EKSFOLIACJA – Glyco Exfoliant 50% - wrażenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-12, 12:55   #1
marcelinx
Przyczajenie
 
Avatar marcelinx
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3

EKSFOLIACJA – Glyco Exfoliant 50% - wrażenia


Witam!


Własnie przeprowadziłam sobie zabieg tym produktem.

Cytat:
Glyco Exfoliant 50% AHA
zestaw do peelingu domowego

Glyco Exfoliant 50% AHA zawiera kwas glikolowy i mlekowy. Peeling zalecany w szczególności dla cer uszkodzonych słońcem, dojrzałych, suchych, w przypadku przebarwień, zmarszczek, skór nadmiernie pogrubionych, a także trądzikowych i łojotokowych.


Efekty stosowania Glyco Exfoliant 50%
  • wygładza i regeneruje skórę
  • stymuluje odnowę komórek
  • wpływa na spłycenie zmarszczek
  • nawilża
  • poprawia elastyczność i jędrność skóry
  • odblokowuje pory
  • poprawia stan cer tłustych
  • rozjaśnia przebarwienia
  • zwiększa absorpcję stosowanych kosmetyków
Zalecenia przy stosowaniu Glyco Exfoliant 50 % AHA
  • po zabiegu stosować krem z wysokim filtrem ochronnym- SPF 30 Hydra Cream. lub SVR 50B; SVR 100B
  • efekty działania kwasów AHA nie są trwałe, gdyż nasza skóra ulega stale procesowi rogowacenia, dlatego zaleca się powtarzanie w ciągu roku kuracji Glyco Exfoliant.
  • zaleca się stosowanie serii zabiegów 2 do 4 razy w roku przez okres 3-8 tygodni, w zależności od potrzeb skóry.
  • stosować Glyco Exfoliant 1-2 x w tygodniu
  • czasy aplikacji: 1-3 zabieg � 4-5 minut, następne zabiegi 7-8 minut Przy cerach wrażliwych, delikatnych stosuj krótsze czasy aplikacji.
  • zaleca się stosowanie kremów AHA w domu na ok. 2 tygodnie przed rozpoczęciem serii zabiegów.
  • stosując Glyco Exfoliant 50% AHA nie używamy innych środków peelingujących - przy cerach np. bardzo wrażliwych bądź na początku serii zabiegów można rozcieńczyć Glyco Exfoliant z wodą w stosunku 50% na 50%
  • kwas glikolowy działa od momentu jego nałożenia, dlatego zaleca się nakładać ampułkę w możliwe krótkim czasie.
  • pamiętaj, aby nakładając produkt nie dostał się on do oczu. - po nałożeniu ampułki może wystąpić chwilowe uczucie pieczenia, jest to reakcja normalna. W przypadku, gdy uczucie to nie ustępuje, bądź jest zbyt uciążliwe należy zmyć produkt dokładnie wodą.
Zastosowanie:
  • oczyścić twarz mleczkiem i tonikiem
  • nałożyć całą ampułkę Glyco Exfoliant na twarz, szyję i dekolt.
  • pozostawić na 4-8 minut (patrz czasy aplikacji )
  • zmyć dużą ilością wody
  • nałóż odpowiedni krem lub ampułkę Viviean: Comfort lift caviar cream Zastosowanie ampułki kawiorowej, z retinoelm lub O2 Aroma wpływa łagodząco.
  • na zakończenie zastosuj Viviean SPF 30 Hydra Cream.
  • pamiętaj: po nałożeniu Glyco Exfoliant może występować uczucie mrowienia skóry, zaczerwienienia, co jest reakcją naturalną. Uczucie to mija po chwili. Jeżeli reakcje te są zbyt uciążliwe dla klienta produkt należy zmyć.
W skład Glyco Exfoliant wchodzi również: - wyciąg z truskawki zawierający sole mineralne i witaminy z grupy B; działa zmiękczająco i napinająco - aloes o właściwościach nawilżających i łagodzących.

Glyco Exfoliant 50% AHA wystarcza na wykonanie 10 zabiegów ( 1 ampułka = 1 zabieg)

Glyco Exfoliant jest zalecany w szczególności dla cer uszkodzonych słońcem, dojrzałych, suchych, w przypadku przebarwień, zmarszczek, skór nadmiernie pogrubionych, a także trądzikowych i łojotokowych.
Stosując Glyco Exfoliant należy używać do codziennej pielęgnacji kremu SPF 30 Hydra Cream.

Aktywne składniki: kwas glikolowy, kwas mlekowy, wyciąg z truskawki, aloes, pH: 3,5

Opak. 10 x 2 ml.
Szczerze? Jestem troche zdziwiona.

Mam grubą cerę, nigdy wcześniej nie miałam kontaktów z kwasami, mimo to, postanowiłam od razu zastosować Glyco o stężeniu 50%.
Po nałożeniu, czułam lekkie mrowienie, które błyskawicznie minęło.
Trzymałam go na twarzy może z 6 min.
Następnie kapsułka neutralizująca przeciwtrądzikowa.
Brak drastycznych zmian, zaczerwienień, czy odpadającej skóry..
Jestem zawiedziona, gdyż tego właśnie sie spodziewałam.
Nie wiem czy to jest spowodowane moją grubą skórą, czy może jakością produktu?

P.S. Mam tłustą cere, skłonna do wyprysków


Proszę o weryfikacje.
Jutro napiszę wrażenia po nocy, bo własciwie jestem dopiero 30 min po zabiegu

Pozdrawiam
marcelinx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 15:54   #2
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: EKSFOLIACJA – Glyco Exfoliant 50% - wrażenia

nie znam się, ale wydaje mi się, że to nie jest tak, że skóra od razu po zabiegu będzie odchodzić tylko np po 2-3 dniach dopiero (o ile w ogóle)
Satis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 16:33   #3
damon
Zakorzenienie
 
Avatar damon
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: The Frosty Far North
Wiadomości: 5 194
Dot.: EKSFOLIACJA – Glyco Exfoliant 50% - wrażenia

Dopiero po kilku dniach skóra zacznie ci się łuszczyć. Spokojnie, cierpliwości jeszcze się nacieszysz widokiem obłażącego ze skóry nosa... Ale warto.
damon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 17:26   #4
anetkapoznan
Raczkowanie
 
Avatar anetkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 106
kwasy Aha

witam mam do was pytanko.uzywalam juz effaclaru k kwasu migdalowego 20% ale nie bylo prawie zadnych efektow. czy uzywal tos kwasu glikowego AHA 50%?? jak tak to jakie przyniosl Wam efety?? z gory dzieki
anetkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 10:37   #5
anetkapoznan
Raczkowanie
 
Avatar anetkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 106
Dot.: EKSFOLIACJA – Glyco Exfoliant 50% - wrażenia

i co jakie przyniosl efekty??
anetkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 22:04   #6
ursidae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
GG do ursidae
Dot.: kwasy Aha

Peeling migdałowy jest bardzo delikatny. Nie spowoduje zlikwidowania problemów skóry trądzikowej. Trzeba pamiętać, że najważniejsze nie jest tylko stężenie kwasu, ale i pH. Im niższe, tym kwas zadziała bardziej drastycznie. Aby usunąć blizny potrądzikowe, najlepiej wykonać serię zabiegów laserowych.
ursidae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 09:59   #7
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: EKSFOLIACJA – Glyco Exfoliant 50% - wrażenia

Ja mialam kilka lat temu serie zabiegów laserowych i powiem że zadziałały rewelacyjnie, niestety trądzik potem powrócił i teraz chcę wypróbować kwasy bo tam gdzie obecnie mieszkam nie ma w pobliżu żadnego salonu kosmetycznego który mial by laser.
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 21:29   #8
lewa102
Raczkowanie
 
Avatar lewa102
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 205
Dot.: EKSFOLIACJA – Glyco Exfoliant 50% - wrażenia

Dzis pierwszy raz zastosowala tą ampułke Glycol 50%. Napisze za kilka dni czy sie mocno bede łuszczyc? a czy ktos moze stosowal i moze powiedziec jak efekty?
lewa102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.