Odaban czy Etiaxil? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-15, 16:53   #1
Besu
Raczkowanie
 
Avatar Besu
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36

Odaban czy Etiaxil?


Witam! Mam pytanko do znawców składów kosmetycznych (farmaceutki , kosmetyczki) oraz innych wizażanek, które mogą mi pomóc. Chciałabym zapytać czy środek o nazwie Odaban (20% w/v Aluminium Chloride, 6H2O, 1% v/v Dimethicone Copolyol (193), Ethanol B(100)to 100% v/v) może być skuteczniejszy w działaniu przeciwpotnym niż Etiaxil do skóry normalnej (stosowałam ten do skóry wrażliwej ale sie nie spisywał za dobrze więc zastanawiam sie czy zaryzykować kupując Odaban czy dać szansę Etiaxilowi do skóry normalnej?).Czy obecność innych składników w takich środkach (innych niż aluminium chloride i inne przeciwpotne związki) może sprawić że działanie takiego środka będzie słabsze, tzn jeżeli są 2 środki o jednakowym stężeniu aluminium chloride a oprócz tego każdy z nich posiada inne składniki pomocnicze to czy będą się różniły pod względem skuteczności? Może ktoś próbował oba środki i może je porównać lub chociaż stosował już Odaban i może coś powiedzieć o jego działaniu? Z góry dziękuje za odpowiedzi!
__________________
www.besu-design.blogspot.com - mój mały świat
Besu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 17:52   #2
kaasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 381
Re: Odaban czy Etiaxil?

Porównałam skład, który podałaś, z podanym w KWC składem Etiaxilu do skóry normalnej i jeśli stężenia się nie różnią, to jest identyczny. Powinien więc działać tak samo. A tak w ogóle to jak wynalazłaś ten Odaban? Nie słyszałam jeszcze o nim, kto to produkuje?
kaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 19:25   #3
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Odaban czy Etiaxil?

O, cos nowego? jak na razie to slyszalam o Etiaxilu i Antidralu, hm, moze warto sprobowac, chyba ze kosztuje 1000zl to ja odpuszcze

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 15:25   #4
lucy215
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 26
Re: Odaban czy Etiaxil?

właśnie, sama zastanawiam się czy wybrać Etiaxil czy Antidral, na razie nikt mi nie pomogł w wyborze, licze na jakieś uwagi. Głównie chodzi mi o to, czy pocąc się w miarę intensywnie wystarczy mi Antidral, bo słyszałam że jest łagodniejszy (?). a Odaban? cóż to jest ?? ;p
lucy215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 15:36   #5
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Odaban czy Etiaxil?

Jak dla mnie zdecydowanie skuteczniejszy jest Etiaxil i mniej podraznia mi skore, jednak fakt faktem o wiele drozszy (E ok 50-60zl a ok 20zl)
ale co z tym Odabanem?

młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 18:38   #6
kaasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 381
Re: Odaban czy Etiaxil?

Używałam kiedyś Etiaxilu, był super. Teraz mam Antidral, ale mam też mniejsze potrzeby w tej kwestii. Faktycznie jest mniej skuteczny, przede wszystkim dlatego, że ma mniejsze stężenie. Ale mi to teraz wystarcza. Poszperałam trochę, Odaban był jakiś czas temu na Allegro po ok.65zł. Wg mnie skład (a więc zapewne i działanie) ma taki sam jak Etiaxil.
kaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 12:56   #7
kakaoweserce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: polska . ;)
Wiadomości: 5
Dot.: Re: Odaban czy Etiaxil?

Odaban to nowy produkt.
ODABAN® może być stosowany na całym ciele. Jest bardzo wydajny. Wystarcza jedno dozowanie. Nawet miejsca szczególnie delikatne i wrażliwe, jak np. twarz, można przecierać wacikiem spryskanym preparatem.

www.odaban.pl
kakaoweserce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 09:11   #8
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Re: Odaban czy Etiaxil?

ja uzywam odabanu na twarz
miałam mega problem pocacej sie twarzy
wyglądałam jak by stał ktoś nademną z prysznicem
od czasu palikacji odabanu mój problem sie skończył

odetchnęłam z ulgą i jestem szczęśliwa
nie straszne mi upały !
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 11:24   #9
201607181007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 42
Dot.: Odaban czy Etiaxil?

witam, mam pytanko czy ktoras z Was uzywala moze odaban kremu do rak? bo ja kupilam i nieiwem czy jest cos nie tak czy on poprostu taki ma byc, otoz niby krem a jest woda! i niewiem czy jest przeterminowany czy co, czy poprostu ma taki byc, nie znalazlam daty waznosci i dlatego pytam czy moze ktos sie spotkal z kremem do rak,podzrawiam i z gory dzieki za odp. ps. tez mam problem zpoceniem ale zaczynam dopiero odaban i jeszcze sie nie podziele z rezultatami ale mam nadzieje ze pomoze bo mi nic nie pomagalo ani etiaxil, ani antidral a nawet vichy, nic i chyba sie wybiore na operacje ale strasznie duzooo kosztuje, podobno pomocna jak ktos ma taki duzy problem jak ja.pozdro
201607181007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.