krem Rozex - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-07, 12:32   #1
mala609
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 29

krem Rozex


Chcialabym sie dowiedziec czy mozna stosowac na krem Rozex( ktory zawiera metronidazol) drugi krem bez zadnych przeciwwskazan. Mam poczatki tradziku rozowatego i stosuje krem Rozex ale buzia nie jest po nim wystarczajaco nawilzona.Dlatego musze nakladac drugi krem i zastanawiam sie czy jego skladniki odzywcze sa wstanie" przejsc" przez Rozex.
mala609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-08, 15:04   #2
mala609
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 29
Re: Do Pani Beaty i wizazanek

Naprawde nikt sie na tym nie zna. Moze jednak ktos mi pomoze.
mala609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-08, 15:54   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Do Pani Beaty i wizazanek

możesz nakladać dodatkowy krem na Rozex.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-26, 09:40   #4
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
rozex - trądzik różowaty

Moje policzki czasami są czerwone, mam też popękane naczynka. Byłam u dermatologa. Zapisała mi krem rozex. Przeczytałam ulotkę. Pisze coś o trądziku różowatym. Jakie są objawy trądziku różowatego? Jaka jest wogóle różnica między występowaniem trądziku różowatego, a popękanymi naczynkami? I jeszcze jedno pytanko, na ulotce pisze żeby nie stosować żadnych środków antytrądzikowych. A ja mam cerę mieszaną i nie wyobrażam sobie żeby czasami nie przetrzeć jej tonikiem antytrądzikowym, albo nie wklepać kremiku anty. Czy to znaczy, że podczas stosowania tego kremu muszę pożegnać się z takimi preparatami? Bardzo proszę o odpowiedz osoby zorientowane w tej dziedzinie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-26, 12:11   #5
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Re: rozex - trądzik różowaty

Ja stosowałam rozex i metronidazol przez pare miesięcy. To bardzo bezpieczne preparaty, nie musisz sie bawiać, możesz sobie przetrzec twarz tonikiem anty oraz kremem.
Ja natomiast nie miałam żadnego trądzku, ale czerwone policzki. Po paru tygodnich stoswania policzki robią się jasne. A trądzik różowaty to podobno własnie czeriwenienie się policzków (to ten najsłabszy objaw), później mogą się pojawić różne grudki i inne.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-26, 21:17   #6
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Re: rozex - trądzik różowaty

Dzięki Oliczko jeśli jeszcze ktoś ma za sobą jakieś doswiadczenia związane z tym kremem, niech się odezwie.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 20:04   #7
pandorax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5
Unhappy Dot.: krem Rozex

Ja dopiero zaczynam go używać. Dopiero mi dermatolog ujawniła, ze mam poczatki trądziku różowatego i lekko popękane naczynka. Ale moje pytanie dotyczy samoopalacza. Krem z filtrem, zero opalania naturalnego i solarium - będę wyglądać jak Śmierć na urlopie. Mogę używać samoopalacza? Jakiego? W kremie? W piance?(taki mam) czy w ogóle nie wolno?
Jeśli ktoś ma takie doświadczenia to dajcie znać, proszę.
pandorax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 20:12   #8
poziomka61
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Wiadomości: 863
Dot.: krem Rozex

Rozumiem, że krem można dostać w aptece, ale czy jest potrzebna recepta?
poziomka61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 20:43   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: krem Rozex

na receptę.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 11:23   #10
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: krem Rozex

ja używałam rozex. teraz mam ten polski odpowiednik na m w sumie wydaje mi się ze rozex lepiej na mnie wpływał ale tylko mi sie wydaję. w każdym razie za ten polski zapłaciłam 3 zł a za rozex 30 smarowałam się nim tylko na noc. miał działać na naczynka, rumień i łojotokowe zapalenie skóry. faktycznie bardzo mi pomógł. na dzień używałam normalnie kremu nawilżającego. buzię myłam delikatnymi żelami. jak użyłam pianki przeciwtrądzikowej to potem cierpiałam (na opakowaniu było napisane aby podczas kuracji nie stosować nic przeciwtrądzikowego)
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 13:09   #11
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: krem Rozex

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
ja używałam rozex. teraz mam ten polski odpowiednik na m w sumie wydaje mi się ze rozex lepiej na mnie wpływał ale tylko mi sie wydaję. w każdym razie za ten polski zapłaciłam 3 zł a za rozex 30 smarowałam się nim tylko na noc. miał działać na naczynka, rumień i łojotokowe zapalenie skóry. faktycznie bardzo mi pomógł. na dzień używałam normalnie kremu nawilżającego. buzię myłam delikatnymi żelami. jak użyłam pianki przeciwtrądzikowej to potem cierpiałam (na opakowaniu było napisane aby podczas kuracji nie stosować nic przeciwtrądzikowego)
A mogłabyś podać nazwę tego polskiego odpowiednika. Jeśli nie chcesz podawać nazwy na forum to możesz mi przesłać na PW. Bardzo, bardzo proszę
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-03, 21:13   #12
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: krem Rozex

jasne ze moge metronidazol
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 12:51   #13
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: krem Rozex

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
jasne ze moge metronidazol
ślicznie dziękuję . A to też jest na receptę?
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 21:01   #14
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: krem Rozex

kiedys ktos na forum napisal ze jest bez recepty ale wg mnie jest ona potrzebna. sprobuj szczescia
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 14:12   #15
ola2903
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: >>wroclaw >>Belfast
Wiadomości: 34
GG do ola2903
Dot.: krem Rozex

alufa mam rozumiec, ze stosujesz tylko to co napisalas czyli delikatny zel do mycia, krem nawilzajacy i metronidazol a jakich uzywasz firm jesli mozna wiedziec...oczywiscie godne polcenia bo mam rozniez podoba cere jak w wtku wrrr
__________________
ola la la
ola2903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 17:20   #16
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: krem Rozex

Cytat:
Napisane przez ola2903 Pokaż wiadomość
alufa mam rozumiec, ze stosujesz tylko to co napisalas czyli delikatny zel do mycia, krem nawilzajacy i metronidazol a jakich uzywasz firm jesli mozna wiedziec...oczywiscie godne polcenia bo mam rozniez podoba cere jak w wtku wrrr

uzywalam jakis zel ziolowy do mycia buzi. na dzien iwostin nawilzajacy i na noc rozex. teraz uzywam zwyklego kremu oliwkowego ziaji na dzien, zelu calma i metronidazol (kto wymyslil ta nazwe) na noc. czasami jak czuje ze musze to uzywam alantan lub krem do skory lojotowej i luszczacej sie. i jakos zyje
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 18:35   #17
Kitk_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1
Dot.: krem Rozex

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
kiedys ktos na forum napisal ze jest bez recepty ale wg mnie jest ona potrzebna. sprobuj szczescia
nie rozumiem skąd pytanie o Rozex do kosmetyczki. jest to preparat na receptę.zawiera w składzie metronidazol substancję o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwpierwotniakowym, czyli dokladnie to samo co polski Matronidazol.
tradzik różowaty leczymy u dermatologa. nie kazde zaczerwienienie twarzy to już tradzik różowaty.pozdrawiam
Kitk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 05:13   #18
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: krem Rozex

Cytat:
Napisane przez Kitk_a Pokaż wiadomość
nie rozumiem skąd pytanie o Rozex do kosmetyczki. jest to preparat na receptę.zawiera w składzie metronidazol substancję o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwpierwotniakowym, czyli dokladnie to samo co polski Matronidazol.
tradzik różowaty leczymy u dermatologa. nie kazde zaczerwienienie twarzy to już tradzik różowaty.pozdrawiam

padlo pytanie o rozex wiec udzielilam odpowiedzi, poniewaz go stosowalam a w chwili obecnej stosuje metronidazol. mysle, ze pytanie wzielo sie z checi zadbania o siebie i upewnienia sie jak i z czym powinno uzywac sie rozex. poza tym bylo to wymienienie opini na temat tego LECZNICZEGO KREMU
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 12:00   #19
rafał23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
Dot.: krem Rozex

Witam, mam 23 lata i jestem chłopakiem. Jakiś rok temu pojawiło mi sie coś obrzudliwego na skórze wokół ust i nosa. Najierw były to jkaby małe krostki, które polem rozlewały si ei rbiły sie plamy. Generalnie, okropny obciach, tymabrdzioej,z e wkońcu wylecyzłęm sie z trądzika. Ostatnio dermatolog przepisała mi ROZEX, Aleric( tabletki) i lek robiony na bazieoleju lnianego. Jest 3-eci dzien jak to wsyztsko stosuje i jest okropnie. Zabroniła mi używać środków do mycia- zeli itp i kazała myć tym olejem lnianym.

Strasznei znaipokoiła mnie sytuacja, ze ni epwoiedział ile czsu mam stosowac ten ROZEX i tabletki. Pryz tabletkach w ulotce psize max. 7 dni, przy rozexie nie docyztałem sie. Powedzcie. Czy ROzex jest sterydem??? Czy można go bezkarnie stosować?? Czym myć twarz, jesli nie środkami typu żele antybakteryjne?? Pozdro i czkema na jakaś odpowiedź.
rafał23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 12:17   #20
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: krem Rozex

Ostatnio dermatolog przepisała mi ROZEX, Aleric i lek robiony na bazieoleju lnianego. Zabroniła mi używać środków do mycia- zeli itp i kazała myć tym olejem lnianym. ni epwoiedział ile czsu mam stosowac ten ROZEX i tabletki. Pryz tabletkach w ulotce psize max. 7 dni, przy rozexie nie docyztałem sie.
aleric mozna bezpiecznie używać całymi latami. pewnie masz opakowanie zawierające 7 tabletek, dostępne bez recepty- z tym ograniczeniem chodzi o to, zeby się nie leczyć na własną ręke, lecz gdy po tygodniu problem nie przejdzie to iśc do lekarza, a nie po kolejną paczkę bez recepty.

jak zuzyjesz rozex, to idź na kontrolę do dermatologa.

Czy ROzex jest sterydem???
nie.

Czy można go bezkarnie stosować??
to jest jedno z tych bezpieczniejszych smarowideł

Czym myć twarz, jesli nie środkami typu żele antybakteryjne??
np.physiogel cleanser, cethapil lub płyn micelarny np. sensibio czy sebium. zresztą do mycia masz przecież ten olej
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 17:11   #21
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Rozex

Obecnie moje policzki bardzo pieką szybko sie "nagrzewają" i czerwienią. Krostek jeszcze nie mam. Czy moge stosować rozex? Czy ten krem jest raczej do następnego etapu tej choroby?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 16:38   #22
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: krem Rozex

Witam.

Czy którejś z was przepisano rozex na trądzik grudkowy ( bolący) ktory mi sie umiejscowił na żuchwie i szyi - smaruje sie nim 6 dzien efekt sredni - miałyście doswiadczenie z tą macia na tego typu pryszcze?
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 21:38   #23
DeeMka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5
Dot.: krem Rozex

Witam wszytskich.
Ok 3 miesiące temu byłam u dermatologa i stwierdził u mnie "zapalenie okołoustne". Przepisał mi na to właśnie Rozex. Mam go stosować rano i wieczorem przez 4 miesiące. Minęły już 3 i do wczoraj zauwarzałam poprawę. Otóż wczoraj zaczerwienienie się zaostrzyło i znów pojawił się świąd Już nie wiem co mam robić i jak tego cholerstwa się pozbyć Pozdrawiam
DeeMka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 09:42   #24
paulina160992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Dot.: krem Rozex

Czesc ja także ostatnio dowiedziałam się, że mam trądzik różówaty. Dermatolog przypisał mi rozex, ale zauważyłam. że skóra po nim jest bardziej zaczerwieniona i pojawiły sie czerwone krostki. Nie wiem czy to normalny objaw, typowy dla początkowego leczenia czy rzeczywiście ten lek mi szkodzi? Czy ktoś z Was też miał wrażenie, że po rozexie skóra jakby pogorszyła się?
paulina160992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 20:48   #25
Marecki323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: krem Rozex

Cytat:
Napisane przez paulina160992 Pokaż wiadomość
Czesc ja także ostatnio dowiedziałam się, że mam trądzik różówaty. Dermatolog przypisał mi rozex, ale zauważyłam. że skóra po nim jest bardziej zaczerwieniona i pojawiły sie czerwone krostki. Nie wiem czy to normalny objaw, typowy dla początkowego leczenia czy rzeczywiście ten lek mi szkodzi? Czy ktoś z Was też miał wrażenie, że po rozexie skóra jakby pogorszyła się?
Witam, powiedz mi czy przed każdym stosowaniem kremu Rozex myjesz i delikatnie osuszasz skórę? Musisz uważać też na ilość nakładanego kremu, trzeba nakładać minimalną warstwę na zmiany skórne. No i niby głupie ale czy stosowałaś się do zaleceń lekarza i preparat nie jest przeterminowany? Ogólnie słyszałem bardzo dobre opinie na temat Rozexu ale jeśli objawy będą Ci dalej dokuczać skonsultuj się koniecznie jeszcze raz z dermatologiem
Marecki323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 14:55   #26
paulina160992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Dot.: krem Rozex

Przemywam twarz mleczkiem do skory wrazliwej i chwilę po tym nakladam Rozex staram sie brac mala ilosc a termin waznosci jest dobry bo sprawdzalamale mysle ze jest coraz lepiej, moze na poczatku tylko taka reakcja sie pojawila
paulina160992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 15:56   #27
lwica24
Przyczajenie
 
Avatar lwica24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23
Dot.: krem Rozex

A jak długo można po otwarciu używać Rozex?
lwica24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 14:03   #28
Marecki323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: krem Rozex

Cytat:
Napisane przez paulina160992 Pokaż wiadomość
Przemywam twarz mleczkiem do skory wrazliwej i chwilę po tym nakladam Rozex staram sie brac mala ilosc a termin waznosci jest dobry bo sprawdzalamale mysle ze jest coraz lepiej, moze na poczatku tylko taka reakcja sie pojawila
Z początku tak bywa że skóra musi się przyzwyczaić do Rozex'a ale jest tak też często w przypadku innych preparatów ale jak widać powinno być teraz już tylko lepiej

Cytat:
Napisane przez lwica24
A jak długo można po otwarciu używać Rozex?
Na pewno do końca daty przeterminowania, wydaje mi się że jeśli odpowiednio go przechowujesz to nic złego nie powinno się wydarzyć ale nie jestem pewien. Takie rzeczy powinny być napisane na ulotce bądź opakowaniu, w razie wątpliwości możesz zapytać się dermatologa.

Edytowane przez Marecki323
Czas edycji: 2011-06-28 o 14:04
Marecki323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 08:49   #29
lwica24
Przyczajenie
 
Avatar lwica24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23
Dot.: krem Rozex

do paulina160992
Mnie też na policzku pojawiły się dwie małe czerwone krostki.
Dziwne
Ja używam Rozex nie typowo na trądzik różowaty, lecz na demodex folliculorum, który może w przyszłośći przyczynić się do tego typu trądziku. Na razie mam /nie licząc tych 2 krostek/ rumieńce na policzkach.
Rozex nakładam na dzień, bo na noc mam pastę na bazie siarki i ichtiolu. Zdarza mi się, że mając Rozex na buzi wychodzę na świeże powietrze, no i chyba za dużo tego kremu nakładam, może w tym tkwi przyczyna tych krostek
Choć u mnie te krostki mogą wynikać z obecności na skórze demodex'u i z tego,że skóra się 'oczyszcza'.
Oby było tylko lepiej...
Pozdrawiam Cię imienniczko
__________________
paulina
lwica24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 17:33   #30
acotam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: krem Rozex

A czy Rozex jest dobry na ślady czerwone po trądziku??
acotam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-24 09:23:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.