Najpiękniejsze flakony :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-04, 16:24   #1
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Thumbs up

Najpiękniejsze flakony :)


Podzielę się z Wami rezultatami swoich poszukiwań. To buteleczki perfum od XIX w. Niektóre cudne... [img]icons/1list.gif[/img] Miłego ogladania [img]icons/icon10.gif[/img]

Jeśli chcecie, żeby inne wizażanki też je zobaczyły, dawajcie swoje opinie [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 16:49   #2
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

o rany, ale cacka! niektóre są przepiękne, że aż dreszcze przechodzą! Babciu, jak Ty je znalazłaś? [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 16:56   #3
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

to Twoja kolekcja Buniu [img]icons/icon7.gif[/img] ? Rzeczywiscie - sympatyczne sa te buteleczki, zreszta mam slabosc do tego typu rzeczy. najbardziej podobaja mi sie: pomysl "atramentowy" i buteleczka Ramzesa II (tego zegarka nie moge jakos rozgryzc [img]icons/icon10.gif[/img])
[img]icons/icon40.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 16:57   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

Babciu! Skąd Ty masz takie cuda!?
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 16:59   #5
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

[img]icons/magia.gif[/img] fingers [img]icons/icon12.gif[/img] Od linku do linku, są nawet muzea w interku, jedno po hiszpańsku hehehhehe, ale miałam uciechę próbując się domyślić o co chodzi... Jakby kto potrzebował, mogę dać linki do kilku... [img]icons/icon10.gif[/img]

Kreseczko, przyjrzyj się zegarowi to buteleczka perfum, ta żóta część, a tarcza zegara to korek zdejmowany [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 17:05   #6
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

buniek [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon29.gif[/img] kup mi takie [img]icons/icon7.gif[/img] Rewelacyjne [img]icons/icon7.gif[/img] wszystkie chcem [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 17:11   #7
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

Kofana chętnie [img]icons/1list.gif[/img], ale będę musiała sprzedać cały majątek osobisty + rodziny [img]icons/icon29.gif[/img] [img]icons/icon12.gif[/img]. To nie dość, że zabytki, to jeszcze materiały szlachetne: kryształ, jadeit, bursztyn (zwróciłyście uwagę na tę szklaną z żółtym korkiem do dna? To figurka kobiety z bursztynu...), metale szlachetne... [img]icons/icon10.gif[/img]

Większość po najechaniu myszką na obrazek pokazuje miejsce pochodzenia, firmę albo rok produkcji [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-04, 18:25   #8
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

Buniu wszystkie to śliczności [img]icons/icon7.gif[/img]
Używając perfum w takich opakowaniach człowiek od razu czuje się 100 % kobietą [img]icons/icon10.gif[/img]

Mnie najbardziej spodobało się opakowanie z lusterkiem [img]icons/icon7.gif[/img]
Takie praktyczne [img]icons/icon7.gif[/img]
Akuratne na te czasy [img]icons/icon10.gif[/img] Dwa w jednym [img]icons/icon7.gif[/img]

Ale ogólnie piękna ta kolekcja [img]icons/icon20.gif[/img]

Ciekawe jak pachniały zawartości [img]icons/icon12.gif[/img]???
Pocieszam się,ze może podśmierdywały [img]icons/icon12.gif[/img], no bo co to byłaby za niesprawiedliwość mieć takie opakowanie i jeszcze piękny zapach [img]icons/icon28.gif[/img]
A że w sprawiedliwośc wierzę to zakładam, że troszkę podśmierdywały [img]icons/icon28.gif[/img] przynajmniej w mojej wyobrazni [img]icons/icon28.gif[/img]
[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 18:42   #9
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

Hihihihihi, Iwuś, pewne dla nas dzisiaj śmierduchy, ale dla nich były piękne... [img]icons/icon12.gif[/img] Nasze za ileś lat też nie będą cudowne [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img] Ale w takiej buteleczce to nawet Chanel nr 5 ślicznie pachnie [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon28.gif[/img]

Oj, nie bijcie hihihihihihi [img]icons/icon12.gif[/img]

Aha, moja faworytka, to ta smukła, biało różowa, z różowego ALABASTRU!!! I ta zielona, z jadeitu, co się Entu podoba... i w ogóle wszystkie [img]icons/icon12.gif[/img] hihihihi

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 18:50   #10
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

A moja faworytka to ta buteleczka z koreczkeim w kształcie kobiety - to bursztyn?

Cudowne [img]icons/icon10.gif[/img]

Cmoczki Buniu za takie śliczności [img]icons/1cmok.gif[/img]

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 19:00   #11
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

Yhy, to bursztyn... Secesja chyba sądząc po kształtach koreczka... [img]icons/icon12.gif[/img]

Wiecie, widziałam ostatnio jakiś program, w którym pokazywali POLSKĄ firmę bursztyniarską, która robi cudownej piękności flakoniki miniaturki z dużych brył bursztynu. Łał... Marzenie ściętej głowy... W środku wyłożone srebrem, srebrny koreczek... Ceny, bagatela od 3 tys. zł... [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-05, 11:58   #12
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

Ja mam też jestem maniaczką ładnych opakowań. [img]icons/icon7.gif[/img] Z tąd zastanawiałam się nad zakupem olejków Floriny. Ale, że zostały zjechane przez recenzentki. [img]icons/icon31.gif[/img] Dlatego wyprodukuje sobie takie cudo sama. Butla będzie od Nalewki Babuni [img]icons/icon10.gif[/img] Trolusa zmobilizuję do podarowania mi róży. [img]icons/icon28.gif[/img] Którą następnie spryskawszy wczesniej lakierem do paznokci. Zaszuszę. [img]icons/1ehem.gif[/img] Korek korkowy też gdzieś zorganizuje. I bedzie. [img]icons/icon14.gif[/img] Niestey takie cacuszka trudno zrobić we własnym zakresie. [img]icons/icon9.gif[/img] Materiały zbyt drogie i rzemiosło zbyt wysokiej klasy. Takich rzeczy już niestety nie zrobię. [img]icons/1nie.gif[/img] Ale wśród tych zaprezentowanych jest kilka, które mi się szalenie spodobały. Ta delikatna na czarnym tle z dwoma postaciami po bokach i szklana z niebieskim.Cuda
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-07, 23:44   #13
AgnieszkaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 127
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

moja faworytka to zdecydowanie ta Lalique'a (delikatna na czarnym tle, ta sama która podoba się Cesarzowej Teofano)

Zajrzyjcie dziewczyny na stronki Lalique - sporo tam takich cacuszek. Też kiedyś bawiłam się tak jak Bunia i trochę nazbierałam, ale mi przy formatowaniu kompa wcięło [img]icons/icon9.gif[/img]
AgnieszkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-08, 11:39   #14
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

Madame AgnesS bez śmichów, chichów poproszę. To imie było jedynym, które nie było uzywane, gdy tworzyłam konto na Onecie. Kleopatr, Józefin i innych takich mnówstwo. [img]icons/icon10.gif[/img] A, że mam skrzywienie na punkcie historii to np Pamelka nie wchodziło w grę. [img]icons/icon10.gif[/img] A te postaci na buteleczce są naprawdę bardzo piekne. Takie lekkie, zwiewne. Bała bym sie wziąć takie cudeńko do ręki. [img]icons/icon40.gif[/img]
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-08, 12:38   #15
AgnieszkaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 127
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

Ależ Cesarzowo - jeno szczery podziw tkwił w mej duszy, kiedy pierwszy raz natrafiłam na Twój nick. Trzeba sporo fantazji, żeby przybrać miano bizantyńskiej matki Ottona III - przyjmij szczere wyrazy uznania.
Nie mnie "chichać i śmichać" - w końcu w moim adresie e-mail znalazła się uczona kochanka Peryklesa [img]icons/icon12.gif[/img]

Co prawda to prawda - znaleźć sobie godziwe historyczne miano podczas kreowania konta to żmudna praca. nawet Nefretete się znalazła [img]icons/icon10.gif[/img]

Widzę, że tych historycznie skrzywionych Wizażanek można by już jakąś sekcję stworzyć. Bunia przyznała się nawet do zaczytywania Huizingą. Ja bym do tego jeszcze Le Goffa dorzuciła.

Pozdrawiam - A.
AgnieszkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-08, 12:57   #16
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

A wiecie, że Laligue nadal robi te perfumy Ondine w limitowanych seriach? I można je kupić za ciężką forsę? [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img] Dla mnie za ciężką [img]icons/icon28.gif[/img]

Ciekawe ilu osobom Teofano kojarzyła się z cesarzową? Bo mnie od razu, ale to z racji zboczenia zawodowego... [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-08, 13:06   #17
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Re: Dawnych wspomnień czar ;) - buteleczki perfum

Szalenie mi sie postać tej babencji spodobała. Mało znana, ale charakterna była. Wykiwała wszystkich i zatrzymała tron dla siebie. Niestety jestem skrzywiona historycznie na wieki, wieków atrament. I raczej mało co może to zmienić. Aktualnie molestuję "Europa XVI wieku" R. Mackenney'a. Całkiem miła książeczka. Często otoczenie smieje się ze mnie. Że jesli umiała bym szyc włóczyła bym sie w ciuchach wzorowanych na strojach z innych epok. I chyba tak jest. Skoro namietnie łażę w kiecach lub sukienkach dopasowanych w pasie i maksymalnie rozszerzanych ku dołowi. Oczywiście długość do podłogi. Odkryte ramiona,bizuteria wzorowana na tej dawnej. Współczesnych kanciastości nie trawię. Dlatego pewnie mam też długie piórka. W które wpinam co sie tylko da. Ostatnia mania motylki, wczesniej były kwiatki. Do tego loczki , fioczki inne takie. Małżonek sie wpienia. Bo twierdzi, że mam nogo po uszy i mogła bym załozyc współczesne mini. Ale w akich kieckach czuję się goła. No, ale z czasu robię mu tę przyjemność. [img]icons/icon40.gif[/img]
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-15, 11:48   #18
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Flakony perfum - małe dzieła sztuki

Marketingowcy juz dawno odkryli, że fajny zapach to tylko połowa sukcesu. Drugą połową jest ładny flakon, w którym pertumy sa sprzedawane. Nie wiem jak dla Was, ale w moim przypadku buteleczka zapachu ma bardzo duży wpływ na decyzję o zakupie. Nawet jeśli znajdę fajną wodę, a jest w nieciekawym opakowaniu, to jej nie kupię (mówię o zapachach selektywnych, w przypadku tańszych nie ma to dla mnie takiego znaczenia).
Jestem ciekawa, jakie flakony Wam się podobają, może nawet uznajecie któreś za dzieła sztuki. Wklejcie zdjęcia i skrobniejcie kilka słów uzasadnienia.
Oto moje typy:
- Island Michael Kors- uwielbienie prostoty, flakon wygląda jak dzieło szklarza - artysty, piękny odcień szkła.
- Fragile EDT JP Gaultier- kicz, ale wciąż luksusowy, a wiadomo, że nie trudno otrzeć się w takim przypadku o tandetę.
- Lolita Lempicka- chyba wystarczy popatrzeć, prawda? Cacko, jakby wyszło z rąk jubilera.
- L'eau par Kenzo- flakon idealnie oddaje istotę zapachu, jego powierzchnia jest jak płynacy strumień.
Czekam na Wasze typy
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-15, 12:19   #19
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Flakony- małe dzieła sztuki-wasze ulubione

Flakon ma dla mnie drugorzędne znaczenie przy wyborze perfum, jeśli jakiś zapach mi się podoba, to może być nawet zapakowany w kartonik po mleku, doesn`t matter. Nie znaczy to jednak, że jestem niewrażliwa na piękno niektórych flakoników- jestem i to bardzo-estetka ze mnie niesłychana. Podobają mi się wszelkie flakony Lalique`a.
http://www.lalique.com/productsubsho..._id=51&cm_id=7

I mam słabość do tych z ciemnego szkła.Np. do takich jak te, które wkleiłam.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-15, 14:59   #20
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Flakony- małe dzieła sztuki-wasze ulubione

A ja mam takie 'szczęście' że moje ulubione zapachy zazwyczaj zamknięte są w tandetnych wg. mnie flakonach [chociażby 'Tropical Punch' Escady, pamiętam jak strasznie nie podobał mi się flakon - zawsze stał w szafce a zapach kochałam do szaleństwa ]

Trudno się mówi Choćby flakon był wyjątkowo paskudny - jeśli perfumy są "moje", kupię je.

Podoba mi się flakon ONE, ale jeszcze przed "nakręceniem" atomizera - nie jest to "flakon wszechczasów", ale od zawsze mi się podoba [tak samo jak zapach]. Za młodu pusty flakon, odwrócony napisem do ściany - służył mi za wazonik

Z "wypasionych" podoba mi się flakon-jabłko L.Lempickiej.

Mam dziury w pamięci - jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy - to dodam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m_ck_one.jpg (13,1 KB, 6 załadowań)
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:05   #21
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Najladniejszy flakon

Czy sa perfumy, ktorych opakowanie wzbudza Wasz zachwyt? Ja mam kilka propozycji i ciekawa jestem Waszego gustu:
1. Sun moon stars
2. Angel
3. Flora Bella Lalique (kazdy Lalique jest piekny)
4. Eau du soir
5. Moschino Couture
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:30   #22
MrsVargas
Wtajemniczenie
 
Avatar MrsVargas
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 920
Dot.: Najladniejszy flakon

Lolita Lempicka...może i trąci kiczem, ale oryginalny flakon to to jest

Edytowane przez MrsVargas
Czas edycji: 2005-09-17 o 12:36
MrsVargas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 12:11   #23
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Najladniejszy flakon

uważam, że skooro osobne wątki miały nazwy perfum, reklamy, itp. To tym bardziej flakony zasługują na osobny wątek i w tym wypadku "strażnicy wyszukiwarki" mogą na pozwolić na założenie wątku
Ciężko jest powiedzieć jaki flakon jest najpiękniejszy. Nieodmienie wrażenie robią na mnie:
1. Pierwotna wersja flakonu "Shalimar" Guerlain. Przpomina fontannę z orientalnego ogrodu. Nie wyobrażam sobie tego zapachu w innym opakowaniu.
2. "Mahora"... Co to jest? Narzędzie kosmitów czy Aborygenów? Jedno jest pewne-kryje tajemnice i podbija nasza ciekawość aby powąchać zawartość.
3. "L'Air du Tepms" Niny Ricci. Klasyk. Król banałów - dwa całujące sie gołabki. A jednak tak silnie zapadł mi w podświadomość, że na hasło "flakon perfum" moja mózgowa wyszukiwarka na pierwszym miejscu wyświetla hasło: "L'air du temps".
4. Wish Chopard. Świetne nawiązanie do jubilerskiej tradycji nadwornego złotnika Napoleona. Flakon o równych fasetach, odbija światło, jest jak klejnot.
5. "Black Cashmere" Donny Karan. Bez kantów i linie, prosty, okrągły jak kamień wygłądzony rzecznym nurtem. Jest taki jak zapach, bez począku bez końca, miekkość linii elipsy i twardosć kamienia. "Black cashmere" tak właśnie pachnie
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 13:22   #24
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Najladniejszy flakon

Przepiękny flakon ma Cristobal

Bardzo podobają mi się też flakony Lempickiej, L'Or de Torrante Lubię też zupełnie odmienne od tych wcześniej wymienionych (bardzo ozdobnych) - i tu piękny jest Black Cashmere DKNY.

Gdy podoba mi się flakon na pewno zwrócę uwagę na perfumy chociaż czasem zdarza się tu ogromny dysonans
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 13:29   #25
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Dot.: Najladniejszy flakon

Dla mnie:
Angel i L'or
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 13:41   #26
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Najladniejszy flakon

Ja przepadam za flakonami fioletowymi, mój faworyt to Stella (wszystkie wersje).Podoba mi się Narciso Rodriguez For Her- w prostocie tkwi siła. No i Deci-dela, bo jest niebanalny i zabawny.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 13:53   #27
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Najladniejszy flakon

Cytat:
Napisane przez koko
Ja przepadam za flakonami fioletowymi, mój faworyt to Stella (wszystkie wersje).Podoba mi się Narciso Rodriguez For Her- w prostocie tkwi siła. No i Deci-dela, bo jest niebanalny i zabawny.
Oj, tak Deci Dela jest słodki Piękna jest też cała seria flakonów Les Belles, chociaż koreczki już nieco ocierają się o tandetę

Podoba mi się też Angel, szczególnie gwiazdka
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 17:09   #28
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Najladniejszy flakon

A teraz ja .Najbardziej podoba mi sie flakon...Calvina Kleina "One".Jest dosyć nietypowy i rzadko spotykany .Pozatym do moich ulubionych flakoników należą m.in.:
*"Excult" Naomi Campbell
*"Curious" Britney Spears
*"Dolce vita" Diora
*"I love love" Moshino
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 17:34   #29
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Najladniejszy flakon

Cytat:
Napisane przez koko
Ja przepadam za flakonami fioletowymi, mój faworyt to Stella (wszystkie wersje).Podoba mi się Narciso Rodriguez For Her- w prostocie tkwi siła. No i Deci-dela, bo jest niebanalny i zabawny.
Koko, fiolet jest kolorem nadchodzącej jesieni i masa zapachowych premier ma flokoniki w tym odcieniu
Ja najbardziej lubię bogato zdobione stare flakony Lalique, stary L'Air du Temps, Angele z linii Garden of Stars - przesłodkie! Lubię klasyczną małą gwiazdkę Angel ale Piwonia, Fiołek i Lilia są najpiękniejsze na świecie - wiem o czym mówię, bo mam jedną miniaturkę i zachwycam się nią
Lubię też flakony proste, o niewyszukanym kształcie - Narciso Rodriguez For Her, kilka dni temu zobaczyłam prostego i surowego Helmuta Langa - prosty szklany flakon, biała naklejkta, czarne litery, kartonik też biały, z cyklu tych w jakie pakowane są testery - zauroczył mnie! Uwielbiam Black Cashmere, taki błyszczący czarny kamyk, idealnie pasujący do kształtu dłoni.
Bardzo podoba mi się maleńki torebkowy flakonik Eau De Soir (te korki!), a już za najpiękniejszy w całej kolekcji uważam 24 Faubourg Hermesa. W ogóle podobają mi się hermesowskie flakoniki - Caleche, Hiris, Un Jardin - smukłe i proste, podoba mi się ze wersja Eau Delicate to kopia oryginalnego flakonu ale szkło jest zawsze opalizujące...
Od lat zachwycam się też flakonem Dolce Vity. I ekstrakty perfum Magie Noire - taka mała pękata buteleczka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg magie noire extract.jpg (11,3 KB, 51 załadowań)
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 17:39   #30
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Najladniejszy flakon

Najpiękniejsze są oczywiście flakony Lalique. Poza tym wklejam kilku moich faworytów ku uciesze wszystkich
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CABOTINE_107.jpg (3,8 KB, 1337 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg byzance_107.jpg (3,6 KB, 1335 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg petitcherie_107.jpg (2,3 KB, 1334 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jaipur_107.jpg (3,5 KB, 1343 załadowań)
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-22 18:52:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.