Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-03, 12:40   #1
ewcialinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 87
Arrow

Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy


mam udach na rękach i po bokach twarzy okropna czerwona kaszke.to choroba dziedziczna skóry zawsze lekarze mi mowili że to zapalenie mieszków włosowych a dzis byłam u dermatologa i powiedział mi że to odmiana atopowego zapalenie skóry. mam sterte kremów ,robionych na zamówinie także,i zero kupowania balsamów ze sklepu kosmetycznego tylko specjalne balsamy np .balneum czy cos takiego. w ogóle jak wyjde z wody to skóra bardzo swedzi i mam takie krostki jak by mnie cos pogryzło.jesli macie cos takiego to piszcie jak sobie z tym radzicie,czym leczycie
__________________
Ewelina
ewcialinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 13:40   #2
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Atopowe zapalenie skóry,zapalenie mieszków włosowych

Ewcialinka -jedno z drugim sie nie wyklucza, zapalenie mieszków włosowych bardzo często pojawia sie przy AZS. Generalnie najprościej będzie jak Cie odeślę na forum www.atopowe.pl - bo tam atopki się dziela sposobami i patentami na różne dolegliwości.
co mogę dodać ode mnie - kąpiółka ciepła, ale nie gorąca i podstawa - posmaruj się nie później niż 3 minuty po kapieli (później to d... blada - będzie swędziało jeszcze mocniej).
Co do balsamów i maści robionych - jak poczytasz sobie na forumie, jednym pasuje to drugim tamto, w grunicie rzeczy ja chorując na to paskudztwo od 3 roku życia stwierdzam, że nie należy spisywać kosmetyków zwykłych na straty bo czasami okazuje sie że lepeij działają na skórę niż dermokosmetyki. Z dermokosmetyków to polecam Ci emolienty Oriona - są tańsze od Oilatum, Balneum, czy ADermy - a sprawdzają się tak samo dobrze a nawet lepiej....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 14:59   #3
ewcialinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 87
Dot.: Atopowe zapalenie skóry,zapalenie mieszków włosowych

dzieki z aodpowiedź.własnie musze kupic jakis balsam z firm które wymieniłas ale nie wiem jakie
__________________
Ewelina
ewcialinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 15:24   #4
oczkoblue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: katowice/olkusz
Wiadomości: 21
GG do oczkoblue
Unhappy atopowe zapalenie skory:(

hey zas mi sie zaczelo zapalenieprzechodzi mi po masci sterydowej jedynieniestety do lekarza w tyg najszybciej pojde:/znacie jakies sposoby zeby chodz troszke mi przeszlo tabletki mam pliss skora strasznie boli;(
__________________
hello Lubię Cię ogromnie,
nie zapomnij o mnie.
oczkoblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 16:05   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: atopowe zapalenie skory:(

natłuszczanie i niewysuszanie. w razie potrzeby sterydy (np. na zmianę z preparatem obojętnym) i do lekarza.

do smarowania,np. Clobaza ok.13zł, Elo-Baza (ok.10zł), Cutibaza krem półtłusty (ok.9zł), Dermobaza krem tłusty (ok.8zł), E45 (ok.19zł), Lipobase (ok.17zł)- itd- wszystkie łagodzą, uelastyczniają, natłuszczają i nawilżają.

zamiast sterydów można pomyśleć o Elidelu lub Proptopicu, ale one też nie są idealne.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 12:16   #6
aguśkaN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 48
GG do aguśkaN
Dot.: atopowe zapalenie skory:(

Mam suche atopowe zapalenie skóry. Jestem w trakcie leczenia suchych i swędzących wyprysków na skórze. Lekarz powiedział, że to genetyczne. Jak powinnam zapobiegać tym wypryskom juz po wyleczeniu? Czy powinnam stosować jakąś dietę i brać cały czas leki odczulające?
aguśkaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 10:15   #7
oczkoblue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: katowice/olkusz
Wiadomości: 21
GG do oczkoblue
Dot.: atopowe zapalenie skory:(

nie mowil ci nic lekarz?? ja mam rozpiske co nie moge jesc itp po 2 robili mi wszytskie badania na alergie bo na poczatku nie wiedzieli ze to zapalenie)jej oddalabym wszystko zeby tego sie pozbyc hihiPozdrawiam aguska!
__________________
hello Lubię Cię ogromnie,
nie zapomnij o mnie.
oczkoblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-30, 12:19   #8
aguśkaN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 48
GG do aguśkaN
Dot.: atopowe zapalenie skory:(

Cytat:
Napisane przez oczkoblue
nie mowil ci nic lekarz?? ja mam rozpiske co nie moge jesc itp po 2 robili mi wszytskie badania na alergie bo na poczatku nie wiedzieli ze to zapalenie)jej oddalabym wszystko zeby tego sie pozbyc hihiPozdrawiam aguska!
W zasadzie tez dopiero o tym sie dowiedziałam niedawno. Lekarz mniej więcej powiedział mi czego mi nie wolno, ale nic nie mówił o diecie na całe zycie. Byłabym niesamowicie wdzięczna jeżeli napisałabyś mi co masz na liście zakazanych rzeczy.
Pozdrawiam i z góry dziekuję
aguśkaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 15:43   #9
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: atopowe zapalenie skory:(

Poszukajcie w archiwum bo na temat AZS było mnóstwo dyskusji
Poza ograniczeniem pokarmów, które uczulają należy również nosić ubrania z bawełny a unikać wełny i tkanin sztucznych a także długich, ciepłycych kąpieli.
AZS jest nieuleczalne ale można uśpić jego objawy na długi czas

Co do nawilżania i natłuszczania to mojej skórze ogromną ulgę niosą tluste balsamy i mleczka, takie jak Nivea i Ziaja oliwkowy
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 19:10   #10
Shiryu
Raczkowanie
 
Avatar Shiryu
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 194
GG do Shiryu
Unhappy Potwornie sucha skóra - azs

Mam atopowe zapalenie skóry ( jak twierdzą niektórzy lekarze) lub uczulenie ( tak twierdzą inni ). Dla mnie to oznacza potwornie suchą skórę - ale głównie na brzuchu i biodrach oraz ( w mniejszym stopniu ) na nogach. Skóra jest przez to BARDZO swędząca i bolesna. Zaraz zaczynam się drapac, co daje jak najgorszy rezultat - jeszcze więcej bólu . A do tego wyskakują krosty. Miejscami skóra od drapania podchodzi krwią. Znacie może jakiś dobry, sprawdzony sposób na długotrwałe nawilżenie skóry ? Sezon zimowy, kiedy ma się na sobie sporo rzeczy jest dla mnie trudny i bolesny . Używam balsamów, ale skóra przesusza się błyskawicznie.
Shiryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 20:58   #11
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

A czytałaś tu?:
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atop...c5%82%c3%b3wna
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-30, 21:28   #12
Shiryu
Raczkowanie
 
Avatar Shiryu
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 194
GG do Shiryu
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Nie czytałam. Dziękuję za link
Shiryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 21:41   #13
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Na temat AZS było mnóstwo dyskusji na forum i tyle samo na temat natłuszczania bardzo suchej skóry. Użyj wyszukiwarki

Sama mam AZS i używam bardzo tłustych "smarowaczy" - balsamu oliwkowego Ziaja i mleczka Nivea, staram się też dużo pić.
Nie wiem jak u Ciebie to wygląda ale powinnaś nosić bawełnianą bielizne i ubrania a unikać jak ognia wełny a także sztucznych tkanin bo one dodatkowo podrażniają atopową skórę.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 21:54   #14
Shiryu
Raczkowanie
 
Avatar Shiryu
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 194
GG do Shiryu
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Noszę tylko bawełniane ubrania i bieliznę, a wełniany sweter zakładam na bawełniane bluzki ( i to rzadko). Maniacko też natłuszczam skórę, ale to paskudne wysuszenie pojawia się znienacka i zawsze mnie zaskakuje. Dziś rano było ok, a wieczorem........masakra .
Shiryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 23:07   #15
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Ja mam odwrotnie - wieczorem jest ok a rano horror. Często drapie się nieświadomie przez sen a po przebudzeniu mam skórę rozdrapaną do krwi No ale takie są uroki tej choroby zimą Straszne są też "kaloryferowe" pomieszczenia.
Shiryu jesteś obecnie na diecie? Czy jesz wszystko ale w rozsądnych ilościach? Jak wyglądają u Ciebie kąpiele?
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 09:32   #16
Shiryu
Raczkowanie
 
Avatar Shiryu
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 194
GG do Shiryu
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Nie jestem na żadnej diecie ( choc kiedyś jeden dermatolog dał mi listę rzeczy zakazanych - chodziłam głodna, zła i swędząca ). U mnie czasami, tak jak i u Ciebie ,swędzenie pojawia się rano. Pora jego wyskoczenia zawsze mnie zaskakuje. Mam tylko prysznic, a do mycia ciała używam wyłącznie płynów do higieny intymnej. Mam też specjalną sól do kąpieli, ale używam jej tylko kiedy swędzi mnie skóra- ale nie jest przesuszona.
Shiryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 10:09   #17
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Cytat:
Napisane przez Shiryu
Nie czytałam. Dziękuję za link
Bardzo proszę Na pewno rady doświadczonych atopików Ci pomogą Ja ze swojej srony mogę polecić Ci balsam SVR Xerialine 500. Ok 63zł za butlę o pojemności 500 ml z wygodną pompką. Żaden nie radzi sobie tak z suchością i podrażnieniami. A odkąd zaczęłam go używać nie muszę już kupować kremu do twarzy - jest idealny również do tej części ciała: nie jest tłusty, natychmiast się wchłania no i naprawdę nawilża. Warto nawet za taką cenę, bo jest bardzo wydajny no i pojemność też duża - 500 ml, podczas gdy zwykły balsam za ok 20 zł to pojemność 200-250 ml. Więc nawte nie wychodzi tak drogo
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 10:20   #18
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Pokarm potęguje swędzenie, zwłaszcza kawa, mocna herbata, poza tym owoce cytrusowe, pomidory, nabiał, czekolada, ostre potrawy a tym samym przyprawy.
Przy AZS przeciwwskazane są długie kąpiele a także gorące.
Ja po przetestowaniu mnósta kosmetyków do kąpieli, używam mydła Palmolive z mleczkiem migdałowym i sojowym - jedyne, które mnie nie podrażnia ani nie wysusza mi skóry.
Myślę, że warto byś ciągle do kąpieli używała jakiś kosmetyków nawilżających czy natłuszczających a nie tylko kiedy zachodzi taka potrzeba
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 10:43   #19
Shiryu
Raczkowanie
 
Avatar Shiryu
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 194
GG do Shiryu
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Mediane - będę musiała go kupic , k-n - zawsze po kąpieli wcieram w skórę jakiś balsam, a kiedy zachodzi taka potrzeba nawet kilka razy dziennie. Poza tym nie lubię ostrych potraw. A co do nabiału, to jest mi trudo, bo ja tak uwielbiam mleko
Shiryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-31, 10:45   #20
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Cytat:
Napisane przez Shiryu
Mediane - będę musiała go kupic , k-n - zawsze po kąpieli wcieram w skórę jakiś balsam, a kiedy zachodzi taka potrzeba nawet kilka razy dziennie. Poza tym nie lubię ostrych potraw. A co do nabiału, to jest mi trudo, bo ja tak uwielbiam mleko
A mialas robione jakies testy alergiczne, jakiekolwiek?
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 10:57   #21
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Cytat:
Napisane przez Shiryu
A co do nabiału, to jest mi trudo, bo ja tak uwielbiam mleko
Właśnie - mleko - wróg nr 1!!
Najprawdopodobniej to ono wywołuje objawy....
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 10:58   #22
Shiryu
Raczkowanie
 
Avatar Shiryu
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 194
GG do Shiryu
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Miałam testy, które nic nie wykazały. Zaskoczyłam lekarza, bo okazało się, że plaster hypoalergiczny ( który trzymał mi próbki na skórze ) spowodował zaczerwienienie i ostre swędzenie skóry.
A mleko..... ograniczę
Shiryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 12:40   #23
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Spróbuj, może coś to pomoże Chociaż ja samam już nie wiem... miałam testy płatkowe - wyszło uczulenie na nikiel, kobalt i parafenylenodwuaminę. Teraz już wiem, że te alergeny występują także w pożywieniu, bo po świętach jestem na zastrzykach z powodu uczulenia właśnie. Dziwne tylko jest to, że testy miałam robione przed zeszłorocznymi świętami i po nich nic nie miałam, a jadłam dokładnie to samo co w tym roku. I bądż tu mądry jak raz uczula, a raz nie...
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 13:07   #24
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Ja co prawda AZS nie mam, ale mam inne równie upierdliwe (ze sie tak wyraże) schorzenie.
Ze swojego doświadczenia wiem że praktycznie 99% balsamów na mnie nie działa, skóra jest nawilżona przez 5min.
Ja po oliwkach dostaję uczulenia i jeszcze bardziej mam suchą skórę
Ostatnio jestem bardzo zadowolona z balsamu kokosowego Inecto (15zł w GC). Na skórę wysuszoną na wiór mam maść robioną z przepisu od dermatologa. Jest świetna
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 13:33   #25
Shiryu
Raczkowanie
 
Avatar Shiryu
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 194
GG do Shiryu
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

froggie, co jest w tej maści od dermatologa?
Shiryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 13:59   #26
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Już Ci piszę
- Vit. A lig 10,0
- Glycerini 15,0
- Ol.Ricini 10,0
- Mentholi 0,2
- Sol. Ac. borici 3% 30,0
- Lekobaza ad 100,0
M.f mg

Tak odczytałam z przepisu
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 17:03   #27
Shiryu
Raczkowanie
 
Avatar Shiryu
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 194
GG do Shiryu
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Dziękuję froggie , poproszę znajomą lekarkę o przepisanie i wypróbuję.
Shiryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 20:42   #28
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

Shiryu, i próbowałaś tego kremu? Bo jestem ciekawa
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 09:42   #29
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Potwornie sucha skóra - azs

a moze warto wybrac sie na serie zabiegow do kosmetyczki? hmmm... zeby poprawic nawilzenie skory.. np kolagenem.. ale to musial by juz dermatolog sie wypowiedziec.. niestety nie jestem lekarzem tylko kosmetyczka.. ja nie mam azs ale tez mam sucha skore w okresie zimowym.. musisz sie czesto smarowac balsamami nawet pare razy dziennie gdy to konieczne:/ ale z tego co wiem to chyba jest specjalna seria dla takich osob w aptece mozna znalesc preparaty na pewno jakies.. popytaj jak znajde cos wiecej w moich notatkach z dermatologii to ci napisze
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 19:49   #30
kitana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 90
atopowe zapalenie skory

moj chrzesniak ma atopowe zapalenie skory. ma on 6 miesiecy, caly pokryty jest czerwonymi plamami z ktorych saczy sie cos co wyglada jak woda. smarujemy go mascia robiona(niestety nie znam skladu) cutibaza, lipobaza, alantan plus, advantanem. niestety jest on za maly zeby stwierdzic na co jest uczulony wiec mam prosbe o podpowiedz co mozna stosowac jeszcze u niemowlaka zeby go nie podraznilo a pomoglo. moze jakies domowe sposoby?? ziola czy cos w tym stylu??? bardzo prosze o odpowiedzi.
kitana83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.