piwo domowej roboty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-25, 18:39   #1
abram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 107

piwo domowej roboty


Moze ktos robil??

Ciekaw jestem czy cos mu wyszlo??
abram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 10:32   #2
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: piwo domowej roboty

Owszem, mój tata robi i to różne rodzaje, ale to cały piwniczny "przemysł", masa urządzeń. Jest bardzo dobre, inne niż sklepowe, ale nie czuc nadmiaru drożdżyy czy jakiś dziwnych aromatów. W każdym razie dużo zabawy.
__________________
wizaż broni, wizaż radzi, wizaż nigdy cię nie zdradzi!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 11:34   #3
vanessa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 171
Dot.: piwo domowej roboty

Slyszalam, ze to nielatwe zadanie, ale jakby sie znalazl jakis prosty przepis to ja bym chetnie go wyprobowala
vanessa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 13:37   #4
Lagaffe
Raczkowanie
 
Avatar Lagaffe
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Paryż
Wiadomości: 82
Dot.: piwo domowej roboty

Jakiś czas temu bawiłem się w piwowara amatora. Robiłem coś w stylu domowego podpiwka z kawy zbożowej i chmielu (kupiłem w sklepie ze zdrową żywnością).

Co do efektu -- w smaku gorzkie, acz odświeżające (ciekawe, ale bez zachwytu). Piwo zrobiłem trzy razy -- potem zniechęciłem się. Muszę też przyznać, że za drugim razem jedno z piwek wyskoczyło nieco nazbyt żwawo przy otwieraniu butelki. Wizualnie przypomiało to skrzyżowanie Niagary z wybuchem supernowej. W wyniku eksplozji upaćkane piwem zostały: moja żona, ja, ściany, sufit, sofa, dwa obrazy, stół, dwa fotele, stuletni dywan ormiański, zasłony, sprzęt stereo. Bez szwanku wyszedł mój dobry kolega, który słysząc złowrogie syczenie dobiegające z szyjki butelki z gracją torreadora i szybkością geparda wskoczył za fotel.

A oto przepis (jeśli kogoś nie zniechęcają moje doświadczenia):

Kupujemy paczkę kawy zbożowej (pół kg) zawierającej prażone w całości ziarna jęczmienia. Wsypujemy jedną szklankę do rondla (najlepiej emaliowanego), dodajemy 4-5 łyżeczek od kawy cukru i zalewamy dwoma litrami wody zimnej. Rondel stawiamy na wolnym ogniu i gotujemy płyn przez godzinę.
Następnie wsypujemy garść chmielu i gotujemy na wolnym ogniu przez dalsze pół godziny. Dolewamy tyle wody ile się wygotowało i płyn ostudzamy.
Przygotowujemy "matkę"drożdżową. W tym celu rozrabiamy 5g drożdży prasowanych letnią wodą. Gdy drożdże "ruszą" wlewamy je do ostudzonego płynu i od razu przez rzadki filtr (muślin)ściągamy piwo do butelek. Najwygodniej użyć butelek z porcelanowym zamknięciem.(UWAGA nie używać butelek jednorazowych są za słabe, pękają). Przez pierwsze 12 godzin piwo trzymamy w cieple, po czym należy przenosimy w chłodniejsze miejsce.
Po jednym,najwyżej po dwóch dniach,piwo jest zdatne do użytku.
Piwo przechowujemy nie dłużej niz 5 dni. Potem piwo zbytnio się burzy i kwaśnieje.


źródło przepisu: http://www.browamator.pl/
Lagaffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 20:48   #5
aska80
Raczkowanie
 
Avatar aska80
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 134
Dot.: piwo domowej roboty

Ja wraz z TŻ kupiliśmy gotowy wynalazek do robienia domowego piwa. Zakupu dokonaliśmy na allegro i TŻ zamierza "na poważnie" podjąć się produkcji piwa.
Jednak o efektach mogę napisać za około miesiąc ponieważ szykujemy si ę do wyjazdu i na razie nie ma czasu aby się tym bawić, zwłaszcza, że produkcja piwa wymaga tego, żeby do niego jednak zaglądać.Dodam, że wina robi wyśmienite - każdy się dziwi, że można zrobić coś tak dobrego w domowych warunkach więc myślę, że piwo może też się udać.
A co do gotowej mieszanki - kosztuje 60 zł i wystarcza na wyprodukowanie 23 litra piwa i wcale nie jest to skomplikowane a przynajmniej mniej aniżeli zrobienie wina.
__________________
aska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 20:46   #6
conczitka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 9
Dot.: piwo domowej roboty

Polecam. Smakuje zupełnie inaczej niż w sklepie, tzn. lepiej
conczitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 07:08   #7
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: piwo domowej roboty

A skąd jesteście? Bo może gdzieś jak będę w rejonach na wakacjach to po drodze może bym odwiedziła i spróbowała, jak tak zachwalacie?
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.