Co sądzą o Polakach ludzie za granicą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-15, 21:26   #1
maaril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 457

Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?


Cześć dziewczyny, mam nadzieje że nie było jeszcze takiego wątku (żeby nie było - szukałam). Pytanie zadaję z czystej ciekawości (tak tak, ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale nie mogłam się powstrzymać), takie jak w temacie - co sądzą o nas ludzie za granicą? Jakie są ich opinie na nasz temat? Np co o nas, Polakach, mówią tacy Brytyjczycy, Niemcy... zapraszam do komentowania
__________________
Od października studia - zaczynam nowy etap w życiu
Poza tym dbam o siebie

kod rabatowy na e-torebkę 40219d53


maaril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 21:34   #2
Goshiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 253
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Moj Maz twierdzi,ze Polakow w Londynie rozpoznaje po "niesmiertelnych" adidasach i plastikowej siatce w rece.
Nie chce oczywiscie wszystkich wrzucac do jednego worka,ale wsrod naszych znajomych Polacy opini dobrej nie maja i na nic moje tlumaczenia,ze wsrod tych wszystkich ludzi sa i tacy,ktorzy maja w glowie duzo wiecej.

Osobiscie za granica mialam dosyc przykry przypadek zwiazany wlasnie z Polakiem i wszystko skonczylo sie na sali sadowej niestety
__________________
Pomoz odnalezc Joanne Surowiecka
http://zaginiona.xt.pl/
Goshiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 21:55   #3
hotmaui
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 517
Unhappy Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Niestety - to niesamowite JAK Polacy są wobec siebie fałszywi czy wręcz PARSZYWI np. w UK gdzie mieszkałam. Naród z tak cudowną historią! z bohaterami narodowymi słynnymi na cały świat! nie potrafi się zjednoczyć czy chociaż SZANOWAĆ za granicą?... to potworne...
Jeśli w gre wchodzą pieniądze, nie ma u większości pojęcia honoru czy godności. Prędzej można oczekiwać na pomoc Anglika niż Polaka.
Smutne ale prawdziwe
hotmaui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 15:23   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez hotmaui Pokaż wiadomość
Niestety - to niesamowite JAK Polacy są wobec siebie fałszywi czy wręcz PARSZYWI np. w UK gdzie mieszkałam. Naród z tak cudowną historią! z bohaterami narodowymi słynnymi na cały świat! nie potrafi się zjednoczyć czy chociaż SZANOWAĆ za granicą?... to potworne...
Jeśli w gre wchodzą pieniądze, nie ma u większości pojęcia honoru czy godności. Prędzej można oczekiwać na pomoc Anglika niż Polaka.
Smutne ale prawdziwe
Jako osoba zamieszkujaca Niemcy moge sie pod tym podpisac. Owszem sa i normalni Polacy, ale ogolem kontakt jest ograniczony przez zlosliwosc, zawzietosc, kopanie dolkow i to przez osoby ktorych sie nie zna. Z Polakami mam kontakt ale okrojony.

Niedawno bylam na zakupach. Dzeko siedzialo w wozku sklepowym zapelnionym prawie do polowy, a chlop poszedl szukac rodzynek. Szlam kolo polek z warzywami. Widze idzie niemka bez wozka pare rzeczy w reku. Poczekalam jak mnie minie i jechalam dalej zatrzymujac sie przy kolejnych warzywach i obmyslajac czy mi to potrzebne czy nie. Spogladalam tez w bok, na meza, bo stal kolo rodzynek i ich nie widzial. Nagle slysze za soba glosno wypowiedzane w nerwach slowa: " stoi krowa i sie patrzy" i jednoczesnie ta pani z dwoma innymi wyminela mnie wozkiem i bulgoczac jeszcze pod nosem pojechala pod kase. Na poczatku nie zajazylam, myslalam, ze chodzi o kogos za mna, bo bylo pare osob grzebiacych w warzywach. Jednak analizujac pare razy ta sytuacje, doszlam do wniosku ze jednak chodzilo o mnie.

Mamy pare osob z PL z ktorymi sie odwiedzamy, ale jest to bardzo okrojona liczba osob. Moj maz mieszka tutaj juz 18 lat i mial duzy kontakt, ale przez zlosliwosc pozrywal kontakty z tymi ludzimi. Ja widzac zachowanie sie polakow na Flohmarktach czy w sklepach to w wiekszosci przypadkach udaje , ze nie naleze do tego narodu.

Poza tym polakow jako pracownikow uwaza sie tutaj ze dobrych pracownikow.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 16:16   #5
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Kiedys jak Polska nie byla w Unii to przynajmniej w Anglii Polacy mieli dobra opinie ale teraz juz nie.
Niedawno ogladalam program i tam wypowiadali sie rozni ludzie, ogolnie Polacy zostali przedstawienieni jako nietolerancyjny narod ,ktory nie potrafi sie zintegrowac.
Anglikow boli tez strasznie ,ze Polacy pobieraja tah masowo zasilki czasem na dzieci .ktore sa w Polsce a nie Anglii.
I czasem nie sposob sie dziwic , bo kiedy bylam w Polsce teraz na wakacjach i musialam pilnie isc do lekarza to nikt mnie przyjac nie chcial bo nie mam polskiego paszportu ani zadnego dowodu ,no a w Anglii to nie musi byc paszport brytyjski tylko jakikolwiek.

Ostatnio w sklepie spotkalam grupke Polakow ktorzy zachowywali sie glosno i wulgarnie jakby byli sami w tym sklepie.Wiem ,wiem Anglicy sa nie lepsi tez wrzeszcza i przeklinaja.
I to wrabianie wlasnych rodakow ,to chyba najgorsze.
Te powstajace firmy ,ktore za pieniadze pomagaja w zalozeniu konta ,zaltwieniu benefitow ,odszkodowan ,itp. za rzeczy ,ktore w rzeczywistosci nie placi sie Polscy chca od swoich rodakow pieniadze.To jest przykre.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 17:16   #6
gosiaczek94@buziaczek.pl
Zadomowienie
 
Avatar gosiaczek94@buziaczek.pl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 221
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

hmm ciągle wszycy pisza, że Polacy to tacy siacy i owacy zli i niedobrzy/
ale Na Boga wy tez jesteście POlakami.!
Nie ma idealnego narodu idealnych ludzi nie mozna tak uogólniać, sa ludzie i Ludzie.
Chciałabym nadmienic ze POlacy znani sa z narzekania, co zreszta nawet tutaj mozna zauważyc. Pozdrawiam.
__________________
gosiaczek94@buziaczek.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 19:36   #7
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Mam bardzo dobre zdanie o polskich studentach, ale o robotnikach budowlanych już niekoniecznie. Niestety widziałam kilka razy nieciekawe akcje w ich wydaniu. Raziło mnie słownictwo, (choć tego akurat inni nie rozumieli), a w weekendy to, że nie potrafili kulturalnie się napić tylko musieli się upić.
Najbardziej wstydziłam się za dwóch karków w dresach z butelką wódki w ręku. Jeden zachęcał drugiego do sikania na głównej alejce parkowej prowadzącej do wesołego miasteczka, którą to drogą przechodzili w między czasie rodzice z dziećmi. A użył następujących słów (po ocenzurowaniu) "No co się przejmujesz lej przecież nie jesteś w Polsce." Myślałam, że zapadnę sie pod ziemię. Duńczyków w takim stanie nigdy nie spotkałam.

Natomiast studenci to dla mnie osobny rozdział: serdeczni, pomocni, można na nich liczyć. Polubiłam wszystkich kolegów i koleżanki TŻ-eta.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-16, 20:58   #8
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

hmm..ja mam doswiadczen w ostatnim czasie bardzo wiele z rodakami i jest mi wstyd...wstyd za to co robia jak sie zachowuja i jakie swiadectwo daja...
przed kilkoma laty poznajac anglikow spotykamal sie z zyczliwoscia pomoca itp teraz slysze ile milonow Polakow przyjechalo, jak pija pluja na ulicach itp i jak kobiety polskie sie nie szanuja (ale wierze, ze sa te sznujace sie tez jeszcze)
Tu nie mam znajomego nawet jednego Polaka...zawisc zazdrosc jak ktos ma wiecej jest silniejsza...tylko funty w oczach a czy one sa najwazniejsze?? jak ktos ma wiecej to juz now w plecy ZGROZA
ostatnio bylam na szkoleniu gdzie byla polka wiec oczywiscie uslyszala moje imie zagadala gdzie pracuje??ile zarabiam????ile za chate??? itd
mnie osobiscie to przeraza ach odpowiedzialam jej, ze ciezko pracuje skomentowala, ze nie widac po moich dloniach!i zaraz z pytaniem czy mam meza starego anglika ktory mnie sponsoruje!!!szoook


Ale co pozytywnego slysze to, ze jestesmy bardzo sumiennymi, pracowitymi pracownikami w kazdym zawodzie!! i to mile

ech przykladow moge pisac bez konca raczej relacje z kazdego dnia

pozdrawiam serdecznie
ja kocham moja ojczyzne...
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 21:29   #9
hotmaui
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 517
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez gosiaczek94@buziaczek.pl Pokaż wiadomość
hmm ciągle wszycy pisza, że Polacy to tacy siacy i owacy zli i niedobrzy/
ale Na Boga wy tez jesteście POlakami.!
Nie ma idealnego narodu idealnych ludzi nie mozna tak uogólniać, sa ludzie i Ludzie.
Chciałabym nadmienic ze POlacy znani sa z narzekania, co zreszta nawet tutaj mozna zauważyc. Pozdrawiam.

Gosiu w każdy naród ma zalety i wady. Ja nie jestem osobą która narzeka tylko po to by narzekać i nie mam zamiaru ubliżać Polakom, bo jestem Polką jestem z tego dumna i zawsze wszystkim narodowościom to powtarzam. Opowiadam obcokrajowcom historie Polski i przeżycia Polaków bo ten temat jest mi wyjatkowo bliski - mój ukochany Dziadek siedział w wielu obozach koncentracyjnych, z narazniem życia pomagał swoim rodakom jak i reszcie i nosi znami swej pomocy do dziś. Wykłucam się zawsze o Polaków bo uważam, że jesteśmy wyjątkowo zasłużeni.
Dlatego właśnie TAK STRASZNIE MNIE BOLI jak widze jak Polak traktuje swojego rodaka za granicą - są wyjątki oczywiście, ale to są słowa dla tych którzy nie mają w tej sprawie czystego sumienia i żerują na sobie, w sposób poprostu niegodny. Mam nadzieje, że skłoni to do refleksji, bo myślenie, że zasady szacunku i postępowania z gosnością z daleka od domu nie obowiązuje, jest myśleniem dalece błędnym. Mieszkam za granicą i dziele swoim doświadczeniem.
hotmaui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 21:37   #10
maaril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 457
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Kurczę, o zachowaniu Polaków za granica tez słyszałam wiele, niekoniecznie dobrego. No ale cóż, ludzie są różni, jedni są na poziomie, że tak powiem zachodu - bardzie otwarci na nowe sytuacje, tolerancyjni, a inni są ich zupełnym przeciwieństwem. Mam jednak nadzieje że to sie niedługo zmieni.
__________________
Od października studia - zaczynam nowy etap w życiu
Poza tym dbam o siebie

kod rabatowy na e-torebkę 40219d53


maaril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 11:55   #11
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez gosiaczek94@buziaczek.pl Pokaż wiadomość
hmm ciągle wszycy pisza, że Polacy to tacy siacy i owacy zli i niedobrzy/
ale Na Boga wy tez jesteście POlakami.!
Nie ma idealnego narodu idealnych ludzi nie mozna tak uogólniać, sa ludzie i Ludzie.
Chciałabym nadmienic ze POlacy znani sa z narzekania, co zreszta nawet tutaj mozna zauważyc. Pozdrawiam.
Choc jetem Polka w polowie to strasznie mnie boli jak mowia o Polakach inni ludzie.Moj dziadek mi zawsze powtarzal ,ze pochodzenie czlowieka to bardzo wazna sprawa.Nie przebywam srodowisku Polakow za bardzo ale widze czasem na ulicy ,owszem tak zachowuja sie ludzie inni tez ,przeciez wszedzie w kazdym jednym narodzie ludzie pija ,kradna ,przekilinaja itp ale kiey taki Brtytjczyk widzi juz ktoregos z koleji Polaka ,ktory swoim zachowaniem jest nie zabardzo to ma swiadectwo wystawione.


Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Mam bardzo dobre zdanie o polskich studentach, ale o robotnikach budowlanych już niekoniecznie. Niestety widziałam kilka razy nieciekawe akcje w ich wydaniu. Raziło mnie słownictwo, (choć tego akurat inni nie rozumieli), a w weekendy to, że nie potrafili kulturalnie się napić tylko musieli się upić.
Najbardziej wstydziłam się za dwóch karków w dresach z butelką wódki w ręku. Jeden zachęcał drugiego do sikania na głównej alejce parkowej prowadzącej do wesołego miasteczka, którą to drogą przechodzili w między czasie rodzice z dziećmi. A użył następujących słów (po ocenzurowaniu) "No co się przejmujesz lej przecież nie jesteś w Polsce." Myślałam, że zapadnę sie pod ziemię. Duńczyków w takim stanie nigdy nie spotkałam.

Natomiast studenci to dla mnie osobny rozdział: serdeczni, pomocni, można na nich liczyć. Polubiłam wszystkich kolegów i koleżanki TŻ-eta.
Czy studenci sa tacy swieci to bym raczej nie powiedziala.
Robotnicy sa be bo nie pokonczyli szkol no ale studenci sa kochani bo przeciez sie ucza.

Niedaleko mnie jest kilka akademikow i widzialam na co stac studentow i to wzelkiej narodowosci (duzo Polakow).Policja tam przyjezdza praktyczne codziennie.Pijanstwo ,bijatyki ,widzialam na wlasne oczy wyrzucane krzesla przez kono.A kiedys to byl taki spokojny akademik...

Jakies zle zachowania nie sa spowodowane tym skad pochodzimy ,czy jestesmy studentami ,czy robotnikami ,czy jestesmy czarni ,biali, czerowni itp to zalezy od wychowania ,kultury.
Ta niechec do Polakow wziela sie stad bo teraz moze kazdy przyjechac niewazne kto sa otwarte granice i kazdy ma prawo.Nie ma selekcji jaka byla kiedys i przez to ludzie widza pewne zachowania.A wiadomo ,ze co zle to widzi sie u kopgos a nigdy u siebie.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-17, 12:01   #12
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez gosiaczek94@buziaczek.pl Pokaż wiadomość
Nie ma idealnego narodu idealnych ludzi nie mozna tak uogólniać, sa ludzie i Ludzie.
Chciałabym nadmienic ze POlacy znani sa z narzekania, co zreszta nawet tutaj mozna zauważyc. Pozdrawiam.
To prawda, żaden naród nie jest idealny, ale dziewczyny opowiadały o swoich własnych wrażeniach, co nie znaczy, że jest im przyjemnie, jak słyszą negatywne opinie o swoich rodakach. Żyje w Polsce i wiem doskonale, jak zawistni, małostkowi, podli i obojętni potrafią być moi rodacy. Nie wszyscy, ale BARDZO wielu. Skoro wielu moich znajomych podziela moją opinię, dlaczego cudzoziemcy mieliby nas wychwalać pod niebiosa?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 13:13   #13
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

a ja nie spotkalam zadnych chamskich i niemilych Polakow (jeszcze), wrecz przeciwnie wszyscy byli mili. A jaka opinie slyszalam o Polakach? ze sa sumienni, pracowici, nie narzekaja na prace niektorzy Anglicy powiedzieli mi, ze jakby mogli to zatrudnialiby samych Polakow. I absolutnie nie zgodze sie z tym ze Ci pracujacy na budowie sa zli i bee. Wrecz przeciwnie, wlasnie tych z budowy zachwalaja najbardziej - ze wszystko umieja zrobic i sa dobrymi fachowcami.
i piszecie ze polacy sa znani z tego ze chlaja i sie glosno zachowuja a wystarczy wyjsc na miasto w sobote wieczorem i zobaczyc jak sie bawia Angole - biegaja bez koszulek, wymiotuja na ulicach - oni tez nie sa swieci. Albo jak sie zachowuja w Polsce na kawalerskich albo panienskich wieczorach. Wiec zanim Oni sami wypowiedza sie na temat Polakow to proponuje blizej przyjrzec sie wlasnemu narodowi z 14letnimi dziewczynkami z dziecmi, mlodymi dresiarzami z bronia i wiecznie imprezujaca mlodzieza...
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 13:35   #14
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Mnie osobiście nie dotknęło jeszcze chamstwo Polaków za granicą
Anglicy póki co, z tego co wiem, zdanie o nas mają dobre, nie narzekają specjalnie
Co do obserwacji jednego Anglika, to podobno Polacy zawsze się spieszą, biegną i widać, że nie wiedza gdzie idą tak naprawdę
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 13:36   #15
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez iwONKA595 Pokaż wiadomość
z 14letnimi dziewczynkami z dziecmi, mlodymi dresiarzami z bronia i wiecznie imprezujaca mlodzieza...
no, w Polsce zdarza to się coraz częściej.


P.S.
przepraszam za post pod postem
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 13:50   #16
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
To prawda, żaden naród nie jest idealny, ale dziewczyny opowiadały o swoich własnych wrażeniach, co nie znaczy, że jest im przyjemnie, jak słyszą negatywne opinie o swoich rodakach. Żyje w Polsce i wiem doskonale, jak zawistni, małostkowi, podli i obojętni potrafią być moi rodacy. Nie wszyscy, ale BARDZO wielu. Skoro wielu moich znajomych podziela moją opinię, dlaczego cudzoziemcy mieliby nas wychwalać pod niebiosa?

O widzisz, takie samo zdanie mam o Polakach w PL. Mieszkajac jeszcze w PL i nie mjac zielonego pojecia, ze kiedys z kraju wyjade, doszlam do takich samym, albo moze lepiej napisac podobnych wnioskow. Niestety i w PL mialam takie zdanie jak tutaj. Polacy sa zawistni, zazdrosni. Wyjatek nie czyni reguly i oczywiscie nie kazdy taki jest, ale w moim otoczeniu niestety tych wyjatkow bylo bardzo malo. Wyjechalam z kraju i szok. Myslalam, ze bedzie lepiej, a jednak jest to samo, a moze i gorzej. Gorzej, bo sie tego nie spodziewalam za granica. Myslalam, ze bedzie tak jak pokazuje TV amerykanska polonie, ze bedziemy sie trzymac razem, wspierac , pomagac. Tutaj czuje sie bardziej oblude , zawisc i pewnie dlatego tak mnie to na poczatku zabolalo. wyjechalam z kraju, a jesli chodzi o moj wlasny narod mialam gorzej niz w kraju, gdzie czlowiek byl do tego przyzwyczajony.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 14:29   #17
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
Czy studenci sa tacy swieci to bym raczej nie powiedziala.
Robotnicy sa be bo nie pokonczyli szkol no ale studenci sa kochani bo przeciez sie ucza.

Niedaleko mnie jest kilka akademikow i widzialam na co stac studentow i to wzelkiej narodowosci (duzo Polakow).Policja tam przyjezdza praktyczne codziennie.Pijanstwo ,bijatyki ,widzialam na wlasne oczy wyrzucane krzesla przez kono.A kiedys to byl taki spokojny akademik...

Jakies zle zachowania nie sa spowodowane tym skad pochodzimy ,czy jestesmy studentami ,czy robotnikami ,czy jestesmy czarni ,biali, czerowni itp to zalezy od wychowania ,kultury.
Ta niechec do Polakow wziela sie stad bo teraz moze kazdy przyjechac niewazne kto sa otwarte granice i kazdy ma prawo.Nie ma selekcji jaka byla kiedys i przez to ludzie widza pewne zachowania.A wiadomo ,ze co zle to widzi sie u kopgos a nigdy u siebie.
Polski robotnik za granicą bywa, że ma tytuł magistra. Przynajmniej ja znam osoby, które po studiach zrezygnowały z pracy biurowej na rzecz dobrze płatnej pracy fizycznej poniżej kwalifikacji.
Co do mojej wcześniejszej wypowiedzi to nie uogólniałam przecież do całej grupy, a pisałam o swoich obserwacjach i ludziach z którymi się zetknęłam. Nie było tam stwierdzeń negujących jakikolwiek zawód. Dlatego dziwny jest dla mnie twój komentarz z cytatem mojego postu. Każdy zbiera swój własny bagaż doświadczeń, a ja trafiłam na takich a nie innych studentów i takich a nie innych robotników budowlanych.


Z ostatnią częścią twojej wypowiedzi zgadzam sie w 100%.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 15:36   #18
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Ostatnio na lotnisku uslyszalam od pewego pana,ze Polacy to zycie
Niestety nie zapytalam,co mial na mysli
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 19:15   #19
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Polski robotnik za granicą bywa, że ma tytuł magistra. Przynajmniej ja znam osoby, które po studiach zrezygnowały z pracy biurowej na rzecz dobrze płatnej pracy fizycznej poniżej kwalifikacji.
Co do mojej wcześniejszej wypowiedzi to nie uogólniałam przecież do całej grupy, a pisałam o swoich obserwacjach i ludziach z którymi się zetknęłam. Nie było tam stwierdzeń negujących jakikolwiek zawód. Dlatego dziwny jest dla mnie twój komentarz z cytatem mojego postu. Każdy zbiera swój własny bagaż doświadczeń, a ja trafiłam na takich a nie innych studentów i takich a nie innych robotników budowlanych.


Z ostatnią częścią twojej wypowiedzi zgadzam sie w 100%.
A to Pardon ,myslalam ,ze piszesz ,ze robotnicy sa tacy zli.Przepraszam ,teraz wiem ,ze poprostu na takich sie natknelas.


Wracajac do tematu dzis na BBC news byla wzmianka ,ze ludzie ze wschodu sa najbardziej uciazliwi i wszedzie sprawiaja problemy.Nie bardzo wiem o co chodzi bo nie slyszalam poczatku.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-17, 19:39   #20
kapti
Raczkowanie
 
Avatar kapti
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Osnabrück
Wiadomości: 31
GG do kapti
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Witam...widze po wypowiedziach, ze panuje o nas wszedzie podobna opinia...
No tak, ja mieszkam od 1,5 roku w Niemczech...i nie chce sie wstydzic tego, ze jestem Polka, lecz mimo wszystko wstyd jest...Temat rzeka. Tylko jak to zmienic?? To zdanie o nas jest juz tak gleboko zakorzenione w mentalnosci innych narodow, ze szkoda gadac. Mnie to wkurza na maksa, jak ogladam wiadomosci lub programy, w ktorych o Polsce mowa-nie wiem, czy zdarzylo mi sie choc raz, zebym cos pozytywnego o nas uslyszala...Szkoda tylko, ze na siebie popatrzec nie umieja...To, ze Polak to kombinator, zlodziej i cale zlo...musi miec jakas przyczyne, ale zaden Niemiec czy inny ktos nie zastanowi sie, dlaczego musielismy sobie w ten czy inny sposob po prostu radzic latami - mam na mysli I, II wojne, potem komuna, niedawna i aktualna sytuacja polityczna, balagan w kraju, itd. ... ciagle cos, co nas zmuszalo do kombinatorstwa.
A osobiscie...glupia sprawa, jestem bardzo uwazna jesli chodzi o kontakty i znajomosci z Polakami, nie mam zaufania...I z kim nie rozmawiam, to kazdy to samo mowi-Polak za granica lajdak...ale to stereotyp, jednak fakt faktem skads sie wzial...
A ile dyskusji, klotni wrecz przezylam, zeby kogos przegadac, dogadac, obronic lub przynajmniej przedstawic fakty, ze niekoniecznie tak jest...mysle, ze mlode pokolenie Polakow duzo zmieni i dziwne, mimo ze nas nie lubia, chca nas do pracy (tania sila robocza?? zenada, ale coz...), i mimo ze tak gadaja negatywnie...hmm, mnie raczej wiekszosc znajomych lubi- chociaz Polka...(albo udaja)...Pzdr
kapti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 19:51   #21
kapti
Raczkowanie
 
Avatar kapti
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Osnabrück
Wiadomości: 31
GG do kapti
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

PS
Ale nie jestesmy tymi najgorszymi <lol>...
kapti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 20:01   #22
kapti
Raczkowanie
 
Avatar kapti
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Osnabrück
Wiadomości: 31
GG do kapti
Thumbs up Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez iwONKA595 Pokaż wiadomość
a ja nie spotkalam zadnych chamskich i niemilych Polakow (jeszcze), wrecz przeciwnie wszyscy byli mili. A jaka opinie slyszalam o Polakach? ze sa sumienni, pracowici, nie narzekaja na prace niektorzy Anglicy powiedzieli mi, ze jakby mogli to zatrudnialiby samych Polakow. I absolutnie nie zgodze sie z tym ze Ci pracujacy na budowie sa zli i bee. Wrecz przeciwnie, wlasnie tych z budowy zachwalaja najbardziej - ze wszystko umieja zrobic i sa dobrymi fachowcami.
i piszecie ze polacy sa znani z tego ze chlaja i sie glosno zachowuja a wystarczy wyjsc na miasto w sobote wieczorem i zobaczyc jak sie bawia Angole - biegaja bez koszulek, wymiotuja na ulicach - oni tez nie sa swieci. Albo jak sie zachowuja w Polsce na kawalerskich albo panienskich wieczorach. Wiec zanim Oni sami wypowiedza sie na temat Polakow to proponuje blizej przyjrzec sie wlasnemu narodowi z 14letnimi dziewczynkami z dziecmi, mlodymi dresiarzami z bronia i wiecznie imprezujaca mlodzieza...
SWIETA PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
kapti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 08:02   #23
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Ja mam lekkie "rozdwojenie jaźni"
Bo jest duza różnica miedzy tym co słyszę o Polakach w telewizji czy czytam w prasie (już nie wspomne o niewybrednych dowcipach) a tym czego sama doswiadczam.

Oficjalnie, czyli w telewizji i w gazetach to Niemcy Polaków nie lubia i uważaja ich za złodziei, nierobów i kombinatorów.
Nieoficjalnie, czyli to co ja widze na codzień: Niemcy sa bardzo przyjaźnie do nas nastwieni.
Przyjechałam tu troche przestraszona, prawdę mówiąc bałam się jak nas tu przyjmą. A na miejscu wielkie zdziwienie: wszyscy sympatyczni, usmiechnieci i z ogromną checią we wszytskim pomagali. Nie wyczułam żadnej niecheci, nawet odrobiny. Sąsiedzi przyjęli nas wręcz z otwartymi ramionami, dzieciom nikt w szkole nie ubliża, moje obawy sie nie potwierdziły.
Ja nigdy nie słyszałam, żeby ktos narzekał na Polaków (może przy mnie się wstydza, ale dobre i to) Wręcz przeciwnie, moje opowiesci o Polsce doprowadziły do tego, ze sasiedzi zaczeli tam wyjeżdżać na wakacje I wracaja bardzo zadowoleni. Panie szczególnie nie moga się Polek nachwalic, że takie zadbane, zawsze pieknie ubrane...

Mnie tutaj jeszcze Niemiec przykrości nie zrobił(oby tak zostało). A jeździmy po Niemczech dużo.
Za to jak czasmi czytam gazety, to czuje sie niezbyt miło.

Z Polakami nie mam tu praktycznie żadnej stycznosci, bo akurat w tym miejscu gdzie mieszkam Polaków praktycznie nie ma.
Ale nie da się ukryć, że w większych miastach nie raz słyszałam język polski i też mi miło nie było. Bo z reguły były to przekleństwa...

A ci Polacy których tu spotykam (czasami) i z nimi rozmawiam, strasznie narzekają. Nie podoba im się tu totalnie, Niemców traktuja jak głupków, ogólnie: kraj paskudny a ludzie wredni.
Czasami zastanawiam się czy jestesmy w tym samym kraju

edycja. Musze jeszcze cos dopisać. Spotkałam tu tez młodych Polaków, którzy studiujączy tez pracują w bankach w Niemczech. I widzę, ze to młode pokolenie jest dużo mniej narzekające Układaja sobie życie po swojemu, dzieki własnej pracy czy nauce do czegos dochodzą i właściwie bardzo sa pozytywnie nastawieni do Niemców a Niemcy do nich.
To młode pokolenie Polaków wydaje mi się takie jakies bardziej otwarte na świat i innych ludzi i świat odpłaca im się tym samym.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2007-10-18 o 08:45 Powód: dopisek
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 17:14   #24
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Irandczycy myślą, że Polska to część Rosji. Myślą, że polski język i litewski to to samo. Chociaż znałam Irlandczyków, którzy odróżniali polskie pozdrowienie od słowackiego(!!!) No, ale nie o to chodzi w tym wątku. Generalnie wtyd mi było za Polaków, za ich zachowanie, przeklinanie na ulicy... za brak znajomości języka. Wstyd dlatego, że to moi rodacy, ale nie odpowiadam za dorosłych ludzi przecież... Osobiście nie spotkałam się z wrogością tubylców do mnie, raczej częściej z sympatią i życzliwością. Raczej denerwowało mnie to, że Irandczycy na początku znajomości traktowali mnie jak kolejnego "Polaczka", który nie zna języka. A takich jest tam wiele i jeszcze więcej. Ale po 5min konwersacji przepraszali i mówili, że nie wiedzieli, że mój angielski jest dobry, bo oni baaardzo lubią rozmawiać. Z rozmów wynikało, że nas rozumieją, porównywali obecną emigrację Polaków do emigracji Iraldczyków do USA jeszcze kilka lat temu. W radiu raz słyszałam żale pewnej Irandkii - żony budowlańca, która twierdziła, że Polacy zabierają jej mężowi posadę zgadzając się na mniejsze stawki. On nie mógł pracować za mniej bo mają kredyt na dom. To tyle, z tym się spotkałam osobiście...
Mnie najbardziej boli kalectwo moich rodaków, jakim jest brak znajomości języka kraju, w którym mieszkają. Koleżanka nie potrafiła mawet kupić losu na loterię...
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 17:54   #25
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Ostatnio na lotnisku uslyszalam od pewego pana,ze Polacy to zycie
Niestety nie zapytalam,co mial na mysli
A szkoda.....
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 18:02   #26
camillla
Przyczajenie
 
Avatar camillla
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Wiadomości: 18
GG do camillla
Thumbs down Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Wstyd mi za Polakow ,gdyby sie dalo nie przyznalabym sie ze jestem Polka ,przynosza wstyd wszedzie czy w Polsce czy w Londynie .Nawet rzad przynosi nam wstyd patrz :przemowienie po pijeanemu pana kwasniewskiego
camillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 18:28   #27
kapti
Raczkowanie
 
Avatar kapti
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Osnabrück
Wiadomości: 31
GG do kapti
Wink Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez camillla Pokaż wiadomość
Nawet rzad przynosi nam wstyd patrz :przemowienie po pijeanemu pana kwasniewskiego
A dlaczego my mamy sie wstydzic za Kwacha , Kwach to pryszcz w porownaniu np. do Hitlera...
kapti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 18:47   #28
kapti
Raczkowanie
 
Avatar kapti
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Osnabrück
Wiadomości: 31
GG do kapti
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej boli kalectwo moich rodaków, jakim jest brak znajomości języka kraju, w którym mieszkają. Koleżanka nie potrafiła mawet kupić losu na loterię...
Moim zdaniem najlepiej uczy sie jezyka zyjac i mieszkajac w tym kraju, wiec cierpliwosci, nie denerwuj sie tak Podstawy nalezaloby jednak znac Dziwne, ze Polacy maja jednak stosunkowo slaba znajomosc angielskiego.
Mi sie osobiscie nie zdarzylo, zeby jakis obcokrajowiec zagadal mnie w Polsce po polsku, zwykle po angielsku, niemiecku, wlosku...I oni nie maja poczucia, ze nie sa u siebie, ze powinni umiec chocby podstawy polskiego?? Hmm...za to Polacy musza byc internacjonalni i wladac wszystkimi jezykami swiata
Niekazdy tez jest orlem, zeby sie szybko nauczyc lub nie mial kasy na prywatna szkole, moze z lenistwa, jest masa mozliwosci...No, ale zgadzam sie-angielski to podstawa i minimum dzisiaj. Ale tez trzeba dac szanse tym, co chca sie uczyc...po sobie wiem, jak wygladaly u mnie lekcje ang. w bardzo dobrym liceum!!
kapti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 19:22   #29
agusieczek
Raczkowanie
 
Avatar agusieczek
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 321
Smile Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

ważniejsze jest co sądzą Polacy o Polakach, jeśli my się wstydzimy za samych siebie to czego oczekujemy od innego narodu. Jeżeli my się nie lubimy i nie przyznajemy do siebie to dlaczego anglicy mają lubieć nas.???
__________________

agusieczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 21:02   #30
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez kapti Pokaż wiadomość
Moim zdaniem najlepiej uczy sie jezyka zyjac i mieszkajac w tym kraju, wiec cierpliwosci, nie denerwuj sie tak Podstawy nalezaloby jednak znac Dziwne, ze Polacy maja jednak stosunkowo slaba znajomosc angielskiego.
Mi sie osobiscie nie zdarzylo, zeby jakis obcokrajowiec zagadal mnie w Polsce po polsku, zwykle po angielsku, niemiecku, wlosku...I oni nie maja poczucia, ze nie sa u siebie, ze powinni umiec chocby podstawy polskiego?? Hmm...za to Polacy musza byc internacjonalni i wladac wszystkimi jezykami swiata
Niekazdy tez jest orlem, zeby sie szybko nauczyc lub nie mial kasy na prywatna szkole, moze z lenistwa, jest masa mozliwosci...No, ale zgadzam sie-angielski to podstawa i minimum dzisiaj. Ale tez trzeba dac szanse tym, co chca sie uczyc...po sobie wiem, jak wygladaly u mnie lekcje ang. w bardzo dobrym liceum!!
Owszem, zgadzam się. Ja miałam na myśli moich znajomych, którzy mieszkali tam już nawet 3 lata a nic nie robili w kierunku, że by się nauczyć angielskiego. Nawet nie mówię o lekcjach, oni unikali jakiegokolwiek kontaktu z Irolami. Ale mam nadzieję, że to tylko jednostki. W każdym razie ja uważam to za kalectwo jeżeli ktoś tam mieszka na stałe i uważa, że angielski mu nie potrzebny. A z tym, że obcokrajowcy w Polsce mówią po ang, włosku, hiszpańsku to zależy od sytuacji. Popatrz np na gości programu Europa da się lubić. Ja byłam zdziwiona, że tyle obcokrajowców mówi po Polsku, ale to chyba normalne skoro tu mieszkają na stałe. A moi znajomi nie chcieli się uczyć ang, a przecież ten język przyda się nie tylko w kraju angielskojęzycznym...
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.