Cleanance K, Avene - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-20, 17:38   #1
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605

Cleanance K, Avene


Jak go stosować i do czego służy?Mam próbkę, chciałabym wypróbować, a nie wiem, jak do niej się zabrać, w KWC tez niewiele jest, tylko, że ma poprawiac stan skóry.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 18:46   #2
Infinity
Raczkowanie
 
Avatar Infinity
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 100
Re: Cleanance K, Avene

Droga Ulu, Cleanance K to taki kremik z kwasami AHA (ok. 8%) i BHA (1,5%). Przeznaczony jest do cery problematycznej a jednak wrażliwej. Stosuję ten krem od 2 lat oczywiście w sezonie jesienno-zimowym i muszę przyznać że stopniowo potrafi poprawić stan cery,ja jestem zdowolona . Jesli chodzi o stosowanie to polecam na noc, zrezygnuj z używania go w dzień bo trochę sie lepi, a nawet wałkuje, podkładu ani pudru raczej nie położysz , na dzień lepszy krem nawilżający. Co do Cleanance K, początkowo trochę piecze, tak ciepło się aż robi, po około tygodniu stosowania zaobserwujesz prawdopodobnie poprawę stanu cery. Niestety po pewnym czasie jak to po kwasach może spotkać Cię przykra niespodzianka w postaci tzw "wysypu" takich małych krosteczek. U mnie trwało to około 3 tygodnie wraz z pozbyciem się ewentualnych śladów po syfkach. W tym roku to już mój drugi miesiąc z CK, obecnie syfków prawie nie ma, pory bardziej oczyszczone, stan cery - zadowalający . Pamiętaj jednak, że co cera to inna reakcja. Powodzenia życzę
Pzdr
Kasia
Infinity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 00:06   #3
bogoss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 32
Dot.: Re: Cleanance K, Avene

Moglabys mi prosze napisac czym nawilzasz skore w trakcie kuracji. Ja na dzien uzywam filtra matujacego, a od kilku dni na noc cleanance k. mam krem nawilzajacy Xérialine SVR, ale jakis taki dziwny i boje sie, ze mnie zatka.
bogoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 08:59   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Cleanance K, Avene

Xerialine jest jak najbardziej w porządku - ma prosty, niskompliowany skład. Przy Cleanance K skóra nie jest bardzo przesuszona, krem jest dosyć łągodny.

Radzę jednak robic przerwy w sotoswaniu kremu -tzn. nie ciągle, non-stop], gdyż zawiera polyacrylamide.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 19:28   #5
cpaulinka
Przyczajenie
 
Avatar cpaulinka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12
Dot.: Cleanance K, Avene

Dziewczyny co lepsze diacneal Avene czy cleanance k Avene a może Effaclar K La Roche Posay??????
cpaulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 19:32   #6
cpaulinka
Przyczajenie
 
Avatar cpaulinka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12
Dot.: Cleanance K, Avene

Diacneal używałam i byłam zadowolona a cleanance K nie i nie mam porównania, z La Roche mam próbki i teraz stosuje ale to za krótko i za mało żeby go ocenić.
Nie mam dużych problemów z wypryskami (sporadycznie) bardziej z zaskórnikami, no i oczywiście tłustą skóre. Co na to najlepsze?
cpaulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 21:14   #7
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Cleanance K, Avene

uzywam Cleanance K od prawie 2 lat, i roznie z nim bywalo, generalnie dobrze oczyszcza, powoduje lekkie zluszczenie i zweza pory ale dla mnie jest za ostry, przeszlam na aplikacje comiesieczna bo kiedys pojawily mi sie po nim naczynka ( na szczescie zniknely po jakims czasie), ogolnie dobry i dalej stoi na polce ale tak naprawde z czystym sumieniem moge polecic maseczke aspirynowa, u mnie sie sprawdza lepiej i nie ma tych wszystkich dodatkowych chemikaliow po ktorych zawsze cos mi wyskakiwalo, (no i 1 tabletka calkowicie mi wystarcza ) do tego koniecznie filtr bo nawet komp promieniuje
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-26, 12:38   #8
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Cleanance K, Avene

jednak musze sprostowac bo mam wyrzuty sumienia dzisiaj po wczorajszej aplikacji maseczki aspirynowej obudzilam sie z rozszerzonymi porami,myslalam, ze to kwestia kremu ale wczoraj go zamienilam na typowo lekki-niezapychajacy,jednak maseczka gorsza bo efekt nie trwa dlugo,po Avene jest pieknie, gdyby tylko troche mniejsze stezenie tych kwasow mial.....
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 14:10   #9
charmine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Cleanance K, Avene

zaczelam uzywac Cleance K na noc, po okolo tygodniu wyskoczyly mi male krostki, czy mam zaprzestac uzywania??
charmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.