Odświeżenie makijażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-30, 09:58   #1
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198

Odświeżenie makijażu


Czasami robię następującą rzecz. Czasami ciągu dnia chcę odświeżyć twarz, a nie mam na niej podkładu, tylko krem np. tonujący czy tylko nawilżający i puder w kamieniu, ewentualnie sypki. Zmywam twarz mleczkiem, potem tonikiem. omijając oczy, wciąż pomalowane, bo nie chce mi się ich malować znowu , nie mam na to czasu. Potem znowu krem, puder, róż na policzki. No wiem, że są absorbentki, ale one sprawdzają się przy podkładzie na twarzy. Może ten sposób jest niedobry dla skóry? W każdym razie skuteczny, taki częściowo odświeżony makijaż. Trochę wstyd mi się do tego przyznawać, bo przypomina mi się historia pewnej rosjanki, która kiedyś nocowała u mojej cioci. Wieczorem kładła się spać w makijażu, ale poza tym umyła się. Ciocia pyta, czy pani ta nie chce umyć twarzy. Ona zdziwiona odpowiada: po co? ja rano tylko "paprawljiu"....No więc oświećcie mnie, bo nie chcę być jak ta rosjanka...Niby latka już swoje mam, ale sposobik taki trochę prymitywny, choć wydaję się skuteczny. A może znacie inne sposoby na odświeżenie buzi, która się często świeci nie niszcząc makijażu?
Pozdrawiam.
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 10:54   #2
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Czy to "przestępstwo"?

Basia_K napisał(a):
> Trochę wstyd mi się do tego przyznawać, bo przypomina mi się historia pewnej rosjanki, która kiedyś nocowała u mojej cioci. Wieczorem kładła się spać w makijażu, ale poza tym umyła się. Ciocia pyta, czy pani ta nie chce umyć twarzy. Ona zdziwiona odpowiada: po co? ja rano tylko "paprawljiu"


dobrze przynajmniej że całą sę myła hihi
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 11:42   #3
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: Czy to "przestępstwo"?

podciagam!
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 12:29   #4
bLonD_bEjBe
Zadomowienie
 
Avatar bLonD_bEjBe
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 593
Re: Czy to "przestępstwo"?

heh..dopuki moge poprawiam makijaz w ciagu dnia, ale jesli jest juz tragedia..swiece sie mocno,(zazwyczaj w strefie T) czuje sie nieswiezo to zmywam to wszystko..a tak po za tym to juz chyba nawyk zeby tracik kosmetyk niepotrzebnie
__________________
… świadomość kreuje „wygląd”… podświadomość działanie…
bLonD_bEjBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 19:55   #5
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Czy to "przestępstwo"?

Nie sądze żeby to było jakieś "przestępstwo".I przecież to nie ta sama sytuacja co tej Rosjanki, bo przecież ty się nie kłqdziesz spać w makijażu tylko robisz sobie w ciągu dnia nowy. Ja kiedyś też tak robiłam kiedy miałam czas np. duże okno między zajęciami czyli wracałam do domciu jadłam obiad, zmywałam stary makijaż (czasem cienie też kiedy widziałam że zbierają się już w załamaniach powiek, tusz jednak i kreski zrobione kredką zostawiałam) i nakładałam nowy.Teraz to raczej ratuję się przy pomocy husteczek higienicznych ew. papieru toaletowego i przypudrowuje sobie nosek oraz poprawiam cienie na powiekach.Wydaje mi się też, że zbyt częste mycie twarzy może pogorszyc stan cery (naruszyć jej naturalną barierę).Ja myję twarz 2 x dziennie+ tonik+krem nawilżający,a jeśli dzień spedzam w domu to np. popołudniu przemywam twarz tonikiem dla odświeżenia.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 21:34   #6
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: Czy to "przestępstwo"?

Dziękuję za odpowiedzi! Też coś o tym słyszałam, o czym piszesz Kamilo, że zbyt częste mycie twarzy wodą i np. żelem nie jest zbyt dobre.Pozdrawiam!
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 15:27   #7
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: Czy to "przestępstwo"?

hej Ci!
Ja robię makijaż raniutko przed wyjściem do szkoły (ok.7.00) i jak wracam do domu po poludniu (ok. 16.00)
moj makijaz MUSI zostać zmyty, bo po prostu czuję się nieświeżo i biorąc prysznic zmywam też makijaż, albo makijaż ale bez oczu (bo z tuszem nie czuję się nieświeżo )
I tak sobie jestem bez makijażu, chyba że wychodzę to go wykonuję, ale wersję raczej okrojoną
Nie wydaje mi się, żeby było to "przestepstwo" wdg. mnie robi tak wiele kobiet

Pozdrawiam!
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.