przycinanie brwi- pytanie szczególnie do kosmetyczek-Beatki, Famme Banale i do wszystkich orientujących się w przycinaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-12, 19:26   #1
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796

przycinanie brwi- pytanie szczególnie do kosmetyczek-Beatki, Famme Banale i do wszystkich orientujących się w przycinaniu


Ostatnio udałam się do kosmetyczki w celu regulacji brwi - (ciepły wosk, nie mam zastrzeżeń co do nadanego im kształtu, mieszkam w USA), ale oniemiałam jak kobieta zaczęła je przycinać (zdarzyło mi się to pierwszy raz, miałam długie włoski , no nie sądzę... ). Po wszystkim brwi wyglądały w porządku (choć wydaje mi się, że byłoby lepiej bez tego przycinania). Zapytałam po co to robiła? W odpowiedzi usłyszałam, że inne kosmetyczki (a już zwłaszcza w Polsce) nie przycinają brwi, bo nie umieją tego robić, no i w ogóle, że kosmetyka w Polsce jest daleko z tyłu.... A ona pracuje z modelkami itp. ble, ble,ble i zna się na rzeczy, i że to standart. Co Wy na to?
Zadałam to pytanie na forum pyt. do wizażystki, ale w zupełnie innym wątku... Zakładam jednak nowy, bo jestem ciekawa tego przycinania i Waszych opinii. Pozdrawiam
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 19:32   #2
patibka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Zdomu:)
Wiadomości: 57
Wyślij wiadomość przez ICQ do patibka1
Re: przycinanie brwi- pytanie szczególnie do kosmetyczek-Beatki, Famme Banale i do wszystkich orientujących się w przycinaniu

ja słyszałam że przycinanie brwi nie jest dobrym sposobem ale znam osoby co mają bardzo krzaczaste brwi i je przycinają
patibka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 19:34   #3
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: przycinanie brwi- pytanie szczególnie do kosmetyczek-Beatki, Famme Banale i do wszystkich orientujących się w przycinaniu

Jezu- jakby mi przycięła to by mi w ogóle nic nie zostało A tak na poważne - to slyszałam o przycinaniu - szczególnie gdy włoski w brwiach są długie i nieco niesforne.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 20:17   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: przycinanie brwi- pytanie szczególnie do kosmetyczek-Beatki, Famme Banale i do wszystkich orientujących się w przycinaniu

Ja czasami przycinam brwi ,ale tylko wówczas gdy włoski są bardzo długie i mimo nadania dobrego kształtu wychodzą poza nadaną linię.Następnym razem możesz powiedzieć swojej kosmetyczce ,że w Polsce w dziedzienie kosmetyki jesteśmy na tym samym poziomie co USA i inne wysoko rozwinięte państwa, nie wydaje mi się aby kosmetyczki polskie reprezentowały niższy poziom niż nasze amerykańskie koleżanki. Przycinanie brwi musi być zrobione bardzo umiejętnie - ja np.przycinam każdy włosek osobno , pod odpowiednim kątem , ale tylko wtedy gdy jest to konieczne.Nie zawsze jest taka potrzeba ,a poza tym trzeba liczyć się ze zdaniem klientki - jeśli kosmetyczka nie uzgodniła z Tobą co chce zrobić, nie spodziewałaś się przycięcia brwi to moim zdaniem nie jest to profesjonalne traktowanie klientki.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 04:47   #5
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: przycinanie brwi- pytanie szczególnie do kosmetyczek-Beatki, Famme Banale i do wszystkich orientujących się w przycinaniu

Jak najbardziej zgadzam się z tym, że kosmetyczka powinna była powiedzieć mi wcześniej, że będzie brwi przycinać. Byłam tak zaskoczona słysząc charakterystyczny dźwięk nożyczek, że mnie po prostu zamurowało... Może to rzeczywiście dla Niej standart, więc nawet nie pyta, tylko każdemu przycina . Moje brwi przedstawiają wiele do życzenia, ciężko nadać im odpowiedni kształt, a na dodatek tam gdzie powinny się zaczynać rośnie mi zaledwie parę nędznych włosków (może ktoś poradziłby mi co z tym fantem można zrobić ) Z pewnością jednak nie są krzaczaste... Kosmetyczka jest Polką, dawno wyemigrowała z kraju... Jej opinia na temat polskich kosmetyczek była dla mnie wielkim zaskoczeniam...
Jeśli można, mam jeszcze jedno pytanie... W Polsce zanim poddawałam się depilacji woskiem czekałam aż włosy będą miały przynajmniej pół cm. Tutejsza kosmetyczka zapewnia, że to bzdura i że nie trzeba tak długo czekać. Uważa, że najlepsze do depilacji woskiem są włoski najkrótsze, takie, które dopiero co się pojawiły. Wg niej jest wtedy większa szansa na wyrwanie włosów z cebulkami.... Czy to prawda? W Polsce kosmetyczki mówiły mi, że włos musi być dłuższy...
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 09:51   #6
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: przycinanie brwi- pytanie szczególnie do kosmetyczek-Beatki, Famme Banale i do wszystkich orientujących się w przycinaniu

<font color=green> Witam!
Oj, nie bylo mnie troszke na forum bo ferie (przymusowe, hehe, jak to u kosmetyczek bywa) mialam i w rozjazdach bylam. Ale juz wrocilam i ten to otoz ciekawy watek znalazlam i szybciutko sie wypowiadam...
Otoz tu w Italii tez przycinamy wloski (tez spotkalam sie z tym przycinaniem dopiero tutaj szczerze mowiac).
Ale oczywiscie nie przycina ich sie KAZDEMU. Najbardziej wskazane jest przyciac je wlasnie gdy brwi sa niesforne, jest ich duzo, sa krzaczaste... Gdy (zwlaszcza u mezczyzn i pan w starszym wieku) niektore brwi sa o wiele dluzsze od pozostalych itp.
Ja przycinam brwi zaczesujac szczoteczka najpierw "w gore", potem "w dol" - w dwoch kierunkach, zeby ich dlugosc byla taka sama.
Oczywiscie jesli zaczniemy przycinac brwi np. jasnej blondynce ktora i tak ma brwi jasne, rzadkie, cieniutkie, grozi to ich calkowitym "ogoloceniem"...

A co do dlugosci wloskow do depilacji woskiem: no nie wiem jak ta kosmetyczka jest w stanie wyrwac je gdy sa bardzo krociotkie?... Mialam kiedys taka klientke, dziewczyne, ktora przyszla na depilacje woskiem po tym jak ogolila sobie nogi maszynka i uroslu tak na 2, 3 milimetry...
Ha! Nigdy wiecej! Tego co sie nameczylam, napocilam by je wydepilowac, to tylko ja wiem... Ale tej dziewczynie bardzo zalezalo na tej depilacji, wiec sie podjelam, ale jak juz wspomnialam NIGDY WIECEJ. To nie ma sensu. Wloski sa takie krociotkie , ze nie ma dobrej przyczepnosci, wogole nie chca sie usunac. Po drugie po depilacji maszynka, goleniu, byly bardzo twarde.
Po depilacji woskiem naprawde rosna slabsze, jest ich mniej, za kazdym razem mniej boli gdy sie je depiluje. Sa nawet kobietki (weteranki depilacji woskiem), ktore w trakcie depilowania ich... zasypiaja.
Najlepiej bedzie gdy dlugosc wloska jest tak minimum na centymetr (no, im dluzszy tym latwiej go usunac), ale oczywiscie rozumiem, ze nie bedziemy ich hodowac specjalnie dla kosmetyczek wygody na 10 centymetrow...
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 19:12   #7
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: przycinanie brwi- pytanie szczególnie do kosmetyczek-Beatki, Famme Banale i do wszystkich orientujących się w przycinaniu

Dziękuję Famme . Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś opinie to proszę o wypowiedź
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-14, 10:06   #8
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: przycinanie brwi- pytanie szczególnie do kosmetyczek-Beatki, Famme Banale i do wszystkich orientujących się w przycinaniu

<font color=green> A ja mam jeszcze takie pytanko natury... CIEKAWSKIEJ...
JAK kosmetyczki depiluja Wam brwi????

To jest: interesuje mnie czy depiluja je tylko POD lukiem brwiowym, czy tez NAD?
Kiedy bylam w szkole nauczycielka absolutnie zakazywala depilacji brwi NAD lukiem brwiowym, gdzyz jest tam pewien nerw ktorego podraznienie moze spowodowac paraliz twarzy.
Czy tez spotkalyscie sie z ta opinia?

Natomiast pracujac teraz we Wloszech klientki zycza sobie depilacji takze wloskow nad lukiem brwiowym, oczywiscie tych odbiegajacych od regularnej linii brwi...
No to jak to jest?
Jak Wam depiluja brwi kosmetyczki?
Czy uzywaja tez wosku? - Ja uzywam go do depilacji wloskow nad nosem, takze wloski na granicy miedzy lukiem brwiowym a nasada wlosow.
Bardzom ciekawa...
CZEKAM.
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 10:09   #9
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: przycinanie brwi- pytanie szczególnie do kosmetyczek-Beatki, Famme Banale i do wszystkich orientujących się w przycinaniu

mam gęste i kosmetyczka depiluje mi je pencetka tylko pod łukiem..nigdy nad A i tak robi to tak ślicznie że buzia ma zupelnie inny wygląd..
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 10:55   #10
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: przycinanie brwi- pytanie szczególnie do kosmetyczek-Beatki, Famme Banale i do wszystkich orientujących się w przycinaniu

oj też bym chciała coś zrobić ze swoimi brwiami...one nie są krzaczaste ale maja dugie włoski(gdzieniegdzie ponad 1 cm), które opadają w dół(jak je próbuję zaczesac w górę to robią się dopiero krzaczaste
sama próbuję im nadać kaształt(wyrywając włoski pod linią brwi) ale i tak mi się nie podoba. Poszłabym do kosmetyczki ale boję się, że ona już nic na nich nie zdziała
dlatego mam dwa pytania:
1.jak sie wycina takie włoski(tzn robi się jak u fryzjera-przycina koncówki czy cały włos u podstawy)???
2.Jaki kolor powinien mieć cień(kredka) do brwi-od czego jest to uzależnione??od kolory włosów czy brwi??tzn. brwi powinny być jaśniejsze od włosó czy ciemniejsze...
acha ogólnie moje włosy moża sklasiwfikować jako brąz
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 11:45   #11
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: przycinanie brwi- pytanie szczególnie do kosmetyczek-Beatki, Famme Banale i do wszystkich orientujących się w przycinaniu

Mi kosmetyczka wydepilowała także nad łukiem - bo mam bardzo rzadkie i po prostu żeby nadać jakikolwiek kształt musiała powyrywać także troce z góry - a poniżej za bardzo nie ruszała, bo akurat tam mam względnie równo....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-14, 17:49   #12
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: przycinanie brwi- pytanie szczególnie do kosmetyczek-Beatki, Famme Banale i do wszystkich orientujących się w przycinaniu

W Polsce, w moim przypadku głównie przy depilacji brwi w ruch szła pinceta, choć z raz, czy dwa razy zdarzył się i wosk. W USA byłam raptem u dwóch kosmetyczek i dwie depilowały woskiem. No, i z góry też wyrywały, zarówno w Polsce, jak i w USA
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.