ROZDWAJAJĄCE się końcówki włosów- wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-12-31, 19:19   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

ROZDWAJAJĄCE się końcówki włosów- wątek zbiorczy


Witam [img]icons/icon7.gif[/img]
chcialam sobie ostatnio kupic odzywke bo mam problemy z rozdwajajacymi sie koncowkami - tylko ze nie wiem co wybrac. Lepsze sa odzywki bez splukiwania czy te ktore sie splukuje? chcialam kupic odzywke Glis Kur ale sa wlasnie dwa rodzaje - czy odzywki ktorych nie pozostawia sie na wlosach maja silniejsze dzialanie i w zwiazku z tym moga obciazac wlosy (dlatego sie je splukuje )? Czy tez nie ma to znaczenia? Ktora mam kupic zeby uzyskac lepszy efekt?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-02, 17:48   #2
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126
Re: odzywki do wlosow

naprawde nikt nie wie jakie odzywki sa silniejsze?
Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-02, 18:43   #3
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: odzywki do wlosow

Przy wlosach suchych, zniszczonych korzystniejsze beda odzywki splukiwane, zas na same konce dobre beda preparaty oparte na silikonach, ktorych sie nie splukuje, oczywiscie nie zreperuja one juz zniszczonych koncow, zadna odzywka nie jest w stanie tego dokonac, niezaleznie od ceny, natomiast wygladza powierzchnie wlosa, otocza go warstewka, ktora bedzie go chronic w pewnym stopniu przed dalszym zniszczeniem. Jedynym ratunkiem na rozdwojone konce jest tylko ich podciecie.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-02, 20:24   #4
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126
Re: odzywki do wlosow

dziekuje [img]icons/icon7.gif[/img] a te silikony zawarte sa tez w "zwyklych" popularnych odzywkach czy tylko w tych specjalistycznych dostepnych w salonach fryzjerskich?
Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-02, 20:33   #5
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: odzywki do wlosow

tak, moim zdaniem odzywki sprzedawane w salonach fryzjerskich wcale tak bardzo nie przewyzszaja jakoscia (cena na pewno)tych ogolnie dostepnych, wsrod ktorych takze mozna znalezc cos dobrego dla siebie.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-03, 00:29   #6
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: odzywki do wlosow

I tu się Basiu różnimy [img]icons/icon7.gif[/img] - wysłałam Ci maila, przez pół dnia mi Internet nie działał [img]icons/icon9.gif[/img], dlatego tak późno.
Na moje bardzo wymagające włosy lepsze są odżywki bardziej specjalistyczne. Jeśli masz możliwość przejścia się do sklepu fryzjerskiego, szczerze polecam maseczkę na włosy firmy Alfaparf (Semi di lino, maschera di cristalli con Karitex). Kosztuje 25 zł za 250 ml i uważam, że relacja ceny do jakości jest rewelacyjna! Z tych supermarketowych dobra jest maseczka Elseve (żółta), choć ustępuje Alfaparfowi. No i kosztuje też więcej (prawie 20 zł za 150 ml)! Poszukaj też innych wypowiedzi na forum dot. suchych włosów.
No i oczywiście zgadzam się z Basią, że przy wymagających szczególnej opieki [img]icons/icon7.gif[/img] włosach sprawdzają się tylko odżywki do spłukiwania.
Aaa. Już gdzieś pisałam, że większość odżywek do włosów suchych obciąża włosy, stają się gładsze, ale jednocześnie mniej puszyste. A jeśli są puszyste, to już nie tak dobrze odżywione [img]icons/icon9.gif[/img].
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-03, 15:03   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: odzywki do wlosow

Wiesz Mgiełko mi bardziej chodziło, że nie trzeba wydać ponad 100zł by znaleźć dobrą odżywkę, ale tak jak sama piszesz, skuteczna odzywka może kosztować w granicach 20-30 zł. Zgadzam się też, że wśród odżywek dostępnych w marketach jest wiele nieskutecznych, dlatego tak jak napisałam trzeba się troszkę naszukać.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-01-03, 15:12   #8
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: odzywki do wlosow

Z tym się zgadzam (tym bardziej, że można wydać też i kilkadziesiąt złotych i trafić na odżywkę, która nam nie będzie odpowiadać, a to już prawdziwy ból). No i oczywiście zgadzam się też z tym, że rozdwojonych końcówek nic nie sklei [img]icons/icon9.gif[/img]. Ale o włosy zniszczone można skutecznie zadbać.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-03, 15:15   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: odzywki do wlosow

Poczytałam list i właśnie odpisuję, więc w nim się wypiszę, także o tych włosach)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-03, 19:03   #10
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: odzywki do wlosow

A mnie się wydaje, że rozdwajania końcówek nie zlikwiduje trwale nic, poza porządnym odżywieniem CAŁEGO organizmu. Kiedyś miałam ten problem, ale zniknął gdy przestałam zapominać o codziennej tabletce "Centrum", a zaczęłam pić dużo wody mineralnej i sensownie się odżywiać (białko, jarzynki [img]icons/icon12.gif[/img]
Teraz to nie wiem, bo ścinam włosy co 4-6 tyg.

A wracając do odżywek - jestem ostatnio zaskoczona (pozytywnie) serią Advanced Techniques Avonu. Dla mnie świetna, likwiduje przesuszenie włosów (tyle że myć trzeba co 2-gi dzień) i to właśnie odżywki bez spłukiwania mi się sprawdzają! No ale włosy mam krótkie, więc to inna specyfika ...
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-03, 22:53   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: odzywki do wlosow

maga napisał(a):
> A mnie się wydaje, że rozdwajania końcówek nie zlikwiduje trwale nic, poza porządnym odżywieniem CAŁEGO organizmu. Kiedyś miałam ten problem, ale zniknął gdy przestałam zapominać o codziennej tabletce "Centrum", a zaczęłam pić dużo wody mineralnej i sensownie się odżywiać (białko, jarzynki [img]icons/icon12.gif[/img]

No tak, ale na efekty takiej kuracji trzeba czekac latami i latami ją stosować, bo włosy to martwa tkanka. Im dłuższe włosy, tym ich końcówki są starsze i bardziej podatne na uszkodzenia. Jeśli mamy włosy do ramion, czyli około 45 cm długości, to ich końce będą 3 lata starsze od nasady. Ale oczywiście zawsze warto jest się zdrowo odżywiać [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-10-01, 07:42   #12
Dotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 37
dlugie wlosy - a rozdwojone konce

Mam jasne włosy (dużo jasnych pasemek) proste delikatne i dość cienkie, problem moj polega na tym, ze bardzo chcialabym mieć dlugie wlosy ale nie mogę ich zapuścić, najdluzsze to byly do ramion. Problem w tym ze co 6 tygodni musze podcinac zniszczone koncowki i tyle co mi odrosna to odrazu scinam, takie bledne kolo.
wiem, ze lepsze krotsze a zdrowsze niz dlugie i postrzepione, ale ja naprawde bardzo chcialabym miec dlugie wlosy, co zrobic zeby te koncowki tak sie nie rozdwajaly, zeby przy podcinaniu nie ciachac 2 centymetrow. Wydaje mi sie ze dbam o wlosy, stosuje odzywki do cienkich delikatnych i zniszczonych wlosow, raz na tydzien maska, suszarka nie przemeczam zbytnio, poniewaz mam wlosy proste to tylko podsusze i juz, cos mocniejszego to tylko na wieksze wyjscia. jakie sa dobre preparaty na koncowki? czy np. serum z Avonu jest skuteczne? bardzo proszę Cię Grażynko o pomoc!
Pozdrowienia
Dotka
Dotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 07:42   #13
Dotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 37
dlugie wlosy - a rozdwojone konce

Mam jasne włosy (dużo jasnych pasemek) proste delikatne i dość cienkie, problem moj polega na tym, ze bardzo chcialabym mieć dlugie wlosy ale nie mogę ich zapuścić, najdluzsze to byly do ramion. Problem w tym ze co 6 tygodni musze podcinac zniszczone koncowki i tyle co mi odrosna to odrazu scinam, takie bledne kolo.
wiem, ze lepsze krotsze a zdrowsze niz dlugie i postrzepione, ale ja naprawde bardzo chcialabym miec dlugie wlosy, co zrobic zeby te koncowki tak sie nie rozdwajaly, zeby przy podcinaniu nie ciachac 2 centymetrow. Wydaje mi sie ze dbam o wlosy, stosuje odzywki do cienkich delikatnych i zniszczonych wlosow, raz na tydzien maska, suszarka nie przemeczam zbytnio, poniewaz mam wlosy proste to tylko podsusze i juz, cos mocniejszego to tylko na wieksze wyjscia. jakie sa dobre preparaty na koncowki? czy np. serum z Avonu jest skuteczne? bardzo proszę Cię Grażynko o pomoc!
Pozdrowienia
Dotka
Dotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 08:13   #14
jodarek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 43
Re: dlugie wlosy - a rozdwojone konce

Ja też mam dlugie wlosy i zawsze miałam problem z suchymi koncówkami, po porstu takie wysuszone pierze mi sie robilo od połowy włosów. I kupiłam sobie to serum Avonu na końcówki. Uzywam go dopiero pare dni wiec nie wiem jaki jest dlugofalowy efekt (choc recenzje ma dobre) ale juz jestem z niego zadowolona. Wlosy sa ślicznie nawilżone, żadnego pierza, koncówki miękkie i włosy bardzo dobrze sie rozczesują. Warto spróbować
Pozdrawiam
Joasia
jodarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 08:13   #15
jodarek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 43
Re: dlugie wlosy - a rozdwojone konce

Ja też mam dlugie wlosy i zawsze miałam problem z suchymi koncówkami, po porstu takie wysuszone pierze mi sie robilo od połowy włosów. I kupiłam sobie to serum Avonu na końcówki. Uzywam go dopiero pare dni wiec nie wiem jaki jest dlugofalowy efekt (choc recenzje ma dobre) ale juz jestem z niego zadowolona. Wlosy sa ślicznie nawilżone, żadnego pierza, koncówki miękkie i włosy bardzo dobrze sie rozczesują. Warto spróbować
Pozdrawiam
Joasia
jodarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 21:01   #16
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: dlugie wlosy - a rozdwojone konce

cienkie włosy i rozjasnione włosy zazwyczaj sie łamia, choć wszystko zalezy od tego jakim środkiem były rozjasnione,i czy srodek ten był nakładany tylko na odrost czy równiez na konce dodatkowo je osłabiajac.SErum na konce, odzywki nawilzajace oraz szampon powinny je ratowac.
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 21:01   #17
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: dlugie wlosy - a rozdwojone konce

cienkie włosy i rozjasnione włosy zazwyczaj sie łamia, choć wszystko zalezy od tego jakim środkiem były rozjasnione,i czy srodek ten był nakładany tylko na odrost czy równiez na konce dodatkowo je osłabiajac.SErum na konce, odzywki nawilzajace oraz szampon powinny je ratowac.
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-06, 07:47   #18
LiliBlue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 58
serum na zniszczone końcówki

Dziewczyny czy któraś z was używała serum na zniszczone końcówki Avona. W katalogu oceny kosmetyków jest tylko jedna ocena i w dodatku dotyczy innych włosów niż moje. Ja mam długie włosy, tłuste u nasady i suche na końcach, rozjaśniane z rozdwajającymi się końcami (w dużej mierze dzięki lokówce). Nie wiem czy ten kosmetyk będzie dla mnie odpowiedni i czy "poskleja" moje końcówki, którym mimo częstego podcinania nic nie pomaga. A może poradzicie mi jakiś inny niedrogi preparat.
LiliBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-06, 08:42   #19
biedroneczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 16
Re: serum na zniszczone końcówki

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1802
biedroneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-07, 00:18   #20
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: serum na zniszczone końcówki

ja używałam
Mam podobne włosy do Ciebie,tłuste u nasady, zniszczone na końcach.Mnie to serum pomogło,choć trzeba jednak odrobine włoski przyciąć.
Polecam
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-12, 21:18   #21
_Meggy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 358
GG do _Meggy_
Rozdwojone końcówki :(((

Wiem ze to nie tylko moj problem. Probowalam najrozniejszych sposobow, lecz zawsze poprawa nastepowala tylko po scieciu , a niedlugo potem wlosy znow zaczynaly sie rozdwajac (czesto na wiecej niz dwie czesci). Moze moglby mi ktos polecic jakies sprawdzone odzywki, kuracje, sposoby????
__________________
Success doesn't consist on winning all the time, but on never giving up.
_Meggy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-13, 13:28   #22
Isia.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 65
Re: Rozdwojone końcówki :(((

Oj tez bym to chciała wiedzieć
Ale czytałam ostatnio o odżywce Gliss Kur i tam dziewczyny piszą że właśnie pomaga na te rozdwojone końce. A jak jest to nie wiem, może sie ktoś wypowie ?
A podcinać to czy tak czy tak trzeba regularnie.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=361

Buziaki
Isia. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-14, 17:20   #23
_Meggy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 358
GG do _Meggy_
Re: Rozdwojone końcówki :(((

Dzieki bardzo,rzeczywiscie pisza ze pomaga! Sprobuje z tą odzywka Gliss Kur , moze cos pomoze...
pozdrawiam
__________________
Success doesn't consist on winning all the time, but on never giving up.
_Meggy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 09:54   #24
UlaM
Raczkowanie
 
Avatar UlaM
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 67
suche i rozdwojone końcówki

Pomóżcie, mam dość długie wlosy, niestety musiałam je poddać dekoloryzacji żeby pozbyć sie czerwonego odcienia. poradźcie mi jakieś -działające serum do suchych i rozdwajających się końcówek (bo nie chciałabym ich obcinać.
UlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 11:15   #25
Senorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 124
Re: suche i rozdwojone końcówki

Żadne serum nie sklei już rozdwojonych końcówek,ono ma tylko przedziwdziałac dalszemu rozdwajaniu.Najlepiej podciąć chociaż 2 cm i dopiero wtedy regularnie smarować serum,chociaż moim włosom nie pomaga (jak się mają rozdwoić,to i z serum się rozdwoją ):fou:
Senorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 13:27   #26
SylwiaG
Przyczajenie
 
Avatar SylwiaG
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 26
Re: suche i rozdwojone końcówki

Dziewczynki serum nie sklei ale jest coś co na pewno tak.
A mianowicie też miałam ten problem jak zapuszczałam włosy i każdy obcięty cm z powodu końcówek był dla mnie koszmarem Jak ktoś ma włosy z tendencją do rozdwajania to i tak będą się rozdwajać czy się je zetnie czy nie. Ja sobie wynalazłam sposób ( gdzieś tam wyczytałam nie pamiętam gdzie), że olejek rycynowy z sokiem z cytryny skleja zniszczone końcówki. I rzeczywiście w sposób widoczny poprawę widac natychmiast. Oczywiście i tak po pewnym czasie znów się rozdwajają nie ma cudów to wtedy znów można sobie strzelić taką mieszankę. Jest tylko jeden problem jak masz suche końcówki to sok z cytryny też trochę wysusza najwyżej możesz dać go mniej niż olejku.
SylwiaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 13:31   #27
Senorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 124
znowu zniszczone końcówki!!!:(

Trzy tygodnie temu obcięłam zniszczone końcówki- jakieś 7 cm i moje włosy znowu wyglądały ładnie i zdrowo.Ale teraz widzę,że znowu zaczynają się niszczyć znajduję nowe porozdwajane i połamane końce!A naprawdę dbam o włosy, używam szamponów nawilżających,odżywki Waxa, biosilka, serum na końcówki etc i nic!!Może znacie jakieś kosmetyki,które chronią włosy przed gorącem z suszarki,bo to,że dosyć często muszę wysuszyć włosy suszarką ma na pewno wpływ na ich kiepski stan!!
Senorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 18:14   #28
mmartaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 394
Re: znowu zniszczone końcówki!!!:(

Witam ,osobiście przekonałam się że nie można po myciu suszyć iczesać wlosów ,jak są mokre łatwo je płamać ,trzeba czekać aż wyschną ,jestem tego przykładem mam gęste włosy i od pewnego czasu nie czeszę po myciu i KATEGORYCZNIE NI SUSZĘ myję dobrymi szamponami i stosuję odżywki i podcinam co 4 miesiące 2cm efekt jest taki że są mocniejsze i bardziej lśniące ,oczywiście też maluję włosy ale i tak wyglądają zdrowo ,jeszcze jest sprawa odżywiania to też ma wpływ na włosy pozdrawiam serdecznie pa.
__________________
Bądz uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości ))
mmartaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 19:04   #29
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: znowu zniszczone końcówki!!!:(

sa srodki do stylingu , ktore chronia przed goracem suszarki lub innych urzadzen, sa to np chitosan, Renee Blanche tonik do modelowania i ukladania wlosow , do kupienia w salonach lub sklepach fryzjerskich, ale mysle ze inne firmy tez podobne posiadaja
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 19:18   #30
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: znowu zniszczone końcówki!!!:(

a ja nie farbuje włosów,podcinam,stosuje odżywki...ale niedługo po podcięciu sie znowu rozdwajają!już ie wiem co robic buuu
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-09 12:56:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.