Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za zabezpieczeniem forum Moje Makijaże?
tak,powyżej 10 postów 4 6,35%
tak,powyżej 50 postów 6 9,52%
tak,powyżej 100 postów 44 69,84%
nie,to nie fair w stusunku do np.niezalogowanych,nic nie da itd 9 14,29%
Głosujący: 63. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-21, 20:46   #1
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402

Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"


Wyczytałam właśnie na MM w przyklejonym wątku,że Szefostwo forum nie zgodziło się na zabezpieczenie ww forum.
Dlaczego...?
Nie ukrywam,ze czekałam na to by móc znów aktywnie uczestniczyć w MM.
Od roku tego nie robię z prostej przyczyny,trzy miesiące walczyłam z Fotką.pl udowadniajac,że nie jestem Amandą z Gorzowa Wielkopolskiego,która to "pożyczyła" sobie moje zdjęcia.
I nic nie pomogło zabezpieczenie zdjęć znakami wodnymi,podpisem wizaż.pl.
Teraz czytam,że Aga Bj poważnie zastanawia się nad zawieszeniem działalności,podejrzewam, że nie ona jedna


Bardzo proszę,zastanówcie się nad tym raz jeszcze.
Czy ograniczenie dostępu do użytkowników powyżej 100 postów naprawdę jest niewykonalne?

Jednocześnie przyklejam sondę do mojego pytania,proszę zainteresowane Wizażanki o glosowanie i wypowiedzi

Edytowane przez aleksandra999
Czas edycji: 2008-05-21 o 20:52 Powód: dopisek
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 20:54   #2
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Technicznie wykonalne jest bardzo wiele. Jednak tworzenie forum o ograniczonym dostępie kłóci się z naszą polityką otwartego portalu i musiałabyś najpierw przekonać Agnieszkę, że powinniśmy prowadzić zamknięte fora dla wyselekcjonowanych użytkowników. Jeśli masz na to dobre argumenty, masz szanse przekonać Szefową

Nie oznacza to, że nie boli nas kradzież zdjęć i ich wykorzystanie ze szkodą dla autorek. Ale jeśli ktoś podszywa się pod Ciebie, umyślnie usuwa ze zdjęcia Twoje znaki wodne, logo i napisy, to kwalifikuje się pod doniesienie na policję o popełnieniu przestępstwa. Ja sam nie mogę i nie będę zakładać, że wszyscy użytkownicy powyżej 100 postów nie są przestępcami, a Ci poniżej 100 już są.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 21:09   #3
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Wszystkie argumenty za jakimkolwiek zabezpieczeniem padły z mojej strony w wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76587
Rozumiem że forum to na pewno przyciąga sporą ilośc nowych użytkowników ale może jednak dałoby radę zadbac jakoś o bezpieczeństwo osób które czynnie się udzielają na MM? Żadne zabezpieczenie nie uchroni w 100% przed kradzieżą zdjęcia ale na pewno w połączeniu np. z napisami znacznie to utrudni . Nie umieszczam od jakiegoś czasu swoich zdjęc nigdzie poza wizażem ale i tak spotykam się wciąż z kradzieżami mojego wizerunku i umieszczaniem go na różnych stronach o czym jestem wciąż informowana przez uczynne wizażanki (gdyby nie one nie wiedziałabym nawet o 1/3 moich zdjęc wędrujących gdzieś w sieci).
Padną tu zapewne argumenty że osoba która umieszcza swoje zdjęcia w sieci powinna liczyc się z ich zapisywaniem i rozpowszechnianiem bez jej zgody ale to bez sensu-czy w takim razie wszystkie mamy tego zaprzestac? MM ma zmarniec?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 21:21   #4
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Właściwie Aga napisała wszystko to, co należałoby napisać. Przykro, żeby MM zmarniało. Ja sama nie miałam jeszcze okazji nic zamieszczać, bo... ni właśnie bo trochę się obawiam. W swoim środowisku jestem osobą w pewien sposób publiczną no i nie chciałabym, żeby zbliżenia mojej twarzy krążyły po necie. Z drugiej strony uważam, że zabezpieczenie forum tylko ze względu na ilość postów nie jest zabezpieczeniem idealnym. Dziewczyny już sporo proponowały w wątku na MM. Ale przychylam się do zabezpieczeń.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 21:23   #5
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Tak, jestem za zabezpieczaniem forum MM powyżej 100 postów i tak właśnie zagłosowałam w powyższej sondzie. Choć to nie jest jedyne rozwiązanie.
Nie przekonamy się jak to będzie działać jeśli tylko gdybamy. A gdybanie na nic się zdaje bo zawsze gdzie ile osób, tam tyle zdań. I bardzo słusznie że o tym dyskutujemy i poddajemy to pod rozwagę. Jednak uważam że trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę opinie osób takich jak Aga (Agabil) która jest na tym forum od 5 lat, ma największą ilość napisanych postów, do tego jest świetnym, rzetelnym Moderatorem, a do tego od lat udziela się czynnie na MM, tworząc piękne makijaże które są inspiracją dla wielu osób. I takich osób jest więcej, które wkładają w MM swoją pracę i serce, a ktoś potem bezczelnie kradnie ich własność posługując się jako swoją. I nie dziwię się że tracą cierpliwość bo każdy by stracił.
Jeśli MM ma nadal tętnić życiem to uważam że zabezpieczenie jest tu najsłuszniejszym rozwiązaniem.

To tylko moje skromne zdanie.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 21:31   #6
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Technicznie wykonalne jest bardzo wiele. Jednak tworzenie forum o ograniczonym dostępie kłóci się z naszą polityką otwartego portalu i musiałabyś najpierw przekonać Agnieszkę, że powinniśmy prowadzić zamknięte fora dla wyselekcjonowanych użytkowników. Jeśli masz na to dobre argumenty, masz szanse przekonać Szefową

Nie chcę usilnie przekonywać i dręczyć nikogo
I nie jestem pewna czy mam dobre argumenty czy tylko mnie wydają się dobre.
Zależy mi na pokazaniu problemu,który narasta.
Bo można oczywiście powiedzieć,że wklejając swoje zdjęcia na ogólnodostępne forum należy być świadomym ryzyka ,ale..
Świadomość ryzyka ,a przeświadczenie graniczące z pewnością to dwie różne rzeczy.
Fakt,że wklejam zdjęcie na forum nie oznacza automatycznej zgody na pożyczenie zdjęcia,a wiem,że tak bywa to przez niektórych traktowane

Rozumiem politykę otwartości-absolutnie i bezsprzecznie.
Czy jednak podforum Moje Makijaże nie jest specyficzne?
Pokazujemy tam twarze-nie po to by pokazywać (od tego jest bajer.pl czy fotka.pl ),a po to by się uczyć,pochwalić,że coś wyszło albo dowiedzieć,że nie wyszło

Większość Wizażanek uczestniczących aktywnie ma MM jest równie aktywnymi Wizażankami więc tej grupie nie robi to różnicy.
Ktoś komu zależy i naprawdę da się Wizażowi wciągnąć (a daję obciąć sobie rękę ,ze tak jest w 90 % przypadków ) to i tak wystuka te 100 postów,nawet nie będzie wiedział kiedy.
Bardzo proszę,rozważcie to

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Nie oznacza to, że nie boli nas kradzież zdjęć i ich wykorzystanie ze szkodą dla autorek. Ale jeśli ktoś podszywa się pod Ciebie, umyślnie usuwa ze zdjęcia Twoje znaki wodne, logo i napisy, to kwalifikuje się pod doniesienie na policję o popełnieniu przestępstwa. Ja sam nie mogę i nie będę zakładać, że wszyscy użytkownicy powyżej 100 postów nie są przestępcami, a Ci poniżej 100 już są.


Ale ja naprawdę mam ciekawsze rzeczy do roboty niż ciąganie się z Amandą po komisariatach
Bywam mściwa,ale chyba jednak więcej we mnie lenistwa,wystarczy mi spokój ducha ,ze moje zdjęcia nie widnieją na fotce opatrzone pokemonowym opisem traktującym o gorącej suczce...
Ja również nie jestem w stanie zakładać,ze użytkownicy powyżej 100 postów nie są przestępcami,ale uważam,ze takie ograniczenie to "wstępny przesiew" pozwalający choć trochę uciec przed tymi najbardziej leniwymi podglądaczami.

Złosiu...
Pytanie techniczne ....czy jeśli ktoś przegląda forum i jest niezalogowany lub zalogowany ,ale bez wiadomości -jesteś w stanie ustalić IP takiej osoby?
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 21:37   #7
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Tak - system loguje numery IP. Moderatorzy widzą IP przy już napisanych postach, a ja przy każdym logowaniu użytkownika.
System nie zapisuje numerów IP osób niezalogowanych, ale to chyba nie jest problem na MM, bo niezalogowana osoba nie widzi zdjęć.

p.s. Ostatnia opcja w sondzie nie ma sensu - patrz czerwony tekst.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 21:39   #8
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Tak - system loguje numery IP. Moderatorzy widzą IP przy już napisanych postach, a ja przy każdym logowaniu użytkownika.
System nie zapisuje numerów IP osób niezalogowanych, ale to chyba nie jest problem na MM, bo niezalogowana osoba nie widzi zdjęć.

No tak,wybacz
Przeszarżowałam
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 21:42   #9
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Tak - system loguje numery IP. Moderatorzy widzą IP przy już napisanych postach, a ja przy każdym logowaniu użytkownika.
System nie zapisuje numerów IP osób niezalogowanych, ale to chyba nie jest problem na MM, bo niezalogowana osoba nie widzi zdjęć.

p.s. Ostatnia opcja w sondzie nie ma sensu - patrz czerwony tekst.
wystarczy że się zaloguje i już widzi
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 21:45   #10
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
wystarczy że się zaloguje i już widzi
Owszem, ale już nie anonimowo
Znam jego numer IP, adres email... wystarczy do identyfikacji komputera, a w 95% przypadków do identyfikacji konkretnej osoby.

p.s. Ograniczenie po ilości postów (np. do 50) oznacza, że nowe osoby nie będą mogły zobaczyć nawet własnych zdjęć na MM. W ten sposób skutecznie ograniczymy napływ nowych użytkowników na forum MM. Nie wiem jaką decyzję podejmie AgaZ, ale:

- ja osobiście, jako szary użytkownik innych forów, nie starałbym się nawet dostać na tak restrykcyjnie moderowane (ograniczane) forum;

- ograniczanie napływu nowych użytkowników oznacza dla 95% forów śmierć głodową przez ugotowanie się w tym samym, niezmiennym towarzystwie;

- sondą zainteresowane są głównie osoby, które już padły ofiarą kradzieży zdjęć; Stąd nie dziwią mnie jej wyniki;

- niejako z mojej filozofii życia wynika, że jestem (prywatnie) przeciwnikiem wszelkich sztucznych ograniczeń i karania ogółu za winy jednostek; w Polsce jest to zasadą - jeśli w miasteczku jest jeden pijak, to wkoło parku ustawia się 30 znaków z zakazem spożywania alkoholu - taka cecha narodowa;

- zawsze współdziałamy z Wami i policją podczas dochodzeń, śledztw i ogólnie ścigania przestępców; skorzystajcie z naszej gotowości do współpracy

- argumenty o składaniu doniesienia o popełnieniu przestępstwa nie trafiają do mnie, bo ja sam często spaceruję na policję i dyktuję panom policjantom obszerne doniesienia na crackerów; dla mnie ograniczenie dostępu do forum osobom nowym jest formą ukarania większości za uczynki absolutnej mniejszości;


Sprawę pozostawiam Agnieszce, moje zdanie znacie.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 21:46   #11
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Owszem, ale już nie anonimowo
tego nie twierdzę
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 21:48   #12
narcy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 508
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

ogólnie to nie korzystam z MM (czasem tylko wpadnę pooglądać i coś skomentuję), ale uważam, ze taka blokada to dobry pomysł.
__________________


aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 21:49   #13
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Uważam, że nie istnieje zabezpieczenie, które uniemożliwiałoby kradzież. Jeśli ktoś chce zapisać nie swoje zdjęcie i wykorzystać je do swoich niecnych celów to i tak to zrobi.
Ale jeśli osoby, które umieszczają swoje zdjęcia na MM mają czuć się bezpieczniej przez to, że będzie limit postów to jestem - ZA.
Tak sobie teraz myślę, czy za każdym razem przy okazji zapisywania zdjęć nie mógłby pojawić się komunikat, że zdjęcie jest własnością portalu i jego wykorzystanie jest nielegalne i odwołanie do regulaminu. Upierdliwe klikanie: "TAK - akceptuje regulamin" może zniechęcić niektórych
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:22   #14
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

To bardzo trudny problem. I rozumiem Wasze argumenty. Gdyby to było takie proste to już dawno byśmy ograniczyli dostęp do forum poprzez liczbę postów. Ale to absolutnie nie gwarantuje bezpieczeństwa MM. Jeśli ktoś jest zdeterminowany to nabicie 50 czy 100 postów zajmie mu chwilę.

Dodatkowo z punktu widzenia portalu, takie ograniczenia mogą w dłuższej perspektywie być niezmiernie niebezpieczne. Tworzymy portal społecznościowy, gdzie wszystkie funkcje, wiedza mają być ogólnie dostępne. Mają czemuś służyć.
Ograniczenie dostępu wiąże się z hamowaniem rozwoju. A kto się nie rozwija ten się cofa. Ile kobiet zniechęci takie zamknięte, niedostępne forum? Ile kobiet nie zasięgnie Waszych rad? Ile nie odważy się zmienić czegoś w sobie czerpiąc inspirację z Waszych makijaży?
Nie mogę i nie chcę nikogo zmuszać do pokazywania swoich prac, czy makijaży. Technicznie nie da się zabezpieczyć przed skopiowaniem. Ale może warto by było wypracować i dopracować takie zabezpieczenia, żeby nikomu się nie opłacało ściągać tych zdjęć?
Na przykład:
- znajdziemy darmowy program, który umożliwia oznaczanie zdjęć;
- przygotujemy instrukcję krok po kroku jak zrobić takie zabezpieczenia;
- dodamy dodatkowe ostrzeżenia na temat ich kopiowania czy wykorzystywania;


Jak to Wam się podoba? Bo trzeba znaleźć jakiś środek, ale skuteczny, a nie tylko trudniejszy do obejścia.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:23   #15
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Uważam, że nie istnieje zabezpieczenie, które uniemożliwiałoby kradzież. Jeśli ktoś chce zapisać nie swoje zdjęcie i wykorzystać je do swoich niecnych celów to i tak to zrobi.
Ale jeśli osoby, które umieszczają swoje zdjęcia na MM mają czuć się bezpieczniej przez to, że będzie limit postów to jestem - ZA.
Tak sobie teraz myślę, czy za każdym razem przy okazji zapisywania zdjęć nie mógłby pojawić się komunikat, że zdjęcie jest własnością portalu i jego wykorzystanie jest nielegalne i odwołanie do regulaminu. Upierdliwe klikanie: "TAK - akceptuje regulamin" może zniechęcić niektórych
Zagłosowałam na tak, bo czułabym się bezpieczniej wiedząc, że nie każdy ma dostęp do moich zdjęć i że nie każdy może je sobie przywłaszczyć.

Podoba mi się propozycja Amistad, zawsze to jakieś zabezpieczenie. Albo zabezpieczeniem mogłby być coś takiego jak na rapidshare - żeby coś ściągnąć trzeba wpisać kod, i do tego tam jest tak, że trzeba wpisać symbole oznaczone kotkiem, a nie te oznaczone pieskiem. Kiedyś jeszcze przedstawiałam propozycję, by osoby mające postów mniej niż jakaś tam odgórnie ustalona liczba, widziały tylko miniatury zdjęć, a nie mogły ich otworzyć. Nie wiem czy jest to możliwe technicznie
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:25   #16
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
.

p.s. Ograniczenie po ilości postów (np. do 50) oznacza, że nowe osoby nie będą mogły zobaczyć nawet własnych zdjęć na MM. W ten sposób skutecznie ograniczymy napływ nowych użytkowników na forum MM.

- ja osobiście, jako szary użytkownik innych forów, nie starałbym się nawet dostać na tak restrykcyjnie moderowane (ograniczane) forum;
Ktoś kto trafia na Wizaż przez wyszukiwarkę -staram się spojrzeć na problem z perspektywy potencjalnego nowego użytkownika - nie uderza prosto na MM,wiem z doświadczenia własnego i masy osób z którymi choćby na wizażowych spotkaniach wspomina się początki na forum-ale ok,to może być akurat średni argument.Nawet jeśli...
dlaczego nie starałbyś się dostać na tak restrykcyjnie moderowane forum?
Przyznam szczerze,że nie rozumiem.
Zniechęciłoby Cię to zamknięcie?


Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
. ograniczanie napływu nowych użytkowników oznacza dla 95% forów śmierć głodową przez ugotowanie się w tym samym, niezmiennym towarzystwie;

- sondą zainteresowane są głównie osoby, które już padły ofiarą kradzieży zdjęć; Stąd nie dziwią mnie jej wyniki;

NIE CHCEMY ZAMKNIęCIA i zaklajstrowania na amen forum MM,a jedynie ograniczenia.To duża różnica.
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:28   #17
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Aguś, wątek o zabezpieczeniach napisami jest... http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118587
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:30   #18
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
Tworzymy portal społecznościowy, gdzie wszystkie funkcje, wiedza mają być ogólnie dostępne. Mają czemuś służyć.
Ograniczenie dostępu wiąże się z hamowaniem rozwoju. A kto się nie rozwija ten się cofa. Ile kobiet zniechęci takie zamknięte, niedostępne forum? Ile kobiet nie zasięgnie Waszych rad? Ile nie odważy się zmienić czegoś w sobie czerpiąc inspirację z Waszych makijaży?

Forum MM służy tylko do pokazywania makijaży,od rad jest przecież Wizażystka.

Aga...my nie chcemy zamknąć całego Wizażu tylko ograniczyć dostęp do jednego niewielkiego podforum.
Jednego z 43 ,nie licząc mniejszych,podczepionych.
Czy naprawdę ograniczenie dostępu do jednego sprawi,ze reszta potencjalnych nowych użytkowników ucieknie pochlipując w rękaw w poczuciu odrzucenia?
Nie mówmy o ewentualnym zahamowaniu rozwoju bo on już się odbywa.
Coraz więcej osób ucieka z MM bo nie mają ochoty i czasu szarpać się z policją.

Edytowane przez aleksandra999
Czas edycji: 2008-05-21 o 22:53
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:31   #19
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Możemy ustalić, że program graficzny musi być darmowy (Photoshop kosztuje kilka tysięcy złotych...). Ja osobiście proponuję GIMP - tutaj całkiem dobrze opisano dlaczego:

http://www.softdir.pl/details.php?id=0F344A4762

Mogę znaleźć speca od GIMP, który opracuje dla nas tutorial (podręcznik) zabezpieczania zdjęć w tym programie z uwzględnieniem ich późniejszych prób kradzieży.

Hm? Co Wy na to?
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 22:41   #20
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez aleksandra999 Pokaż wiadomość
Ktoś kto trafia na Wizaż przez wyszukiwarkę -staram się spojrzeć na problem z perspektywy potencjalnego nowego użytkownika - nie uderza prosto na MM,wiem z doświadczenia własnego i masy osób z którymi choćby na wizażowych spotkaniach wspomina się początki na forum-ale ok,to może być akurat średni argument.Nawet jeśli...
dlaczego nie starałbyś się dostać na tak restrykcyjnie moderowane forum?
Przyznam szczerze,że nie rozumiem.
Zniechęciłoby Cię to zamknięcie?


NIE CHCEMY ZAMKNIęCIA i zaklajstrowania na amen forum MM,a jedynie ograniczenia.To duża różnica.
1. Tak, zniechęca mnie konieczność przejścia jakiejś procedury, żeby coś tam dostać. I to nie z lenistwa, ale z przekory.

2. Nie pisałem nigdzie o ZAMKNIĘCIU forum w sensie forum niedostępnego, ale o ograniczeniu dostępu nowym użytkownikom. Jest to zamknięcie w sensie społecznościowym - mogę podać wiele przykładów forów, które zniknęły z powierzchni internetu po takim "ograniczeniu". Powód ograniczania jest nieistotny, ale sam fakt śmiertelnie niebezpieczny...


Cytat:
Napisane przez agabil1
Aguś, wątek o zabezpieczeniach napisami jest... http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118587
Ale - jak już pisałem - niewiele osób stać na program Photoshop, którego licencja kosztuje kilka tysięcy złotych (ok. 4.000 zł). Chyba wiecie, że zdjęcie obrobione w Photoshopie jest przez ten program oznakowane jako obrabiane w tym programie. Publikacja takich zdjęć w necie to proszenie się o kontakt z przedstawicielem firmy Adobe proszącym o podanie daty i miejsca zakupu licencji... Mam kontynuować?

Dlatego proponuję inne oprogramowanie oraz naszą pomoc w znalezieniu i opłaceniu specjalisty od GIMPa, który stworzy dla nas taki tutorial I będzie to tutorial dla użytkowników dobrego i darmowego oprogramowania, a nie dla nielicznych posiadających zasoby pieniężne na zakup drogiego softu.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:42   #21
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Aguś, wątek o zabezpieczeniach napisami jest... http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118587
Wiem Aguś, że jest taki wątek, ale może jest za mało popularny, albo może za mało osób ma photoshopa. Poza tym może te najprostsze zabezpieczenia są za mało skuteczne? Ja ze swojej strony mogę obiecać, że się nad tym bardzo mocno pochylimy i przygotujemy coś, co zapewni lepsze bezpieczeństwo zdjęć.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:50   #22
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Zagłosowałam na tak, bo czułabym się bezpieczniej wiedząc, że nie każdy ma dostęp do moich zdjęć i że nie każdy może je sobie przywłaszczyć.

Podoba mi się propozycja Amistad, zawsze to jakieś zabezpieczenie. Albo zabezpieczeniem mogłby być coś takiego jak na rapidshare - żeby coś ściągnąć trzeba wpisać kod, i do tego tam jest tak, że trzeba wpisać symbole oznaczone kotkiem, a nie te oznaczone pieskiem. Kiedyś jeszcze przedstawiałam propozycję, by osoby mające postów mniej niż jakaś tam odgórnie ustalona liczba, widziały tylko miniatury zdjęć, a nie mogły ich otworzyć. Nie wiem czy jest to możliwe technicznie
Pozwolę sobie zobrazować moją własną wypowiedź dot. zabezpieczaniq przed ściąganiem specjalnym kodem, który trzeba każdorazowo wpisać, gdy chce się zdjęcie zapisać na dysku. Załączyłam przykładowy kod jaki jest w rapidshare.

Czy jest to technicznie mozliwe, żeby w ten sposób zabezpieczyć zdjęcia na MM?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg untitled.jpg (8,2 KB, 62 załadowań)
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:55   #23
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie zobrazować moją własną wypowiedź dot. zabezpieczaniq przed ściąganiem specjalnym kodem, który trzeba każdorazowo wpisać, gdy chce się zdjęcie zapisać na dysku. Załączyłam przykładowy kod jaki jest w rapidshare.

Czy jest to technicznie mozliwe, żeby w ten sposób zabezpieczyć zdjęcia na MM?
Przykro mi, ale to niczego nie zmieni - zdjęcie będzie dalej zapisane i może być użyte w niecnych celach. Takie zabezpieczenie stosuje się dla automatów kradnących zawartość stron internetowych lub hotlinkowania.

Potencjalny złodziej po prostu wpisze kod i zapisze zdjęcie

Nadal sugeruję skupić się na helpie odnośnie zabezpieczania samych zdjęć, z fotkami i opisem specjalisty
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:55   #24
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez aleksandra999 Pokaż wiadomość
Forum MM służy tylko do pokazywania makijaży,od rad jest przecież Wizażystka.

Aga...my nie chcemy zamknąć całego Wizażu tylko ograniczyć dostęp do jednego niewielkiego podforum.
Jednego z 43 ,nie licząc mniejszych,podczepionych.
Czy naprawdę ograniczenie dostępu do jednego sprawi,ze reszta potencjalnych nowych użytkowników ucieknie pochlipując w rękach w poczuciu odrzucenia?
Nie mówmy o ewentualnym zahamowaniu rozwoju bo on już się odbywa.
Coraz więcej osób ucieka z MM bo nie mają ochoty i czasu szarpać się z policją.
Aleksandro sama czytałam wiele razy jak dziewczyny pisały, że właśnie MM były inspiracją i bodźcem do zmian i eksperymentów z własnym wizerunkiem.
Nikt nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji rozwoju MM jak i poszczególnych działów serwisu. Ale nie to jest głównym argumentem. Dla mnie najważniejsza jest SKUTECZNOŚĆ metody. Tak, żeby użytkownicy czuli się bezpiecznie.
Na zdrowy rozum lepsza jest metoda trwałego zabezpieczenia niż ograniczenia dostępu, który jest bardzo łatwo obejść.
To jak zabawa w kotka i myszkę. Lepiej żeby myszka była niezjadliwa, a nie tylko pod większą miotłą.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 23:06   #25
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Nie znam sie za bardzo ale czy jest możliwe zablokowanie kopiowania zdjęć? Nie jestem pewna ale wydaje mi się,że gdzieś kiedyś na jakimś blogu coś takiego widziałam
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 23:08   #26
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez malenka294 Pokaż wiadomość
Nie znam sie za bardzo ale czy jest możliwe zablokowanie kopiowania zdjęć? Nie jestem pewna ale wydaje mi się,że gdzieś kiedyś na jakimś blogu coś takiego widziałam
Jest. Jeśli w ogóle nie ma zdjęć, to są na 100% bezpieczne. Wszelkie inne metody są zawodne w 100%.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 23:17   #27
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Przykro mi, ale to niczego nie zmieni - zdjęcie będzie dalej zapisane i może być użyte w niecnych celach. Takie zabezpieczenie stosuje się dla automatów kradnących zawartość stron internetowych lub hotlinkowania.

Potencjalny złodziej po prostu wpisze kod i zapisze zdjęcie

Nadal sugeruję skupić się na helpie odnośnie zabezpieczania samych zdjęć, z fotkami i opisem specjalisty
Rozumiem. W sumie byłby to bardziej zniechęcacz niż faktyczne zabezpieczenie A to, żeby osoba która nie przekroczyła danej ilości postów widziała same miniatury zdjęć, a nie mogła ich otworzyć jest możliwe? Fakt, miniatury można też skopiować na dysk, ale już na takiej fotce się ich nie użyje. No i na miniaturze takiej osobie która zaloguje się na wizażu tylko po to, aby kopiować zdjęcia i używać ich jako swoich ciężko będzie ocenić, czy faktycznie jest to warte zachodu, czy faktycznie jesteśmy tak piękne by posługiwać się naszą twarzą...

Oczywiście jestem jak najbardziej za oznaczaniem zdjęć jako wizażowe i za dodaniem ostrzeżenia.
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 23:46   #28
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Rozumiem. W sumie byłby to bardziej zniechęcacz niż faktyczne zabezpieczenie A to, żeby osoba która nie przekroczyła danej ilości postów widziała same miniatury zdjęć, a nie mogła ich otworzyć jest możliwe? Fakt, miniatury można też skopiować na dysk, ale już na takiej fotce się ich nie użyje. No i na miniaturze takiej osobie która zaloguje się na wizażu tylko po to, aby kopiować zdjęcia i używać ich jako swoich ciężko będzie ocenić, czy faktycznie jest to warte zachodu, czy faktycznie jesteśmy tak piękne by posługiwać się naszą twarzą...

Oczywiście jestem jak najbardziej za oznaczaniem zdjęć jako wizażowe i za dodaniem ostrzeżenia.
Po łyk-endzie rozejrzę się za specem of GIMPa i porozmawiam z nim na temat takiego zabezpieczenia zdjęć, żeby złodziejowi nie opłacało się kraść u nas
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 06:34   #29
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Ale 100 postów to bardzo łatwo jest nabićtakże takie ograniczenie musiałoby być większe (tak z 500)żeby to miało sens.

Myślę że taki program będzie lepszy.


Mam pytanie do Ciebie Złosiu tak z ciekawościi offtopowo . Skoro mam internet z japońskiej sieci EMobile to jak widzisz moje IP?Krzaczki są?
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 08:26   #30
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
Na przykład:
- znajdziemy darmowy program, który umożliwia oznaczanie zdjęć;
- przygotujemy instrukcję krok po kroku jak zrobić takie zabezpieczenia;
- dodamy dodatkowe ostrzeżenia na temat ich kopiowania czy wykorzystywania;[/B]

Jak to Wam się podoba? Bo trzeba znaleźć jakiś środek, ale skuteczny, a nie tylko trudniejszy do obejścia.
Hm... a nie da się zrobić tak żeby dodawane zdjęcie automatycznie było opatrywane takim znakiem?
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.