Serum-olejek regenerujący TAMANU(BU) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 1 7,69%
** 1 7,69%
*** 2 15,38%
**** 1 7,69%
***** 8 61,54%
Głosujący: 13. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-13, 15:12   #1
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260

Serum-olejek regenerujący TAMANU(BU)


Średnia ocen: 3,5*

TU KUPISZ: http://www.biochemiaurody.com/index.html

Serum stanowi naturalną opcję łagodnego, a jednocześnie efektywnego specyfiku o działaniu oczyszczającym i normalizującym pracę gruczołów łojowych, bez wysuszenia, łuszczenia i podrażnienia.

» Pomimo olejkowej formy, serum jest odpowiednie dla cery tłustej i trądzikowej. Oleje roślinne wchodzące w skład serum, charakteryzują się niską komedogennością i wręcz wspomagają oczyszczenie porów skóry.
» Jest to Serum z kwasem BHA, odpowiednie dla osób, które nie tolerują większości preparatów z kwasami, o silnym, złuszczającym działaniu.
» Serum można bezpiecznie stosować także w okresie letnim, gdyż ze względu na bazę olejkową, Serum działa dużo łagodniej niż Tonik BHA 2% NIE powodując widocznego łuszczenia się skóry.

Serum-olejek TAMANU:
» Uzupełnia niedobory nienasyconych kwasów tłuszczowych w skórze (kwasu linolowego i gamma-linolenowego), niezbędnych do utrzymania zdrowej i odpowiednio nawilżonej skóry. Ich niedobór powoduje osłabienie bariery ochronnej skóry, stany zapalne, zwiększoną skłonność do zaskórników i wyprysków, spowolniony proces gojenia, częste podrażnienie, łuszczenie i zaczerwienienie skóry.
» Reguluje pracę gruczołów łojowych, sprzyja oczyszczaniu porów skóry, redukuje ilość zaskórników i wyprysków.

» Działa gojąco i przeciwzapalnie. Sprzyja gojeniu i redukcji także podskórnych, bolesnych wyprysków.
» Wspomaga redukcję blizn i przebarwień potrądzikowych.
» Zmniejsza zaczerwienienie i podrażnienie.
» Działa antybakteryjnie, przeciwbrzybiczo i antyseptycznie.
» Regeneruje i nawilża skórę zniszczoną złuszczającymi kuracjami przeciwtrądzikowymi.
» Wykazuje również właściwości przeciwrodnikowe.



Skład:
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Seed Oil, Pterocarpus Santalinus Wood Extract (ok.5%), Salicylic Acid (2%),Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract (0.1%)

cena:18.50 zł

Edytowane przez joanaros
Czas edycji: 2009-01-09 o 22:53
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 15:22   #2
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Serum-olejek regenerujący TAMANU(BU)

Serum tamanu pachnie jak orzechy włoskie. To płynny olejek w kolorze zielonkawym. Ładnie goi ślady po wypryskach na mojej brodzie. Lekko rozjaśnia i wygładza cerę. Nie zapycha. Bardzo przyjemne w stosowaniu. Polubiliśmy się. Daję mocną piątkę.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 20:01   #3
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Serum-olejek regenerujący TAMANU(BU)

Używam tego olejku od prawie miesiąca, dokładnie od 20 sierpnia. Niestety nie zauważyłam żadnych spektakularnych efektów. Na pewno jednak można powiedzieć, że nie zapycha i nie powoduje żadnych innych niemiłych niespodzianek na twarzy. Nie szkodzi. Czy pomaga? - może jeszcze za krótko jak dla mojej skóry.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 10:41   #4
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Serum-olejek regenerujący TAMANU(BU)

Witam
mnie olejek tamanu zapycha niestety.

Edytowane przez madziamaria
Czas edycji: 2008-09-24 o 19:36
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 21:25   #5
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Serum-olejek regenerujący TAMANU(BU)

*

Czekałam miesiąc na jakiekolwiek efekty - efektów brak. Skóra bez zmian, żadnego działania regenerującego tamanu, żadnego oddziaływania BHA. Nic. Pachnie intensywnie i niezbyt przyjemnie (jak dla mnie to wcale nie są orzechy włoskie), jest gęsty, ale wchłania się dość szybko. I nic nie robi.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 19:57   #6
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Serum-olejek regenerujący TAMANU(BU)

Olejku Tamanu używam od miesiąca. Spodziewałam się po nim spektakularnych efektów, lecz niestety, zawiodłam się... Jego działanie jest bardzo delikatne, zaskórniki jak były tak są, nie pomaga mi również na blizny potrądzikowe i nie reguluje pracy gruczołów łojowych. Z tego co zauważyłam działa na wypryski, rano są już zdecydowanie mniejsze, ale nie hamuje powstawaniu już nowych. Mnie on pachnie przyprawą do rosołu
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 21:41   #7
Marinette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4
Dot.: Serum-olejek regenerujący TAMANU(BU)

Dla mnie rewelacja. Nie zapycha, łatwo się wchłania, likwiduje rozszerzone pory, zaskórniki, pryszcze i piegi, czyli wszystko, czego nie powinno byc na twarzy, ale niestety się pojawia. Jednocześnie jest delikatny i nie podrażnia mimo obecności kwasu. Z powodzeniem zastępuje wszelkie peelengi, skóra jest po nim wygładzona i wygląda zdrowiej. Jedyną wadą jest zapach - mi też przypomina przyprawę do zupy
Marinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-08, 14:43   #8
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Serum-olejek regenerujący TAMANU(BU)

5*

Jestem bardzo zadowolona z tego serum
Oczyszcza skórę w tempie błyskawicy - już po kilku dniach serum wyciąga wszystko to co niepotrzebne - pojawiają się grudki i gulki, które po kolejnych kilku dniach dalszego stosowania serum znikają zostawiając gładką, aksamitna skórę. Co jakiś czas ponawiam taką kurację. Przewaznie stosuję samo serum, ale czasem dodaję żel hialuronowy. Do "zapachu" przyzwyczaiłam sie.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 15:02   #9
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Serum-olejek regenerujący TAMANU(BU)

*****

daje mu 5tkę. Stosuje zawsze na noc z zelem HA i rano buzia wypoczęta i swieża bez żadnych niespodzianek. Zapach dla mnie troche dziwny, ale do zniesienia. Szybko sie wchłania.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 19:02   #10
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Serum-olejek regenerujący TAMANU(BU)

Daje 5 gwiazdek.

Moim zdaniem to serum dla kogos kto zaczyna swoją przygode z kwasami. Nie spodziewałam sie czegoś spektakularnego jednak: wygładził i rozjasnił cere oraz przebarwienia po krostkach, zwęził pory, skóra się oczyściła.Troche się jednak łuszcze na nosie, brodzie przede wszystkim, ale bardzo mi to nie przeszkadza
Stosuje go regularnie od miesiąca, nakładam je same na noc, czasami mieszam z kreme przeciw zmarszczkowym z AA.
Bardzo ważne dla mnie jest równiez to, że jako osoba cierpiąca na ŁZS nie mam po tym serum podrażnionej cery, bo mimo iż moja cera jest tłusta i skłonna do zanieczyszczeń, to jednak jest bardzo wrażliwa.
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 19:13   #11
sigma
Przyczajenie
 
Avatar sigma
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 15
Dot.: Serum-olejek regenerujący TAMANU(BU)

Niestety serum tamanu nie sprawdziło się na mojej tłustej skórze. Stosowałam przez dwa miesiące. Pojawiło się mnóstwo wyprysków, nad którymi nie mogłam zapanować. Natychmiast po odstawieniu skóra wróciła do poprzedniego stanu(przez niecały tydzień). Niestety wróciłam do Lysanel Active, który zaleczył wszystko w kilka dni.
Stan skóry po tym serum (skóra gruba, tłusta, lat 28) doprowadzał mnie do rozpaczy. Nie potrafiłam nad nią zapanować, ale konsekwentnie starałam się stosować serum, licząc, że po wysypaniu, nastąpi faza leczenia. Stosowałam je z żelem hialuronowym. Żel nadal stosuję i nic się nie dzieje.

Edytowane przez sigma
Czas edycji: 2009-03-26 o 20:58
sigma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.