Fragonard - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-23, 11:20   #1
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478

Fragonard


Witam, mam do Was sprawę. Kilka lat temu mój Tato był w Paryżu, przywiózł do domu kilka zapachów od Fargonard'a. Opowiedział mi, że ta firma produkuje zapachy dla marek selektywnych, YSL, Kenzo, itd. Stwierdził, że to tak jakby po okazyjnej cenie kupił oryginały. Jakiś czas później mojego sąsiada też wywiało do Francji, ale podczas rozmów o Fragonardzie, powiedział, że są to zapachy a'la oryginały (inaczej mówiąć: podróby). Więc jak to jest? Kto ma rację? Czy wiadomości o tym, że Fragonard jest dostawcą zapachów dla droższych marek to tylko reklama? Bo coś mi się nie chce wierzyć sąsiadowi. Co Wy na to?
__________________


Edytowane przez rzastin
Czas edycji: 2008-03-22 o 18:26 Powód: lit.
rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 16:24   #2
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: Fragonard- prawda, czy marketing?

Up! A może jednak wiecie?
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 01:04   #3
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Pytanie o Fragonard

8 lat temu byłam we Fragonardzie,we Francji. Moja mama kupiła tam perfumy Trezor (nazwa Fragonardu to "Lune de miel"). Perfumy do dzisiaj intensywnie pachną, nie są zepsute. Tymczasem parę dni temu znajoma powiedziała mi, że Fragonard produkuje jedynie podróby oryginałów, ich odpowiedniki. Do tej pory wydawało mi się, że Fragonard produkuje oryginały (jest po prostu wytwórnią perfum), które potem sprzedawane są firmom takim jak Lancome, Givenchy itp; dopiero projektanci wymyślają nazwę handlową. Dodam, że nie czuję żadnej różnicy między "Lune de Miel" zakupionym we Fragonardzie, a Trezorem z Sephory. No więc jak w końcu jest z tym Fragonardem...?
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 15:43   #4
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Pytanie o Fragonard

Fragonard komponuje i produkuje perfumy dla domów mody.Kupując złote metalowe buteleczki kupujemy zapach bez oprawypakowania,flakonu (często najdroższy element perfum,gdyz niektóre z nich projektuja znani rzeżbiarze,architekci),na zwy.

Ja jestem bardzo zadowolona z perfum Fragonard.Kupiłam wiele lat temu i zawsze prosze moją mame lub kogoś znajomego o kupno.Nie wietrzeja bo sa z naturalnych czystych surowcow.Nie zgodze sie z Twoja znajomą ze są to podróby!!!
Napewno kiedyś jeszcze odwiedze wytwórnie perfum i zakupie kolejny zapasik,bo naprawde warto.
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:31   #5
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Pytanie o Fragonard

Też szczerze polecam Fragonarda Mają teraz swój sklep w internecie gdzie można zrobić zakupy

Gusiu - skąd Twoja mama wiedziała, że Lune de Miel to "odpowiednik" Tresor?

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:41   #6
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Pytanie o Fragonard

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent
Też szczerze polecam Fragonarda Mają teraz swój sklep w internecie gdzie można zrobić zakupy

Gusiu - skąd Twoja mama wiedziała, że Lune de Miel to "odpowiednik" Tresor?

PZDR Natalia

Mi w tej fabryce perfum francuska mówiła ,ze np.Baiser D,Aurore to Dune.

A może oprócz Dune i Tresor znacie inne odpowiedniki???
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:45   #7
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Pytanie o Fragonard

o kurka ... to ja żyję w totalnej nieświadomości Pamiętasz jeszcze inne takie zapachy?

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-17, 16:51   #8
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Pytanie o Fragonard

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent
o kurka ... to ja żyję w totalnej nieświadomości Pamiętasz jeszcze inne takie zapachy?

PZDR Natalia

Mam Murmure ale nie wiem czego jest odpowiednikiem.Jest slodki,kadzidlany(niucham go teraz),cięzki typowo na wieczór..taki dojrzaly,nie dla mnie napewno.
Mam "Fragonard" też zdecydowany.A ty?
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:58   #9
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Pytanie o Fragonard

Miałam Eau Fantasque - mocno owocowy i przede wszystkim porzeczkowy oraz Eau de Garrigues, taki unisex ziołowy i gorzki Bardzo podobał mi się Etole de Sud ale nie kupiłam

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 17:00   #10
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Pytanie o Fragonard

Tak, ja też dostałam "Lune de Miel" jako "Tresor" (poza tym "Emilie" jako "Dune" i "Etoile du Sud" jako "Eternity") - kobieta w sklepie Fragonard'a napisała to na opakowaniach.
Wszystkie są ekstraktami perfum, więc hiper-trawałe, ale np. o ile "Lune de Miel" faktycznie nie różni się od "Tresor'a", o tyle nie pokusiłabym się nazwać "Emilie" czystm "Dune", czuję rozbieżność.
Fragonard to istotnie producent perfum dla różnistych marek (tak naprawdę niewiele marek tworzy i produkuje własne zapachy, wyjątkiem jest np. Hermes, który zatrudnia "nadwornego nosa" Większość odkupuje kompozycje od firm takich jak Fragonard).
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 17:03   #11
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Pytanie o Fragonard

serducho mi stanęło, Pixie.

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-17, 17:07   #12
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Pytanie o Fragonard

No coś Ty, Natalia, to przecież żadna zdrożna praktyka, ołówki do oczu też schodzą z tych samych taśm co kredki do kolorowania. Technologia ta sama, a przecież wszyscy dążą do minimalizacji kosztów...
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 17:09   #13
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Pytanie o Fragonard

Pixie - zupełnie nie z tego powodu mój zawał Ja głupia nic o tym nie wiedziałam ... teraz pluję sobie w brodę, że mogłam to Etole kupić argh....

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 17:12   #14
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Pytanie o Fragonard

Nat, zapachy Fragonarda trafiają się na Allegro, warto śledzić aukcje.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 17:12   #15
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Pytanie o Fragonard

Pixie zakazuje pisac takich rzeczy publicznie na forum

własnie mi mąż powiedział, że skoro tak, to nie da mi teraz wydać ani grosza na kredki, mam od córy pożyczać
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 17:26   #16
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Pytanie o Fragonard

Cytat:
Napisane przez Madlaine
własnie mi mąż powiedział, że skoro tak, to nie da mi teraz wydać ani grosza na kredki, mam od córy pożyczać
Oj Madlaine, stawiam że będzie raczej na odwrót. Chanele i Diory pójdą na zamalowanie Smerfów.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 17:50   #17
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Pytanie o Fragonard

Cytat:
Napisane przez pixie7
Oj Madlaine, stawiam że będzie raczej na odwrót. Chanele i Diory pójdą na zamalowanie Smerfów.
ten etap mamy juz za sobą

tyle tylko, że mój diabeł wcielony ukochał sobie paletki cieni Diora i dwie wysmarował na ściany w swoim pokoju

Mężowi było żal ... tyle tylko, że ścian, bo musiał sam je odmalować
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 18:33   #18
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Pytanie o Fragonard

Fragonardy sa piekne, ale warto kupowac tylko ekstrakty - wody toaletowe sie nie umywaja! Ekstrakty sa w zlocistych buteleczkach bez psikacza, ale sa bardzo trwale - moje Etoile du Sud w sporym flakoniku zyja juz ponad 6 lat i wciaz pachna przepieknie Eternity rzeczywiscie sa do nich podobne (albo raczej odwrotnie ) ale pewnie do nalezytego porownania trzeba by zestawic Etoile z ekstraktem Eternity, a w perfumeriach tylko edt., ktora ofkors nie wytrzymuje konkurencji z ekstraktem Fragonarda.

Ostrze sobie jeszcze zabki na Eau Fantasque, ktore sa sprzedawane pod haslem l'eau par Kenzo - rzeczywiscie bardzo je przypominaja, ale maja te glebie, ktorej w wodzie Kenzo nijak sie nie uswiadczy, i milion razy piekniej leza na skorze.

Nie jestem natomiast pewna, czy te opowiesci o domach perfumeryjnych kupujacych ekstrakty Fragonarda nie sa przypadkiem jedynie marketingowym wymyslem na uzytek klientek Ale szczerze mowiac, mam to w glebokim powazaniu
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 18:44   #19
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Pytanie o Fragonard

Cytat:
Napisane przez dori7
Nie jestem natomiast pewna, czy te opowiesci o domach perfumeryjnych kupujacych ekstrakty Fragonarda nie sa przypadkiem jedynie marketingowym wymyslem na uzytek klientek Ale szczerze mowiac, mam to w glebokim powazaniu
Mnie się właśnie widzi, że określenie "dom perfumeryjny" pasuje bardziej do Fragonarda niż do Dior'a czy Lancome, które są markami należącymi do wielkich korporacji. Dior to "dom mody", perfumy są poboczną jego linią (no, właściwie teraz to chyba na odwrót...) a Lancome należy do L'Oreal'a - ten może i ma własne laboratoria badawcze, ale czy perfumeryjne?.. No nie wiem... Często jest tak, że fabryki kosmetyków są niezależne, a koncerny tylko odkupują produkt (na zamówienie pakowany z odpowiednią nazwą). L'Oreal akurat jako potentat sam produkuje większość dla siebie (i innych swoich marek), ale już np. Sephora zamawia u wytwórców niezależnych.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-17, 19:31   #20
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Pytanie o Fragonard

Cytat:
Napisane przez pixie7
Mnie się właśnie widzi, że określenie "dom perfumeryjny" pasuje bardziej do Fragonarda niż do Dior'a czy Lancome.
Racja, popelnilam nieudany skrot myslowy Mialam na mysli to, ze nie mozemy na pewno stwierdzic, czy perfumy Fragonarda to dokladnie *te same* kompozycje, ktore wystepuja pod szyldem Lancome i innych znanych marek Nie ma tego jak zweryfikowac - to, ze sprzedawczynie w sklepach Fragonarda tak szepcza na ucho klientkom nie jest dla mnie wiarygodnym potwierdzeniem - a przeciez nawet gdyby byla to prawda, to firma i tak nie moze tego potwierdzic oficjalnie, wiec jest bledne kolo

Z tego wszystkiego ide poniuchac Etoile du Sud
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 19:41   #21
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Pytanie o Fragonard

Dori, no pewnie, że potwierdzić nie możemy, sama uważam że "Emilie" jako "Dune" to naciągane porównanie.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 21:15   #22
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Pytanie o Fragonard

Zgadzam się z tym co napisała Dori, ja też słyszałam, że Fragonard produkuje ekstrakty na użytek wielkich marek ale nie mam pojęcia czy to prawda - i też specjalnie nie dbam o to bo zapachy są boskie! Posiadam dwa ekstrakty - Etoile de Sud oraz Eau Fantasque, i oby wszystkie podróbki tak pachniały! Etolie de Sud pachnie znajomo - mocne, intensywne białe kwiaty - od razu kojarzy się z Eternity - jestem fanką klasycznego Eternity ale Etoile de Sud jest o niebo piękniejszy, bogatszy - cudnie rozwija się na skórze (może to dlatego, że ekstrakty generalnie są inne, a nie znam niestety ekstraktu Eternity). Na Eau Fantasque zachorowałam kiedyś, pod wpływem Coralin. Piękny zapach z mocną nuta porzeczki i wodnych kwiatów - od razu się przyznam że ja nie lubię L'Eau Par Kenzo a Eau Fantasque używałam z wielką przyjemnością. Rześki i jaki trwały! Przeważnie zapachy na upały nie grzeszą trwałością, a to przecież perfumy i pachną przez cały dzień wyjątkowo intensywnie...
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 22:52   #23
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Pytanie o Fragonard

Dziewczyny, a czy to jest gdzieś do kupienia w Polsce (i powąchania)? Nie wiem, na jakim świecie żyję, ale mam wrażenie, że mi się ta nazwa o uszy obiła, ale nigdy się bliżej nie interesowałam perfumami Fragonard. Z góry dzięki za informacje
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 00:58   #24
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pytanie o Fragonard

Dzięki, drogie Wizażanki, za pomoc O tym, że "Lune de Miel" to Trezor, dowiedziałam się właśnie we Fragonardzie. Jak wcześniej wspominałam, perfumy (a nie wodę toaletową) moja mama ma od jakiś 8 lat - i nadal pięknie pachną, są wyjątkowo trwałe. Porównywałam ich zapach z Trezorem z Seohory... no i nie wyczułam żadnej różnicy. A plotkę o podróbach z Fragonardu usłyszałam od mało wiarygodnej osoby... Acha, co do innych perfum - we Fragonardzie jest ogromna rozpiska nazw nadanych przez firmy i ich "fabrycznej" nazwy. Nie ma zatem problemu z odnalezieniem "swoich" perfum. Pewnie to funkcjonuje tak, jak w aptece - lek lorazepamum otrzymał nazwę handlową "Lorafen"
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 12:04   #25
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Pytanie o Fragonard

Własnie odkryłam że Murmure z Fragonard to Shalimar...
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 13:00   #26
roztoczanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 165
Dot.: Pytanie o Fragonard

Widzę, że też tkwiłam w zupełnej nieświadomości, jeśli chodzi o Fragonard Mam tylko pytanie do zorientowanych Wizażanek: czy firmy, które zamawiają i kupują w tych wielkich domach perfumiarskich zapachy nie zastrzegają sobie jakiejś wyłączności na te konkretne kompozycje? Rozumiem, że to nosy firm perfumiarskich stworzyły zapach, ale ktoś, np. taki Lancome, ten zapach zamówił i kupił i sprzedaje pod konkretną nazwą... Czy mimo to firma, która stworzyła zapach może go sprzedawać i to w sumie jawnie?
roztoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 13:32   #27
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Pytanie o Fragonard

Perfumy Fragonarda nie są dostępne w Polsce poza allegro We Francji można je kupić w 3 miejscach - w fabrykach w Grasse, w Paryżu i w Eze oraz w sklepie firmowym w Paryżu. No i na stronie www.fragonard.com jest też sklepik internetowy. Szukam cały czas jakiejś rozpiski z tymi zapachami (tzn pod jaką nazwą są jeszcze sprzedawane kompozycje Fragonarda)

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 21:33   #28
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Pytanie o Fragonard

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent
Szukam cały czas jakiejś rozpiski z tymi zapachami (tzn pod jaką nazwą są jeszcze sprzedawane kompozycje Fragonarda)

PZDR Natalia
Rozpiska będzie- jutro lub pojutrze. Fader podczas wizyty we Fragonardzie pilnie robił notatki, info ponoc z pewnego źródła. Ma te zapiski gdzieś w pracy, a ja jutro wyjeżdżam na 1 dzień, ale najpóźniej zamieszczę je we wtorek
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 21:50   #29
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Pytanie o Fragonard

We Fragonardzie byłam jak do tej pory 2 razy - w Paryżu i w Eze Kupiłam tam zapach 'Belle de Nuit' i do dzisiaj nie mogę sobie przypomnieć jego 'sklepowej' nazwy. Co do Eze to jest tam jeszcze Galimard - firma podobna do Fragonardu. I też mają fajne zapachy (stamtąd mam Kenzo - u nich 'Brindille', a moja siostra Angel T. Muglera ). A fakt, że sprzedają tam oryginalne zapachy tylko bez oryginalnych opakowań i całej tej marketingowej otoczki zawsze wydawał mi się prawdziwy

PS Czekam na listę zapachów i ich odpowiedników, chętnie sobie przypomnę co tam mieli. Sama mam jeszcze gdzieś ich ulotki z Paryża. Pamiętam, że rzuciłam się na stojak i jak zobaczyłam kilka różnych wersji tej samej ulotki (w różnych językach i z różnymi obrazkami na przodzie) to wzięłam wszystkie
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 13:11   #30
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Pytanie o Fragonard

W sklepach pracują też Polki, ale wszyscy doskonale mówią w kilku językach.
Kategorycznie (!!!) unikać wymieniania nazw markowych i nie pytać o to ekspedientek. Były przypadki zwolnienia dziewczyn za taką "pomoc". Taka była żelazna reguła (w 2000 r). i chyba się nie zmieniła.

Zapachy damskie
Nazwa firmowa- Marka handlowa

Arielle- Amarige /Givenchy/
Fragonard, Fragonard- Anais Anais /Cacharel/
Melodie- Beautiful /Estee Lauder/
Emily- Paris /YSL/
Etoile de Sud- Eternity /C. Klein/
Baroque- Poison Hypnotique /Ch. Dior/
Dalia- Pleasures /Estee Lauder/
Eau Fondage- Eau de Kenzo
Lune de Mielle- Tresor /Lancome/
Miranda- Cashmir /Schofer/
Reve Indian- Shalimar /Guerlain/
Murmure- Opium /?/ /YSL/
Eau Fantasque- L'eau par Kenzo /Kenzo/

Męskie:
Concerto- C. Klein
Siecle- Opium /YSL/
Santal- Farenheit /Dior/
Swing- Dakkar Noir /Guy Laroche/
Vetiver- Just /YSL/
Valentin- Gio /Armani/
Eau Fivolle(?)- Eau Sauvage /Ch. Dior/
Eau de Hongrie (?)- Davidoff Cool Water

Nie dam sobie uciąć ręki za wszystkie, ale myślę, że jest ok.
__________________


Edytowane przez rzastin
Czas edycji: 2006-09-15 o 21:37
rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-23 00:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.