Hydrolaty (Biolander) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 0 0%
** 0 0%
*** 0 0%
**** 0 0%
***** 3 100,00%
Głosujący: 3. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-02, 15:30   #1
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar

Hydrolaty (Biolander)


TU KUPISZ: http://www.biolander.com/


Hydrolaty (Hydrosols) są nazywane inaczej ‘wodami kwiatowymi’, ‘wodami roślinnymi’ lub destylatami. Nazwa ‘woda kwiatowa’ może być nieco myląca, gdyż terminem tym określane są często wody powstałe przez wymieszanie syntetycznych olejków zapachowych lub naturalnych olejków eterycznych z wodą. Tak otrzymana woda kwiatowa nie ma nic wspólnego z naturalnym hydrolatem, którego nie da się otrzymać poprzez wymieszanie olejku z wodą.
Prawdziwe hydrolaty powstają jako uboczny produkt pozyskiwania olejków eterycznych w procesie destylacji z parą wodną całych roślin lub ich części. Podczas procesu destylacji para wodna porywa nierozpuszczalne w wodzie drobiny olejku eterycznego, a następnie po wychłodzeniu olejek jest oddzielany od wody. Pozostała woda destylacyjna, która zawiera rozpuszczalne w wodzie części składowe materiału roślinnego oraz niewielkie (0.02% - 0.5%) ilości olejku eterycznego to właśnie hydrolat.
Hydrolaty mają postać czystego płynu o konsystencji wody i pH zbliżonym do naturalnego odczynu skóry. Ich zapach jest subtelniejszy w porównaniu z zapachem odpowiadającego im olejku eterycznego. Ponieważ hydrolaty oprócz małej ilości olejku eterycznego zawierają także inne komponenty materiału roślinnego, dlatego zdarza się, iż ich zapach jest zupełnie inny niż olejku eterycznego.
Hydrolaty podobnie jak olejki eteryczne to czyste esencje danego materiału roślinnego, tyle, że w łagodniejszej i rozcieńczonej formie. Dzięki temu mogą być one stosowane bezpośrednio na skórę bez rozcieńczenia w formie toniku lub odświeżającej wody, często są też lepiej tolerowane przez osoby o wrażliwej skórze, które mają problem ze skoncentrowanymi olejkami eterycznymi. Hydrolatami można też zastępować fazę wodną w produktach kosmetycznych.
Hydrolaty nie mają tak silnych właściwości antybakteryjnych jak olejki eteryczne, dlatego mogą łatwo ulec zepsuciu, aby temu zapobiec konserwuje się je za pomocą niewielkiej ilości konserwantu syntetycznego lub alkoholu, poza tym ich zapasy powinny być przechowywane w lodówce.

Dostępne hydrolaty:

oczar BIO, certyfikowany - 200ml - 28,40
rumian rzymski BIO, certyfikowany 200ml - 25,60
róża damasceńska BIO, certyfikowany 200ml - 43,20
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,

Edytowane przez Narnijkar
Czas edycji: 2008-06-03 o 19:48
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 18:53   #2
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Hydrolaty (Biolander)

Używałam hydrolatów z Mazideł, Biochemii, Ecospa- i były po prostu ok. Musze pochwalić te z Biolandera - bo to są hydrolaty nad hydrolatami!!! Nie wiedziałam że hydrolat może zdziałać takie cudaMiałam oczarowy i różany: oczarowy wyraźniej nawilża i uspokaja naczyńka, jest chyba destylowany z listków i kwiatów, przez co jest łagodniejszy, niż ten z kory. Chyba ich sekret tkwi w tym, że sa BIO, że posiadają certyfikat ECOCERT..nie mają konserwantów -(przez co krótki okres używania.) To sie czuje na skórze!! Jak dla mnie-to najlepsze hydrolaty jakie do tej pory używałam, przez co używam oszczędnie-tylko na twarz jako tonikNa szczęście mają 200ml
Wiem, że opakowanie nie jest w tym temacie ważne, ale buteleczka ultramarynowa jest naprawdę urocza
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 13:53   #3
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Hydrolaty (Biolander)

Spośród hydrolatów Biolandera znam i używam hydrolat oczarowy. Ziołowo-trawiasty zapach, który uwielbiam; kojąco-nawilżające działanie; brak konserwantów chemicznych i alkoholu; certyfikat ECOCERT i ... piękna butelka - to tylko niektóre z wielu zalet tego hydrolatu. Natomiast jeśli chodzi o wady, to właściwie jest tylko jedna - cena, ale i tak jestem pewna, że hydrolat oczarowy z Biolandera zagości u mnie na stałe.

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2008-12-09 o 23:19
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 14:52   #4
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Hydrolaty (Biolander)

Mam oczarowy. Zdecydowanie wypada lepiej od mazidłowego. Po tamtym miałam podrażnioną skórę, ten łagodzi. Zapach piękny, ziołowy. Jestem w połowie butelki i używam z przyjemnością. Butelka jest ciężka, szklana, według mnie ładna. Najprawdopodobniej kupię ponownie mimo dość wysokiej ceny.
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.