Czy stanik musi być przekleństwem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-15, 22:09   #1
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287

Czy stanik musi być przekleństwem?


Jeśli uważasz, że Twój stanik musi być niewygodny, ciągle go poprawiasz to ten wątek jest właśnie dla Ciebie! Pomożemy Ci odnaleźć idealny biustonosz!

Nie cierpię ciągłego poprawiania staników, które przesuwają się przy każdym moim ruchu... Biustonoszy, których fiszbiny najeżdżają na piersi podczas zdejmowania bluzki lub swetra. A może lepiej chodzić w stanikach bez fiszbinów skoro te ciągle lądują mi w połowie piersi albo wbijają się w ciało? Czy pierwsza czynnością jaką wykonuje po przyjściu do domu musi być zdjęcie tego narzędzia tortur, czyli stanika? A może lepiej chodzić w ogóle bez tej dziwnej zbroi?

Tak myślałam i takie pytania zadawałam sobie jakiś rok temu... A teraz? Po zmianie rozmiaru z 70B na 60E stanik jest jedną z ulubionych części mojej garderoby Stanik mam na sobie cały dzień i w ogóle go nie czuję. W moich nowych biustonoszach czuję się komfortowo, nie muszę poprawiać obwodu, mogę zdjąć bluzkę lub sweter bez obawy, że fiszbiny stanika wylądują na moich piersiach. A co najważniejsze lubię mój biust i już nie uważam, że jest on nietypowy, a i wygląd moich piersi się poprawił - są jędrniejsze i ładniej wyglądają.

Piszę, bo może któraś z Was ma podobne problemy jak ja kiedyś, a bardzo łatwo je rozwiązać - wystarczy zmienić rozmiar biustonosza

EDIT:

Zasada jest prosta - mniejszy obwód i większa miska.

Najczęściej powtarzanym przez kobiety błędem jest noszenie stanika zbyt luźnego w obwodzie i z za małą miseczką. Taki stanik nie ma szans dobrze podtrzymać piersi, ponieważ ciężar biustu powinien utrzymywać się na obwodzie biustonosza, a nie ramiączkach. Również mały biust w nieodpowiednim rozmiarze stanika wygląda gorzej (jest spłaszczony).

Jeśli chcesz dobrze dobrać rozmiar biustonosza skorzystaj z instrukcji zamieszczonej w sobotnich (15.03.2008) Wysokich Obcasach:

Cytat:
Podstawy doboru rozmiaru w trzech krokach:

1. Zmierz się krawiecką miarką (bardzo ściśle) pod biustem. Od otrzymanego wyniku odejmij 5 cm, a następnie zaokrąglij w dół do wymiaru stanika. Przykład: pod biustem masz 69 cm. 69 - 5 = 64. Zaokrąglasz w dół, a więc szukasz stanika o obwodzie 60 cm.

2. Zmierz się dość luźno w biuście. Porównaj pomiary dokonane nago i w miękkim staniku, wybierz ten większy.

3. Znajdź w internecie tabelę rozmiarów (np. www.stanikomania.pl/pliki/tabela_rozmiarow.html) i odszukaj wielkość swojej miseczki. Wypadnie na przecięciu dwóch wymiarów - "obniżonego" obwodu pod biustem i obwodu w biuście.
Cały artykuł zamieszczony jest online pod adresem: http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...2,5017396.html

Jeśli zainteresował Cię ten temat możesz poczytać więcej na:
http://biusciaste.prv.pl/
http://www.malobiusciaste.prv.pl/
http://stanikomania.blox.pl/html
http://www.bra-fitter.prv.pl/
http://www.wizaz.pl/artykuly/bra_fitting/
http://b75.blox.pl/html
http://besame.blox.pl/html
http://balkonetka.pl/


TAŃSZE zamienniki do kompletu (stringi, majtki, szorty):
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=292953

Edytowane przez agta85
Czas edycji: 2008-11-24 o 06:46
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 22:20   #2
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Ja rozumiem ze jak nie pasuje 70B to mozna sprobowac 65C ale 65E??? Nie pomylilas sie?
Natomiast jesli chodzi o zle dobrany stanik to zgadzam sie ze jest to strasznie niewygodna sprawa, ale najczesciej wine ponosi sama noszaca. W koncu jest to kwestia sprobowania kilku fasonow i rozmiarow a nie kupowanie bez mierzenia stanikow na straganikach, rozmiaru takiego jak kolezanka albo standardowego 75B...
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 22:24   #3
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
Ja rozumiem ze jak nie pasuje 70B to mozna sprobowac 65C ale 65E??? Nie pomylilas sie?
Nie pomyliłam się - pisałam o zmianie z 70B, które jest na 85cm w biuście na 60E, które jest szyte na 84 cm w biuście

Poza tym nie zawsze jest to wina samej noszącej. Spróbuj w zwykłym bieliźniaku dostać rozmiar 60E. Raczej niemożliwe
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 22:34   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

to wszystko co do rozmiarów tych staników... fajnie i ok, jesli chodzi o miseczkę bo z tym się mogę zgodzic bo o logiczne - ale sorry... sadze, ze 10cm pod biustem jednak robi jakąs różnice.. fakt moze i rozciagliwego materialu ale to jednak jest roznica w tym na co sie owa rzecz szyje i w zyciu nie sprobuje sie wcisnac w cos co jest szyte na 65cm podczas gdy mam tam 75. Moze by tak spodnie zmienic z 38 na 34 bo w sumie doł nogawek jest identyczny ?!?
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 22:37   #5
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Ja nosiłam 70-tki mając 66 cm pod biustem. Niestety nie wiedziałam, że istnieją mniejsze obwody. Niektóre 65-tki też być może byłyby na mnie dobre. A w spodnie rozmiaru 34 nie zmieściłaby się na pewno. W większość 36 się nie mieszczę :/
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 22:44   #6
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Nie pomyliłam się - pisałam o zmianie z 70B, które jest na 85cm w biuście na 60E, które jest szyte na 84 cm w biuście

Poza tym nie zawsze jest to wina samej noszącej. Spróbuj w zwykłym bieliźniaku dostać rozmiar 60E. Raczej niemożliwe
Miseczka B to roznica 13cm miedzy biustem a pod biustem, rozmiar E to roznica 19cm - miedzy rozmiarami jest zawsze 2 cm roznicy. Tak wiec liczac - rozmiar 70B ma w biuscie ok.83cm, a rozmiar 60E 89cm... To chyba spora roznica...
Zgadzam sie ze nie kazdy sklep ma 60E bo i nie kazda firma je szyje, ale to tak jak z ciuchami - mozna sie probowac wciskac w rozmiar spodni 34 ale po co skoro w 36 mozna wygladac duzo lepiej - trzeba tylko sprobowac i przyznac ze ma sie rozmiar wiecej, a potem poswiecic troche czasu na znalezienie odpowiedniego modelu. To zadna filozofia
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 23:13   #7
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

z rozmiarem spodni to metafora była - po co mam sie probowac wciasnac w cos na obwod 65 cm kiedy mam 75 cm w tym miejscu ?!?
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-15, 23:36   #8
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

wow :O
z tego testu mi wyszlo 60C :O :O :O a nosze 70 A
tylko gdzie ja znajde rozmiar 60...
wogole jak to mozliwe? moze cos tam zle liczy? Ty sie znasz pewnie, mierzylam tak jak bylo napisane, pod biustem na wydechu 64 cm, w biuscie luzno 79 a moze nawet 80.. w staniku takim normalnym 80 ...
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 00:22   #9
sugarfree88
Raczkowanie
 
Avatar sugarfree88
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 85
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

To prawda ,
też nosiłam za luźne staniki i myslalam ze jestem niewymiarowa...
z 80 A , zmienilam na 75 B lub C zalezy od firmy(pod biustem mam 81 cm , w biuscie 94) i jest o niebo lepiej, wygodniej i biust jest lepiej wyeksponowany.
POCZYTAJCIE O TYM
naprawde dużo osób źle dobiera sobie stanik, ja juz na szczescie nie
__________________
Łódź !!!!! Łódź!!!!
sugarfree88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 06:29   #10
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

eyo proponuję poczytać, bo nie masz racji
http://stanikomania.blox.pl/html
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 07:50   #11
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Wszystko pięknie ładnie, ale rozmiarówka w Polsce jest dość ograniczona.
W sklepach nie ma dużego wyboru. Wyliczyłam jaki byłby dla mnie "niby" odpowiedni biustonosz, ale z jego zakupem miałabym spore problemy. Mały wybór, nieciekawe wzornictwo.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-16, 07:55   #12
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Ale przecież temat staników był już wielokrotnie poruszany na forum, nie ma co robić halo Tzn. bardzo dobrze, że kolejna z nas poradziła sobie z doborem, ale polecam chociażby wątek "plus size" i wyszukiwarkę.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 08:26   #13
Emocja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 910
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Sama na początku sceptycznie podchodziłam do tych rozmiarówek (myślałam sobie: ja? E? niemożliwe..), ale przekonałam się na sobie, że moje niby "75B", to wcale nie jest 75B, tylko 65DD/E (kupiłam na początek DD), a obecnie już planuje zakup 65E, bo po noszeniu odpowiednio dobranego stanika nie tylko zmniejszyło to obwód pod biustem, ale powiększyło w biuście Kiedyś nawet nie wyobrażałam sobie wyjść z domu bez push-upa, a teraz stanik mam miękki i jest najlepszy ze wszystkich jakie miałam i najładniej się w nim prezentuje biust
__________________

Emocja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 08:33   #14
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

heh, widzę że wczorajsze Wysokie Obcasy stały się inspiracją do poprawnego wymierzenia biustów

(mi też wyszedł inny, niż zawsze nosiłam)

Tu się można "wyliczyć"
http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 08:55   #15
mańcia
Zadomowienie
 
Avatar mańcia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: okolice Wrocławia;)
Wiadomości: 1 281
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Hmmm....pod biustem mam 70 cm w biuście 90cm. Do tej pory nosiłam rozmiar 75D i trudno mi było kupić taki stanik a tu wyszło mi 65F nigdzie nie widziałam takich rozmiarów ;/
mańcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 08:57   #16
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

hm. a jezleli nosze teraz rozmiar 75 e to jakiego rozmiaru powinnam szukac?
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 09:27   #17
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
hm. a jezleli nosze teraz rozmiar 75 e to jakiego rozmiaru powinnam szukac?
Zmierzyć się.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 09:35   #18
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
Miseczka B to roznica 13cm miedzy biustem a pod biustem, rozmiar E to roznica 19cm - miedzy rozmiarami jest zawsze 2 cm roznicy. Tak wiec liczac - rozmiar 70B ma w biuscie ok.83cm, a rozmiar 60E 89cm... To chyba spora roznica...
Albo ja mam problemy z matematyka albo Ty... 60+19=79, a nie 89...
A poza tym warto pamiętać, że miseczkę oblicza się odejmując od obwodu w biuście, obwód stanika. Czyli na przykład od 84cm - 60cm = 24cm. I takiej miseczki szukamy. W rozmiarówce brytyjskiej odpowiada to E, w polskiej F (23cm) lub G (25cm).

Cytat:
Napisane przez DJADKJGU Pokaż wiadomość
wow :O
z tego testu mi wyszlo 60C :O :O :O a nosze 70 A
tylko gdzie ja znajde rozmiar 60...
wogole jak to mozliwe? moze cos tam zle liczy? Ty sie znasz pewnie, mierzylam tak jak bylo napisane, pod biustem na wydechu 64 cm, w biuscie luzno 79 a moze nawet 80.. w staniku takim normalnym 80 ...
Powinnaś spróbować brytyjskiego 60D (28D).

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Wszystko pięknie ładnie, ale rozmiarówka w Polsce jest dość ograniczona.
W sklepach nie ma dużego wyboru. Wyliczyłam jaki byłby dla mnie "niby" odpowiedni biustonosz, ale z jego zakupem miałabym spore problemy. Mały wybór, nieciekawe wzornictwo.
Wzornictwo jest ciekawe. Wystarczy zajrzeć na blog stanikomania i zobaczyć jakie tam są ciekawe i piękne biustonosze. Można wybierać w kolorach i wzorach.

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Ale przecież temat staników był już wielokrotnie poruszany na forum, nie ma co robić halo Tzn. bardzo dobrze, że kolejna z nas poradziła sobie z doborem, ale polecam chociażby wątek "plus size" i wyszukiwarkę.
To do mnie? A niby czemu miałabym korzystać z wątku "plus size"?

Cytat:
Napisane przez mańcia Pokaż wiadomość
Hmmm....pod biustem mam 70 cm w biuście 90cm. Do tej pory nosiłam rozmiar 75D i trudno mi było kupić taki stanik a tu wyszło mi 65F nigdzie nie widziałam takich rozmiarów ;/
Nie widziałaś, bo niestety nie są one (jeszcze) dostepne w wielu sklepach. Ale w dobie internetu to nie problem.

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
hm. a jezleli nosze teraz rozmiar 75 e to jakiego rozmiaru powinnam szukac?
To wszystko zależy od Twoich wymiarów pod biustem i w biuście
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 10:02   #19
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Wczoraj w Wysokich Obcasach był świetny artykuł o doborze staników i takich "nietypowych" rozmiarach. Ja mam bardzo mały biust, ale to wcale nie oznacza, że mam łatwiej, często w sklepach sprzedawcy moga mi zaproponowac tylko różowe staniki z hipopotamami. No, ale na szczeście zawsze gdzieś znajdę ładny i idealny stanik, nie wyobrazam sobie chodzic w źle dopasowanym.
impegata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-16, 10:28   #20
bluegirl85
Raczkowanie
 
Avatar bluegirl85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 442
GG do bluegirl85
Smile Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Jestem w szoku bo z wyliczeń wyszło mi że mój prawidłowy rozmiar stanika to polskie 65E Dotychczas nosilam 70-75 C lub D. Wyruszam na poszukiwania właściwego rozmiaru - życzcie mi powodzenia
__________________
Drapieżna i słodka jak biały tygrys i czarna kotka....
bluegirl85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 10:31   #21
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

bluegirl85, życzę Ci powodzenia. Mam nadzieję, że od razu zaczniesz od sklepów internetowych, bo w Dzierżoniowie pewnie nic nie znajdziesz
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 10:51   #22
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość

Wzornictwo jest ciekawe. Wystarczy zajrzeć na blog stanikomania i zobaczyć jakie tam są ciekawe i piękne biustonosze. Można wybierać w kolorach i wzorach.


Zajrzałam.

Mam takie pytanie dlaczego wiekszość biustonoszy (linki z blogu stanikomania) ma taki fason ( jak na zamieszczonym zdjęciu) ?

Przyznam, że zawsze jak ognia unikałam tego rodzaju biustonoszy.
Wydawało mi sie, że są odpowiednie dla osob o bardzo dużym biuście - to raz. A dwa - że nie mogą byś zbyt wygodne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Melissa0139.jpg (34,9 KB, 594 załadowań)
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 10:55   #23
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość



To do mnie? A niby czemu miałabym korzystać z wątku "plus size"?



A do kogo? W końcu Ty jesteś autorką wątku. I jeżeli przeczytasz uważnie (polecam) zauważysz, że podałam przykład wątku, w którym został poruszony temat doboru staników, a nie zasugerowałam, jakobyś miała korzystać z wątku plus size (co widać straszliwie Cię uraziło/przeraziło).

Wątki o takiej tematyce już były, nic nowego, zatem po co zaśmiecać forum?

PS. Polecam trochę dystansu, pomaga. I nie trzeba się od razu obrażać, jak ktoś zwróci uwagę
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 11:01   #24
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
A do kogo? W końcu Ty jesteś autorką wątku. I jeżeli przeczytasz uważnie (polecam) zauważysz, że podałam przykład wątku, w którym został poruszony temat doboru staników, a nie zasugerowałam, jakobyś miała korzystać z wątku plus size (co widać straszliwie Cię uraziło/przeraziło).

Wątki o takiej tematyce już były, nic nowego, zatem po co zaśmiecać forum?

PS. Polecam trochę dystansu, pomaga. I nie trzeba się od razu obrażać, jak ktoś zwróci uwagę
Wiem, że tematyka była już poruszana, ale jednak w trochę innym kontekście. Nie wiedziałam, że zostanie to odebrane jako zaśmiecanie forum. Przepraszam za to. Jeśli więcej osób tak uważa to jeśli jest taka możliwość to można usunąć ten wątek.

I ja się wcale nie obraziłam i dystans do siebie mam. Ja po prostu nie wiem czemu zasugerowałaś ten wątek osobie noszącej ubrania w rozmiarach maksymalnie 40, a przeważnie 38, czasami 36.
Poza tym ten wątek jest głównie o ubraniach. A ja jednak chciałam stworzyć wątek wyłącznie o biustonoszach.

niv_ Są też o innych wzorach. Na przykład takie:
http://stanikomania.blox.pl/2008/02/...yjaciolki.html
I na pewno wszystkie są wygodne.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 11:11   #25
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Wiem, że tematyka była już poruszana, ale jednak w trochę innym kontekście. Nie wiedziałam, że zostanie to odebrane jako zaśmiecanie forum. Przepraszam za to. Jeśli więcej osób tak uważa to jeśli jest taka możliwość to można usunąć ten wątek.

I ja się wcale nie obraziłam i dystans do siebie mam. Ja po prostu nie wiem czemu zasugerowałaś ten wątek osobie noszącej ubrania w rozmiarach maksymalnie 40, a przeważnie 38, czasami 36.
Poza tym ten wątek jest głównie o ubraniach. A ja jednak chciałam stworzyć wątek wyłącznie o biustonoszach.

niv_ Są też o innych wzorach. Na przykład takie:
http://stanikomania.blox.pl/2008/02/...yjaciolki.html
I na pewno wszystkie są wygodne.
Widziałam je, też mi się spodobały.
Chodziło o mi o ofertę marek, do których na tym blogu są podane linki, tam juz takich ładanych modeli niez znlazałam.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 11:12   #26
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Och, wybacz - może moja ostatnia wypowiedź była trochę złośliwa, ale cieszę się, że się nie obraziłaś I jak mówię - nie sugerowałam Ci, żebyś korzystała z wątku plus (zresztą nie wiedziałam przecież jaki rozmiar nosisz) tylko tam dogłębnie poruszono sprawę dobierania właściwego rozmiaru stanika - bez względu na rozmiar ubrań jaki ktoś nosi.

Może powinno się na Wizażu stworzyć intrukcję pt. "Dobierz właściwy rozmiar stanika Babo! A nie marudź że niewygodne!" i przylepić?

Pozdrawiam
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 11:16   #27
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Może powinno się na Wizażu stworzyć intrukcję pt. "Dobierz właściwy rozmiar stanika Babo! A nie marudź że niewygodne!" i przylepić?
Być może jest to dobry pomysł. Tylko, że tytuł jaki Ty zasugerowałaś nie jest zbyt zachęcający. Mało kobiet kojarzy niewygodę stanika z jego rozmiarem, więc wiele mogłoby to zignorować Większość myśli, że to z ich biustem jest coś nie tak.

A że w tamtym wątku był ten temat poruszany to nie wiedziałam, bo zajrzałam tam, zobaczyłam, że to raczej nie dla mnie i wyszłam.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 11:19   #28
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Dziewczyny...nie wiecie gdzie można we Wrocławiu kupić biustonosze w niestandardowych rozmiarach?? U mnie w mieście nie ma szansy na zakup stanika o rozmiarze 60E
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 11:20   #29
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Temat warty zastanowienia!
Właśnie użyłam kalkulatora i co mi wyszło?! że mam 65C.
A moje wszystkie staniki są rozmiaru 75/80B.

Tylko mam takie pytanie, co jeśli mój biust jest nierówny? może nie jest to kolosalna różnica ale jednak widoczna. Czy te wymiary nie będą w takim układzie zafałszowane?

Pozdrawiam
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 11:21   #30
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

jestem za stworzeniem takiego przyklejonego watku, w koncu nasz biust to wazna sprawa! ja zaraz po swietach lece przymierzac 60C/D
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.