Masło mango (BU) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 1 12,50%
** 1 12,50%
*** 0 0%
**** 1 12,50%
***** 5 62,50%
Głosujący: 8. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-04, 08:27   #1
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna

Masło mango (BU)


TU KUPISZ: http://www.biochemiaurody.com/index.html

Nazwa wg. INCI: Mangifera Indica (Mango) Seed Butter
Pochodzenie: roślinne
Metoda otrzymywania: mechaniczne wytłaczanie na zimno pestek owoców drzewa mango z rodzaju Mangifera Indica L.
Postać: półtwarde, żółte masło, topi się przy kontakcie ze skórą
Zapach: bardzo delikatny, przypomina zapach pestek mango


Właściwości i działanie produktu:

>>Oferowane masło mango jest w pełni naturalne, zimnotloczone, nierafinowane. Ma ono postać żółtej, półtwardej masy tluszczowej, która topi sie w kontakcie ze skórą. Zaletą masła mango są silne własności nawilżające i natłuszczające skórę, dodatkowo działa ono regenerująco i gojąco. Z powodzeniem może zastąpić emolienty oparte na wazelinie i oleju parafinowym.
Masło polecane jest do pielęgnacji skóry suchej, przesuszonej, łuszczącej się, wspomaga gojenie drobnych ran i łagodzi podrażnienia skóry, dodatkowo działa uelastyczniająco i wygładzająco, sprzyja redukcji zmarszczek spowodowanych suchością skóry, jest polecane do masażu skóry z rozstępami i bliznami. Może być stosowane w okresie ciąży do masażu przeciwdziałającego rozstępom. Nadaje się również do pielęgnacji suchej skóry wokół oczu, spierzchniętych ust oraz przesuszonych rąk i skórek wokół paznokci.
>>Masło mango dzięki obecności antyoksydantów (mangiferyny, gallotaniny), witaminy E oraz substancji o budowie zbliżonej do filtrów anty-UV, pełni również funkcję naturalnego filtra przeciwsłonecznego.
Właściwości masła mango wynikają z odpowiedniej kompozycji kwasów tłuszczowych (wysoka zawartość kwasu stearynowego i oleinowego, z dodatkiem kwasu palmitynowego i linolowego), dzięki temu jest ono tak skutecznym emolientem, który nawilża na długo skórę tworząc na jej powierzchni delikatny film, jednocześnie nie pozostawiając wrażenia tłustości. Nałożone na skórę szybko wchłania się, dając natychmiastowe poczucie gładkości i jedwabistości skóry.



Zastosowanie produktu:
Masło mango stosuje się bezpośrednio na skórę, tak jak typowy gęsty krem nawilżająco-natłuszczający. Polecane jest zwłaszcza do suchej skóry twarzy, ciała, rąk oraz na spierzchnięte usta.


Skład:

Mangifera Indica (Mango) Seed Butter (100%)



Cena: 9,50 zł/50g
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 17:03   #2
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Masło mango (BU)

bardzo dobre maslo, ciezko je rozsmarowac bo jest twarde ale efekty sa swietne, moje ma kolor prawie bialy
__________________

sure. fine. whatever.



Edytowane przez LouLou25
Czas edycji: 2009-02-04 o 20:07
LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 12:08   #3
lu in
Przyczajenie
 
Avatar lu in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Masło mango (BU)

Moje masełko też jest właściwie białe. Jestem bardzo zadowolona Odchudziło moją kosmetyczkę. Stosuję jako krem do rąk, balsam do ciała, do masażu, niekiedy pod oczy. Największego plusa ma u mnie za likwidowanie moich zimowych suchych placków, które pojawiają się co roku w tych samych miejscach (głównie dłonie). Jako dziecko dostawałam nawet maści hormonalne, oczywiście nic nie pomogło na stałe. Rzecz jasna masło mango nie jest w stanie ich wyleczyć, ale skutecznie zmniejsza dyskomfort, skóra jest gładsza, nie pęka i nie swędzi. Efekt porównywalny ze znacznie droższymi kremami nawilżająco-natłuszczającymi. Obawiam się jedynie, że szybko zużyję ten słoiczek, mimo że wydaje się raczej wydajne.
lu in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 15:06   #4
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Masło mango (BU)

*****

masło swietnie nawilża, troche ciezko je rozsmarowac, ale tragedii nie ma. Nawet uzyte na twarz nie pozostawia uczulenia. Troche nieekonomiczke jak dla mnie, bo jednak jak cala sie smaruje szybko znika caly sloik, ale oceniam tylko działanie
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 01:21   #5
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Masło mango (BU)

Mnie nie zachwyciło niczym , a teraz jak mam porównanie do masła cupuacu , to mizernie się prezentuje .Masło mango to niemiły tłuszcz na skórze , który nic nie robi , i nawet nie pachnie miło
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.