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 57
Smile Dot.: tradzik a witamina pp

kupilam wczoraj ta witaminke i pani w aptece powidziala ze moze mi sprzedac slabsze bo inne sa na recepte, w sumie na tych tez napisane ze na recepte ale jakos sie udalo dzis wzielam 2 tabletke i zobaczymy czy bedzie jakas poprawa po calym opakowaniu. Zadnych innych specyfikow na tradzik nie stosuje, jakis czas temu mialam wypisna przez dermatologa emulsje do mycia (lubex-ok25zl) ale po okolo tygodniu stosowania mialam tak wysuszona buzie ze masakra pomimo ze stosowalam kremik nawilzajacy. Obecnie raz na jakis czas myje buzie mydlem siarkowym + 2 razy dziennie plynem afrodyta, zdecydowanie polepszylo mi sie po tym ale jescze sa jakies pozostalosci ktore mam nadizje po tabletkach ustapia. Czas pokaze
justyna_bog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 22:49   #28
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: tradzik a witamina pp

Dziewczyny!! Ja bym na Waszym miejscu nie spodziewała się cudów po tabletkach PP. Najlepiej żeby wypowiedział się ktoś bardziej obeznany z tematem, ale moim zdaniem ta witamina NIE LECZY TRĄDZIKU tylko pomaga walczyć z zaczerwienieniami, gojeniem się wyprysków, podrażnieniem cery po leczeniu dermatologicznym, ale NIE ZAPOBIEGA PRYSZCZOM.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 22:57   #29
MAŁY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3
Dot.: tradzik a witamina pp

Cytat:
Napisane przez justyna_bog
niedawno slyszalam ze wlasnie witamina pp ma wplyw na poprawienie stanu skory, podobno lekarze nieraz wypisuja to na tradzik, czy ktos wie cos wiecej na ten temat???
CZEŚĆ ja zażywam 200mg 3 razy dziennie po 2 tabletki wraz z innymi witaminami ale nie wiem czy to przyności skutek jest to wprawdzie silny przeciwutleniacz. lecz poddaje sie dużyą ilością różnych specifików antybiotyków które właśnie skończyłem i peeling. więc nie wiem co tak dokładnie pomaga. lecz to jest witamina nie zaszkodzi mam nadzieje chyba że czegoś nie wiem pozdro
MAŁY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 23:01   #30
justyna_bog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 57
Smile Dot.: tradzik a witamina pp

to ja mam naprawde mala dawke bo 1 tabletka dziennie po 50mg takze chyba nie mam sie czego obawiac ze moze mi zaszkodzi a moze akurat cos troche wspomoze ta moja buziulke
justyna_bog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 21:07:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.