Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-21, 17:56   #1
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190

Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.


Zakładam ten wątek dla wszystkich:
  • poszukujących dobrej pracy emigrantek
  • osób poszukujących informacji na temat formalności koniecznych do rozpoczęcia pracy zgodnej z naszymi kwalifikacjami
  • wszystkich, którzy chcą się taką wiedzą podzielić
  • wszystkich wspieraczy w poszukiwaniu pracy
  • i tych którym watek się w jakikolwiek sposób przyda.
  • wszelkie dobre rady powiększające nasze szanse na rynku pracy i to,że dostaniemy tę wymarzoną
Ja sama wszystkiego dowiadywałam się sama (nadal dowiaduję). Wczesniej było to chodzenie na oślep; teraz wiem więcej i żałuję,że nie było nikogo kto by mnie wcześniej na wartościowe informacje doprowadził. Na pewno nie zmarnowałabym tak wiele czasu
Sama mieszkam w UK, ale z przyjemnością usłyszałabym o realiach innych krajów, kto wie gdzie mnie jeszcze wywieje
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici

Edytowane przez ***luna
Czas edycji: 2009-01-21 o 18:00
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 18:57   #2
Joasia1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Witam! Bardzo chętnie przyłączę się do tej dyskusji (a raczej posłucham dobrych rad). Mój mąż dostał propozycje pracy: w Belgii i w Holandii. Może wyjechać na kontrakt do jednego z tych krajów (jest informatykiem). Ja nie jestem informatykiem, nie jestem lekarzem, spawaczem i opiekunką starszych osób. Mam wyższe wykształcenie (jestem slawistką), znam dobrze angielski i czeski. Od czterech lat pracuję zawodowo (w międzynarodowych firmach, byłam koordynatorem w dziale sprzedaży, teraz pracuję w administracji dużej firmy z branży IT- organizuję konferencje, eventy, podróże służbowe, zajmuję się rekrutacją i fakturowaniem). Zastanawiam się, jakie mam szanse na znalezienie pracy w zawodzie w wymienionych krajach. Czy trudno mi będzie, jako cudzoziemce, zyskać zaufanie zagranicznych pracodawców?
Joasia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 19:00   #3
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Zacznę
Z tego co wiemy większośc naszych kierunków studiów nie do końca jest rozumiana przez brytyjskich pracodawców.
Serdecznie polecam w aplikacji zaznaczyć nie tylko kierunek studiów, ale również przedmioty/kursy na które podczas studiów uczęszczaliśmy


Warto korzystać ze wszystkich portali, gdzie można zostawić swoje CV

CV powinno być zgodne z formą CV brytyjskiego (polskie wygląda inaczej).


Zaglądać na strony w sektorze publicznym.


Osoby, które w Polsce miały juz okreslona profesję np. nauczyciele powinni skontaktować się z organizacja zrzeszającą nauczycieli.
Jesli ciężko znaleźć pracę w naszym zawodzie warto spróbować znaleźć pracę na stanowisku niższym. Np. polski nauczyciel, powinien mieć możliwość dostania pracy jako pomocnik nauczyciela- pensja niższa, ale zbieramy doświadczenie (im wiecej, tym lepiej).




Aby dokonac nostryfikacji dyplomu nalezy zajrzeć na stronę www.naric.co.uk


Warto rozejrzec się za wolontariatem dzięki, któremu zdobędziemy kwalifikacje i doswiadczenie. Często praca w wolontariacie nie zabiera nam wiele czasu, a wiele możemy zyskać.




Poza tym próbować, próbowac, próbować do skutku



A to praca z możliwościami dla osób, które chcą pracować jako "wolni strzelcy", na zlecenie.





http://www.peopleperhour.com/
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici

Edytowane przez ***luna
Czas edycji: 2009-01-21 o 19:07
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 20:53   #4
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Luno super pomysł, można będzie się tutaj również dowiadywać na bieżąco jak wygląda rynek pracy, jego rozwój (lub jego brak) i w jakim kierunku.


Co do strony: stronka fajna tyle że u mnie coś nie działa, bo gdy np chce zobaczyć więcej projektów otwiera mi się nowa strona ale wiecej projektów brak.

A od siebie życzę tym którzy szukają pracy w zawodzie szybkiego jej znalezienia. Nie ma większej satysfakcji robić to co się lubi w obcym kraju i porządne pieniądze z tego dostać.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 20:58   #5
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

olka wróciłaś myślałam,że coś cię wciągnęło
Tobie również życzę powodzenia w poszukiwaniu pracy; o ile szukasz czegoś nowego.
U mnie stronka działa.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:22   #6
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Hej luno, nie przepadłam, tyle tylko że nie miałam czasu żeby usiąść i pisać ale regularnie Was czytam. Ja obecnie nie szukam pracy z wielu powodów:nauka w college'u, kryzys- może się okazać ze znajdę nową pracę na 2 miesiące a później mi podziękują, coś mi po głowie powórt do Polski chodzi i na niego nastawiona jestem. Ofert u mnie w regionie mało, coś się znajdzie ale wymagania nie pode mnie pisane jeśli wiesz o czym mówię
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:30   #7
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Hej luno, nie przepadłam, tyle tylko że nie miałam czasu żeby usiąść i pisać ale regularnie Was czytam. Ja obecnie nie szukam pracy z wielu powodów:nauka w college'u, kryzys- może się okazać ze znajdę nową pracę na 2 miesiące a później mi podziękują, coś mi po głowie powórt do Polski chodzi i na niego nastawiona jestem. Ofert u mnie w regionie mało, coś się znajdzie ale wymagania nie pode mnie pisane jeśli wiesz o czym mówię
Wiem o czym mówisz
O wolontariacie wspomniałam na "naszym wątku" emigranckim.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 23:07   #8
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

hej dziewczyny
to ja sie dolaczam, chyba jestem w temacie gdyz juz od 3 mies (niekore z was wiedza)STARAM sie jak moge usyskac prace w swoim zawdzie - wykfalifikowany nauczyciel - pedagog,problem jest oczywiscie,nie mam doswiadczenia w pracy z dziecmi w UK....chcialam podjac wolontariat,ale poki co mam umowione 2 rozowy o prace i jakos tak z tym zwlekam....
pierwsza to w tzw Family Group wprawdzie tylko na pol etetu i tylko na 12 tyg.ale i tak byalabym szczesliwa bo przynajmniej nabylabym oglady w pracy z dziecmi. Bylam juz na tej rozmowie wczoraj,pani mnie przesucujaca sprawiala wrazenie zachwyconej,odpowiadalao jej moje doswiaczenie (pracowala juz z dziecmi i ich rodzicami w tzw Adventure Playground) odpowiadalo jej takze moje wyksztalcenie (skserowla sobie moj dyplom w wersji angielskiej) podobno ma do mnie zadzwonic pod koniec tygonia,ale ile w tym prawdy to......
za tydzien ide na druga czesc rozmowy kwalifikacyjnej do przedzkola, ma to byc tzw dzien treninkgowy, mam tam spedzic czas od 12 do 17:30. Bede traktowana jako normalny pracownik przedszkola i tu moje pytanie czy ktos z tu obecych pracowala kiedys jako nursery assistant?
Bardzo zalezy mi na tej pracy tym bardziej ze musialam czyms ujac/przekonac do siebie te kobety skoro zaprosily mnie do drugiego etapu. Tym bardziej ze moje wyksztalcenie nie jest akurat adekwatne do tego wymaganego przez przedszkola. Ja idac za ciosem zapislam sie jednak jeszcze a kurs Step into childcere, moze to pomoze uzyskac mi wymagane u kwalifikacje......
A jesli ktos pracowal z dzieciakami w wieku do 5 lat to moze podzieli sie informacjami jak tutaj wyglada taki dzien w przedszkolu? Oczywiscie poszperam cos na necie,ale zawsze to lepiej uslyszec cos od kogos kto juz pracowal w tym zawodzie.

Nie wiem jak odnosicie sie tutaj do agencji,ale mnie udlao sie zarejestrowac w jednej z agencji nauczycielskich,wszytsko byloby okej gdyby nie to ze ciagnie sie to wszytsko jak flaki z olejem. Otoz najpierw bylo "przesluchanie" przysnioslam wszystkie swoje dokumenty,dane,dyplomy,ce rtyfikaty etc.zebrali to wszytsko sprawdzili,po miesiacu uzyskalam CRB clerance,myslalam ze teraz to juz bedzie z gorki ale....okazalo sie ze nie zatrudnia mnie nigdzie bez referencji,po dlugich tygodniach i oczekawanach dostalam ref od mojej bylej szefowej ALE..... to nie sa ref nauczycielskie,wiec czekaja jeszcze na drugie ref od mojej tutorki z collegeu,ale i ona cos sie do tego nie kwapi....dzwonilam tez do mojej profesorki z uni,ona nie ma nic przeciwko temu aby takowe ref mi wystawic,ale jak na zlosc maile z tej agencji do niej nie docieraja.....jezu nic tylko pod gorke.... a ja naprawde nie widze sie tutaj w innym zawodzie jak tylko PRACA W SZKOLE LUB W PRZEDSZKOLU ECH.......
to tyle z moich doswiadczen "pracowych" jak nabede jakies nowe to nieomieszkam sie podzielic
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein

Edytowane przez Kofika13
Czas edycji: 2009-01-21 o 23:09
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 10:48   #9
giovannina
Raczkowanie
 
Avatar giovannina
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 284
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

czesc dziewczyny,
praca znalazla mnie sama tzn. zainteresowana firma zadzownila do mnie a znalezli mnie poprzez portal http://www.toplanguagejobs.ie/,
na ktorym to utworzylam swoj profil ze wzg. na jezyki jakimi sie posluguje.
ta strona ma swoj odpowiednik w kazdym kraju europejskim wiec wystarczy tam wejsc i nacisnac odpowiednia flage a potem odhaczyc miasto itp.
pozdrawiam
giovannina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 11:17   #10
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Cytat:
Napisane przez giovannina Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny,
praca znalazla mnie sama tzn. zainteresowana firma zadzownila do mnie a znalezli mnie poprzez portal http://www.toplanguagejobs.ie/,
na ktorym to utworzylam swoj profil ze wzg. na jezyki jakimi sie posluguje.
ta strona ma swoj odpowiednik w kazdym kraju europejskim wiec wystarczy tam wejsc i nacisnac odpowiednia flage a potem odhaczyc miasto itp.
pozdrawiam
dzieki giovannina juz sie tam zrejestrowalam
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 12:15   #11
giovannina
Raczkowanie
 
Avatar giovannina
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 284
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

super, zycze powodzenia!
tylko pamietaj zeby raz na tydz sobie patrzec na oferty w twoim miescie, nie tylko czekac na odzew!
giovannina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-23, 17:29   #12
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Kofika powodzenia podczas kolejnych rozmów
Niestety o przedszkolach brytyjskich wiem niewiele, i to stąd ,że mój mały do jednego z nich uczęszcza.
polecam stronę z ogłoszeniami w sektorze publicznym:
http://jobsgopublic.com
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 15:46   #13
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Dzieki luna. Ja takze pragne pomoc osobom ktore sa w podobne sytuacji jak ja.
w tamtym roku uczeszczalam na kurs w collegeu - Getting a job - wg. mnie bardzo pomocny gdyz udoskonalilam swoje CV,nabylam kilka cennych wskazowek jak zachowywac sie na interview,gdzie skutecznie szukac pracy etc.
Podaje zatem kilka przydatnch moim zdaniem linkow ktore moga wam pomoc w napisaniu dobrego CV badz w szukaniu pracy przez interenet

www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/business/getthatjob/unit4interview/page1.shtml
exercises 1-5

www.cvtips.com/job_interview.html
www.connx-job.org.uk
www.direct.gov.uk/en/Employment/Jobseekers/index.htm
www.jobs.guardian.co.uk
www.justparttime.co.uk

powodzenia!!!!
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein

Edytowane przez Kofika13
Czas edycji: 2009-01-24 o 15:49
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 14:24   #14
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Luna, fajna stronka dzieki. Wprawdzie specjalizacje tak srednio mi pasuja, ale moze cos z tego by wyszlo... w kazdym razie juz zaczalam przygotowywac swoj profil

A co do przygotowania CV i zasad zachowania/ubioru itp. na rozmowie kwalifikacyjnej, to wiele firm rekrutacyjnych ma fajne artykuly na swoich stronach. Kiedys widzialam cos takiego na monsterku.. o, jest Moze sie komu przyda
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 13:05   #15
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Dla osob bedeacych w podobnej sytuacji jak ja,chcacych sie wiecej dowiedziec na temat pracy polskiego nauczyciela na wyspach polecam artykul,
http://www.polot.co.uk/article/144/0/

dowiedziałam sie stamtad wielu ciekawych informacji, jedyne co, to nie wspominaja o organizacji nazywajacej sie naric.Za odpowiednia opalata pomagaja, tak jakby "dostosowac" wyksztalcenie nabyte w polsce do tego wymaganego tutaj....niektorzy twierdza ze np. ich tytul Mgr zostal zdegradowany do tytulu licencjata ale niestety wiekszos oraganizacji,zwraca sie z prosba o nabycie takiego zaswiadczenia wlasnie z tej oraganizacji, podaje adres www.naric.co.uk, bo lepiej zrobic to zanim zacznie sie poszukiwac pracy w szkole czy w przedszkolu!

do tego wiem ze istnieja specjlne szkolenia dla nauczycieli z poza UK, (i na takich szkoleniach takze wymagany jest ten dokument) pozalaja one udokmentowac kwalifikacjie nabyte w PL,a podobno po przejscu takiego szkolenia jestes od razu kierowany do pracy w szkole. We wtorek wlasnie wybieram sie na tzw "dzien otwarty" wiec dowiem sie tego i owego,i nieomieszkam sie podzielic gdyby kogos interesowało.
O szkoleniach takich mozna sie dowiedziec z lokalnego Collegeu,albo wpisac w google Overseas Trained Teacher Programme (Secondary)+ nazwe swoego miasta lub regionu.

To tyle z nowosci papatki
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein

Edytowane przez Kofika13
Czas edycji: 2009-01-28 o 13:08
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 20:21   #16
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Kofika- jutro życzę powodzenia.
Moje obserwacje co do tego co panie robią w przedszkolu (w przedszkolu mojego syna).

Rozmawiają z dziećmi,z rodzicami, gdy przyjdą, trzymają się reguł.
Jest kilka pań na jedną grupę, więc nie wszystkie dzieci np. grają na instrumentach w tym samym czasie.
Jest ustalony plan dnia (posiłki, zmiana pieluch itd).
Panie również wycierają stoły, zamiatają itd.
Moja rada, dużo uśmiechu, szczerości: dzieciaki same do ciebie będą podchodzić: pogadaj z nimi.
A ja trzymam kciuki
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 20:33   #17
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

"NIE DZĘKUJĘ" luna chociaz dzis zlapalam starsznego dola,bo jakos nie wierze w to abym dostala ta prace a bardzo bym chciala,naprawde mam juz dosyc wypelniania formularzy i czekania czy ktos sie odezwie czy nie....a z drugiej strony ta choleran recesja nie daje nam emigrantom zbyt wielkich mozliwosci na szukanie pracy w swoim zawodzie ech..... gdybym ja wiedziala ze to tak bedzie to juz dawno jakis wolontariat bym podjela albo cokolwiek aby tylko nabyc to doswiadczenie.......mam dosyc strasznie mi zle dzis
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 22:02   #18
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Ja staram sie o prace teaching assistant, mam co prawda QTS ale na nauczyciela raczej nie ma szans bo nie mam doswiadczenia. Jestem w trakcie robienia CRB.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 22:28   #19
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

elvira a jak zdobylas QTS? tzn musialas przetlumaczyc wszystkie dokumenty tj dyplom,zaswiadczenie o praktykach? jesli mozesz prosze udziel jakichs informacji!!!
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 19:24   #20
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
elvira a jak zdobylas QTS? tzn musialas przetlumaczyc wszystkie dokumenty tj dyplom,zaswiadczenie o praktykach? jesli mozesz prosze udziel jakichs informacji!!!
Tak mam QTS. Przetlumaczylam wszystko, dyplom, suplement od dyplomu i w sumie to nie pamietam dokladnie czy cos jeszcze. Oni chca tez zaswiadczenie o tym ze mialam dana ilosc godzin pedagogiki, psychologii i metodyki. Jesli masz dyplom pedagogiczny to to moze byc, ja nie mialam wiec przetlumaczylam suplement od dyplomu bo tam wszystko to bylo. Aha i najwazniejsze to to ze ja do niczego nie bralam NARICa, tylko ze slyszenia o nim wiem. Jest takie cos jak GTC czyli general teaching council for England. Oni to wszystko robia za darmo i to trwa do 4 miesiecy od wyslania dokumentow. Ale jesli czegos wiecej żądaja to dluzej. Poszukam linku z aplikacja to tu wkleje jak co.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:43   #21
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Cytat:
Napisane przez elvira44 Pokaż wiadomość
Tak mam QTS. Przetlumaczylam wszystko, dyplom, suplement od dyplomu i w sumie to nie pamietam dokladnie czy cos jeszcze. Oni chca tez zaswiadczenie o tym ze mialam dana ilosc godzin pedagogiki, psychologii i metodyki. Jesli masz dyplom pedagogiczny to to moze byc, ja nie mialam wiec przetlumaczylam suplement od dyplomu bo tam wszystko to bylo. Aha i najwazniejsze to to ze ja do niczego nie bralam NARICa, tylko ze slyszenia o nim wiem. Jest takie cos jak GTC czyli general teaching council for England. Oni to wszystko robia za darmo i to trwa do 4 miesiecy od wyslania dokumentow. Ale jesli czegos wiecej żądaja to dluzej. Poszukam linku z aplikacja to tu wkleje jak co.
dzieki, ja konczylam studia w 2004 roku wiec zadnych supementow nie bylo zaczeli je wydawac w rok pozniej, dzwoilam na uczelnie podobno moga wystawic taki papier ale oczywiscie za odpowiednia oplata ( na litosc boska z ta nasza biurokracja) a co do GTC to tak czytalam juz o tym, ale ale aby nabyc ten status najpierw i tak trzeba miec QTS wiec........ musze to zrobic tak czy siak .... w kazdym razie dzieki za info
a i jeszcze jedno pytanie pracujesz w zawodzie?
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:58   #22
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
dzieki, ja konczylam studia w 2004 roku wiec zadnych supementow nie bylo zaczeli je wydawac w rok pozniej, dzwoilam na uczelnie podobno moga wystawic taki papier ale oczywiscie za odpowiednia oplata ( na litosc boska z ta nasza biurokracja) a co do GTC to tak czytalam juz o tym, ale ale aby nabyc ten status najpierw i tak trzeba miec QTS wiec........ musze to zrobic tak czy siak .... w kazdym razie dzieki za info
a i jeszcze jedno pytanie pracujesz w zawodzie?
Kofika, ja tez nie miałam suplementu ( studia kończyłam w tym roku co Ty).
Wystarczyło,że wysłałam indeks do dziekanatu z prośba o wypis przedmiotów z indeksu. I dostałam coś na zasadzie suplementu, do przedstawiania w różnego rodzaju urzędach jest wystarczające (w sumie to jak suplment).
Dodam,że załatwiałam wszystko będąc w UK.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:20   #23
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Kofika, ja tez nie miałam suplementu ( studia kończyłam w tym roku co Ty).
Wystarczyło,że wysłałam indeks do dziekanatu z prośba o wypis przedmiotów z indeksu. I dostałam coś na zasadzie suplementu, do przedstawiania w różnego rodzaju urzędach jest wystarczające (w sumie to jak suplment).
Dodam,że załatwiałam wszystko będąc w UK.
o i to jest pomysł!!!! panie z dziekanatu oczywiscie nie zaproponowaly mi takiej opcji a płaciłaś?
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:29   #24
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
o i to jest pomysł!!!! panie z dziekanatu oczywiscie nie zaproponowaly mi takiej opcji a płaciłaś?
Nie płaciłam.
Nawet zaproponowały,że do UK wyślą.
Z tej opcji nie skorzystałam, bo od razu poprosiłam mamę, by oddała wykaz do tłumaczenia.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:51   #25
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
ale ale aby nabyc ten status najpierw i tak trzeba miec QTS
Chyba nie zrozumialas, ten status to wlasnie QTS. Bo QTS to skrot od: status nauczyciela kwalifikowanego. Wiec nie musisz miec zadnego innego statusu. Wystarczy wyslac domkumenty i tyle. Nie musisz tez chodzic na zadne kursy itp. Ja pisalam o suplemencie bo ja akurat to mialam ale nie trzeba miec suplamentu. Wystarczy ze masz jakis papier ze ukonczylas praktyki i te 3 przedmioty o ktorych pisalam wczesniej. Moze to byc dyplom z ukonczenia kursu pedagogicznego albo jakis odpis z uczelni. Ja konczylam szkole w 2006 tak w ogole. Ale tylko licencjat.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:52   #26
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

to ten link z aplikacja http://www.gtce.org.uk/shared/conten...810/QTSEEA.pdf
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 22:51   #27
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

kochana zrozumialam zrozumialam, chodzilo mi o to ze aby byc zarejestrowanym w GTC to najpierw musisz uzyskac status QTS ot co. tyle ze ty napisalas to w taki sposob jakby to byly dwie oddzielne organizacje. pozatym rozne firmy/szkoly/przedszkola wymagaja roznych potwierdzen twoich kwalifikacji nabytych w PL. np aby zapisac sie na to szkolenie o ktorym wsponialam na tym watku (dla nauczycieli z poza UK) wymagane jest tam wlasnie zaswiadczenie z NARICa a to ci duzo daje gdyz po takim szkoleniu zostajesz skierowany do pracy jako nauczyciel, nie asystent czy ktos inny.
w kazdym razie mam nadzieje ze jakos omine te wszytskie procedury we wtorek ide na kolejna rozmowe tym razem do collegeu potrzbuja tam wlasnie asystenta nauczyciela i zostalam zaproszonawiec oni jakos bez dodatkowych dok rozpoznali moje wyksztalcenie.....co za kraj ech.....
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 14:37   #28
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

No to super, bo zeby byc asystentem to nie trzeba miec QTS. Ale skoro ty masz skonczone studia w PL to zrob sobie QTS. Nic nie stracisz a napewno zyskasz. Powysylaj im swoje dyplomy (kopie) tak jak jest napisane w aplikacji i sprobuj. Jest to za darmo. Jak ci beda kazali cos doslac to doslesz jak bedziesz mogla. A jakie studia skonczylas? I czy mozesz nauczac w PL?
I moze i trzeba NARICa do jakis doksztalcen w szkolach angielskich czy kursow ale jak szukasz pracy to jak komus pokazesz dyplom QTS to juz wszystko za siebie mowi. Jak ja pokazalam w agencji pracy to byli zachwyceni.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png

Edytowane przez elvira44
Czas edycji: 2009-02-01 o 14:39
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 16:10   #29
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Troche czasu minelo ale dostalam wreszcie CRB i od razu pierwsza prace z agencji, za pare dni ide do pracy do nursery, sama nie wiem czy to bedzie na stale czy chwilowo ale lepsze to niz nic, wazne ze jakiegos doswiadczenia sie dorobie w tym kraju w pracy w szkole (w sumie w przedszkolu). Jestem zachwycona. A jak u Ciebie Kofika?
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 16:40   #30
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Jak znaleźć wymarzoną pracę? Grupa wparcia.

Cytat:
Napisane przez elvira44 Pokaż wiadomość
Troche czasu minelo ale dostalam wreszcie CRB i od razu pierwsza prace z agencji, za pare dni ide do pracy do nursery, sama nie wiem czy to bedzie na stale czy chwilowo ale lepsze to niz nic, wazne ze jakiegos doswiadczenia sie dorobie w tym kraju w pracy w szkole (w sumie w przedszkolu). Jestem zachwycona. A jak u Ciebie Kofika?
heja no dlugo cie nie było!!!!! w sumie to powinnambyła cos tu wspomniec o tym ze pracuje, co by watek nie upadl, ale aktywnie udzielam sie na innym
ale do rzeczy, GRATULACJIE!!!! po pierwsze, po drugie mam nadzieje ze bedzie ci sie podobalo .... u mnie tak .... od tego czasu, jak ostatni raz tu zagladalam sporo sie zmienilo
najpierw dostalam prace w tzw Family Group i pracowalam wlasnie jako creche/nursery assistant ale mialam bardzo malo godzin,nastepnie udzielalam sie tez jako asystent w After School Club.... ale gdy w koncu uzyskalam drugiego recenzenta zostalam zatrudniona w Simply Education jako tzw Supply Teacher i tak sobie obecnie pracuje
Plusy sa takie:
-dobrze płacą
-nie musisz martwić sie o papierkową robotę
-mozesz sama ustalac sobie dni pracy
-przychodzisz do szkoly, robisz sowje, pozniej nic cie nie ochodzi
Minusy
-nie placa za wakacjie i wszelkie wolne od szkoly
-czasem dzwonia do ciebie o 7:30 i kaza byc w szkole na 9
-dzieciaki mniej cie sluchaja i respektuja jako nauczyciela nie pracujacego na stale w danej szkole.....

Mimo wszytsko uwazam ze jak na poczatek to niezle trafilam, nabywam doswiadczenia, w koncu moge aplikowac o QTS,no i przede wszystkim mam prace!!!! w swoim zawodzie

Oczywiscie nadal aplikuje na full time, chociaz podobno jak juz sie na mnie "poznaja" w agencji to i oni oferuja np. roczne kontrakty na zastepstwo nauczyciela na macierzynskim itp. Niektorzy pracuja tak i po 5 lat i wiecej i nie narzekaja

Zycze Ci powodzenia, bede czekala na Twoje wrazenia z tej pracy,osobicie wole szkole,przedszkole mnie troche nudziło....ale sama sie przekonasz paaaaaaaaaa
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.