Trądzik, differin - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-04, 15:02   #1
Poohatka
Rozeznanie
 
Avatar Poohatka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 625
GG do Poohatka

Trądzik, differin


Dzien DobryMam mase pytan, krotych niesety nie moglam zadac"mojej"pani dermatolog...owa pani byla tak szalenie mila, jakby pracowala za kare,a z powolania lekarskiego nie bylo w niej zupelnie nicPoczulam sie jak ostatni brzydal jak na mnie spojrzala, nie jestem wiec ani troche zadowolona z wizytyDlatego mam nadzieje, ze Wy mi pomozecie. Stwierdzila typowy tradzik(jakbym nie wiedziala...:/), przepisala jakas paste robiona w aptece na zamowienie(odbior w srode), differin...i tu zaczynaja sie klopoty. Z tego, co wyczytalam nie jest to do stosowania miejscowego...(" cienka warstwe zelu nalezy rozprowadzic na skorze, umijajac okolice oczu i ust")Mam wiec posmarowac cala brode?(tylko tutaj i pod nosem mam syfy).Nie wiem tez(balam sie zapytac)czy moge sie malowac...N ulotce jest napisane,ze najlepiej uzywac to wieczorem,a ONA powiedziala,ze rano, a na wieczor mam miec ta kosmiczna masc...Dostalam tez Loriden(lotio), takie mleczko,miejscowo na syfy, chyba tez rano...Blagam Was, napiszcie czy uzywalyscie tych cudow i odpowiedzcie na moje watpliowosci. Licze na Was bardzo bardzoPozdrowionka!
__________________
" I've been a martyr for love
And I will die in the flames
As I draw my last breath
As I'm closing on death
I will call out your name.. "

Depeche Mode
10-11. 02. 2010 Łódź Arena
Poohatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 15:14   #2
Poohatka
Rozeznanie
 
Avatar Poohatka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 625
GG do Poohatka
Re: help me, please...:)

Zapomniałam jeszcze o czymśNa ulotce tego Differinu jest napisaner, zeby nie uzywac kosmetykow przeciwtradzikowych, jak sobie z tym radzilyscie?Ja kupilam husteczki nivea visage, mam nadzieje,ze dosc dobrze oczyszczaja skore. To narazie tyle, czekam na odpowiedzi.
__________________
" I've been a martyr for love
And I will die in the flames
As I draw my last breath
As I'm closing on death
I will call out your name.. "

Depeche Mode
10-11. 02. 2010 Łódź Arena
Poohatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 15:17   #3
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: help me, please...:)

~Ja na Twoim miejscu bylabym naprawde upierdliwa brzydko mowiac, bo jelsi lekarka bylaby taka dla mnie to dlaczego ja nie mialabym byc taka sama dla niej, ale do rzeczy.
Takze stosuje Differin i mi moja dermatolog mowila tak, jak jest na ulotce, 15-20min po wymyciu twarzy i tylko na noc.
Na Twoim miejscu stosowalabym jedna noc Differin, druga ten cudowny srodek przepisany, a na dzien mleczko, tak jak mialas stosowac.
Aha, co do tego czy na cala twarz czy nie-ja stosuje na cala, jednak jesli nie masz zaskornikow na czole, nosie, ogolnie masz czysciutka buzie, tylko pryszzce na brodzie, to ja stosowalabym tylko na to miejsce.
Co do malowania... a dlaczego mialabys sie nie malowac? Tym bardziej ze kremik nawilzajacy jak najbardziej wskazany (najlepiej z filtrami, co doradzila mi Smoczyca ).

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 15:44   #4
Poohatka
Rozeznanie
 
Avatar Poohatka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 625
GG do Poohatka
Re: help me, please...:)

Dziekuje Ci baaaardzo goraco, jestes 100 razy lepsza od mojej cudownej pani dermatologBuziaczki!
__________________
" I've been a martyr for love
And I will die in the flames
As I draw my last breath
As I'm closing on death
I will call out your name.. "

Depeche Mode
10-11. 02. 2010 Łódź Arena
Poohatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 17:36   #5
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: help me, please...:)

Ćiesze sie jesli pomoglam choc troszke
dopisalas jeszcze pozniej, co z innymi lekami przeciwtradzikowymi.
Ja stosuje jeszcze antybiotyk-zapisany przez lekarke, wiec to wlasciwie chyba lekrza powinien zdecydowac czy jeszcze cos zapisac czy nie zaleznie od stanu cery.
Chsteczkom ja nigdy nie ufam i zebym czula, ze mam czysta cere, musze ja wymyc woda i zelem. Zatem jesli nie sprawdza sie u Ciebie takze chusteczki, podpowiadam uzywanie delikatnego-nawilzajacego najlepiej zelu (np. Erisa Pharmaceris A -czy jak to sie pisze ). Poza tym przegladnij KW, na pewno cos wybierzesz (nio chyba ze sie sprawdzi Nivea).

młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 18:03   #6
Poohatka
Rozeznanie
 
Avatar Poohatka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 625
GG do Poohatka
Re: help me, please...:)

Wyprobuje chusteczki,a jak nie to na pewno to kupie,bo mam tez wrazliwa cere i czesto jakies podraznienia. Ale wolalabym nie wydawac juz pieniazkow, bo dzis w aptece poszlo mi na to 90zl;((( Jeszcze raz big dzienx,buziaki)
__________________
" I've been a martyr for love
And I will die in the flames
As I draw my last breath
As I'm closing on death
I will call out your name.. "

Depeche Mode
10-11. 02. 2010 Łódź Arena
Poohatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 19:53   #7
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: help me, please...:)

Tak, tak rozumie
tez mam cere wrazliwa, dlatego polecam wlasnei delikatne zele, ale to za miasiac, dwa, jak portfel sie uzupelni

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-09, 12:34   #8
Poohatka
Rozeznanie
 
Avatar Poohatka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 625
GG do Poohatka
Re: help me, please...:)

Młodaa, mam jeszcze jedno pytanko, jesli mozna))Podczas stosowania tego differinu na noc nie mozna nic innego juz klasc na buzie prawda?Chodzi mi o cos punktowego, wieszJak zajrzysz, napisz prosze. Pozdrawiam
__________________
" I've been a martyr for love
And I will die in the flames
As I draw my last breath
As I'm closing on death
I will call out your name.. "

Depeche Mode
10-11. 02. 2010 Łódź Arena
Poohatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-09, 12:43   #9
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: help me, please...:)

Oczywiscie, chetnie zawsze odpisuje
Tak, niczego juz nie nakladalam, bo wychodzilam z zalozenia ze jeden lek wystarczy i nie ma co obciazac cery milnionem kosmetykow i wieloma warstwami, poza tym balam sie jak inne specyfiki moga reagowac z Differinem, a nei chcialam doprowadzic do uczulenia/podraznienia/wysuszenia
Zatem jesli chcesz cos punktowego, to dlaczego nie na dzien? ja tak robie, tak mi lekarka zapisala i naprawde polecam takie rozwiazanie

pozdrawiam serdecznie
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-09, 12:57   #10
Poohatka
Rozeznanie
 
Avatar Poohatka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 625
GG do Poohatka
Re: help me, please...:)

No wlasnie, szczegolnie jesli ma sie alergie i wrazliwa skore...Tylko,ze pani dermatolog(ta super mila)dala mi dwie masci, tzn jedno mleczko, mialo byc na dzien, a noc ta robiona paste(wyglada przepieknie), ale na noc mam ten differin i tez boje sie ryzykowac. A zdifferinu raczej nie zrezygnuje, bo tak krotko go uzywam, a juz jest lepiejAlbo to to mleczko mozeW kazdym razie goi sie szybciutko, tylko,ze straszne slady mi zostaja Dziekuje bardzo, ze ospisalas. Pozdrowionka
__________________
" I've been a martyr for love
And I will die in the flames
As I draw my last breath
As I'm closing on death
I will call out your name.. "

Depeche Mode
10-11. 02. 2010 Łódź Arena
Poohatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 18:29   #11
Poohatka
Rozeznanie
 
Avatar Poohatka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 625
GG do Poohatka
Do Mlodej:)

Hej, Mlodaa, nie wiem czy mnie jeszcze pamietasz...jakis czas temu pytalam o differin i Ty bylas tak mila i mi odpowiedzialas i bardzo pomoglas.Jeszcze raz dziekujeAle mam jeszcze pare roblemikow. Czy Tobie tez zostaja takie okropne blizny?Bo ja nie wiem czy moje to wynik differinu czy tych mleczek i past W ogole to minelo juz 1,5 miesiaca od kiedy uzywam differinu i nie stwierdzam poprawyCzytalam na forum, ze niektorzy widza poprawe dopiero po jakims czasie...no i juz nie wiem, teraz przyszly mrozyi oczywiscie cala twarz w fioletowych sladach, wylaza nawet spod podkladuMoze znasz jakis dobry krem na te blizny?Pozdrawiam Cie goraco, powodzenia i czekam na odpowiedz. )
__________________
" I've been a martyr for love
And I will die in the flames
As I draw my last breath
As I'm closing on death
I will call out your name.. "

Depeche Mode
10-11. 02. 2010 Łódź Arena
Poohatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-22, 19:17   #12
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Do Mlodej:)

Witam
Juz odpowiadam, niestety mi takze zostaja takie plamki.. jednak ja nie nazwalabym tego bliznami, po prostu ciemniejsze plamki z ktorymi nei bardzo radze sobie. Mi takze "wychodza" spod podkladu, ale sadze ze to dlatego,z e nie znalazlam jeszcze takiego, ktory na mojej przetluszczajacej sie w strefie T buzi wytrzymalby caly zdien...choc fakt faktem ze nie powinno byc ich wcale.
Jedno co mi kiedys pomoglo to AcneDerm, a teraz mam kremik z Inter Fragrances i przynajmniejs a jakby mniej widoczne... choc to moze sila autosugestii? aha, ten kremik to "zwykly" nawilzajacy z Inter Fragrances (Nawilzajacy Krem na Dzien), zaznaczam jednak, ze wg producenta redukuje zaczerwienienia, a nie blizny....
chyba tylko tyle moge napsiac, jesli jednak bedziesz miala pytania chcetnie odpowiem, czasem tylko z malym opoznieniem

serdecznie pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 17:26   #13
Poohatka
Rozeznanie
 
Avatar Poohatka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 625
GG do Poohatka
Re: Do Mlodej:)

Hej
Naprawde bardzo Cie dziekuje i przepraszam,ze to ja tak dlugo nie odpowiadam. Wiec to chyba "cecha"differinu...fa kt, moze blizny to nie sa, ale moje plamy sa megaczerwone i bardzo widoczne na mrozie:/Mozesz mi podac ceny tych kremikow, tak mniej-wiecej?Bo przyznaje sie, ze nie znam tych firm, a moja wiedza ogranicza sie tylko do tych najpopolarniejszychJesz cze raz dziekuje i pozdrawiam goraco!Powodzenia!
__________________
" I've been a martyr for love
And I will die in the flames
As I draw my last breath
As I'm closing on death
I will call out your name.. "

Depeche Mode
10-11. 02. 2010 Łódź Arena
Poohatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 22:32   #14
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Do Mlodej:)

Nic sie nie dzieje
Co do AcneDermu to jest to krem na tradzik, zreszta dosc mocny i raczej sie wykluycza z Differinem, ale co do tego drugiego, Inter Fragrances, to jest to Nawilzajacy Krem Na Dzien do Skory Wrazliwej (dokaldnie taka nazwa), lagodzi delikatne zaczerwienienia i nawilza buzie, choc co do nawilzenia to opinie sa troszke podzielone, przegladnij KW moze. nAha, cena to ok 10zl, wiec mysle ze warto Poza tym moze przegladnij KW albo zaloz watek na temat zaczerwien, sadze ze dziewczyny pomoga

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-15, 16:24   #15
Poohatka
Rozeznanie
 
Avatar Poohatka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 625
GG do Poohatka
Młodaa...pomocy jeszcze raz:)

Witam, przepraszam,ze tak Cie maltretuje tymi pytaniami, ale wiesz, jak tam z moim dermatologiemZ reszta i tak musze sie zmusic i znow tam zawitac po recepte, a juz na sama mysl przechodza mnie ciary Mam pytanko czy Ty nadal tego uzywasz i od kiedy, tzn czy robilas takie kuracje 3miesieczne, potem przerwa czy cos?Bo ja zaczelam 4 pazdziernikawiec 3 miesiace wypada na poiczatek stycznia a ja poprawy za bardzo nie zauwazylam...tzn. wiesz, sa lepsze i gorsze dni, ale tak to bylo takze przed ta kuracja, wiec...czy to w ogole mialo jakis sens?Teraz tak sie zastanawiam, ze w sumie nic mi to nie dalo i lek byl nietrafiony. Tyle kasy w bloto. A!i jeszcze jednoczy jesli stosowalas dawniej i mialas potem przerwe czy TO wracalo?... Dziekuje z gory, pozdrawiam goraco, buziaki!**
__________________
" I've been a martyr for love
And I will die in the flames
As I draw my last breath
As I'm closing on death
I will call out your name.. "

Depeche Mode
10-11. 02. 2010 Łódź Arena
Poohatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-15, 19:40   #16
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Młodaa...pomocy jeszcze raz:)

Witam, szkoda, ze nei napisalas o co konkretnie chodzi, bo nie jestem pewna czy o Differin. Napisze o nim, jesli jednak nie o to chodzilo, napisz nazwe
Differinu uzywam, zgadza sie, ale ostatnio raz na jakis czas tylko bo stan cery bardzo poprawil mi sie i nakladam kremik mniej wiecej raz w tygodniu. Cera raczej poprawila mis ie, choc nie tylko przez Differin.
Natomiast moja kolezanka byla u dermatolog i buzia w przeciagu zalwdwie paru dni baardzo wygladzila sie, duzo pryszczy poznikalo. Stosuje Differin na nioc i Clindacne na dzien.

Na Twoim miejscu, jesli nie widzialabym poprawy dawno zrezygnowalabym, bo szkoda wyrzucac tyle pieniedzy jesli w ogole lek nie dziala. Chc niby powinen...
Aha, jeszcze przeczytalam, ze zapytalas czy wracalo po odstawieniu-nie, u mnie nie, mialam przerwe na jakies 2tyg i nic.

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.