antykoncepcja-zastrzyk hormonalny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-01, 11:54   #1
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694

antykoncepcja-zastrzyk hormonalny


to znowu ja w sprawie zastrzyku antykoncepcyjnego depo-provera. czy moze któraś z Was stosuje/stosowała, albo słyszała coś na ten temat? cokolwiek? dajcie znac proszę, dzięki
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 13:45   #2
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Re: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Ja to stosuję od mniej więcej roku. Jestem zadowolona w 100%. Nie mam żadnych dolegliwości. U większości kobiet w pierwszym roku stosowania zanika miesiączka, u mnie właśnie tak było - i nie narzekam. Już zapomniałam jak to było - te podpaski, bóle głowy przed i w trakcie - bleee.Jedyne na co mogę ponarzekać - trochę pogorszył mi się stan skóry - na plecach mam trądzik (a mam 36 lat więc trochę na to za późno), ale nie bardzo wielki - więc do przeżycia. I trzeba się liczyś z tym, że nie masz żadnej kontroli cyklu - mogą wystąpić plamienia (ja na szczęście nia mam). Ogólnie - dla mnie rewelacja. Acha. i jeszcze jedno po odstawieniu zastrzyków płodność wraca o okresie roku - to trochę długo jeśli planujesz dzieci (ja już nie). Pozdrawiam.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 14:04   #3
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Dzięki!!! Dobrze wiedzieć, że jeszcze ktoś jest na Depo i też się dobrze czuje Po powęszeniu w internecie zaczęłam wątpić, czy przypadkiem nie jestem jedyną dobrze tolerującą ten zastrzyk
Ja tez stosuję od roku, i objawy mam takie same jak Ty Ale mam 24 lata, i dlatego chcę troche powęszyć, jak to jest z ta płodnością, i jak generalnie inne kobiety się czują po tym zastrzyku. Słyszałam, że dla kobiet w Twojej stytuacji (nie planujących już dzieci) to jest rewelacyjna, najłagodniejsza i najwygodniejsza metoda. Zastanawiam sie tylko, jak z tymi,które macierzyństwo mają w planach.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 14:14   #4
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Re: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Najłagodniejsza, najwygodniejsza i chyba najtańsza. I wydaje mi się że coraz więcej kobiet zaczyna ją stosować. Ja miałam przez chwilę wątpliwości czy nie zrezygnować - ze względu na te plecy, ale doszłam do wniosku, że ich stan nie jest aż tak tragiczny, a w końcu ileż dni w roku mogę chodzić w koszulkach bez pleców? Mogę bez tego żyć. Coś za coś. Ale fakt że gdy rozmawiamy w gronie koleżanek na temat antykoncepcji - to wzbudzam niemałą sensację. Pozdrawiam
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 14:22   #5
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

To fakt, sensacja w środowisku jest
Dzięki za opdpowiedź, uspokoiłam sie trochę
Pozdrowienia
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 14:29   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

witam
czy zastrzyki bierze sie co miesiąc czy rzadziej?jaki jest koszt tej przyjemności?
pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 15:31   #7
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Zastrzyk bierze się co 3 miesiące (dokładnie po 84., a przed upływem 91., dni od poprzedniego zastrzyku). Koszt, biorac pod uwage częstotliwość, niewielki: niecałe 40 PLN, choć zdażyło mi sie też płacić 17 PLN (z 'winy' pani w aptece - ten sam zastrzyk wystepuje w 4 wersjach, tylko jedna sprzedawana jest jako środek antykoncepcyjny, pozostałe służą w leczeniu raka).
pozdrawiam,
joanna
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-03, 08:52   #8
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Ja wzięłam jeden taki zastrzyk w czerwcu zeszłego roku. Miesiączki nie miałam przez 4 miesiące, potem miałam ją dwa razy w miesiącu Do normalnego cyklu dochodziłam przez rok. Poza tym przytyłam, ale udało mi się wrócić do normalnej wagi. Generalnie bardzo zaburzył mi gospodarkę hormonalną. Jednak muszę przyznać, że dał ogromny komfort psychiczny na te trzy miesiące.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-03, 11:23   #9
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

dzięki!!!

ale - wybacz brak dyskrecji - czy udało Ci się wrócić całkowicie do płodności?
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-03, 11:33   #10
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

jestem w 7 tygodniu ciąży
Chociaż podejrzewam, że nie było to wcale takie proste. Jakiś czas temu miałam torbiel na jajniku i lekarka przepisała mi Duphaston, myślę, że ten lek w jakiś sposób dopomógł
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-04, 10:44   #11
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Wow, no to gratuluję i trzymam kciuki!!!!
buziaczki wielkie
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-04, 11:45   #12
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Ja też przyłączam się do życzeń! Gratuluję teraz uwazaj na siebie, nie przemęczaj się, nie stresuj, żeby maluch był duży i silny! Całuję bardzo mocno i ściskam serdecznie moją imienniczkę...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 18:51   #13
Iwona_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Witam panie ;-))

Niedawno urodziłam dzidziusia i zastanawiam sie nad antykoncepcja. Karmię piersia ( a nawet obiema ) i nie chciałabym zaszkodzic maluszkowi a jednoczesnie ułatwic sobie zycie a raczej wspołzycie. Podzielcie sie ze mna swoimi odczuciami i doswiadczeniem co do stosowania zastrzyku antykoncepcyjnego badz innej metody antykoncepcji.
Iwona_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 13:39   #14
Justyna Ludwik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Witaj, brałam zastrzyki przez 2 lata: przytyłam 5 kg, zaraz na poczatku, teraz moja waga się utrzymuję. Miesiaczki nie miałam już 2 lata, jak dobrze..., nie mam żadnych dolegliwości, czuję się swietnie. Komfort psychiczny niesamowity. Pierwszy zastrzyk wzięłam niedługo po urodzeniu, karmiłam jeszcze 3 miesiące. Ponoć jest to bezpieczna forma antykoncepcji i nieszkodliwa dla malca. Ale teraz wypadałoby zrobic przerwę, aż strach pomyśleć. Boję się reakcji organizmu, powrotu do miesiączkowania, tak jak Ty masz obawy przed pierwszym zatrzykiem tak ja mam obawy przed jego odstawieniem. Pozdrawiam
Justyna Ludwik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 13:56   #15
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Przyznam, że nie słyszałam o tym wcześniej... Brzmi interesująco. Jaki jest tego koszt? Czy mogą to stosować młode dziewczyny które nie rodziły? /no i ciąży nie planują/



Cytat:
Napisane przez Iwona_1 Pokaż wiadomość
Witam panie ;-))

Niedawno urodziłam dzidziusia i zastanawiam sie nad antykoncepcja. Karmię piersia ( a nawet obiema ) i nie chciałabym zaszkodzic maluszkowi a jednoczesnie ułatwic sobie zycie a raczej wspołzycie. Podzielcie sie ze mna swoimi odczuciami i doswiadczeniem co do stosowania zastrzyku antykoncepcyjnego badz innej metody antykoncepcji.
Znalazłam w necie, że to nie szkodzi:
Stosowanie tego rodzaju antykoncepcji przez kobiety karmiące piersią w niczym nie zmienia składu ani objętości wytwarzanego pokarmu. Dzieci kobiet stosujących Depo-Provera rozwijają się tak samo jak dzieci innych kobiet karmiących piersią

http://www.antykoncepcja.isf.pl/zastrzyki.php
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 14:47   #16
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Odświeżony wątek przesuwam na seks , ponieważ przyjęło się, że to tam dyskutujemy o różnych sposobach antykoncepcji

__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 14:57   #17
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Cytat:
Napisane przez Iwona_1 Pokaż wiadomość
Witam panie ;-))



Niedawno urodziłam dzidziusia i zastanawiam sie nad antykoncepcja. Karmię piersia ( a nawet obiema ) i nie chciałabym zaszkodzic maluszkowi a jednoczesnie ułatwic sobie zycie a raczej wspołzycie. Podzielcie sie ze mna swoimi odczuciami i doswiadczeniem co do stosowania zastrzyku antykoncepcyjnego badz innej metody antykoncepcji.

ja dostalam depo wlasnie po porodzie

teraz juz niestety nie mam pokarmu wiec stosuje tabletki yasmin poniewaz po depo mialam przez calutkie 3 miesiace plamienia a nawet krwawienia tak obfite jak miesiaczka..

teraz na tabletkach wszystko ustalo.. mnie depo zawiodl.. 3 miesieczny okres i praktycznie zero wspolzycia..
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 10:57   #18
taka00ja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
GG do taka00ja
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

witam wzięłam jeden zastrzyk depo liczę dni i marze o tym żeby w końcu to ze mnie "wyparowało" jako antykoncepcja ...to w zasadzie nie mam pojęcia jak działa lekarz przepisał mi go na Endometrioze. mam 22 lata walcze z endo praktycznie od 13 roku życia lekarze dopiero przy mojej ostatniej (czwartej ) operacji ją zdiagnozowali mam marne szanse na dzidzi o którym okropnie marze (choć myśle że nie pora jeszcze na nie ) przy endo lepiej by było jak najszybciej. jestem zła na lekarza że nie uprzedził mnie o długim oczekiwaniu przywrócenia płodności. doktor wiedział w jakiej jestem sytuacji "płodnej" mógł mnie uprzedzić nigdy bym go nie zażyła mam nadzieje że po jednym zastrzyku szybko wrócę do "siebie" chcęm zacząć starania jak najszybciej. może ktoś był w podobnej sytuacji . wiem że to raczej indywidualna sprawa ale chciała bym się dowiedzieć kiedy mniej więcej po jednym zastrzyku odzyskuje się płodność

Edytowane przez taka00ja
Czas edycji: 2007-11-05 o 21:43
taka00ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 12:51   #19
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

po 3 miesiacach.. takie jest zalozenie.. mysle ze jak zacznie ci sie miesiaczka to mozesz juz potem probowac..

zreszta polecam watek probowac do skutku III na mama z klasa - poczekalnia
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-05, 21:32   #20
taka00ja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
GG do taka00ja
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

dziekuje mam nadzieje że tak właśnie będzie gorzej z endo...ale wszystko powoli... w piatek do pani doktor
taka00ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 07:18   #21
Dominika080
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 34
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Słyszałam, że po odstawieniu takich zastrzyków bardzo trudno przywrócić płodność (trwa to nawet latami). Prawda to czy fałsz??
Dominika080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 20:53   #22
agniecha 23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

drogie panie przyjmowalam zastrzyk przez rok i jestem super zadowolona niestety z przyczyn ze stracilam ubezpieczenie nie przyjelam nastepnego zastrzyku i zastanawiam sie jak dlugie ma on dzialanie po zapszestaniu przyjmowania. i czy koniecznie potrzeba recepte na zastrzyk??

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

ps. mam juz 2 dzieci i nie wiem czy juz musze uzywac prezerwatyw(bleeeeee) by nie zajsc w ciaze. bo jesli chodzi o miesiaczke to nadal u mnie nie wystapila a 2 tyg temu przyjelam ostatni zastrzyk

Edytowane przez agniecha 23
Czas edycji: 2009-03-07 o 21:00
agniecha 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 21:03   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Cytat:
Napisane przez agniecha 23 Pokaż wiadomość
drogie panie przyjmowalam zastrzyk przez rok i jestem super zadowolona niestety z przyczyn ze stracilam ubezpieczenie nie przyjelam nastepnego zastrzyku i zastanawiam sie jak dlugie ma on dzialanie po zapszestaniu przyjmowania. i czy koniecznie potrzeba recepte na zastrzyk??

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

ps. mam juz 2 dzieci i nie wiem czy juz musze uzywac prezerwatyw(bleeeeee) by nie zajsc w ciaze. bo jesli chodzi o miesiaczke to nadal u mnie nie wystapila a 2 tyg temu przyjelam ostatni zastrzyk
nie wiem jak dlugie ma dzialanie ale ja bym sie zabezpieczala dodatkowo.

rozumiem ze chodzi ci o ubez. dzieki ktoremu mozez isc do lekarza na nfz ,zawsze mozna isc prywatnie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 17:42   #24
Kaska86
Zadomowienie
 
Avatar Kaska86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 1 511
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Kto wykonuje zastrzyk? Lekarz ginekolog czy obojętnie jaki lekarz?
__________________
My nails my hair my diamond rings,
Shining with all my fancy things,
My crib my car my clothes my jewels,
Why you mad? Cause I came up and I ain't changed.
Kaska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 09:54   #25
Panienkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 91
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

podbijam
może jeszcze któras stosowała?
Panienkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 02:10   #26
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

też się kiedyś zastanawiałam nad tym zastrzykiem, bo to wygodna i tania forma antykoncepcji. Ale opinie w internecie mnie zniechęciły (ciągłe plamienia, tycie itp) Poza tym, z tego co czytałam długotrwałe stosowanie zwiększa niestety ryzyko osteoporozy i chorób układu krwionośnego poprzez zmniejszenie stężenia estrogenów.
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 05:54   #27
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

A czy ktoś ma porównanie w działaniu zastrzyka i spirali? Chodzi mi o samopoczucie, tycie itp. Wiem, że jest to kwestia indywidualna, ale dobrze jest nieraz poczytać opinie
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 14:36   #28
mona860
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

hej mam pytanie. stosuje zastrzyk od 3 dni i meczy mnie jedno. pielegniarka zrobila mi zastrzyk ale w ampulce duzo go jeszcze zostalo. czy tak ma byc?
mona860 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 13:06   #29
paula 09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

Hej od 3 lat brałam tabletki antykoncepcyjne a ostatnio zostałam namówiona na zastrzyk antykoncepcyjny.Ginekolog nie uprzedził mnie o żadnych efektach ubocznych a teraz sie tyle na ten temat naczytałam...Juz 30 dzień nie mam okresu czy to normalne...do twego od 2 dni często chodze do WC ale to może ze stresu...jestem juz umówiona na wizytę u ginekologa ale chciałam bym znać wasze zdanie
paula 09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 22:38   #30
Gosiayx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: antykoncepcja-zastrzyk hormonalny

witam, dziewczyny dopiero niedawno dowiedzialam sie o tej metodzie (sama nie stosuje) i zaskoczona jestem, ze tyle kobiet nie zastanawia sie lub bagatelizuje skutki uboczne dla organizmu i psychiki- chocby brak comiesiecznego krwawienia jest nienaturalny i szkodliwy dla kobiety- to zaburzenie gospodarki hormonalnej. A jeszcze bardziej szokuje mnie ze lekarze czasem nie ostrzegaja przed konsekwencjami ! Fakt, komfort psychiczny w lozku jest wazny, ale za cene takich zdrowotnych anomalii?
Gosiayx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-30 09:15:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:58.