metoda zelowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-25, 14:52   #1
kasiuniasr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Unhappy

metoda zelowa


witam Ja juz bylam na kursie. ale to bylo pare miesiecy temu , a dopiero teraz zakupilam caly zestaw do robienia tipsów. moze opisze jak ja to robie,a wy mi napiszeie czy dobrze. zaczene odrazu od nakladania zelu.
tipsy z french;
-przemywam paznokiec odtluszczaczem
-pierwsza wartwa zelu(jednofzowy zel extra)
-druga warstwa to biala koncowka(zel budujacy control-gesty bialy)
-nastepnie dwie warstwy zelu (jednofazowego zelu extra)
-przemywmy plynem do przemywania masy i opracowujemy
-i nakladamy ostatnia warstwe(zel nablyszczajacy gamma)

tipsy bez french:
przemywamy paznokcie odtluszczaczem
-nakladamy trzy warstwy (zelu jednofazowego extra)
-przemywamy plynem do przemywania masy i pracowujemy
oczywiscie kazdorazowo reka wedruje do lampy.
prosze o pomoc.
kasiuniasr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 19:35   #2
kamila.bg
Rozeznanie
 
Avatar kamila.bg
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
GG do kamila.bg
Dot.: metoda zelowa

Cytat:
Napisane przez kasiuniasr Pokaż wiadomość
witam Ja juz bylam na kursie. ale to bylo pare miesiecy temu , a dopiero teraz zakupilam caly zestaw do robienia tipsów. moze opisze jak ja to robie,a wy mi napiszeie czy dobrze. zaczene odrazu od nakladania zelu.
tipsy z french;
-przemywam paznokiec odtluszczaczem
-pierwsza wartwa zelu(jednofzowy zel extra)
-druga warstwa to biala koncowka(zel budujacy control-gesty bialy)
-nastepnie dwie warstwy zelu (jednofazowego zelu extra)
-przemywmy plynem do przemywania masy i opracowujemy
-i nakladamy ostatnia warstwe(zel nablyszczajacy gamma)

tipsy bez french:
przemywamy paznokcie odtluszczaczem
-nakladamy trzy warstwy (zelu jednofazowego extra)
-przemywamy plynem do przemywania masy i pracowujemy
oczywiscie kazdorazowo reka wedruje do lampy.
prosze o pomoc.
Czemu sobie nie zapisalas co i jak po kolei?Wydaje mi sie ,ze kazda z dziewczyn ma opracowana wlasna metode .Ja robie tak:
Po zmatowieniu pazurka nie odtluszczam bo moje zele tego nie wymagaja,naklejam tipsa,skracam na odpowiednia dlugosc ,zacieram granice.Nastepnie jedna warstwa jednofazowego i do lampy,robie frencha do lampy, nastepnie buduje krzywa C,przemywam po utwardzeniu,opilowuje,i daje top glanz lub nablyszczacz i gotowe.
__________________
Jeśli nie chce Ci się zrobić czegoś dla siebie -zrób coś dla innych.
kamila.bg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:16   #3
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: metoda zelowa

Cytat:
Napisane przez kamila.bg Pokaż wiadomość
Czemu sobie nie zapisalas co i jak po kolei?Wydaje mi sie ,ze kazda z dziewczyn ma opracowana wlasna metode .Ja robie tak:
Po zmatowieniu pazurka nie odtluszczam bo moje zele tego nie wymagaja,naklejam tipsa,skracam na odpowiednia dlugosc ,zacieram granice.Nastepnie jedna warstwa jednofazowego i do lampy,robie frencha do lampy, nastepnie buduje krzywa C,przemywam po utwardzeniu,opilowuje,i daje top glanz lub nablyszczacz i gotowe.

dziwne ze twoje zele nie wymagają odtluszczenia

jakich żel uzywasz??, chyba ze ja jestem na to zbyt mało mądra, bo pracuje na akrylu ;]
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:37   #4
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: metoda zelowa

Nie słyszałam jeszcze o żelach nie wymagających odtłuszczacza....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:58   #5
maluszka22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 467
Dot.: metoda zelowa

Kasiunia a primer?Dajesz czy nie bo nie widze go w twoich opisach
maluszka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:58   #6
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: metoda zelowa

Mnie też ten żel nie wymagający odtłuszczania bardzo zaintrygował? Co to za wynalazek?
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 21:16   #7
kamila.bg
Rozeznanie
 
Avatar kamila.bg
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
GG do kamila.bg
Dot.: metoda zelowa

Cytat:
Napisane przez Maxsia_ Pokaż wiadomość
dziwne ze twoje zele nie wymagają odtluszczenia

jakich żel uzywasz??, chyba ze ja jestem na to zbyt mało mądra, bo pracuje na akrylu ;]

Zle sie wyrazilamZel owszem po utwardzeniu przemywam (oczywiscie w odpowiednim momencie) ale nie odtluszczam paznokci clenerem przed nalozeniem zelu gdyz posiadam zele, przed ktorych nalozeniem nie odtluszcza sie plytki ani tipsa. A firma zeli to Nail Selection.Dosyc droga ale b.dobra.
__________________
Jeśli nie chce Ci się zrobić czegoś dla siebie -zrób coś dla innych.
kamila.bg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-25, 22:09   #8
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: metoda zelowa

Nail selection nie wymaga odtluszczania-Kamila!Jakbym miala cos pod reka to bym Ci nalala jednego
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 22:19   #9
kamila.bg
Rozeznanie
 
Avatar kamila.bg
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
GG do kamila.bg
Dot.: metoda zelowa

No tak mi instruktorka powiedziala,ze zmatowienie paznokci rowna sie odtluszczeniu i na kursie nie bylo mowy o przemywaniu naturalnej plytki paznokciowej przed nalozenie zelu tylko przemywalysmy warstwe dyspresyjną.Więc te nasze zelki frauhelgo kochaniutka są tak dobre ,ze nie trzeba odtluszczac plytki zadnymi plynamimam rację?
__________________
Jeśli nie chce Ci się zrobić czegoś dla siebie -zrób coś dla innych.
kamila.bg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 08:39   #10
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: metoda zelowa

Zmatowienie nie równa się odtłuszczeniu.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 14:39   #11
kamila.bg
Rozeznanie
 
Avatar kamila.bg
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
GG do kamila.bg
Dot.: metoda zelowa

Ja tam nigdy nie odtluszczam i jest okiRobie jak mnie uczono na kursie.Ale wiem ,ze jak bym chciala zmienic markę zeli to napewno bym musiala odtluszczac pazurki. Przyznam , ze nawet nie probowalam nigdy odtluszczac nawet sobie paznokci przed przedluzaniem -byc moze ze strachu,ze moga poodpadac...
__________________
Jeśli nie chce Ci się zrobić czegoś dla siebie -zrób coś dla innych.
kamila.bg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-26, 16:51   #12
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: metoda zelowa

Cytat:
Napisane przez kasiuniasr Pokaż wiadomość
witam Ja juz bylam na kursie. ale to bylo pare miesiecy temu , a dopiero teraz zakupilam caly zestaw do robienia tipsów. moze opisze jak ja to robie,a wy mi napiszeie czy dobrze. zaczene odrazu od nakladania zelu.
tipsy z french;
-przemywam paznokiec odtluszczaczem
-pierwsza wartwa zelu(jednofzowy zel extra)
-druga warstwa to biala koncowka(zel budujacy control-gesty bialy)
-nastepnie dwie warstwy zelu (jednofazowego zelu extra)
-przemywmy plynem do przemywania masy i opracowujemy
-i nakladamy ostatnia warstwe(zel nablyszczajacy gamma)

tipsy bez french:
przemywamy paznokcie odtluszczaczem
-nakladamy trzy warstwy (zelu jednofazowego extra)
-przemywamy plynem do przemywania masy i pracowujemy
oczywiscie kazdorazowo reka wedruje do lampy.
prosze o pomoc.
A ja na PW dostałam identyczną wiadomość, odpowiedziałam nie doczekałam się dziękuję i tu na forum serdecznie odsyłam na doszkolenie.


Cytat:
Napisane przez kamila.bg
Czemu sobie nie zapisalas co i jak po kolei?Wydaje mi sie ,ze kazda z dziewczyn ma opracowana wlasna metode .Ja robie tak:
Po zmatowieniu pazurka nie odtluszczam bo moje zele tego nie wymagaja,naklejam tipsa,skracam na odpowiednia dlugosc ,zacieram granice.Nastepnie jedna warstwa jednofazowego i do lampy,robie frencha do lampy, nastepnie buduje krzywa C,przemywam po utwardzeniu,opilowuje,i daje top glanz lub nablyszczacz i gotowe.
Hmmmmm , a TU => http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199025 pytasz czym odtłuszczać przed naklejeniem tipsa.
Na jakich żelach w końcu pracujesz bo się pogubiłam, które to nie wymagaja odtłuszczania ? Nail Selection - tak ? Wystarczy tylko, że odpylisz i kładziesz primer itd ? Ostatnio pytałaś o IBD i trochę skołowało mnie to
A poza tym nigdy nie odpylisz tak pazurka by nic na nim nie zosatło - zawsze po zmatowieniu powinno sie odtłuścić nawet gdy żele, czy akryle tego nie wymagają - takie moje skromne zdanie .
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 20:35   #13
kamila.bg
Rozeznanie
 
Avatar kamila.bg
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
GG do kamila.bg
Dot.: metoda zelowa

Cytat:
Napisane przez mona1978 Pokaż wiadomość
A ja na PW dostałam identyczną wiadomość, odpowiedziałam nie doczekałam się dziękuję i tu na forum serdecznie odsyłam na doszkolenie.




Hmmmmm , a TU => http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199025 pytasz czym odtłuszczać przed naklejeniem tipsa.
Na jakich żelach w końcu pracujesz bo się pogubiłam, które to nie wymagaja odtłuszczania ? Nail Selection - tak ? Wystarczy tylko, że odpylisz i kładziesz primer itd ? Ostatnio pytałaś o IBD i trochę skołowało mnie to
A poza tym nigdy nie odpylisz tak pazurka by nic na nim nie zosatło - zawsze po zmatowieniu powinno sie odtłuścić nawet gdy żele, czy akryle tego nie wymagają - takie moje skromne zdanie .
Monka pytalam wczesniej czym sie odtluszcza paznokcie bo nie mialam tego na kursie.Czytalam
wasze posty i zdziwilam sie,ze kazda z Was odtluszcza pazurka przed nalozeniem primera i masy. Jak sie potem okazalo ,przed nalozeniem tychze zeli(NS) nie odtluszcza sie plytki paznokciowej tylko matowi ,dobrze odpyla,primer i zel. A pytalam o zele IBD dlatego,ze duzo osob je zachwala i pomyslalam ,ze moze z czasem przezuce sie na IBD.Ale niepotrzebnie sobie tym glowe zawracalam bo zele NS sa super i jak narazie nie mam potrzeby by je zamienic na inne
__________________
Jeśli nie chce Ci się zrobić czegoś dla siebie -zrób coś dla innych.
kamila.bg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 21:01   #14
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: metoda zelowa

Spoko
Ale zobacz , tak na chłopski rozum - matowisz pazurka - pyłki fruwaja wszędzie, bierzesz pędzelek/szczoteczkę i odpylasz i masz 100 gwarancji, że wszystko usunęłaś ?
Nie ma takiej możliwości Zostana Ci jakies pyłki na to nakładasz primer (który przymocowuje idealnie taki pyłek do płytki paznokciowej ), nakładasz żel i ten żel "pożera" ten pyłek? Nie! On dalej tam jest , no a później zapowietrzonko
Nawet gdy żele nie wymagaja odtłuszczania (co już kieruje moje podejrzenia co do marki) to i tak powinno się odtłuszczać .
No ale rozumiem, że taka marka
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 21:34   #15
kamila.bg
Rozeznanie
 
Avatar kamila.bg
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
GG do kamila.bg
Dot.: metoda zelowa

Monka mozesz mi nie uwierzyc ,ale jesli klientka nie dlubie w pazurkach ,to nie ma takiej mozliwosci by odpadly lub sie zapowietrzyly. Zawsze dokladnie odpylam pazurka.Kurde wiecie co?Poswiece swoje pazurki i zrobie z odtluszczaniem i napisze co sie bedzie dzialo. Albo tylko jednego pazurka -nie chce ryzykowac
__________________
Jeśli nie chce Ci się zrobić czegoś dla siebie -zrób coś dla innych.
kamila.bg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 14:27   #16
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: metoda zelowa

zdziwicie się ale około 7 lat temu jak jeszcze nie robiłam sobie paznokci chodziłam do kosmetyczki i ona mi robiła paznokcie żelowe. wtedy jeszcze nikomu się nie sniło wtapianie ozdób. paznokcie robiło się na tipsach mlecznych i tylko żelowało a dopiero potem małowalo ładnie i zdobiło takie pazurki, i moja kosmetyczka robiła tak:
wycinała skórki na sucho (cążkami) bez żadnych removerów i płynów, patyczków itd....
matowiła paznokieć
naklejała tipsa, skracała go za chwilę gilotyną, spiłowała próg, odpyliła całość suchym pędzlem z włosia naturalnego (takim szczeciniastym).
i od razu żel i do lampy. Nakładała 3 warstwy tego samego żelu jednofazowego. metodą na zakładkę. wszystkie 3 warstwy jednakowej grubości (takie średniocienkie). pierwsza warstwa od linii stresu do wolnego brzegu, druga warstwa od miejsca które było w połowie odległości między skórkami a linią stresu i znowu do wolnego brzegu. i trzecia warstwa od linii skórek do wolnego brzegu. Tym prostym sposobem idealnie się zbudowała sama linia stresu. oczywiście skórek nie zalewała. nigdy nie uzyła primera. przypuszczam że go nawet nie miała. cleanera uzywała tylko raz - po trzecim utwardzaniu w lampie (przemywała ostatnią warstwę). NIGDY mi się paznokcie u niej zrobione nie podpowietrzały ani na milimetr. mieszkałam 34 km od niej więc na uzupełnienia jeździłam czasem po 5 tygodniach. nigdy mi paznokcie nie odpadły, nie zapowietrzały się itd.... po kilku miesiącach miałam już swoje własne tak odrosniete pod żelem że nie było już tipsa. i moje pazury się zwijają z biegiem czasu w rurkę i żel elegancko do nich przylegał. po mniej więcej pół roku - musiałam mieć założone na nowo tipsy i obciete moje pazurki bo już się szpice zrobiły - tak sie zwijały.
wtedy szpice nie były wogóle modne, więc co pół roku miałam ścinane swoje pazurki i przyklejanego tipsa.

i ja tak też robiłam paznokcie moim Klientkom jak jeszcze nie było mody na wtapiania i szklane tipsy, itd... i tak samo - moje klientki potrafiły pod spodem dochować się własnych bardzo długich pazurków, a termin podpowietrzanie się - poznałam 4 lata temu

ja nawet nie wiedziałam że takie coś jest, tak samo jak primer

spróbujcie sobie eksperymentalnie tak zrobić samej sobie jeden pazur. i pochodzcie z nim - wytrzyma nawet do 6 tygodni. potem tylko odrosty brzydko wyglądają. ale trwałość jest rewelacyjna.

kiedyś jak mi robiła pazurki - juz miała dawać żel, zachciało mi się do wc - powiedziała że mam absolutnie nie zmoczyć rąk, bo ten pył powoduje że żel rewelacyjnie się z nim wiąże i nigdy nie odpada. i co wy na to?
bo to naprawdę działa. spróbujcie same.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 19:46   #17
kamila.bg
Rozeznanie
 
Avatar kamila.bg
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
GG do kamila.bg
Dot.: metoda zelowa

Dobrarado wierze Ci .Kiedys robilam kolezance paznokcie i zapomnialam dac primer. Przypomnialo mi sie o tym jak juz kolezanka poszla do domku.Wkurzylam sie sama na siebie ,bo odrazu mialam wizje zapowietrzonych i odpadających paznokci.Tylko czekalam kiedy zadzwoni i umowi sie do poprawkiA tu nic takiego nie mialo miejsca,gdyz zel sie jej trzymal jak rzep psiego ogona i bez zadnych zapowietrzen ani odpryskow.Wszystko bylo jak w nalepszym porządku i po 3 i pol tygodnia robilam jej odrosty;;
__________________
Jeśli nie chce Ci się zrobić czegoś dla siebie -zrób coś dla innych.
kamila.bg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 20:11   #18
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: metoda zelowa

Ja miałam tak samo, po zrobieniu pazurków miałam wrażenie, że czegoś zapomniałam, no i oczywiście okazało się, ze nie użyłam primera. Paznokcie trzymały się idealnie. Zastanawiam się nad jedną rzeczą, czy przypadkiem nie jest tak, że takie dodatki są potrzebne po to, by zwiększyć zarobki firm sprzedających żele, akryle itp. Ze strachu, że tak trzeba robimy wszystko na tip top, może rzeczywiście warto spróbować bez primera na sobie, skoro raz było ok, czemu go używać ?
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 20:31   #19
R.MARX
Przyczajenie
 
Avatar R.MARX
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19
Dot.: metoda zelowa

jak robiłam kurs to nie używaliśmy primera zapytałam o to 2 instruktorki dlaczego i w ogóle powiedziały że to indywidualna sprawa i nie musimy używac-one nie używają-no chyba że będzie taka klientka której odpadają ale to już metoda prób i błędów puki co mój primer leży i nie wiem czy go w końcu używac
R.MARX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-27, 21:43   #20
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: metoda zelowa

ale zróbcie eksperymentalnie sobie jednego pazura tak jak wam opisałam i zobaczycie. trzyma się nawet 6 tygodni. a co do primera: to jest tak: moj szef z firmy gdzie jestem księgową jest chemikiem (znakomitym, ma swoje patenty i wynalazki chemiczne) i dałam mu do zbadania na chromatografie (taka maszynka rozkładająca substancję na czynniki pierwsze - na pierwiastki ) primer , cleaner i aceton.
primer firmy activ, cleaner IMN chyba, aceton sun flower. i co się okazuje:
primer to woda i kwas metakrylowy - jak stężenie kwasu w primerze jest zbyt wysokie to źle działa na żel (wchodzi z nim w reakcję). a jak jest małe stężenie (tzw. primer bezkawsowy - nie działa wogóle - czyli jego użycie jest nieuzasadnione). czyli w zasadzie primer kwasowy ale słaby to optymalne rozwiązanie. ale w sumie do końca nie jestem przekonana czy konieczne. też miałam taką sytuację: jedna ręka z primerem, druga bez, (zapomniałam w ferworze mielenia ozorem z klientką) i co? po 4 tygodniach dokladnie tak samo obie wygladały.

cleaner ( w tym który badalismy był alkohol chemiczny isopropylowy i uwaga! aceton + woda + jakaś farbka, zapach).

aceton - tak samo jak powyżej z tym że acetonu najwięcej, troszkę alkoholou i troszkę wody.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 22:13   #21
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: metoda zelowa

Ja też kiedyś zrobiłam pazurki znajomej bez primera niestety odpadły. (za dużo % )
Myślę, że dużo zależy od żeli na jakich pracujemy.
Kamilko uwierz, że niczym nie ryzykujesz odtłuszczając pazurki
Dobrarado mały romansik do Ciebie na PW
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 22:43   #22
kamila.bg
Rozeznanie
 
Avatar kamila.bg
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
GG do kamila.bg
Dot.: metoda zelowa

Monia jak tylko bede miala chwilke czasu dla siebie to zrobie pazurka wczesniej odtluszczajac go tak na probe, bo sama chce sie przekonac co sie wtedy stanie(być moze nie stanie)
Dobrarado moze to i faktycznie racja z tym primerem ,chyba tylko kase chca wieksza zarobic a primer potrzebny jak swini homonto hihi.Kurczę dalo do myslenia no nie?Mamie niedlugo bede robic pazurki wiec zrobie bez primera i zobacze czy on faktycznie jest potrzebny. No i tez zalezy od firmy-kazdy produkt ma rozne proporcje czegos tam.
__________________
Jeśli nie chce Ci się zrobić czegoś dla siebie -zrób coś dla innych.
kamila.bg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 10:10   #23
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: metoda zelowa

Widze, ze kazdej z Nas zdarzylo sie zapomniec o primerze
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 11:17   #24
kajka1403
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 74
Dot.: metoda zelowa

ja nie uzywam primera i jest ok klijetki chodza w pazurkach ponad mieśiąc żadnego powietrza nic uważm że to zbedny produkt
kajka1403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 14:46   #25
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: metoda zelowa

Dziewczyny, gdyby primery były na prawdę zbedne, to juz dawno nie byłoby ich w sprzedazy
Prawda lezy po środku, jak to zwykle bywa- zalezy od rodzaju paznokci- i mi zdarzyło sie nie dać primera i paznokcie trzymały sie świetnie, ale bywało i tak, ze miałam 2 dni później reklamacje...
Kiedyś w ramach experymentu zrobiłam paznokcieć na WYPOLEROWANYM naturalku z wtartą oliwką- nie powinien sie trzymac nawet 5 minut, tymczasem po 2 tygodniach go zdejmowałam, a on nawet sie nie zapowietrzył....
Widziałam, tez na własne oczy paznokiec robiony na warsztatach przez instruktorke, który nie został przygotowany, bo miał byc tego samego dnia zdjęcty- brak zmatowienia i primera(odtłuszczacz był) i paznokeć zaczął sie podpowietrzać już w trakcie nadawania mu kształtu....

Nie mozna zatem wyrokowac, ze coś jest absolutnie zbędne, po prostu te produkty zapewniaja nam lepszą przyczepnosc, a że nie zawsze są niezbedne... która z Was profesjonalistek, stac na takie ryzyko- utratę klientek? Mnie nie.

Co do składu primera, to znam go od dawna- wystarczy przeczytać skład z tyłu buteleczki i nie trzba trudzic chemika i kwasowy primer własnie dlatego musi być nakładany tak oszczędnie, a działanie bezkwasowego to jakby "przyklejanie" żelu do paznokcia.
Co do cleanera, to rzeczywiście wiekszośc z nich zawiera alkohol izopropylowy (to znowu dla mnie nie nowośc, na prawdę wystarczy czytac to co jest napisane na buteleczkach i tez byście to wiedziały ) i rzeczywiście można jedno drugim zastąpic. co z tego jak mi i moim klientko nie koniecznie odpowiada zapach alkoholu? Smród jak w gorzelni, dlatego wolę klasyczne odtłuszcacze Dodam, ze alkohol izipropylowy ma działanie dezynfekujące, zatem mozna nim przemywać np stoliki, czy pochłaniacze

No i co z takich "odkryc"? Ja to wszysto wiem od lat i jakos od lat uzywam produktów danego producenta zawsze z jednej marki, gdyz tylko dzieki temu mam 100% pewnośc, że wszystko będzie oki, a experymenty, od czasu do czasu robię na sobie- z ciekawości Bo sam skład nie jest najwazniejszy- o czym pan chemik tez powinien wspomniec a PROPORCJE. Skład Coca Coli, jest znany od dziesiątków lat- podany na butelce, ale aby uzyskać odpowiednie proporcje ludzie męczą sie i jakoś nie moga . Przecietne ciasto to- maka, cukier, woda i np kakao, czy jezeli wymieszam te składniki coś z tego będzie? tak- breja
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 19:15   #26
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: metoda zelowa

Albertynko - chyba do mnie pijesz?
Pan Chemik - jak ładnie go nazwałaś - podał mi dokładne proporcje
czyli stężenie. czyli proporcja też mi jest znana. a sprawdził mi to na moją prośbę . bo np. na cleanerze pisało tylko ładnie na etykiecie - alkohol isopropylowy, ale np. aceton nie był wymieniony.
a tak sobie z ciekawości to sprawdziłam. mam taką mozliwość. i ciekawi mnie to.
i wcale nie twierdzę że primer jest niepotrzebny. tylko znowu - logika sie kłania.
6 lat temu nie wiedziałam że takie coś jest i wszystko było ok.
i tyle z tego wynika. jesli jest cos nowego wynalezione to należy zawsze sprawdzic czy ma to cos wartość i tyle. dlatego ja czasem używam primera a czasem nie.
a jak mi się cleaner skończył to nieraz mój TŻ jechal do sklepu po spirytusik

teraz sobie żele sprawdzę
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 17:39   #27
ms.Julcia
Wtajemniczenie
 
Avatar ms.Julcia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 161
Dot.: metoda zelowa

Kurs skończyłam pół roku temu, teraz kupiłam sprzęt i pomalutku się rozkręcam. Napiszę wam jak mnie uczono.
A więc zacznę od nakładania żelu już na przygotowanym pazurku:
odtłuszczam
primer
1 warstwa żelu (jednofazowy)
lampka
2 warstwa żelu
lampka
3 warstwa żelu
odtłuszczam
opracowanie pazurka
odtłuszczanie
ostatnia warstwa żelu
lampka
odtłuszczanie
oliwka
Czytam na tu forum różne wersje i już nie wiem, która lepsza?
I czy mnie wógle dobrze nauczono?
Przeczytałam też, że po każdym nałożeniu żelu i utwardzeniu trzeba odtłuscic żel?
ms.Julcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 18:28   #28
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: metoda zelowa

To co opisałas, jest oki
nie musisz przemywac kazdej warstwy żelu, bo to byłoby bez sensu- zenby trzymała sie nastepna warstwa te musiałbyś matowic, a to zbędna dodatkowa praca.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 18:32   #29
ms.Julcia
Wtajemniczenie
 
Avatar ms.Julcia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 161
Dot.: metoda zelowa

Hej....Hej.... laseczki jestescie tam?
Czy któraś z Was mi odpowie?
z góry dzięki
Pozdrawiam
ms.Julcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 18:44   #30
ms.Julcia
Wtajemniczenie
 
Avatar ms.Julcia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 161
Dot.: metoda zelowa

Albertynko dziekuję bardzo , że wszystko robię okey.
Mam jeszcze pytanko Albertynko:
Czy na lepki french można dodac brokat czy lepiej french, lampka, warstwa żelu i dopiero brokat?
I jeszcze jedno czy jesli klientka ma już french i przyszła na uzupełnienie to czy pazurek trzeba spiłowac ze starym frenchem czy można go uzupełnic i położyc żelik?
ms.Julcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.