Czarna lista składników w kosmetykach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-13, 10:57   #1
kraxa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Surrey, UK
Wiadomości: 10
Angry

Czarna lista składników w kosmetykach


wyszukałam w necie listę 10 toksycznych sładników, ktore znajdują się w kosmetykach, prosze o odpowiedż, czy faktycznie są szkodliwe, po bo sprawdzeniu własnej toaletki doszłam do wniosku, że we wszystkich produktach są conajmniej 3-4 z nich.

http://www.aubrey-organics.com/about/treat_10synth.cfm
kraxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-13, 11:52   #2
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: czy te składniki naprawdę są tokyczne

Sprawdzałaś tutaj:

http://www.wizaz.pl/chemia/

??
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-13, 12:35   #3
kraxa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Surrey, UK
Wiadomości: 10
Re: czy te składniki naprawdę są tokyczne

no świetnie, śą sładniki i nawet z opisami-ale ja bym chciała wiedzieć jakie jest ich działanie-ja nie jestem chemiczką, że fromaldehyd jest szkodliwy to akurat wiem, ale co konkretnie robi to juz raczej słabo
zlosliwiec napisał(a):
> Sprawdzałaś tutaj:
>
> http://www.wizaz.pl/chemia/
>
> ??
kraxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-13, 12:59   #4
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: czy te składniki naprawdę są tokyczne

http://www.ciop.pl/3823.html

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-10, 22:50   #5
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
składniki w kosmetykach - pomocy!

Ostatnio zaczęłam interesować się składnikami zawartymi w kosmetykach, przejrzałam podaną już wcześniej stronę http://www.aubrey-organics.com/about/treat_10synth.cfm i ze zgrozą zauważyłam, że większość tych ingrediencji znajduje się prawie w każdym produkcie. I teraz mam pytania do fachowca: czy 'petrolatum' jest faktycznie tanim składnikiem, który koliduje z naturalnymi mechanizmami zachowującymi nawilżenie skóry? (znajduje się jako 3ci skł. mleczka do ciała Loreal nutrilift i w szmince chapstick).
Czy istnieje jakiś szampon, który NIE zawiera 'sodium lauryl sulfate' który to ponoć może powodować wypadanie włosów, wysypki, łupież etc?? Czy ktoś zna linię kosmetyków naprawde naturalnych bez tych wszystkich niepokojących składników? Proszę wszystkich o jakieś podpowiedzi!
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 21:03   #6
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: składniki w kosmetykach - pomocy!

Hmm nikt nic nie wie na ten temat? Nieładnie
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 22:20   #7
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: składniki w kosmetykach - pomocy!

Co do petrolatum - nie pomogę Ci ani teoretycznie ani praktycznie, bo na smarowanie ciałka tradycyjnie brakuje mi czasu a w kremach do buzi to ono tak często się nie pojawia
Szampon bez tzw. mydła sodowego ciężko jest znaleźć, ale ponoć można - DominikaS kiedys taki tropiła, i chyba wytropiła, o ile sobie przypominam. POlecam wypróbowanie zaawansowanych opcji wyszukiwania w Kosmetyku WszechCzasów (albo po prostu przeglądanie opisów szamponików, poczynając od firm aptecznych i zielarskich) - w końcu po co mróweczki przepisują te wszystkie składy ...
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-12, 20:52   #8
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
do badaczek składów - link do ciekawej strony

http://www.ewg.org/reports/skindeep/...impurities.php

tutaj znajdziecie listy kosmetykow z niebezpiecznymi skladnikami. Podano tez konkretne kosmetyki (w wiekszosci amerykanskie niestety). Warto poczytac, choc po lekturze zawartosc lazienkowej szafki nadaje sie tylko do wyczyszczenia wanny lub splukania toalety... Chanel, polysk bez zarysowan heh

i jeszcze jeden: lista składników (i kosmetykow je zawierajacych) ktore moga wywolac raka.
http://www.ewg.org/reports/skindeep/report/cancer.php
Ide wyrzucic moj podklad...
jak nie ulec panice, nie zostajac ignorantem???
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 20:58   #9
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Re: do badaczek składów - link do ciekawej strony

a ja mysle ze nie ma sensu ulegac panice...
takie listy bywaja tendencyjne, skladniki szkodliwe sa tez w jedzieniu i napojach...
a o tym ze najwieksze "swinstwa" sa szminkach i mascarach wiadomo "od wiekow"...
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 09:12   #10
elorelei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 52
Składniki Kosmetyków - Antyskładniki?

Witajcie, od ok. miesiąca używam kremu Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc. Ma on w składzie Paraffin Oil. Jakie są długofalowe skutki używania kosmetyków z tym związkiem, bo podobno parafina kiepsko wpływa na skóre. Ja jestem z tego kremu baardzo zadowolona i szkoda mi trochę z niego rezygnować, a nie jestem jeszcze taka "biegła" w składach jak wiele z Was. Liczę na Waszą pomoc
A tak przy okazji jaki składnik kosmetyków sprawia, że dalej nawet nie czytacie i nidgy nie kupicie kosmetyku z tymże składnikiem?

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi!
__________________
Jak zdobny koń, jak świetny strój,
Czarownym zwidem obraz twój,
Poznałem - Boże, siłę daj!
Tyś czarownica Lorelei.
(Clemens Brentano)
elorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 11:55   #11
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Składniki Kosmetyków - Antyskładniki?

Witaj elorelei Parafina to jest w moim przypadku właśnie jeden z tych składników, po których "nie czytam dalej" Ale uwaga - to wcale nie oznacza, że jest to generalnie zły składnik. Po prostu przećwiczyłam na sobie, że po kilku tygodniach używania krem z parafiną zatyka mi pory, i tyle. Poza komedogennością parafina nie ma żadnych nieprzyjemnych skutków (pomijam tu teorie łuskiewnika, które są zazwyczaj, delikatnie rzecz ujmując, przesadzone).
A więc, jeżeli używasz tego kremu, służy Ci i nie widzisz, aby Cię podrażniał czy zatykał pory, to nie masz się co przejmować tą parafiną.
Inne składniki, których unikam, to isopropyl myristate oraz myristyl myristate (chociaż ostatnio mam filtr z tym właśnie składnikiem i jak na razie nic złego się nie dzieje), poliacrylamide (podejrzewany o rakotwórczość), sodium chloride (bezwartosciowy zatykacz porów, dodawany tylko jako zagęstnik). Nie lubię kremów z dużą iloscią gliceryny, bo są klejące.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-02, 12:04   #12
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Składniki Kosmetyków - Antyskładniki?

A ja dorzucę, że nie lubię kremów z silikonami (np. cyclomethicone, dimethicone) - nawet nie chodzi o ew. zapychanie, tylko jakiś taki śluzowaty poślizg, który zostawiają potem na twarzy. Wolę, jak krem się po prostu wchłonie i nie pozostawia tego typu filmu na skórze.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 12:41   #13
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Składniki Kosmetyków - Antyskładniki?

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
A ja dorzucę, że nie lubię kremów z silikonami (np. cyclomethicone, dimethicone) - nawet nie chodzi o ew. zapychanie, tylko jakiś taki śluzowaty poślizg, który zostawiają potem na twarzy. Wolę, jak krem się po prostu wchłonie i nie pozostawia tego typu filmu na skórze.

Taaa ale jak taki znalesc. Ja jak narazie znam tylko jeden bezsilikonowy krem- Ziaja kozie mleko - odzywianie wygladzanie- krem 2.
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 12:55   #14
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Składniki Kosmetyków - Antyskładniki?

Cytat:
Napisane przez koteknaplotek Pokaż wiadomość
Taaa ale jak taki znalesc. Ja jak narazie znam tylko jeden bezsilikonowy krem- Ziaja kozie mleko - odzywianie wygladzanie- krem 2.
Gwoli sprostowania - ja po prostu unikam kremów, które mają silikony wysoko w składzie. Bo jak sobie jest gdzieś z tyłu, to niech będzie, ale na przodzie - odpada.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 14:04   #15
elorelei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 52
Dot.: Składniki Kosmetyków - Antyskładniki?

Dzieki dziewczyny No i czekam na dalsze wypowiedzi.
__________________
Jak zdobny koń, jak świetny strój,
Czarownym zwidem obraz twój,
Poznałem - Boże, siłę daj!
Tyś czarownica Lorelei.
(Clemens Brentano)
elorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 14:25   #16
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Składniki Kosmetyków - Antyskładniki?

ja radze uważać na : caprylic/capric triglyceride, mnie strasznie zapycha, zresztą nie tylko mnie a wiele osób
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 16:32   #17
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Składniki Kosmetyków - Antyskładniki?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=86424
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 16:36   #18
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Składniki Kosmetyków - Antyskładniki?

i moze jeszcze to:
http://www.jaworek.net/kosmetyki/czarne_owce.php
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 16:43   #19
cattarina
Rozeznanie
 
Avatar cattarina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 502
Dot.: Składniki Kosmetyków - Antyskładniki?

O.k. wszystkie piszecie co zapycha, sama nie używam kremów z paraffinum oil/liquidum itp.
Ale tych zlych skladników, które wymieniłyście jest dużo i wątpię czy jest jakiś krem, który nie zawiera ani jednego z tych wymienionych przez nas składników.

A jeśli taki istnieje, to napiszcie jaki to od razu lece kupic
cattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-02, 17:49   #20
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Składniki Kosmetyków - Antyskładniki?

sa, ale to sa zwykle z serii naturalnych.

Ja tez staram sie unikac parafiny i innych olejow mineralnych, bo zatykaja skore i nie moza ona oddychac, co czesto konczy sie tzw. lampa neonowa, skora produkuje wiecej loju. Nie znaczy ze nie uzywam , nie mam wyjscia i kupuje Diroseal, ale jak by tak byl tani krem z retinaldehydem to bym odrazu sie przezucila. Niby jest Diacneal, ale tam sa kwasy AHA; ktore na dluzsza mete pogarszaja moja naczynkowa cere, wiec tez odpada. Polyacrylamide tez unikam, bo nie tylko dziala ´rakotworczo, ale dodatkowo sie odklada w organizmie jak oleje mineralne. Formaldehyd, PEG, silikony tez staram sie unikac, chodz czesto jakies silikon mozna w kremach z filtrami znalesc. ´Sodium chloride, to poprostu sol, wiec tez unikam, bo wysusza skore, na koncu moze byc, ale nie w pierwszej polowie skladu.To samo ma sie do SLS, od kiedy myje sie produktami bez tego detergentu moja skora ma sie lepiej. Ogolem staram sie unikac skladnikow ktore ´Öko Test uwaza za szkodliwe.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 13:08   #21
bezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 183
niebezpieczne składniki ...

......................

Edytowane przez bezja
Czas edycji: 2011-04-27 o 06:46
bezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 14:47   #22
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: niebezpieczne składniki ...

Cytat:
Napisane przez bezja Pokaż wiadomość
kupiłam sobie świetną książkę i pierwsze czym chciałabym się z Wami podzielić to ta wiadomość:

GLikol propylenowy: utrzymuje wilgoś, jest silnie uczulający
Laurowy siarczan sodu: detergent,emuglator i odczynnik nawilżający, wysucza skórę i działa podrażniająco, ponieważ wżera się w białka skórne
Di-etanol-amina(DHA) i tri-etanol-amina (TEA): odczynniki nawilżające, które mogą utworzyć związki azotowe, jakie z kolei są potencjalnie rakotwórcze,oraz formaldehydy,ktore nietylko są wysoce alergiczne,ale mogą spowodować mutacje genów zwierzęcych są zakazane w Japonii i Szwecji (mój kosmetyk z erisu ma DHA
Inne substancje jak 2bromo -2 nitropropane-1,3 diol (bronopol_ mogą mieć podobny skutek.

Parabens albo parabenz: konserwant, prawdopodobieństwo rakotwórczego działania doprowadziło do zakazania go w Japonii. Znany jako butyl,etyl,metyl albo propyl pparabens.


Benzoesan Parahydroxy: konserwanty i antygrzybiczne odczynniki powodują reakcje alergiczne, w USA propozycja zakazu stosowania.


Imidazolidinyl urea( hydantoin):
może spowodować nudności i jest rakotwórczy dla zwierząt.Może wyprodukować formaldehydy.

Kwas stearynowy: nierzadko powoduje nadwrażliwość.

Lanolina:może zawierać rakotwórcze pescydy,które mogą dostać się do krwiobbiegu,rozpuszczalna w tłuszczu.


Quaternium 15:przyczynia się do zapalenia skóry.


Kwas borowy: może spowodować tokstyczne reakcje.Powinien zawierać ostrzeżenie że nie może być używany poniżej 3 roku życia.


Alkohol benzylowy: częsta przyczyna nadwrażliwości.

Anizol hydroxy Butylatd (bha) i toluen hydroxy Butylated (Bht):mogą spowodować opóźnioną nadwrażliwość

Tocopherol i tocopherol acetate:mogą spowodować zapalenie skóry.

Niebieski 1 i zielony 3: sztuczne kolory, oba rakotwórcze


Szacunkowo co roku do krwiobiegu przeciętnego klienta trafia 2kg chemii.
Witamina C zawarta w kosmetykach nie trafia do warst skóry w której zawart jest kalogen.
Retinol nie działa przeciwzmarszczkowo, działa tak kwas retinlowy (większe stężenia na receptę)

czekam na wasze opinie
Zapomnialaś o tytule i autorze tej książki. Informacje przedstawilaś w sposob chaotyczny - doniesienia o rakotwórczości syntetycznych konserwantów podajesz obok wiadomości np. o wplywie witamin czy kwasu tłuszczowego na skórę. Nie do końca zrozumiałam jaką metodę przyjął autor tej książeczki/jaki jest zamysł wątku. Jeśli mowa o substancjach, których zastosowanie wiąże się z dużym ryzykiem wystąpienia alergii to obok lanoliny (która jest często uczulającym woskiem zwierzęcym) powienien się znaleźć np. pospolity rumianek, olej laurowy czy olejki eteryczne i powinno być to zaznaczone. Poza tym, moje wątpliwości budzi nieprecyzyjny język i powierzchowność stwierdzeń autora broszury. Choćby szacunek o tych dwóch kilogramach chemii w krwioobiegu rocznie Informacja abstrakcyjna i chyba nie dotyczy kosmetyków (tylko czego? )
Większość z wymienionych składników znajduje się na słynnej liście Różańskiego, który jednakże w swoich serwisach poleca kosmetyki z zawartością tychże. Działanie tych środków budzi wątpliwości i jest przedmiotem badań, które jednak dotąd nie przyniosły ostatecznych rozstrzygnięć, skutkujących wycofaniem ich z rynku.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2007-02-07 o 16:49
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 17:26   #23
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: niebezpieczne składniki ...

Też nie za bardzo rozumiem... Ale ja się tak nie znam na tym, jak Mentha
Różańskiego nie czytałam, bo się boję Jeszcze zacznę w to wszystko wierzyć - a wtedy musiałabym się natychmiast przeprowadzić z Warszawy do Puszczy Białowieskiej
Chciałam tylko przypomniec, że jeszcze używanym składnikiem kosmetycznym jest poliakrylamid (czy jak go się pisze), który ma rakotwórcze właściwości. Warto o nim poczytać i nie patrzeć na kosmetyki, które go zawierają (na szczęście nie jest ich bardzo dużo )
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 13:57   #24
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: niebezpieczne składniki ...

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Różańskiego nie czytałam, bo się boję Jeszcze zacznę w to wszystko wierzyć - a wtedy musiałabym się natychmiast przeprowadzić z Warszawy do Puszczy Białowieskiej
bo dobrze jest posiedzieć przy żubrze?
bezjo, bardzo prosimy o tytuł i autora
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 00:27   #25
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: niebezpieczne składniki ...

Nie... Po prostu tam jest mniej zanieczyszczeń w wodzie, w powietrzu... Mogłabym sobie uprawiać warzywka w czystej glebie i pasać gąski na łąkach (oczywiście w chustce zakrywającej twarz przed promieniami UV)... Nie miałabym wtedy czasu nawet na myślenie o tych rakotwórczych kosmetykach, które nas w końcu pozabijają A! i jeszcze nie psułabym oczu przed komputerem

Ale się rozmarzyłam... ho-ho!
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 12:25   #26
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: niebezpieczne składniki ...

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Nie... Po prostu tam jest mniej zanieczyszczeń w wodzie, w powietrzu... Mogłabym sobie uprawiać warzywka w czystej glebie i pasać gąski na łąkach (oczywiście w chustce zakrywającej twarz przed promieniami UV)... Nie miałabym wtedy czasu nawet na myślenie o tych rakotwórczych kosmetykach, które nas w końcu pozabijają A! i jeszcze nie psułabym oczu przed komputerem

Ale się rozmarzyłam... ho-ho!
a figę, moja droga chustka Cię nie ochroni przed UV No ale w sumie kto by się w puszczy przejmował zmarszczkami
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 12:39   #27
dominika3111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 13
Angry Czarna lista składników w kosmetykach

Witajcie,
wpisujcie tutaj wszystko czego lepiej unikać w kosmetykach.




Czarna lista składników w kosmetykach:

EDTA - EthyleneDiamineTetraacetic Acid – środek pochodzenia chemicznego. W kosmetykach pełni rolę stabilizatora. Może podrażniać skórę i błony śluzowe.

Ethylparaben – środek pochodzenia chemicznego – konserwant. Przeciwdziała pleśniom i drożdżom. Może wywołać alergie.

Glycerin - gliceryna – substancja pochodzenia różnego, zaliczana do alkoholi. W kosmetykach stosowana jako środek utrzymujący wilgoć. Może wysuszać skórę.

Glycerine – składnik pochodzenia różnego. Otrzymywana z łoju zwierzęcego lub olejów roślinnych lub ropy naftowej. W kosmetyce pełni rolę środka utrzymującego wilgoć. Nadaje skórze miękkości, elastyczności i gładkości. W dużych stężeniach może powodować podrażnienia.

Glyceryl Stearate – Stosowany w kosmetykach jako zmiękczacz. Nie działa szkodliwie, ale u osób wrażliwych może wywołać podrażnienie

Imidazolidinyl Urea – środek pochodzenia chemicznego. Stosowany jako konserwant. Może wywołać alergie

Isopropyl Myristate – substancja pochodzenia różnego, otrzymywana z kwasów tłuszczowych. Ma właściwości: nawilżające, natłuszczające, wygładzające, ochronne. W dużych stężeniach drażni skórę, błony śluzowe wywołując świąd.
Methylchloroisothiazolino ne - konserwant pochodzenia chemicznego. Może wywołać alergie.
Methylisothiazolinone - konserwant pochodzenia chemicznego. Może wywołać alergie.

Methylparaben - środek pochodzenia chemicznego – konserwant. Przeciwdziała pleśniom i drożdżom. Może wywołać alergie.

Metylparaben Sodium – konserwant – jego skład w kosmetykach jest ściśle ograniczony

PEG – 40 Hydrogenated Castor Oil – substancja chemiczna. Składnik powierzchniowo czynny, zmiękczający i emulgujący. Może wywołać wyprysk, zapalenie mieszków włosowych.

Phenoxyethanol – fenoksyetanol – środek pochodzenia chemicznego. Posiada właściwości antyseptyczne i przeciwbakteryjne. U osób o wrażliwej skórze może wywołać świąd, stan zapalny skóry z wypryskiem. Kosmetyków z fenoksyetanolem nie powinny używać kobiety w ciąży.

Propylene Glycol (glikol propylenowy) – składnik pochodzenia chemicznego otrzymywany z ropy naftowej. W kosmetyce stosowany jako składnik utrzymujący wilgotność lub jako środek ekstrakcyjny do produkcji ekstraktów roślinnych. Może powodować podrażnienia.

Sodium Laureth Sulfate – środek pochodzenia chemicznego - detergent syntetyczny. Substancja powierzchniowo czynna, stosowana jako emulgator w maściach I kremach oraz jako detergent w żelach, szamponach, tonikach. Może spowodować zapalenie skóry, świąd, wyprysk.

Stearate Alcohol - substancja pochodzenia różnego. Polepsza lepkość i spoistość kremów, mleczek, śmietanek. Działa zmiękczająco na naskórek. Może powodować wyprysk i świąd. Działa drażniąco na oczy.

Stearate Glycerin – zmiękczacz. Nie działa szkodliwie, ale u niektórych osób może wywołać podrażnienia

Stearyl Alkohol – alkohol stearylowy – substancja pochodzenia różnego. Polepsza lepkość i spoistość kremów, mleczek, śmietanek. Działa zmiękczająco na naskórek. Może powodować wyprysk i świąd. Działa drażniąco na oczy.

Vaselin Oil – to mieszanina miękkiego wosku, który wchodzi w skład ropy naftowej z olejem parafinowym. Służy jako podłoże dla innych składników kosmetycznych. Sprzyja tworzeniu się zaskórników.
dominika3111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 15:44   #28
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Czarna lista składników w kosmetykach

Wiesz co, sorry, ale nie popieram, dla mnie to przesada, woda to też składnik pochodzenia chemicznego, tlen co nim oddychamy to też składnik pochodzenia chemicznego i co, mam przestać oddychać i pić?
Przecież wszystko może podrażniać, a rumianek czy inne roślinki to nie?
Więc jaki to argument, że coś może podrażaniać i jest pochodzenia chemicznego? Ja to bym wolalała sobie poanalizować to co sobie wkładamy do buzi a nie na buzię.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 15:53   #29
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Czarna lista składników w kosmetykach

Wątek ze wszystkim czego unikać super sprawa ja biegam po całej biochemii żeby znaleźć te składniki fajnie byłoby jeszcze do składnika dopisać dlaczego lepiej go unikać
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 17:58   #30
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Czarna lista składników w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Wiesz co, sorry, ale nie popieram, dla mnie to przesada, woda to też składnik pochodzenia chemicznego, tlen co nim oddychamy to też składnik pochodzenia chemicznego i co, mam przestać oddychać i pić?
Przecież wszystko może podrażniać, a rumianek czy inne roślinki to nie?
Więc jaki to argument, że coś może podrażaniać i jest pochodzenia chemicznego? Ja to bym wolalała sobie poanalizować to co sobie wkładamy do buzi a nie na buzię.
A wystarczyło zwrócić uwagę na źle użytą terminologię...
W znaczeniu potocznym "chemia" to te składniki kosmetyczne, które nas zatruwają (a nie te, na które reagujemy alergią; ona zależy od indywidualnych skłonności danej osoby).
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-07 21:28:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.