Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-14, 13:46   #1
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219

Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach


Pomóżcie mi, bo nie wiem co mam robić.
Zacznę od tego, że nie chciałabym farbować już włosów na ciemniejszy kolor . Woguler nie chcę już farbować .
Mam włosy orzechwy brąz - no może trochę jaśniejsze, resztki farb o odcieniach brąz - pod słońce jest masakra, na zdjeciach w słońcu wyglądam jak rudzielec .
Swoich odrostów ciemny bląd mam jakieś 5,5 cm - za łądnie to też nie wygląda . A ha włosy zapuszczam i nie mam zamiaru ich ścinać, bo nie są zniszczone, tylko ten poblask ....

Jeśli macie jakieś sugestie i porady co i jak mam robić - będę dozgonnie wdzięczna .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 12:48   #2
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

mam ten sam problem

ale powoli dekoloryzuje wlosy, i farbuje farba w zimnym odcieniu, mysle ze nastepnym razem jak usune resztki ciemnej farby i potem nałoze blond to juz bedzie ok, tymbardziej ze fryzjerka trafila i uzyskala farbe w moim kolorze naturalnym (wiem to stad ze jestem 1,5 miesiaca po farbowaniu a odrostów nie widac na czubku glowy, tylko reszta ciemno-blond-rudo-rzygowinowa)
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 11:20   #3
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Dekoloryzujesz - hm - chemicznie? Ale to chyba szkodliwe. Koleżanka kiedyś dekoloryzowała to wlosymiała koszmarne.

Tak ogólnie w ciemnym pomieszczeniu nie jest źle , ale w świetle żarówkowym lub w słońcu to nieciekawie się prezentuje mój włos, może komu innemu by nie przeszkadzało tak bardzo ale ja zawsze na punkcie odrostów miałam bzika . Zebym po koloryzowaniu włosów na ciemniejszy kolor-zawsze byly to naturalne odcienie, nie zabawiłą się w pasemka blond zeszłego lata i opalizujący kasztan to teraz nie miałabym takiego problemu. Za głupotę tzreba płacić słono.

Ale nie będę już farbowala, płukanki przyciemniające będę tylko stosowała, może to i nic nie da na rudawy poblask, ale przynajmniej je megawzmocnię.

Dziś idzie pkrzywa i kora dębu .

Jęsli któraś ma podobny problem lub miała i się go pozbyła to czekamy na wskazówki i pocieszające rady .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 12:25   #4
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Dekoloryzujesz - hm - chemicznie? Ale to chyba szkodliwe. Koleżanka kiedyś dekoloryzowała to wlosymiała koszmarne.

Tak ogólnie w ciemnym pomieszczeniu nie jest źle , ale w świetle żarówkowym lub w słońcu to nieciekawie się prezentuje mój włos, może komu innemu by nie przeszkadzało tak bardzo ale ja zawsze na punkcie odrostów miałam bzika . Zebym po koloryzowaniu włosów na ciemniejszy kolor-zawsze byly to naturalne odcienie, nie zabawiłą się w pasemka blond zeszłego lata i opalizujący kasztan to teraz nie miałabym takiego problemu. Za głupotę tzreba płacić słono.

Ale nie będę już farbowala, płukanki przyciemniające będę tylko stosowała, może to i nic nie da na rudawy poblask, ale przynajmniej je megawzmocnię.

Dziś idzie pkrzywa i kora dębu .

Jęsli któraś ma podobny problem lub miała i się go pozbyła to czekamy na wskazówki i pocieszające rady .

no cóż, fakt, dekolor zniszczył mi troche wlosy, ale waxy, odżywki, tabletki, delikatne szampony bardzo mi pomogły

ja rok temu zabawiłam sie w pasemka na calej glowie, tzn połowa włosów pofarbowana jasniej, druga połowa ciemniej, mialo wyjsc delikatnie a wyszlo strasznie bo ten ciemniejszy wyszedl czarny, a jasniejszy po paru tyg na słoncu stał sie ciemnym złocistym blondem, bleh, nawet teraz po tym dekolorze 2-krotnym jeszcze na koncówkach włosow mam pasemka blondo-czarne ;D nie rzuca sie to jakos kosmicznie w oczy, ale jednak ...

wgl tez mam obsesje na punkcie włosów moich teraz wygladaja dziwacznie ale tak za 2 tyg ide znowu robic z nimi porządek, wiec pewnie po wakacjach juz bede naturalna i wtedy koniec z farbowaniem! ewentualnie odczekam rok i zrobie jakies bardzo delikatne pasemka

teraz im robie terapie radicalem w amupłkach zeby troche szybciej rosły, bo odrost juz mam całkiem spory
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 13:13   #5
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Pomóżcie mi, bo nie wiem co mam robić.
Zacznę od tego, że nie chciałabym farbować już włosów na ciemniejszy kolor . Woguler nie chcę już farbować .
Mam włosy orzechwy brąz - no może trochę jaśniejsze, resztki farb o odcieniach brąz - pod słońce jest masakra, na zdjeciach w słońcu wyglądam jak rudzielec .
Swoich odrostów ciemny bląd mam jakieś 5,5 cm - za łądnie to też nie wygląda . A ha włosy zapuszczam i nie mam zamiaru ich ścinać, bo nie są zniszczone, tylko ten poblask ....

Jeśli macie jakieś sugestie i porady co i jak mam robić - będę dozgonnie wdzięczna .
Marzenko, a może spróbować z płukankami fioletowymi/niebieskimi - skoro na włosach blond likwiduje żółte refleksy, to może na brązie zlikwiduje rudości
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 13:20   #6
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Marzenko, a może spróbować z płukankami fioletowymi/niebieskimi - skoro na włosach blond likwiduje żółte refleksy, to może na brązie zlikwiduje rudości
jolie, a czy te plukanki nie wysuszają włosów? kiedyś o nich myślałam, ale boje się efektu "fioletowej babci" chyba każda z nas wie o co chodzi ;D urocze staruszki z siwo fioletowymi włosami
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 13:36   #7
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
jolie, a czy te plukanki nie wysuszają włosów? kiedyś o nich myślałam, ale boje się efektu "fioletowej babci" chyba każda z nas wie o co chodzi ;D urocze staruszki z siwo fioletowymi włosami
O ile roztwór nie będzie zbyt stężony to filoetową babcią nie zostaniesz
A czy wysusza - z autopsji nie wiem bo nie sotsuję, ale podobo gencjana jest skuteczna i dobra dla włosów -> więcej na LU http://www.laboratoriumurody.pl/foru...na,t10514.html
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-18, 13:40   #8
kasientos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 492
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

moja mama ma bardzo podobny problem, za kazdym razem co farbuje wloski pojawia sie jakis odcien rudosci, ktorego najbardziej unika...
to juz staje sie meczace... bo gdzie ta przyjemnosc z wizyt u fryzjera

jak farbowala na ciemny miala cale rudawe wlosy..
teraz przerzucila sie na blond.. moze i lepiej ale ciegle byla niezadowolona... wiec zaczela robic balejaze...
troche pomoglo..ale ta podkladowa farba ciagle ma ten niechciany odcien...
kasientos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 18:07   #9
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
ja rok temu zabawiłam sie w pasemka na calej glowie... jeszcze na koncówkach włosow mam pasemka blondo-czarne ;D nie rzuca sie to jakos kosmicznie w oczy, ale jednak ... odrost juz mam całkiem spory
No właśnie jednak... - najgorsze, że inni nie zwracają na to uwagi, ale mys asame patrząc w lustro szału często doznajemy
Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Marzenko, a może spróbować z płukankami fioletowymi/niebieskimi - skoro na włosach blond likwiduje żółte refleksy, to może na brązie zlikwiduje rudości
coś czytałam o tych płukankach odżółcającyh włoski, ale jak doszłam, że to do siwych to zrezygnowałam, ale jak tak się zaastanowić-żeczywiście jak nie spróbuję to się nie przekonam, foletowych napewno nie będę miała, acz wysuszy - hm roztwór słabiej stęże, i na dodatek mega nawilżenie zastosuję.
Dziękuję za podpowieć - jutro zajrzę do Rossmana .
Cytat:
Napisane przez kasientos Pokaż wiadomość
...ale ta podkladowa farba ciagle ma ten niechciany odcien...
No własnie, dlatego juz nie farbuję, no chyba, że na naturalne kolory i zblizone odcienie do mojego ciemnego blondu.

Jak kupię ta płukankę foletową i zacznę stosować, to dam wam znać o jego wpływie i skuteczności na włosy ciemne .

__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 19:00   #10
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

no i dlatego ja próbuje wrócic do naturalnego, ale dekolor zawsze wiąże sie z rudoscia - po dekolorze z ciemnego włosy są rude ale cóz, powolutku po malutku bede naturalna ;D
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 19:10   #11
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Właśnie , cierpliwość popłaca.
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-18, 19:27   #12
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Właśnie , cierpliwość popłaca.
hah "powiedz to mojemu sercu"
jak to w pewnej piosence leci ;D
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 10:30   #13
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Czytam tak i czytam i mam wątpliwośi co jest lepsze: czy gencjana - fioletowy roztwór wodny np. 1 lub 2% z apteki, czy płukanka foletowa lub srebrna zakupina w drogerii

Zapaliłam się choroba a nie wiem co lepsze, a może to to samo
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 10:44   #14
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Czytam tak i czytam i mam wątpliwośi co jest lepsze: czy gencjana - fioletowy roztwór wodny np. 1 lub 2% z apteki, czy płukanka foletowa lub srebrna zakupina w drogerii

Zapaliłam się choroba a nie wiem co lepsze, a może to to samo
no raczej nie to samo, weź gencjanę, z tego co czytałam dobrze działa na włosy.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 10:51   #15
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Ah dziękuję i kąłniam się wpas, dam znać co z tego wyjdzie .
Na początek dam łyżkę na 500ml wody Jak myślisz, DOBRY TO POMYSŁ ?
Już się nie mogę doczekać mycia włosów - a to dopiero w środę .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 11:12   #16
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Ah dziękuję i kąłniam się wpas, dam znać co z tego wyjdzie .
Na początek dam łyżkę na 500ml wody Jak myślisz, DOBRY TO POMYSŁ ?
Już się nie mogę doczekać mycia włosów - a to dopiero w środę .
Tego to ja już nie wiem, nie miałam z tym nigdy styczności. Zapewne coś będzie napisane na opakowaniu
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 11:37   #17
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Mnie fioletowe płukanki nie zniwelowały rudości.


Któraś z wizażanek pisała kiedys ,ze są specjalne płukanki do brązów,ale juz ich nie produkują
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 21:27   #18
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

napisz koniecznie jak z ta gencjaną! Ja mam podobny problem - mam naturalny ciemny zimny blond, a farba z której schodzę miała odcień ciepły (w dodatku bardziej brąz niż ciemny blond), więc tak czy inaczej jak się wypłukuje kolor, już po 2 tygodniach od wizyty u fryzjera wyglądam jak ruda, a ja wcale nie chcę :|


tez doszłam do wątku, że płukanki niebieskie (polecane florillum) były ale.. no już nie ma [dziewczyna najlepiej zorientowana znalazła coś podobnego, ale jeszcze nikt tego nie próbował więc strach trochę ]

sama się zastanawiałam czy nie sprawić sobie delii fioletowej czy srebrnej, ale nie wiem czy to w ogóle warte (niby tylko 5-6 zł, ale to piechotą nie chodzi). Zwłaszcza, że piszecie tu, że nie pomogło...

albo hmm.. może sama spróbuję? korci mnie straszliwie, a że codziennie myję włosy, to nawet jak coś brzydko zmajstruję, to umiarkowanie szybko się zmyje? poprawcie mnie jesli się mylę, bo wolałabym jakichs głupot nie zrobić ;P

edit 2: no może jednak nie jutro... juz widzę mojego tżta, który głaszcze mnie po włosach i ma fioletową łapkę :/ Poczekam jam Tobie poszło może nie taki diabeł straszny...

Edytowane przez eLWhy
Czas edycji: 2008-05-19 o 22:35
eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 08:51   #19
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Tak poczekaj , jutro popłukam -zrobię zdjęcie przed i po . A co do stężenia zobaczę w praniu ile nalać (coś ok. łyżki na 500ml -tak jak wczesniej pisałam), a potem wam napiszę jak było - ja kupię tą gencjanę .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 17:00   #20
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Ja używałam płukanki flor illum matowo - szarej, miałam po niej ładny, zimny brąz na głowie, kupowałam ją w sklepach fryzjerskich. Moje włosy są z natury w kolorze ciepłego brązu, co według mnie gryzło się z jasną, chłodną karnacją, a po płukance był zimny brązik. Nie wiem, czy ją jeszcze produkują.
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 17:34   #21
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Dodałaś mi otuchy . Aha jeste ten kosmetyk w sprzedaży,a le najpierw swoją gencjanę zastosuję, a potem jak nie pomoże to będę szuakała dalej .
Miałm dziś płukać, ale postanowiłam, że z olejkiem rycynowym spędzę noc , i jutro rano dopiero płukanke zastosuję, ale obiecuję że dam znać jak wyszło.

A w zalączeniu zdjęcia z obecnym kolorem, te ostatnie to z poprzedniego lata-marzą mi się spowrotem taki naturalny mój kolorek -ale czy aż tak mi się uda to czortostwo zlikwidować co pozostało na włosach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rude.JPG (66,5 KB, 317 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rude2.JPG (80,1 KB, 195 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rude3.JPG (90,9 KB, 278 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja.JPG (52,3 KB, 397 załadowań)
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 12:00   #22
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Uda Ci się. Mam dokładnie takie włosy jak Ty.
Mój naturalny kolor włosów jest nieco ciemniejszy od Twojego naturalnego, ale niewiele. Po farbowaniu spłukiwał mi się na taki jak Twój teraz.
W lutym 2007 strzeliłam sobie gorzką czekoladę i pomimo tego, że dobrze się z tym kolorem czułam, stwierdziłam, że nie mogę dłużej niszczyć włosów farbowaniem. [Prostowałam je po każdym myciu]. Doszłam do wniosku, że nie chcę robić żadnych pasemek i innych sposobów zakamuflowania odrostów tylko jakoś je przeżyję. Niestety nie odrosty po kilku tygodniach okazały się najgorszym problemem a obrzydliwy rudy poblask, który z mycia na mycie zmywał się do marchewkowego, żóltego, a w końcu pod słońce włosy były zielonkawe. Każdy fryzjer powiedział, że nie podejmie się dekoloryzacji, bo potwornie zniszczone, matowe, zielonkawe włosy po prostu mi już wypadną. Kolejne farbowanie utworzyłoby błędne koło.

Wtedy wpadłam na pomysł ze srebrną płukanką [mam tą firmy Delia, Rossmann, ok. 5 zł]. Na początku sprawiało mi trudność jej dozowanie, kosmyki z przodu były buraczkowe, a z tyłu wciąż rudawe. Plusem było jednak to, że płukanka trochę je przyciemniła, co mnie ucieszyło, bo miałam ciemne odrosty, które stały się zupełnie niewidoczne. Używam jej po każdym myciu i doszłam do perfekcji w jej używaniu [nie rozcieńczam jej w litrze wody jak na opakowaniu, tylko w małej miseczce, ok.1/4 nakrętki]. Włosy nabrały pięknego odcienia, piękna platyna, każdy pyta mnie jakie odcienie farb mieszam, że osiągnęłam taki efekt. Nie wyobrażam sobie mycia bez niej. Nie wiem nawet ile mam jeszcze odrostów, bo od pół roku nie zdarzyło się, żebym jej nie użyła. Myślę, że jak odrosną mi moje też będę jej używać.

Muszę też podkreślić, że od 3 tygodni nie prostuję włosów [po 6 latach prostowania] i postawiłam na pielegnację. Zauważyłam, że na zdrowszych włosach płukanka o niebo lepiej się "rozprowadza" i daje bardziej naturalny efekt. Przypominają mi powoli odcień Julie Christie i są coraz jaśniejsze, bo wcześniej odrastały mi dużo ciemniejsze niż przed farbowaniem.

Też prostujesz włosy, prawda? Nie rób tego, wiem jak trudno się przełamać, ja nie wyobrażałam sobie wyjścia bez tego zabiegu, bez prostowania, gdy je suszyłam miałam na glowie niewyobrażalne siano, szopę, już nawet nie żadne loczki, z czasem było coraz gorzej. Najgorsze jest chyba nastawienie psychiczne. Pierwszy tydzień był koszmarem, ale zaczynam lubić te swoje gdzienigdzie falki, gdzieniegdzie loczki. Im zdrowsze tym ładniejszy jest ich skręt.

Pozdrawiam
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 13:26   #23
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Dodałaś mi otuchy . Aha jeste ten kosmetyk w sprzedaży,a le najpierw swoją gencjanę zastosuję, a potem jak nie pomoże to będę szuakała dalej .
Miałm dziś płukać, ale postanowiłam, że z olejkiem rycynowym spędzę noc , i jutro rano dopiero płukanke zastosuję, ale obiecuję że dam znać jak wyszło.

A w zalączeniu zdjęcia z obecnym kolorem, te ostatnie to z poprzedniego lata-marzą mi się spowrotem taki naturalny mój kolorek -ale czy aż tak mi się uda to czortostwo zlikwidować co pozostało na włosach
mam taki sam kolor włosów ( naturalny) jak Ty na zdjęciu ostatnim.

a obecnie mam taki mniej wiecej jak Ty na pierwszych, ale troche bardziej niejednolity , pasemkowy, no i ciutek jasniejszy :P

niech Cię ucałuję
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 14:00   #24
Agusia007
Zadomowienie
 
Avatar Agusia007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 457
GG do Agusia007
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Może szampon wysrebrzający ?
Nie trzeba kombinowac ze stężeniem. Mniej babrania i wogóle..
Ja ta zrobiłam i nie mam rudych refleksów( na szczęście)
__________________
Zapuszczamy włosy!!
So allein will ich nicht sein...Wo bistu du?
Das Feuer liebt mich..HILF MIR!
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 12:24   #25
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

coffee and cigarettes - dziękuję za tak dokładny opis swoich włosów i problemu z nimi związanymi .
Ja miałm za wsze brązami farbowane a w sierpniu zeszłego roku walnęłam sobie pasemka - błąd wielki - ale na głupotę nie ma rady.
Teaz właśnie pod słońce te pasemka są najjaśniejsze-na tych zdęciach słabo nawet je widać, mam zdjęcia na których moje włosy są rude - jak marchewka-ale to tylko w słońcu późnopopołudniowym .
Włosków nie prostuję - choć mam prostownicę - to nie używam jej. Te włosy ze zdjęcia są po izycie u fryzjera po podcinaniu końcówek. A że sama nie umiem aż tak ułożyć swoich nieswornych loków to fryzjerka suszrką mi tak wymodelowała.
Wogule to od kilku miesięcy staram się nie suszyć włosów nawe suszarką - od lutego suszyłam może 5 razy-ale nie więcej .
Dbam o nie i widzę rezultaty-ale ten poblask...
Skoro tobie się udało i jesteś zadowolona to i mi pewnie też się uda - cierpliwości trzeba i broń boże żeby mi się przypadkiem znowu farbowania nie zachciało .

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
mam taki sam kolor włosów ( naturalny) jak Ty na zdjęciu ostatnim.

a obecnie mam taki mniej wiecej jak Ty na pierwszych, ale troche bardziej niejednolity , pasemkowy, no i ciutek jasniejszy :P

niech Cię ucałuję
No widzisz, jest nas kilka , też mam pasemkowy-tylko tu nie widać tak do końca .
Dziękuję za całusy
Cytat:
Napisane przez Agusia007 Pokaż wiadomość
Może szampon wysrebrzający ?
Nie trzeba kombinowac ze stężeniem. Mniej babrania i wogóle..
Ja ta zrobiłam i nie mam rudych refleksów( na szczęście)
Jak gencjana nie pomoże to może i nad szamponem się zastanowię, puki co zamówiłam ich 3 ostatnio na allegro z hhenną, migdałem i nawilżający z matrixxa - to tamte zużyję , razem parwie 2 l .
Ale dzięki za pomysł, będę mieć na uwadze .

Aż mi sie miło zrobiło (choć to problem te rudawe poblaski na włosach), że jest nas sporo i zareagowałyście na zdjęcia .

Wczoraj zastosowałam tą gencjanę. Kupiłam roztwór wodny 2 % - 3 zł w aptece .
Nalałam do miski wody może 1,5 l do 2 l. Polały mi się ze3-4 klople gencjany -woda zrobiła się ciemnofoloetowa - wystarszyłąm się tego koloru. Zaczęłam rozcieńczać do bardzo jasno foletowego. Popłukałam włosy w misce-troche głowę w niem potrzymałam coś z 3-4 min.
Chyba różnicy nie ma żadnej - no może ciuktkę, podejrzewam, że za mocno rozcieńczyłam (włosy które utkwiły przy korku w wannie -jak je wyciągnęła - ble wygladałynawet imponująco , bo wylewałam ten mocniejszy roztwór do odpływu, wówczas więcej na nie podziać musiało niż na te w mosce maczane na głowie). W niedzielę znowu spróbuję tyko trochę mniej rozcieńczę -NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 12:50   #26
Agusia007
Zadomowienie
 
Avatar Agusia007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 457
GG do Agusia007
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
coffee and cigarettes - dziękuję za tak dokładny opis swoich włosów i problemu z nimi związanymi .
Ja miałm za wsze brązami farbowane a w sierpniu zeszłego roku walnęłam sobie pasemka - błąd wielki - ale na głupotę nie ma rady.
Teaz właśnie pod słońce te pasemka są najjaśniejsze-na tych zdęciach słabo nawet je widać, mam zdjęcia na których moje włosy są rude - jak marchewka-ale to tylko w słońcu późnopopołudniowym .
Włosków nie prostuję - choć mam prostownicę - to nie używam jej. Te włosy ze zdjęcia są po izycie u fryzjera po podcinaniu końcówek. A że sama nie umiem aż tak ułożyć swoich nieswornych loków to fryzjerka suszrką mi tak wymodelowała.
Wogule to od kilku miesięcy staram się nie suszyć włosów nawe suszarką - od lutego suszyłam może 5 razy-ale nie więcej .
Dbam o nie i widzę rezultaty-ale ten poblask...
Skoro tobie się udało i jesteś zadowolona to i mi pewnie też się uda - cierpliwości trzeba i broń boże żeby mi się przypadkiem znowu farbowania nie zachciało .


No widzisz, jest nas kilka , też mam pasemkowy-tylko tu nie widać tak do końca .
Dziękuję za całusy

Jak gencjana nie pomoże to może i nad szamponem się zastanowię, puki co zamówiłam ich 3 ostatnio na allegro z hhenną, migdałem i nawilżający z matrixxa - to tamte zużyję , razem parwie 2 l .
Ale dzięki za pomysł, będę mieć na uwadze .

Aż mi sie miło zrobiło (choć to problem te rudawe poblaski na włosach), że jest nas sporo i zareagowałyście na zdjęcia .

Wczoraj zastosowałam tą gencjanę. Kupiłam roztwór wodny 2 % - 3 zł w aptece .
Nalałam do miski wody może 1,5 l do 2 l. Polały mi się ze3-4 klople gencjany -woda zrobiła się ciemnofoloetowa - wystarszyłąm się tego koloru. Zaczęłam rozcieńczać do bardzo jasno foletowego. Popłukałam włosy w misce-troche głowę w niem potrzymałam coś z 3-4 min.
Chyba różnicy nie ma żadnej - no może ciuktkę, podejrzewam, że za mocno rozcieńczyłam (włosy które utkwiły przy korku w wannie -jak je wyciągnęła - ble wygladałynawet imponująco , bo wylewałam ten mocniejszy roztwór do odpływu, wówczas więcej na nie podziać musiało niż na te w mosce maczane na głowie). W niedzielę znowu spróbuję tyko trochę mniej rozcieńczę -NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ
Ja z szamponem nie miałam takich problemów, po prostu umyłam raz Marionem, zostawiłam na 3-4 minuty i spłukałam, efekt był natychmiastowy i trzymał się przed dwa kolejne mycia
__________________
Zapuszczamy włosy!!
So allein will ich nicht sein...Wo bistu du?
Das Feuer liebt mich..HILF MIR!
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 12:57   #27
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Kusisz wiesz .
Zobaczymy zobaczymy - do niedzieli jeszcze sporo czasu .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 13:08   #28
Agusia007
Zadomowienie
 
Avatar Agusia007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 457
GG do Agusia007
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Kusisz wiesz .
Zobaczymy zobaczymy - do niedzieli jeszcze sporo czasu .
A bo ja to taka niedobra kobieta jestem
Byłam do szamponu sceptycznie nastawiona, nie jest on nawet mój, ale sie polubiliśmy.
Nakładałam go tylko na same włosy w obiawie przed reakcją alergiczną, zawierał jakiś alkohol ale nawet nie pamiętam jaki
__________________
Zapuszczamy włosy!!
So allein will ich nicht sein...Wo bistu du?
Das Feuer liebt mich..HILF MIR!
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 13:14   #29
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

A nie wysuszał ich czasem?
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 13:21   #30
Agusia007
Zadomowienie
 
Avatar Agusia007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 457
GG do Agusia007
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
A nie wysuszał ich czasem?
Nigdy nie miałam z tym problemów.
Moje włosy ogólnie cięzko przesuszyć..
__________________
Zapuszczamy włosy!!
So allein will ich nicht sein...Wo bistu du?
Das Feuer liebt mich..HILF MIR!
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-21 10:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:28.