paznokcie na gitarę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-07, 23:45   #1
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek

paznokcie na gitarę


Uczę sie grać na gitarze......i mam taki malusieńki problem. Do gry na tym pudle(hehe)potrzebne są króciutkie paznokcie u lewej ręki (przy czym moje muszą być dosłownie króciusienienieńkie bo mam długie palce)na dodatek muszą być zaokrąglone (jak to stwierdził mój nauczyciel)...Ale u prawej ręki sprawy mają się jeszcze gorzej!!! Tu z kolei mają być długie i SPIŁOWANE POD SKOSEM!!!!!!Oczywiście tak scudaczone ręce wyglądają FATALNIE... Nie mam zamiaru piłować ich dokładnie tak jak każe "regulamin" i postanowiłam osądzić to według własnego rozsądku...Na pewno zrezygnuję z tych paznokci na skos i na pewno nie zgodzę sie na różne długości u każdej ręki... i bardzo chcę was wszystkie poporosić o propozycje ładnego kształtu paznokci ale na tyle krótkich by nie przeszkadzały mi w pionowym postawieniu palca na gryfie... Z góry dziękuje za pomoc i pragnę powiedzieć że niezdziwię się jeżeli na ten list nie przyjdzie mi żadna odpowiedź bo mój problem jest... hmmm...trochę nietypowy... Mimo wszystko postanowiłam spytać sie was o zdanie zanim zacznę sama cudować...Więc bardzo bardzo was proszę napiszcie mi co sądzicie!!!!!























i
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-08, 00:10   #2
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: paznokcie na gitarę

Swietny gitarzysta Paco De Lucia tez ma takie paznokcie. Ale ktos kto gra dla siebie, a nie profesjonalnie, moze uzywac tzw. kostki (piorka), ja tak robilam i gram calkiem przyzwoicie. Nie daj sie nauczycielowi, najwygodniej dla Ciebie bedzie miec krotko obciete paznokcie i juz.

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-08, 00:22   #3
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: paznokcie na gitarę

He, he Nie raz spotykałam sie z widokiem o zgrozo mężczyzn z długimi paznokciami jednej, a krótkimi drugiej ręki. Wygląda to dziwacznie, ale raczej nie dla muzyków . Jeśli swoją grę traktujesz profesjonalnie, z pasją, jako hobby, ale też może przyszły zawód to nie powinnaś przejmować się ewentualną sensacją jaką mogą wzbudzać Twoje paznokcie . Ja z kolei nigdy nie mogłam pozwolić sobie na choć trochę dłuższe paznokcie obu rąk... Nie jestem gitarzystką i raczej nigdy nie interesowałam sie "paznokciowym problemem" swoich kolegów i koleżanek, ale wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłyby ładne, krótkie i zadbane paznokcie u obu rąk, a na czas ćwiczeń, lekcji, wystepów itp. zakładanie sztucznych, długich paznokci, opiłowanych tak jak zaleca nauczyciel na prawą rękę...
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-08, 10:33   #4
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Re: paznokcie na gitarę

ja do gry na gitarze mam rowne paznokcie u obu rak, takie spilowane na lekki owal, czyli zwykly ksztalt siegajace do konca opuszki palca, dalej nie moga u mnie siegac, bo rzeczywiscie nie moge wtedy dobrze docisnac struny do gryfu. Manicure francuski. Z doswiadczenia moge powiedziec, ze pomalowane exstra paznikcie raczej nie wchodza w gre, poniewaz metalowe struny bardzo szybko niszcza lakier
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-09, 23:55   #5
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Re: paznokcie na gitarę

Jesteście kochane... Chyba wykorzystam ten pomysł ze sztucznymi paznokciami;-)... A macie może jakieś pomysły jak mogłabym je jakoś ozdobić??? Żeby się lakier nie zepsół od strun i żeby odciągnąć uwagę od krótkości paznokci?? Proszę was o podpowiedzi i jeszcze raz bardzuchno dziękuję ża pomoc!!!!!
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.