Duży znak zapytania.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-11, 17:00   #1
Madsteel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 8

Duży znak zapytania....


Witam drogie Panie..
Staramy się z mężem o drugie dziecko. Nas synek ma juz ponad cztery lata. Od narodzin dziecka miałam wszczepiony implant hormonalny i wyjełam go 1 lipca tego roku. Lekarz powiedział, że wszystkie jego pacjentki po pozbyciu się tego ze skóry zachodziły bez problemu w ciąże ponieważ płodność automatycznie wraca (zdarzaja sie `zaskoki` na drugi dzień po wyjęciu implantu). Tak więc od lipca staramy się z mężem `bardzo intensywnie` o dzidzie. Okres wskazuje na to , że już 2 cykle przeszły normalnie... Pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 12 sierpnia. Tydzień temu powinnam dostać okres, ale się nie pojawił. Zrobiłam test kilka dni temu i wczoraj i wyszły negatywne. Nie pale, nie pije, nie mam wiekszych stresów, które mogły by coś zmienić... Teraz pytanie :
- Czy jest możliwe, że jest aż tydzień opóźnienia i nie jestem w ciąży , czy też moge być w ciąży , ale test nie był w stanie wykryć HCG bo jest zbyt wczesnie...?
Jeżeli okres się nie pojawi w najbliższym czasie to kiedy najlepiej zrobić test... czy może kupić jakiejś innej firmy?

Pozdrawiam
__________________
Madsteel
Madsteel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 17:07   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Duży znak zapytania....

Tomoże poczekaj jeszcze pare dni i powtórz test. Byc może,że test nie wykazał jeszcze ciąży. Osobiście, życzę by się udało
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 18:00   #3
Madsteel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 8
Dot.: Duży znak zapytania....

Tak więc myśle, że powtórke testu zrobie w przyszłym tygodniu jeżeli miesiączka się nie pojawi. A co jeżeli sie nie pojawi i test nadal bedzie uparcie pokazywał wynik negatywny? Powinnam iść do lekarza czy nadal poczekać.. ale ile można czekać?
__________________
Madsteel
Madsteel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 18:27   #4
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Duży znak zapytania....

Moim zdaniem powinnaś zrobić badanie z krwi. Wtedy nie bawisz się już w testy i masz pewność co do wyniku.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 18:41   #5
Madsteel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 8
Dot.: Duży znak zapytania....

Zapomniałam dopisać , że od ok tygodnia czuje w podbrzuszu `bombelki`, troche lekko nabrzmiały brzuch i jasna wydzielina lekko śluzowata... Nie pamiętam jak to było na początku mojej pierwszej ciąży bo to już troche minęło...
__________________
Madsteel
Madsteel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 07:44   #6
dwakolory
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Szczecin... prawie
Wiadomości: 130
Dot.: Duży znak zapytania....

Poczekaj jeszcze trochę i zrób ponownie test. Ja jak byłam w ciązy to też pierszy test wyszedł mi negatwny. Dopiero po ok tygodniu wyszedł pozytywny. Ja osobiście uważam że jesteś w ciąży ale jeszcze za wcześnie żeby to wykryć. Jeśli okres sie nie pojawi to bez względu na wynik testu idź do lekarza i on ci powie co dalej.
dwakolory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 08:26   #7
Madsteel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 8
Dot.: Duży znak zapytania....

Dzisiaj jakoś lekko napuchłam i czuje , że musze ciągle latać do łazienki lub pełny mam pęcherz. Powiem szczerze, że przejechałam na rowerze niecałe 10min i byłam niesamowicie zmęczona i spocona.. i troche kreciło mi sie w głowie... poczekam do przyszłego tygodnia i zrobie test.. jak nadal nic nie wyjdzie i nie pojawi się krwawienie to zadzwonie do mojego lekarza i zaklepie wizyte...
Czy jest możliwe (czy są takie przypadki), że jest się w ciąży i test tego nie wykrywa przez dłuższy okres ? (chodzi mi o 4-8tyg)
__________________
Madsteel
Madsteel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-12, 16:17   #8
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Duży znak zapytania....

Z fizjologicznego punktu widzenia nie bardzo...Bo od poczęcia organizm zaczyna produkować hormony podtrzymujące ciąże. Dlatego moze na prawde warto zrobic badania krwi, ktore na pewno są dużo bardziej wiarygdone, niż test.
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 18:52   #9
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Duży znak zapytania....

Najpewniej byłoby zrobić test z krwi, a może i usg przezpochwowe by coś wykryło, ale nie wiem czy też nie będzie na nie jeszcze za wcześnie.
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 19:04   #10
Madsteel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 8
Dot.: Duży znak zapytania....

Dzisiaj było mi słabo i jakoś niedobrze się czułam. Bardzo mnie `muliło` i bolała głowa (nadal boli). Przed chwila poszłam do łazienki i okazało się , że przezroczysty śluz zmienił się w przezroczysto-brunatny. Co to może być? Możliwe, że to okres się pojawi po ponad tygodniu? Zazwyczaj mój okres jest bardzo obfity bezpośrednio od pierwszego dnia .Teraz wcale to nie jest podobne do krwawienia , ale do śluzu który mam 1-2 dni po zakończeniu okresu.. Możliwe, żeby miesiączka przeszła bezobjawowo i teraz wszystko w środku się oczyszcza? ( ale z czego???)
Bede obserwować cały czas i jak coś lece do lekarza. Powiem szczerze, że zaczynam mieć stres bo już miałam jakieś nadzieje.... nadal mam...
__________________
Madsteel
Madsteel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:10.