Tonik z kwasem BHA 2% (BU) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 3 8,33%
** 1 2,78%
*** 4 11,11%
**** 11 30,56%
***** 17 47,22%
Głosujący: 36. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-02, 12:47   #1
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541

Tonik z kwasem BHA 2% (BU)


Średnia ocena: 4.2

Zestaw zawiera wszystko, z wyjątkiem alkoholu, co potrzebne do wykonania
Toniku - kuracji złuszczającej, opartego na kwasie salicylowym. Kwas salicylowy (BHA) należy do grupy kwasów beta-hydroksylowych. Aby produkty z kwasami mogły skutecznie działać, powinny posiadać odpowiednio niskie pH. Na polskim rynku bardzo trudno znaleźć gotowy, skuteczny produkt z kwasem BHA. Nasz tonik posiada pH = 2.5 - 3.0, co zapewnia jego wysoką skuteczność i siłę działania. Bazą toniku jest hydrolat lawendowy, wybrany specjalnie ze względu na jego gojące i antybakteryjne właściwości, dodatek olejku cytrynowego drzewa herbacianego wzmacnia właściwości antyseptyczne i łagodzące toniku.
Tonik zawiera naturalny alkohol, który był niezbędny, aby jego formuła była trwała i łatwa w wykonaniu oraz umożliwiała całkowite rozpuszczenie kwasu salicylowego, staraliśmy się jednak, aby ilość alkoholu była na tyle minimalna na ile to możliwe. Dla porównania ilość alkoholu w gotowych tonikach anty-trądzikowych z kwasem BHA wynosi zwykle od 25-45% alkoholu denaturowanego. Dzięki obecności składników nawilżających (gliceryna,glikol propylenowy, emulgator) tonik nie wysusza skóry. Formuła produktu ma charakter samo-konserwujący.




Skład(INCI):
Lavandula angustifolia (Lavender) Water, Propylene Glycol, Ethyl Alcohol (10% w/w), Glycerin (3%), Salicylic Acid (2%), Glyceryl Cocoate (emulgator/emolient), Leptospermum Petersonii (Lemon Tea Tree) Oil


Cena: 13.50zł


EDIT:

Nowy skład aktualny od 04.08.08
Skład(INCI):
Lavandula angustifolia (Lavender) Water, Propylene Glycol, Ethyl Alcohol (10% w/w), Glycerin (3%), Salicylic Acid (2%), Glyceryl Cocoate (emulgator/emolient), Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract (0.5%)

Cena: 14.50zł

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-12-19 o 00:40
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 22:45   #2
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

mieszane uczucia.
użyty na większą część twarzy uczulił okropnie i wywołał mega spustoszenie w postaci chomiczego ryjka :|

używany na niespodzianki leczy je w dwa dni.

Polecam ale bardzo ostrożnie (dodam jeszcze, że mnei nigdy nic nie uczulało).
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 09:59   #3
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

Ja jestem z tego toniku zadowolona . Tonik ma naprawdę śliczny lawendowy zapach . Używam tego toniku co 2 dni i zawsze moja cera rano jest gładziutka , a także zmniejszyła się ilość pojawiających się wyprysków na moim czole . Tonik mnie nie podrażnił ani nie wysuszył , ale raczej mam cerę nie skłonną do tego .
Polecam .
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 10:19   #4
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

uzywam od czasu do czaasu, nie wiem juz jakie ma dokladnie dzialanie sam, gdyz uzywam go w kombinacji z innymi tego typu produktami i uzywam go raz moze dwa razy w tyg, nie uczulil mnie, nie szczypie [szczypal tylko policzki za pierwszym razem] obecnie troche sie luszcze, zapewne to po nim

gdzies w pol godz po uzyciu moja skora jest nieco sciagnieta

mysle ze kupie drugi raz
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 11:11   #5
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

Mialam okazje testowac obie wersje, ta starsza i ta nowa i musze przyznac ze obie b dobre. Ta nowa ma fajny zapach i po jego wieczornym uzyciu buzka bardzo wygladzona i wrecz lekko nawilzona poprzez zawartosc gliceryny w skladzie
Porownujac do innych produktow z kwasami, kremow i tonikow musze przyznac ze to moj faworyt i daje zdecydowanie 5 *
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 11:05   #6
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

Kupiłam i nie żałuję. Bardzo ładnie zamyka pory i rzeczywiście zostawia uczucie nawilżenia. Używam 1-2 razy w tygodniu, jak mi się przypomni. Przez pierwszych kilka razy trochę wysuszał, ale tera cera się już przyzwyczaiła. Nie zaognia zmian trądzikowych, ale też jakoś specjalnie ich nie leczy. Polecam osobom, które chcą się pozbyc zaskórników i rozszerzonych porów, efekty gwarantowane. Daję mocne 4+. Na pewno kupię ponownie.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 19:52   #7
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

5*

łatwy w wykonaniu - za to największy plus (bo wg przepisu z mazideł nigdy nie udało mi się wykonać toniku BHA)
poza tym bardzo pomocny przy wypryskach, zaskórnikach i tym podobnych, oraz jako wzmacniacz pod kremy
i nie szkodzi naczyniowej cerze
dotąd zużyłam dwa opakowania, ale będzie więcej
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 17:44   #8
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

Bardzo fajny. Ładnie pachnie, nie podrażnia, nie wysusza skóry (nawet nawilża). Używam go co 2-3 dni. Troszkę po nim się łuszczę, ale to dobrze
Zamknął pory na nosie, lecz nie radzi sobie z tymi na czole
Ogólnie daję 4.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 00:08   #9
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Thumbs up Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

5* Mój BKWC

Łuszczę sie po nim delikatnie - ale nie podrażnia, skóra po nim jest leciutko sciągnięta - ale wystarczy ją ładnie nawilżyć i wszystko jest ok.

Wielki plus za to, co robi z moimi porami.
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 21:09   #10
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

Daję 5*

Tonik rozjaśnia przebarwienia, oczyszcza i zwęża pory. Na początku spowodował delikatny wysyp ale teraz cera jest gładziutka. Trochę wysusza ale mu to wybaczam bo jest naprawdę świetny.
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 13:07   #11
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

Używam co trzeci dzień bo co drugi uwrażliwił mi cerę (zaczęło swędzieć w okolicach skroni i brwi ) Jego działanie można łatwo zaobserwować na ramionach, dekolcie czy plecach- wszystkie zanieczyszczenia, czerwone plamki itp schodzą błyskawicznie. Skóra mi po nim nie schodzi, więc jest to łuszczenie estetyczne, niewidoczne na szczęscie.
Na buzi rozjaśnia mi czarne kropki, smaruję nim skórę po depilacji co zapobiega krostkom i zakażeniom miejscowym mieszków (woda utleniona czy spirytus salicylowy nie dawały rady), kiedy coś mi wyskoczy wi.ększego smaruję nim miejscowo i po sprawie na drugi dzień)
Nie wysusza mnie, ale nie zauważyłam zwężenia po nim porów. Jest to mój pierwszy tonik z kwasem (po serum Lemon który mnie wciągął , teraz mam też migdałowy od niuedawna) jednak daję 5, bo efekty są lepsze niż przypuszczałam
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-13, 22:55   #12
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

KOCHAM
to chyba najlepszy kosmetyk z BU jaki mialam ...inne troszke przerekamowane...albo moja buzka za bardzo chemie lubi...

Wracajac do toniku..mam wrazliwa naczynkowa skore a on ani mnie nie podraznia ,ani nie wzmaga zaczerwienien za to pieknie rozjasnia skore ( a mialo to czynic serum z vit C) i zmniejsza pory i zaskorniki...Dla mnie super
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 20:24   #13
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

Mój ulubiony kosmetyk z BU. . Na moją płytko unaczynioną cerę działa wyjątkowo dobrze. Używam raz, dwa razy w tygodniu- zależnie od potrzeby. Za kazdym razem o poranku jestem zachwycona - pory...(szukam po mikroskopem), niespodzianki w cudowny sposób zagojone i generalnie nowe rzadko się pojawiają. Pomiędzy depilacjami zapobiega wrastaniu włosków. Używam 3 buteleczkę i napewno kupię jeszcze.
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 22:53   #14
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

faktycznie fajny, delikatnie złuszcza i rozjaśnia cerę, fajnie działa na przebarwienia i zapchane pory, tylko trzeba używać z umiarem. Ja ostatnio użyłam cztery dni pod rząd i widzę, że podrażniłam sobie trochę skórę.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 10:43   #15
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

Używam już drugie opakowanie, więc mogę się wypowiedzieć. Jest fajny ale niesamowicie delikatny, do tego stopnia że używam go codziennie na wieczór, zastępując 2 razy w tygodniu Tonikiem AHA/BHA 10% ( ten to ma power ). Buzia jest gładsza, miła w dotyku, wyskakuje coraz mniej niespodzianek. Zrobiła się też bardziej jednolita - chociaż nie wiem czy to zasługa samego toniku, bo po nim stosuję serum z tamanu... Ale napewno bez niego takiego efektu by nie było Polecam wrażliwcom - nie wysusza buzi. Dla mnie kosmetyk na 5*.
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 13:40   #16
Kareczka
Raczkowanie
 
Avatar Kareczka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 131
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

Daje 5 gwiazdek .
Tonik jest wspanialy, uzywam go dopiero tydzien a juz widze duuuuuuuuza poprawe na moich problematycznych strefach czyli bok policzkow, praktrycznie nie ma juz sladu po tym z czyms sie meczylam miesiacami.
Bede stale kupywac
Kareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 13:25   #17
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

+tani
+świetny na plecy, dekolt, szyję, ślady po ugryzieniach komarów
+złuszczał mnie (peeling raz w tygodniu był obowiązkowy)
+lekko wysusza, dezynfekuje (alkohol)
+nie podrażnia naczynek

-wysypało mnie potwornie na początku
-a efekty nie były chyba tego warte, wysypało mnie głównie na czole i brodzie, gdzie nie mam czarnych kropek i po wysypie nie zauważyłam polepszenia wyglądu twarzy, natomiast policzki i nos pełen wągrów tonik w większości ominął (chyba po prostu działa za płytko)

Nie oceniam toniku, bo chyba go jeszcze raz zamówię, wykorzystam na ciało, nos i policzki, aż w końcu wągry się ruszą i wtedy ocenię.
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 21:29   #18
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

0*
Zużyłam jedno opakowanie i niestety nie widzę żadnego efektu. Stan cery się nie poprawił, przebarwienia ani trochę nie zbladły. Podczas całej kuracji tylko kilka dni (wtedy gdy zagęściłam stosowanie) miałam leciutki przesusz. Ale Humektan sobie z tym poradził. albo skóra się przyzwyczaiła. Generalnie reakcja skóry taka jakbym zwykłym hydrolatem przecierała.
Uzywałam co drugi dzień.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 23:35   #19
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

Nie uzywam na twarz bo tam stosuje inne rzeczy
ale na dekold i szyję,
chyba wyraźnie inaczej na mnie działa...nie piszecie tutaj o leczeniu zaskorniakow a mi bardzo pomogł w tej kwestii, dekold zrobił się gładki.
wprawdzie nie wiem co tak naprawde dolega mi na tym dekoldzie, byc moze zaskorniaki, ale przypominajace wysyp chost ktore niektorzy maja na rękach plus obszerne rany wynikajace z drapania się i rozdrapywania wszystkiego - z tym sobie swietnie poradzil

jesli chodzi o dzialanie na dekold to 5 gwiazdek - stosowalam mascie na tradzik i one nic nie ruszyly w kwesti tych zmian, a ten tonik pomogl
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 16:49   #20
thegodmother
Raczkowanie
 
Avatar thegodmother
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44
Dot.: Tonik z kwasem BHA 2% (BU)

Ja stosuję ten tonik od niedawna - tylko na nos, bo walczę z zaskórnikami. Efektów ubocznych brak - no może uczucie lekkiego ściągnięcia / wysuszenia następnego dnia. Natomiast same zaskórniki jeszcze nie zniknęły. Chociaż wydaje mi się, że może trochę bledną?
thegodmother jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-18 16:49:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.