wrastanie włosków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-13, 20:43   #1
Mada004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 4

wrastanie włosków


Mada004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-13, 21:24   #2
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Re: Okolica bikini-HELP!!

Niestety z tym problemem boryka się sporo kobiet. Cudownych specyfików na wrastające wloski nie ma, ale bardzo pomocne może być regularnne pillingowanie okolic bikini. Kiedy naskórek jest pozbawiony martwych komórek, wtedy wloski latwiej wychodzą na wierzch. Ja zawsze po depilacji smaruję te miejsca Sudokremem, który dziala przeciwzapalnie i lagodząco (to taki krem dla dzieci, poczytaj na KW). Miej zawsze nową i ostrą maszynkę.
Jeśli chodzi o Twojego mężczyznę to wnioskuję, że jesteście jeszcze bardzo mlodzi, skoro się tym przejmujesz Uwież mi, że faceci raczej nie uciekają i nie zostawiają kobiet z powodu kropek w okolicach bikinii. On na pewno, gdy będzie mial możliwość je zobaczyć, to będzie tak zaaferowany calą sytuacją, że przez myśl mu nie przejdą i nawet o nich nie będzie wiedzial. Mlodzi panowie raczej są tak podekscytowani, że na szczególy nie zwracają uwagi
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 15:30   #3
Mada004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 4
Re: Okolica bikini-HELP!!

WItaj dzieki za odpowiedzpocieszyl mnie i troche "uglaskal" fakt, ze tyle kobiet(dziewczyn) ma taki problem jak ja, bo juz myslalam ze tylko ja jestem taka ofiara losu, ze nie potrafie sie wydepilowac dobrze fakt jestem mlodziutka i glupitutka-skonczylam niedawno 19 latek:P i to dodatkowo mnie przeraza, ze w tak mlodym wieku nie moge sie w pelni cieszyc z zycia, bo mimo wszystko ten defakt jest problemem moge zapomniec o basenie, na plaze mam kostium dwuczesciowy ze spodenkami wiec jakos znosnie jest, ale to nie to samo co gladka, sliczna okolica bikini wstydze sie przebierac w szatni na WF( bo ma go na uczelni:/).chyba tyle marudzenia na dzis...Pozdrawiam
Mada004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 15:32   #4
Mada004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 4
Re: Okolica bikini-HELP!!

sorki za glupie bledy i literowki...
Mada004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 17:52   #5
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Okolica bikini-HELP!!

Ja jeszcze do niedawna miałam ten sam problem. I też korzystałam z rady dermatologa.
Kup sobie maść ichtiolową w aptece, posmaruj nią ropną krostkę i przyklej na to plaster, bo maść jest czarna.
Możesz też próbować smarować te miejsca wodą utlenioną, ale nie za często, bo będzie Ci się łuszczyć skóra.
Mi po wodzie utlenionej krostki prawie przestały wyskakiwać (wysuszyłam je też trochę na solarium, ale z tym trzeba uważać, bo jeśli masz głębokie blizny, to mogą porobić Ci się przebarwienia).
Zauważyłam też, że im mniej grzebie (wyciskanie)się przy tych ktostkach, tym krócej utrzymuje się stan zapalny i mniej ich wyskakuje.
Ja obecnie radzę sobie smarując te okolice Brevoxylem, a potem nakładam balsam nawilżający. Tak poradził mi mój dermatolog i jest poprawa, chociaż wczoraj zrobiłam sobie rankę, bo musiałam wyciągnąć wrośniętego włosa.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 18:59   #6
Mada004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 4
Re: Okolica bikini-HELP!!

hej. to widocznie trafilas na fajnego dermatologa, bo jak poszlam z tym to lekarka powiedziala mi ze to tradzik(specjalizowala sie w tradziku i wszedzie go widziala:/) a jak zaczelam sie z nia klocic i powiedzialam ze to zaden tradzik to uznala, ze zle depiluje i nic sie z tym zrobic nie da...to sie zalamalam. chcialam isc ejszcze do kosmetyczki, ale...wstydze sie tam pracuja glownie mlode dziewczyny i zwyczajnie krepuje sie dzieki serdeczne za rady. mysle ze sprobuje wszystkiego bo mam juz dosc plakania jak znowu mi wrosnie wlos i boli mnie to pozdrawiam
Mada004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 07:29   #7
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Okolica bikini-HELP!!

Czasem te bakterie które występują przy wrastaniu włosków to te same, które powodują trądzik, choć wiadomo, że trądzik to nie jest. Aczkolwiek nie wiem cyz wiesz, ale Brevoxyl, którym się smaruję, służy właśnie do leczenia trądziku.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-15, 11:00   #8
papajka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2
Re: Okolica bikini-HELP!!

trzeba cierpliwości niestety!kup delikatny piling,stosuj go 2- 3 razy w tygodniu a po użyciu odżywczy balsam.Jeżeli golisz te miejsca to zachowaj czystosc żyletki a najlepiej idż na depilację bikini.Nie spodziewaj się efektu zaraz.Ja chodzę regularnie na depilację od 3 lat i jest poprawa!a miałam ten sam problem.Ciemne plamki znikną niestety po dłuższym czasie.
Mada napisał(a):
> Witam Ten usmiech to przykrywka bo tak naprawde to nie jest mi do smiechu. Mam koszmarny problem: okolice bikini...nawet nie pamietam kiedy to sie stalo, ale ktoregos razu po goleniu wloski zaczely mi wrastac i pojawialy sie czerwone krostki, ropne na dodatek najgorsze ze to trwa nadal i z uplywem czasu jest gorzej...o plazy moge zapomniec bo jest to nieestetyczne. Moja skora tam jest przebarwiona i mam blizny w postaci kropeczek wstydze sie chodzic w bieliznie. mam super chlopaka ale boje sie ze jak sie dowie o tym "defekcie" to mnie zostawi. zle sie z tym czuje, ale nie wiem c robic...moze jakies gleboko oczyszczajace peelingi? bylam z tym u lekarza, ale pani doktor powiedziala ze z tym sie nie da nic zrobic bo mam taka skore itp...prosze pomozcie!!!
papajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.