Klasycznie czy nowocześnie ????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-17, 21:46   #1
kamisio
Zadomowienie
 
Avatar kamisio
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 598
Question

Klasycznie czy nowocześnie ?????


Troche śledze wątki na tym forum, ale tez na innych forach, i widze że największy zachwyt wzbudzają dobrze roztarte i łagodnie przechodzące kolory na powiekach, niezbyt ciemne błyszczące usta, ale tez cieniowania na twarzy, jest mnóstwo pytań o modelaż czyli tak naprawde o starą niemiecka szkole korygowania.
Chodzi też o utarte schematy np:
- w wewnętrzym kąciku oka ma być jaśniej a w zewnętrznym ciemniej
- rozświetlanie pod łukiem brwiowym
- że cień nie moze być w kolorze tęczówki
- że nie malujemy sie jednym kolorem cienia
- korektor pod oczy musi być troche jaśniejszy od skóry itp

Często patrze na kobiety, podobne cieniowania powiek, ten sam kształt rózu na policzkach, jezeli cos się zmienia to jedynie kolorystyka


Chciałbym poznać wasze opinie na temat nowoczesnego makijażu, akcentowego, graficznego, bez modelażu, łamiącego reguły, makijażu który jest zabawą a nie szablonem



Co o tym myślicie ??????
__________________
next life - KNK
kamisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 22:14   #2
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Po pierwsze-ciekawa wypowiedź.
Nie jestem specjalistką, ale również zauważyłam na wizażu tendencje, o których piszesz. W szczególności podkresla się tu konieczność cieniowania na powiekach.
Ja osobiście zawsze używam jedengo koloru cienia, również w kolorze tęczówki i nie przykładam się do cieniowania/rozcierania.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 22:18   #3
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Po pierwsze-ciekawa wypowiedź.
Nie jestem specjalistką, ale również zauważyłam na wizażu tendencje, o których piszesz. W szczególności podkresla się tu konieczność cieniowania na powiekach.
Ja osobiście zawsze używam jedengo koloru cienia, również w kolorze tęczówki i nie przykładam się do cieniowania/rozcierania.
Ja jestem za łamaniem reguł- nie lubie cieniowania, wole jeden cień.
Tak samo lubie różnie nakładać róż i robić rożne kreski na powiekach.

Wiadomo,że bardziej bedą się podobały makijaże spokojne niż szalone- bo takie wyważone i grzecze znajdą wiecej zwolenniczek.
Ja tam lubię poszaleć z dziwnymi makijażami w domu- i nawet nie chodzi o to czy mnie szpecą czy poprawiają urode, czy kreska mi zmniejsza czy zwieksza oko, chodz o samo tworzenie
natomiast na ulice bym chyba w jakimś moim dziwadle nie wyszła
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 11:01   #4
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Żeby odpowiedzieć na pytanie w temacie wątku i jakoś ustosunkować się do tych wymienionych, popularnych tendencji, to chyba najpierw należałoby zapytać inaczej: w jakim celu większość dziewczyn i kobiet się maluje? Ano w takim, żeby poprawić swoją urodę, zatuszować niedoskonałości, wydobyć zalety. Poprzez makijaż chcemy zagwarantować sobie konkretne kanony urody, np. duże oczy, to dlatego rozświetlamy wewnętrzny kącik, cieniujemy, itd. Podobnie rzecz ma się z modelowaniem twarzy: za piękne uchodzą wspaniale wykształcone kości policzkowe.

Makijaż nowoczesny jest rewelacyjny (dobrze wykonany ), ale w żadnym lub niewielkim stopniu pozwoli nam na korekcję urody. Raczej pokaże nasz pazur, charakter, kreatywność.
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 23:24   #5
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Oczywiście, że wolę robić makijaż wbrew regułą, bo to jest ciekawsze, czysta zabawa ograniczona tylko wyobraźnią. Ale jak pisze Rylejew, na co dzień do podkreślenia urody, trzeba się kierować regułami, bo to nie są jakieś tam bzdety wyssane z palca, tylko zasady jak nałożyć cień przy opadającej powiece, pomadkę żeby powiększyć usta. Ty Kamisio jesteś makijażystą, facetem, artystą i chcesz tworzyć. Ja to rozumiem po fachu, tym bardziej, że wg. reguł maluję codziennie siebie. A jak przychodzi babeczka, to chciało by się pokazać co się potrafi, a tu beżyki, modelowanie i te sprawy. Dlatego staram się jak najczęściej znaleźć czas na szaleństwo i dziewczyny z mm wiedzą co mam na myśli
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 23:44   #6
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Szczerze zazdroszcze. Chcialabym potrafic chociaz klasycznie Swietny watek i o ile teoretycznie was rozumiem, o tyle technicznie predzej ulepie nowego czlowieka niz pomaluje dobrze oczy.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 00:10   #7
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

po raz kolejny stwierdzam ze korektor jasniejszy od podkladu to BZDURA. Ni9c a nic nie tuszuje, a w kolorze podkladu (a nawet ciut niemniejszy) robi to doskonale.

Modelowanie fajna sprawa, ale czasami tego nie robie i tez jest fajnie. Pomijajac ze cos mi z rozem kiepsko idzie bo nie mam pojecia co zrobic z moim dziwnym ksztaltem twarzy.

Często mam ciemnosc w obu kącikach i nad zalamaniem a jasnosc posrodku - tez jest fajnie

Jeden cien moze byc ok, czasami zaluje ze nalozylam rozjasniajacy cien pod luk brwiowy.

Duzo zalezy od twarzy, oczu, cery. Nie wszystko co klasyczne musi pieknie wygladac.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-19, 10:31   #8
olivia7
Zakorzenienie
 
Avatar olivia7
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 3 642
GG do olivia7
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Taa ja jestem bardzo dobrym przykładem na to żę cienie nieroztarte tez moga dobrze wygladac, ja malujac sie nie trzymam sie wcale zwyczajowych reguł i z reguły dobrze na tym wychodze
__________________
Polecam link www.fridayimage.com -coś więcej niz zwykła fotografiaoraz poleecaam www.yourstime.eu
gg 7758327
www.sephora.maxmodels.pl
olivia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 10:43   #9
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Cytat:
Napisane przez olivia7 Pokaż wiadomość
Taa ja jestem bardzo dobrym przykładem na to żę cienie nieroztarte tez moga dobrze wygladac, ja malujac sie nie trzymam sie wcale zwyczajowych reguł i z reguły dobrze na tym wychodze
Ja nie lubie stosować pędzelka czy pacynki do cieni..zawsze rozcieram palcem... i jakoś mało mnie obchodzi czy komuś odpowiada moja technika czy nie
zazwyczaj znajomi i nieznajomi, których spotykam chwalą moje makijaże wiec chyba klasyczna technika nie zawsze jest synonimem ładnego makijażu
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 10:52   #10
olivia7
Zakorzenienie
 
Avatar olivia7
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 3 642
GG do olivia7
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Chii skąd ja to znamwłasnie o to chodzi ktos moze super rozetrzec cienie które wcale mu nie pasuja i co efekt jest superchyba nie pozdr.
__________________
Polecam link www.fridayimage.com -coś więcej niz zwykła fotografiaoraz poleecaam www.yourstime.eu
gg 7758327
www.sephora.maxmodels.pl
olivia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 13:08   #11
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

zgadzam sie
rzeczy których nigdy nie robię bo po prostu mi nie odpowiadają/pasują: nigdy nie nakładam nic jasnego pod łuk brwiowy, nie łaczę i nie cieniuję kilku kolorów cieni, nie używam jaśniutkiego korektora
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-19, 16:47   #12
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Ta niemiecka szkola tak naprawde pieknie podkresla urode jesli makijaz wykonany jest perfekcyjnie. Ja jestem wizazystka i lubie poszalec,wiec taki klasyczny makijaz wykonuje u siebie raz na jakis czas, lubie krzykliwe kolory nawet na brwiach i policzkach, ciemne usta i uwazam,ze kazdy moze malowac sie wszystkimi kolorami teczy tylko musi wybrac z kazdego koloru odcienie dla siebie.
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 17:24   #13
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

ja myślę, że to co nazywa się "klasycznym makijażem" to po prostu to, w czym dobrze wygląda dobrze większość kobiet

większość Polek są typem kolorystycznym - latem, a lato jak wiemy dobrze wygląda w stonowanych kolorach

stąd może wrażenie, że większość osób się maluje "w klasyczny" sposób,bo ostre barwy w Polsce pasują nielicznym

po prostu na takiej szerokości geograficznej żyjemy...
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 18:56   #14
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Ale nie mylmy pojęć. Moim zdaniem klasyka, czy podstawy makijażu to np. zasady nakładania różu, żeby uwypuklić kości policzkowe, korygowanie kształtu ust, nanoszenie cieni itd. zgodnie z analizą kolorystyczną, a nie to że kładziemy róż w ogóle, albo MUSIMY położyć rozświetlacz pod łuk. Zasadą makijażu jako takiego jest upiększenie i podkreślenie naszych mocnych punktów. A tam gdzie zaczyna się sztuka i zabawa, chodzi głównie o makijaż. wtedy można zrobić wszystko i nie zawsze z myślą o upiększaniu
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 19:01   #15
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Ja się zatrzymałam chyba w latach 90tych i uważam tylko make up "no make up" czyli jest,a go nie widać
Róż tam gdzie trzeba i wyglądający naturalnie,a nie ordynarnie i cienie dobrane pod typ urody (śnieżka )
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 22:06   #16
kamisio
Zadomowienie
 
Avatar kamisio
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 598
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Fajnie że storzyła sie mała dyskusja każdy punky widzenia jest przeciez ciekawy

Oczywiście rozumiem że makijaż dzienny to nie kanarki i brokaty i wcale nie neguje tego, czy nawet jak napisała perełka nudzą mnie delikatne makijaże a to nie tak bo wiem że makijaż jest częścia osobowości i osoba która go nosi musi czuć się komfortowo.

Pytanie jest tylko dlaczego z reguły jest on identyczny, u dużej ilości pań a nawet i makijażystek punkt po punkcie ten sam, to tak jakby nosić dzień w dzień te same ubrania, albo każdego stylizować jednakowo.

Identyczne cieniowania i roztarcia, nawet jeżeli respektujemy klasyczne reguły makijażu to mamy zawze kilka metod np: powiększania oka i mozna stosować rózne z nich, co o tym myślicie ?

Tylko proszę nie pisać mi że to siła przyzwyczajenie do żadna z kobiet nie ma tej samej fryzury przez kilka lat, a przynajmniej mało która
__________________
next life - KNK
kamisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 00:00   #17
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

A jednak. To co potrafię zrobić najszybciej, robie najczęściej. Więc taki standart staje się moją drugą skórą. A na więkrze wyjścia totalne szaleństwo
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 21:04   #18
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Cytat:
Napisane przez kamisio Pokaż wiadomość
Fajnie że swtorzyła sie mała dyskusja każdy punky widzenia jest przeciez ciekawy

Oczywiście rozumiem że makijaż dzienny to nie kanarki i brokaty i wcale nie neguje tego, czy nawet jak napisała perełka nudzą mnie delikatne makijaże a to nie tak bo wiem że makijaż jest częścia osobowości i osoba która go nosi musi czuć się komfortowo.

Pytanie jest tylko dlaczego z reguły jest on identyczny, u dużej ilości pań a nawet i makijażystek punkt po punkcie ten sam, to tak jakby nosić dzień w dzień te same ubrania, albo każdego stylizować jednakowo.

Identyczne cieniowania i roztarcia, nawet jeżeli respektujemy klasyczne reguły makijażu to mamy zawze kilka metod np: powiększania oka i mozna stosować rózne z nich, co o tym myślicie ?

Tylko proszę nie pisać mi że to siła przyzwyczajenie do żadna z kobiet nie ma tej samej fryzury przez kilka lat, a przynajmniej mało która
hmm...myślę że jest kilka powodów:
1)wiele osób zajmujących się wizażem robi krótki kurs i na tym kończy - a więc dowiaduję się podstaw - czyli tych właśnie schematów ( analiza kolorystyczna, makijaż dzienny, makijaż wieczorowy)
2)kazdy boi się eksperymentów, bo jesteśmy narodem krytykantów, a kobiety są pod tym względem najgorsze(jak można się tak ubrać? przydałaby się jej regulacja brwi,czemu nie zrobisz sobie tipsów - albo na odwrót, itp) źle widziana jest zarówno całkowita naturalność, jak i eksperymenty
3)najwięcej ciekawych makijaży powstaje podczas sesji do magazynów mody i podczas pokazów. Tu się moge mylić, ale wydaje mi się że moda nie rozwija się w Polsce zbyt żywiołowo, a wiele sesji jest tendencyjnych i przez to makijaży też(widac to np. na max models)
4)za granicą wiele się dzieje w kinie. Nasza rodzima kinematografia w ostatnich latach dzieli się na komedie romantyczne, filmy o policjantach i szkolne superprodukcje. Gdzie tu miejsce na charakteryzacje jak w "Batmanie" czy "Moulin Rogue" albo"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"? Nawet w szkołach wizażu i charakteryzacji studenci nie mają gdzie ćwiczyć
Mam nadzieję ze to się zmieni

mam nadzieję że nikogo nie uraziłam swoimi słowami, nie jestem zawodową wizażystką ani nie uważam się za żaden autorytet w jakiejkolwiek dziedzinie, ale skoro forum służy do wyrażania opinii, to wyrażam swoją
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.