Differin, normalny objaw? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-29, 21:42   #1
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362

Differin, normalny objaw?


Zdecydowalam sie na pojscie do dermatologa, co kiedys juz pislalam, tylko ze pojawil sie problem. Stosuje Differin (na noc na cala buzie) i Clindacne (antybiotyk na dzien punktowo).
Zauwazylam, ze buzia coraz bardziej mi sie przetluszcza (w strefie T). Kiedys juz nie radzilam sobie z tym, a teraz jest jeszcze gorzej. Nie pomaga nic, zadne pudry sypkie, a w szkole tez nie bede na kazdej przerwie biegala do lazienki z bibulkami matujacymi.
Jak sadzicie, powinnam odstawic lek czy po prostu przeczekac to i skupic sie takze na nawilzaniu cery.
Dodam, ze Differin stosuje ok.2tyg.

Prosze o wypowiedzi, pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 22:03   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Differin, normalny objaw?

No, myślę że musisz przeczekać... czy Differin mocno podraznia Ci skórę? Możesz spróbować go stosować co drugą noc, na zmianę z jakimś kremem nawilżającym. W dzień antybiotyk plus też jakiś krem nawilżający. Stosujesz rano jakiś krem? Bo najprawdopodobniej skóra tak Ci teraz reaguje, jest przesuszona, może się bardziej świecić. Ja myślę to dopuszczalne, nie przerywałabym kuracji, tylko mocno nawilżała skórę w dzień.
A moze oprócz bibułek, jeszcze jakieś doraźne specyfiki matujące, takie jak np sztyft Bourjois?
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 07:01   #3
redia
Raczkowanie
 
Avatar redia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 101
GG do redia
Re: Differin, normalny objaw?

hmm to dosc dziwne bo diferrin mi strasznie wysuszal cere... moze jest dla ciebie za slaby... najlepiej skonsultuj sie z dermatologem.. moze byc tak ze on ci pobudza jeszcze bardziej albo uzywaz jakiegos kremu i on jest przyczyna...
redia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 13:21   #4
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Differin, normalny objaw?

Dziekuje za odpowiedzi
Czy Differin pocno p[odraznia mi skore? wlasnie nie i to jest bardzo dziwne. Moze dlatego, ze daje go malo-jak pisalo na ulotce dolaczonej, w malej czy wiekszej ilosci dziala tak samo tylko w wiekszej moze wystapic podraznienie skory. Poza tym raczej na dzien nie uzywam kremow nawilzajacych, raczej jesli jzu po poludniu jak przyjde ze szkoly po zmyciu makijazu a na nic znowu Differin.
Myslalam o sztywcie Buorjois ale po wzssytkich bazach ktore mialam (tj. Lumene, Sephora) sypalo mnie dosc dokladnie i nie pomagaly za bardzo na swiecenie sie skory.
Czy nie odstawiam leczenia, ale co ze swieceniem sie cery?

młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 14:37   #5
redia
Raczkowanie
 
Avatar redia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 101
GG do redia
Re: Differin, normalny objaw?

hmm.. wiesz co mialam ten am problem nie wiem ile masz lat ja 19... i tak na prawde na swiecenie sie skury pomogly mi tabletki antykoncepcyjne diane 35 po nich skora mi sie juz w ogole nie swieci wrecz przeciwnie musze czasem natluszczac...moze tez wybierz sie do ginekologa?? jesli natomiast to nie wchodzi w gre to . to co moge polecic to uzywaj dalej diferinu na noc.. efekty widac dopiero po ok 2,5 miesiaca.. a teraz np myj buzie zelem do cery tradzikowej... i w ciagu dnia przemywaj tnikiem alo do cery mieszanej albo tradzikowej... uzywaj kremu nawijzajacego ale jakiegos delikatnego... mozesz nawet ten dla dzieci i niemowlat... przyszlo mi tez do glowy ze jest skinoren i zineryt.. polecam serdecznie skinoren mi bardzo pomogl po 3 miesiacach nie mialam zadnego tradziku a na prawde mialam ogromny problem... zapytaj o to zermatologa pozdrawiam
młodaa napisał(a):
> Dziekuje za odpowiedzi
> Czy Differin pocno p[odraznia mi skore? wlasnie nie i to jest bardzo dziwne. Moze dlatego, ze daje go malo-jak pisalo na ulotce dolaczonej, w malej czy wiekszej ilosci dziala tak samo tylko w wiekszej moze wystapic podraznienie skory. Poza tym raczej na dzien nie uzywam kremow nawilzajacych, raczej jesli jzu po poludniu jak przyjde ze szkoly po zmyciu makijazu a na nic znowu Differin.
> Myslalam o sztywcie Buorjois ale po wzssytkich bazach ktore mialam (tj. Lumene, Sephora) sypalo mnie dosc dokladnie i nie pomagaly za bardzo na swiecenie sie skory.
> Czy nie odstawiam leczenia, ale co ze swieceniem sie cery?
>
>
redia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 14:54   #6
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Differin, normalny objaw?

Lat mam 17 co do tabletek-nie wchodza one w ogole w gre z roznych przyczyn, poza tym czytala o wielu skutkach negatywnych i nasileniu sie tradziku, alr to jzu inny temat.
Differin zatem bede nadal na noc stosowala, moze po prostu skora sama przestanie sie przetluszczac z czasem. Tonikow nie uzywam bo mnie uczulaja, ale kremik mam dla wrazliwcow-Avene, naprawde nawilza, a czasami uzywam kremiku Bambino, jak wszystkie mi sie pokoncza
Co do skinorenu-mialam juz kiedys, tearz nie moge narzekac, nei mam powaznego tradzilu, wiec poddam sie kuracji ktora zalecila mi dermatolog, moze pomoze, a jak nie to jeszcze cos pomysle.
Dziekuje za odpowiedz
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 15:31   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Differin, normalny objaw?

Hmmm... dla mnie ta sytuacja już jest jasna... obawiam się że to trochę takie błędne koło. Jak sama mówisz, nie stosujesz rano kremu nawilżającego - rozumiem ze nakładasz tylko makijaż. Wieczorami Differin. Prawda jest taka że skóra traktowana silnymi specyfikami, nie nawilżana, zaczyna się bronić i produkuje wiecej sebum. Myślę że jednak gdybyś spróbowała stosować pod makijaż jakiś lekki betłuszczowy nawilżający krem - sytuacja mogłaby się znacznie polepszyć. Nie wiem skąd Twoja niechęć do nawilżania twarzy? Oczywiście nie mowimy tu kremach dla dzieci typu Bambino, bo pierwsze nie nawilżają, a po drugie mogą zapychać pory. Różne autorytety lansują teraz tezę aby skóry tłustej, bogato nawilżonej (w końcu jest ta warstwa sebum) nie nawilżać na noc. Nakłdać krem tylko na suche rejony skóry, np pod oczy. Ale już wszyscy zgodnym chórem twierdzą że trzeba stosować jakiś preparat ochronny rano (a one chcąc nie chcąc nawilżają). Tak przy okazji, lekarz nie wspominał o konieczności ochrony skóry w dzień? Wiem że adapalen to syntetyczny retinoid, ale jednak zaleca się ochroną słoneczną.

Zaryzykowałabym twierdzenie, że być może całe Twoje problemy z cerą, które masz teraz i które zmusiły Cię do sięgnięcia po Differin, są częściowo skutkiem niewłaściwej pielęgnacji. Im bardziej skóra się wysusza (czyli im mniej ją nawilżamy), tym bardziej ona się broni produkujac sebum, i tym więcej pokazuje się pryszczy, zaskórników. Skórę leczoną retinoidami trzeba bezwzględnie nawilżać.

Pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-30, 19:38   #8
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Differin, normalny objaw?

Rzeczywiscie, rano nic nie stosuje. Dokladnie nakladam punktowo antybiotyk, na to puder sypki i koniec z pielegnacja twarzy., w zimie przed pudrem jeszcze podklad.
Dlaczego boje sie nawilzania twarzy? bo wydaje mi sie ze wlasnie wtedy skora bardziej mi sie blyszczy, nawilzam zazwyczaj cere w niedziele i za to chyba nalezy mi sie porzadny ochrzan :/ bo chyba sie przyznam, ze prawie tylko wtedy nakladam cos nawilzajacego, no chyba ze w tygodniu juz skora jest az za bardzo sucha.
Lekarka nic nie mowila o nawilzaniu, o ochronie cery, dlatego wlasnie tyle moich pytan na furum wizazu...

W takim razie co sadzisz o kremie Clean-Ac Avene? kupilam go niedawno, jest chyba dosc lekki i na pewno nawilzajacy. Nie chcialbym znowu wydawac mnostwa pieniedzy na kremy. Tylko rano nakladac najpierw antybiotyk na to kremik czy odwrotnie?
Smoczyco, prosze Cie jeszcze o te odpowiedz, wiem, ze mecze, ale lekarka nic nie mowila a wciaz nie wiem wystarczajaco o pielegnacji wlasnej cery.

pozdrawiam serdecznie
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 00:10   #9
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Differin, normalny objaw?

No widzisz, samą Cię troszkę sumienie gryzie odnośnie tego nawilżania. Właściwie każdą cerę powinno się nawilżać, może oprócz tej tłustej - sebum tu spełnia tę rolę Przy kuracjach przeciwtrądzkowych - czy to retinoidami, czy antybiotykami - trzeba cerę nawilżać, bo leki bardzo wysuszają. Nie miałam osobiście Clean AC ale moja siostra chyba... myślę że to dobry preparat. Spróbuj przez kilka dni nakłdać rano ten krem pod makijaż, może odczujesz jakąś poprawę. Oczywiście kolejność jest taka - najpierw myjemy buzię, następnie antybiotyk, po wchłonięciu krem a potem makijaż!
Może Cię przekona mój przypadek, miałam problemy z bardzo świecącą się cerą i używałam tylko kremów matujacych (wcale nie nawilżały, a tylko wysuszały). Kosmetyczka poradziła mi odstawić kosmetyki matujące i tylko nawilżać cerę. Dziś mam już coraz bardziej przesuszającą się cerę (wiek, wiek ) ale jesli przesuszę skórę, to właśnie zaczyna mi się świecić

pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 15:21   #10
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Differin, normalny objaw?

Oj, gryzie, gryzie bo z jednej strony wiem ze powinnam nawilzac z drugiej znowu ze myc czesto i matowic...
Na razie sporobuje kremik pod makijaz, bardzo dziekuje Ci Smoczyco za odpowiedzi!

młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 16:28   #11
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: Differin, normalny objaw?

Hej,
ja używam już differin od pół roku i stan mojej buzi poprawił się niesamowicie, wydaje mi się że nie warto odstawiać, a co do stosowania, mój dermatolog polecił mi stosować cienką warstwę jakiegoś lekkiego ale nawilżającego kremu jako baze pod antybiotyk, odczekać aż porządnie się wchłonie i dopiero Differin, na dzień zaś stosuje krem nailżający z filtrami. Moja skóra teraz się nie przetłuszcza i dzieki kremom jest tylko troszkę wysuszona. Właściwie to nie moge sobie wyobrazić nie nakładania kremu nawilżającego

Zgadzam się też ze Smoczycą Miałam taki okres,jeszcze przed stosowaniem antybiotyków, ze twarz mi się strasznie przetłuszcała, ale było to spowodowane właśnie używaniem silnych kremów matujący , częstym myciem buzi i nie nakładaniem nawilżających. Gdy zrezygnowałam z kremu matującego na rzecz nawilżajacego nie mam już takich problemów.
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-01, 17:44   #12
miyumi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5
GG do miyumi
Re: Differin, normalny objaw?

siemka! ja stosowalam differin przez dluzszy czas. Pomógł mi wyleczyc mój trądzik,ale nie na zawsze. Teraz stosuje juz inny lek,bo na differin moja skora sie uzaleznila. Ale co do ciebie,to proponuje stosowac sie do zaleceń lekarza i stosować go codziennie na noc tak jak powinnas. Ja ak stosowałam. Przez pierwszy miesiąc będziesz się mocno 'łuszczyć' ale potem stopniowo to mija. Uzywaj kremików nawilżających (nos je zawsze ze soba na wszelki wypadek :P) i bedzie spoko bo około 2-3 miesięcy będa juz widoczne rezultaty - minimum pryszczy!!! a nawet zero pryszczy

POZDRAWIAM CIEPLUSIO!! 3MAJ SIĘ! ;*
miyumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-02, 09:48   #13
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Differin, normalny objaw?

Dziekuja za odpowiedzi
Efekty juz widze, ale czekam na jeszcze lepsze-czyli na zero syfkow
Ale jak piszecie, troszke na to trzeba popracowac, wiec zaczekam jeszcze, bo w koncu z pryszczami walcze juz ladnych pare lat wiec te pare tyg mnie nie zbawi

pozdrawiam serdecznie
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.