Testery a perfumy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-02, 00:57   #1
sistar
Gość
 
Wiadomości: n/a

Testery a perfumy


Mam okazję kupić na Allegro perfumy (a dokładniej wodę toaletową) po okazyjnej cenie. Rzecz w tym, że jest to tester. Słyszałam już rozmaite opinie nt czy tester jest trwalszy czy nie, od oryginalnego kupowanego zapachu. No i teraz są trzy szkoły:
1. tester jest trwalszy, aby klient myślał że i kupiona woda będzie trwalsza.
2. tester jest taki sam jak woda, nikt nie produkowałby dwóch różnych wersji z powodów finansowych, organizacyjnych itd
3. tester jest mniej trwały ze względów oszczędnościowych, po co inwestować w trwałość skoro tester jest tylko do sprawdzenia zapachu.
Jakby nie patrzeć, czwartego wyjścia nie ma [img]icons/icon12.gif[/img] Tylko teraz nie wiem, która teza jest słuszna. Może wiecie coś na ten temat? Nie chciałabym wydać pieniążków na coś, co odleci w siną dal po półgodzinie [img]icons/icon12.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 06:40   #2
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: Testery a perfumy

Mam tester, też kupiłam na Allegro. Jestem bardzo bardzo zadowolona.Zapach trzyma się na skórze cały dzień (naprawdę) a psikam się tylko rano przed wyjściem do pracy. Poza tym pozostaje dlugo na ubraniu (nawet po wypraniu.Nie wiem czy jest to akurat dzięki zapachowi (zalezy od składników)jaki posiadam czy poprostu jest trwalszy od "normalnego". W każdym razie ja jestem zadowolona i gdybym miała okazję kupić ponownie te same perfumy tez wybrałam bym tester bez namysłu.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 07:08   #3
mamsonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 192
GG do mamsonka
Re: Testery a perfumy

Ja też zawsze kupuję testery i moi przyjaciele też, chyba, że na prezent to wtedy jakoś tak głupio kupować perfum bez nakrętki. Ale jestem bardzo zadowolona, psikam się rano i pachnę cały dzień. Rzeczy faktycznie czasami pachną jeszcze po wypraniu. No i cena... [img]icons/icon40.gif[/img]
mamsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 09:10   #4
AgnieszkaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 127
Re: Testery a perfumy

mamsonka napisał(a):
> chyba, że na prezent to wtedy jakoś tak głupio kupować perfum bez nakrętki. <

Czasem testery są bez nakrętki, ale nie zawsze. Ja miałam z "najprawdziwszą w świecie" - ale za to bez pudełka...

Ale jestem ciekawa - takie bez nakrętki - nie wietrzeją aby?
AgnieszkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 11:07   #5
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: Testery a perfumy

Ja ma właśnie tester bez zakrętki. Był w białym kartonowym opakowaniu. Perfumy mam już pół roku (uzywam codziennie) i pachną tak samo mocmo jak na początku.Nie zauwazyłam żadnej różnicy.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 11:11   #6
mamsonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 192
GG do mamsonka
Re: Testery a perfumy

Perfumy, które ostatnio kupiłam są w sprayu więc nakrętka jest zbędna i nie wietrzeją. Kiedyś miałam też z nakrętką, ale z boku było wielkimi kulfonami napisane TESTER...Mi to nie przeszkadza, ważne żeby pachniały ładnie i długo, no i różnica w cenie jest duża.
mamsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 14:16   #7
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Testery a perfumy/a skąd???

Skąd oni biorą te testery?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-02, 14:27   #8
mamsonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 192
GG do mamsonka
Re: Testery a perfumy/a skąd???

Ja nie wiem skąd to biorą i chyba nie chcę wiedzieć....
mamsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 16:10   #9
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: Testery a perfumy

Agnieszko powiedz proszę od kogo na Allegro kupiłaś perfumy.Chcę sobie kupić Miracle Lancoma,ale się boję,bo słyszałam,że te pozytywne opinie można sfałszować i mogą to być świetne podróbki.Tak przynajmniej będe wiedziała kto jest sprawdzony.
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 16:10   #10
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Testery a perfumy/a skąd???

Te testery powinnyśmy dostawać/wąchać w drogeriach i perfumeriach, one są no commerce, znaczy nie do sprzedaży... Ale wystarczy mieć dobre dojścia i już można... Był taki wątek o próbkach w aptekach... Może i nie dostają, bo ktoś w hurtowni próbki rozdaje/sprzedaje, tak jak te testerki perfum... [img]icons/icon9.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 09:40   #11
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: Testery a perfumy - do iggy

Polecam Ci szczerze "Busu" i "Szyll-a". Ja jestem zadowolona. Osoby te są solidne.Poza tym wszystko przebiega sprawnie i szybko.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-08, 01:07   #12
sistar
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Testery a perfumy - do iggy

Dzięki wam za wszelkie info [img]icons/icon7.gif[/img] moje perfumki ktos juz wykupil, bo za dlugo zwlekalam z licytacja - ale jak beda jeszcze jedne, to chetnie je kupie [img]icons/icon7.gif[/img] no i oczywiscie podziele sie wrazeniami z uzytkowania [img]icons/icon12.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-09, 17:21   #13
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Testery a perfumy

ja też nigdy nie zawiodłam się na testerze. czy jest podrabiany czy nie łatwo się zorientować ogladając buteleczkę [choć via internet to raczej trudne...].
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-18, 13:11   #14
wirka
Przyczajenie
 
Avatar wirka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Looblyn
Wiadomości: 24
GG do wirka
testery kontra

Mam pytanko dotyczące testerów - spotkałam się z dziwną w moim mniemaniu opinią, że testery są wydajniejsze od zwykłych perfum - nie rozumiem tylko na czym to miałoby polegać, myślę że to czysty chwyt reklamowy dostrzeżony przeze mnie na allegro, ale wolę się upewnić. Spotkałam się również z opinią odwrotną - że testery są gorszej jakości niż perfumki, ponieważ są one dodatkowo rozcieńczane wodą, czyli nie trzymają się ciała tak, jak czynią to nowe, zapakowane perfumy... i co tu jest prawdą??
Tak sobie myślę, że gdyby rzeczywiście były rozcieńczane , to byłoby to z niekorzyścią dla producenta, ponieważ kobitki mają to do siebie (zwłaszcza jeśli chodzi o perfumki ) że wolą się upewnić jak długo i jak ładnie leży zapach na ich skórze... zatem sami sobie robili by krzywdę, aczkolwiek pewna nie jestem, więc??? Help me!!
__________________
Pozdrawiam_Kasia.
wirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-18, 14:50   #15
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: testery kontra "legalne" perfumy :D - pomocy!!

Z moich doświadczeń wynika, że testery mają bardziej intensywny i dłużej utrzymujący się na skórze zapach. Mam koleżankę, która specjalnie załatwia sobie testery, żeby zapach był bardziej intensywny. I myślę, że to jest logiczne, bo inaczej w perfumeriach, gdzie jest tyle różnych zapachów, ciężko by było coś "wywąchać".
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-18, 17:27   #16
KARINCIA
Raczkowanie
 
Avatar KARINCIA
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 335
GG do KARINCIA
Re: testery kontra "legalne" perfumy :D - pomocy!!

Wirka
Ja akurat pracuję w Perfumerii więc troszkę wiem na ten temat!!
Otóż zapewniam Cię że testery to takie same perfumy (tzn. wody toaletowe) jak te do kupienia!! Nie są ani bardziej intensywne ani rozcieńczone!! To dokładnie to samo, tyle tylko że z napisem TESTER!!!
KARINCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-18, 17:37   #17
wirka
Przyczajenie
 
Avatar wirka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Looblyn
Wiadomości: 24
GG do wirka
Re: testery kontra "legalne" perfumy :D - pomocy!!

Moje kochane kobietki!!!
Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi, bardzo mnie uspokoiły, ponieważ właśnie dziś wpłaciłam kasę za tester "Neomagic" kupionym na allegro i od tych wszystkich plotek i ploteczek zaczęłam mieć małą siekę w główce
No, ale teraz już jest fajny luzik i nie mogę się doczekać dostawy!!!
Pozdrawiam Was wszystkie
__________________
Pozdrawiam_Kasia.
wirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 15:19   #18
iwona.sz2403
Raczkowanie
 
Avatar iwona.sz2403
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 203
GG do iwona.sz2403
testery perfum

Dziewczyny, czy lepiej jest kupić tester perfum czy normalny perfum w sklepie? Chodzi mi o ich trwałość. Bowiem zamierzam kupić perfumik i zastanawiam się czy kupić tester na allegro czy normalny perfum w sklepie ( różnica w cenie jest duża).
iwona.sz2403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 15:34   #19
parvaa
Wtajemniczenie
 
Avatar parvaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 562
Dot.: testery perfum

Ja zawsze jak jest okazja to kupuje testery-powszechnie wiadomo ze sa one mocniejsze i zapach dluzej sie trzyma,przynajmniej w moim wypadku jezeli sie myle niech mnie poprawia wieksze znawczynie na wizazu
pozdrawiam
parvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-13, 15:55   #20
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: testery perfum

Jakośc perfum, zarówno produktu sprzedawanego w sklepiej, jak i testeru stojącego na sklepowej półce, czy też dostępnego na Allegro jest taka sama. Właściwie nawet nie wiem, skąd wziął się mit, że testery sa lepszej jakości, ale funkcjonuje i to szeroko Czasami tester różni się od produktu brakiem korka, ew nawet formą flakonu (np. Angel), często ma kartonik w innym kolorze, ale na tym koniec różnic.
Więc jeśli chcesz oszczędzić - kup tester
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 15:59   #21
eowyn
Raczkowanie
 
Avatar eowyn
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 89
Dot.: testery perfum

testery nie sa mocniejsze, to jeden chyba z najsilniej rozpowszechnionych mitow na temat perfum. Mnie w testerach irytuje brak korka, ktory sie im czesto zdarza niestety i przez to butelka jest dla mnie nieco wybrakowana...

hybris mnie ubiegla
eowyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 16:20   #22
parvaa
Wtajemniczenie
 
Avatar parvaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 562
Dot.: testery perfum

W sumie to macie racje... teraz sie zastanowilam ,ze mialam i tester i normalne perfumy Cerruti 1881 i w sumie jedne i drugie trzymaly tak samo dlugo.Jednak cenowo sie roznily i to duzo
parvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 13:03   #23
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: testery perfum

Nie raz się zastanawiałam, skąd się wzięło przekonanie o przewadze testera nad produktem i moje wnioski są następujące
1. jest to twierdzenie prawdziwe tylko w przypadku gdy w sklepie jako tester stoi np. EDP i jego testujemy a zakupujemy np. EDT z tej samej linii zapachowej,
2. gdyby założyc że faktycznie tester jest mocniejszy niż produkt, producenci sami działaliby na swoją niekorzyśc - bo jak to - tester mi się trzymał długo a to co kupiłam już nie jest tak trwałe?
3. tak jak częśc perfum na allegro jest podróbami tak może dotyczyc to i tych wystawianych jako testery - odpada problem podrabiania kartonika i korka, bo wiadomo, że tymi elementami tester może się różnic od produktu.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 13:58   #24
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 146
Dot.: testery perfum

Różnica jest tylko w cenie i czasem w braku korka.
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 14:07   #25
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: testery perfum

Slyszalam wiele razy, nawet od sprzedawczyn w perfumeriach, ze testery sa bardziej trwale od produktow zeby klientka, ktora testuje dane perfumy, przekonala sie o ich niezwyklej trwalosci, ktora w przypadku kupna produktu jednak troche sie rozni na jego niekorzysc, ale skad niby klientka ma o tym wiedziec jednak wydaje mi sie to bajka jak wiele innych kosmetycznych mitow jednak mimo wszyzstko polecam zakup testera na allegro, bo wychodzi duuuuzo taniej (nawet o ponad 50%) a jakoscia nie odbiegaja ani troche od tych sklepowych. Jesli nie zalezy Ci na korku i kolorowym kartoniku to nie ma co sie wachac musisz jedynie poszukac na wizazu informacji o rz(ż)etelnych sprzedawcach, poniewaz niestety dosc latwo naciac sie na marna podrobe

jednak co do testerow innych kosmetykow niz perfumy to przekonalam sie na wlasnej skorze, ze bardzo moga roznic sie od oryginalnych, sklepowych produktow tyczy sie to przede wszystkim podkladow (mialam takie doswiadczenia z max factor colour adapt - tester byl duuuzo gestszy i bardziej kryjacy od produktu. Na szczescie ta roznica dziala tylko na moja korzysc, takze mialam szczescie) i kremow, ktore rowniez czesto roznia sie konsystencja. Jesli sie myle, to przepraszam za niesluszneposadzanie firm kosmetycznych o nieuczciwosc i poprawienie mnie, jednak juz kilkakrotnie takie wlasnie odnioslam wrazenie...
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 17:12   #26
Maja2d
Raczkowanie
 
Avatar Maja2d
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 62
Dot.: testery perfum

Perfumy, nie perfum!!!! Proszę Was dziewczyny!!!
Maja2d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 17:22   #27
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: testery perfum

Testery stały sie dla mnie rodzajem broni przed podróbkami na Allegro. Kupując zapach bardzo poularny np. Chanel Mademoiselle( osobiście nigdy go nie kupiłam) jesteśmy bardziej narazone na kupno podróbki, dużo bardziej niż kupujac np. Les Belles czy Tygrysa Kenzo( Słoń jest niestety bardzo często podrabianym zapachem). Jeśli chodzi o aukcje perełek jak dwa wymienione zapachy jestem spokojna co do oryginalności. Kupując bardziej popularny zapach wolę kupić tester, chyba, że pałam wyjątkowa miłością do buteleczki i chcę ją z korkiem.
szaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 17:50   #28
mulier
Zakorzenienie
 
Avatar mulier
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 768
GG do mulier
Dot.: testery perfum

Cytat:
Napisane przez szaja
Testery stały sie dla mnie rodzajem broni przed podróbkami na Allegro. Kupując zapach bardzo poularny np. Chanel Mademoiselle( osobiście nigdy go nie kupiłam) jesteśmy bardziej narazone na kupno podróbki, dużo bardziej niż kupujac np. Les Belles czy Tygrysa Kenzo( Słoń jest niestety bardzo często podrabianym zapachem). Jeśli chodzi o aukcje perełek jak dwa wymienione zapachy jestem spokojna co do oryginalności. Kupując bardziej popularny zapach wolę kupić tester, chyba, że pałam wyjątkowa miłością do buteleczki i chcę ją z korkiem.
Oj uważaj! Testery mozna było traktować jako broń ale kiedyś. Teraz coraz częściej mozna spotkac właśnie podrabiane testery... np u tego sprzedawcy:
http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=3643459

I jeszcze jeden link, który już kiedyś wklejałam:
http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/do...l=532&id=38998
mulier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 18:31   #29
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: testery perfum

Cytat:
Napisane przez mulier
Oj uważaj! Testery mozna było traktować jako broń ale kiedyś. Teraz coraz częściej mozna spotkac właśnie podrabiane testery... np u tego sprzedawcy:
http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=3643459

I jeszcze jeden link, który już kiedyś wklejałam:
http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/do...l=532&id=38998
Mulier, po zastanowieniu stwierdzam, że masz rację.
Sprzedawcy stają się ( ci nieuczciwi oczywiście) coraz bardziej cwani.
I można się naciąć na taki "tester".
Znowu pozostaja ci sprawdzeni sprzedawcy, o których juz tu pisałyśmy no i wzajemne ostrzeganie się...
Jak Ty mnie za co dziękuję
szaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 18:32   #30
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: testery perfum

Cytat:
Napisane przez mulier
Oj uważaj! Testery mozna było traktować jako broń ale kiedyś. Teraz coraz częściej mozna spotkac właśnie podrabiane testery... np u tego sprzedawcy:
http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=3643459

I jeszcze jeden link, który już kiedyś wklejałam:
http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/do...l=532&id=38998
a skad pewnosc ze tester w podanym przez Ciebie linku to podroba cena wyglada oryginalnie
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-14 18:18:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.