HITY mineralne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-22, 11:30   #1
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117

HITY mineralne


Zapraszam do podzielenia się swoją listą najlepszych kosmetyków mineralnych wraz z krótkim opisem.
Spis powinien być podzielony wg schematu:
na wstępie: rodzaj cery
  1. podkłady
  • firma (kolor+formuła)
  • firma 2 (kolor+formuła)
  • ...
2. cienie
  • firma+kolory
  • firma2+kolory
3. róże/ bronzery/ rozświetlacze
  • firma+kolory
  • firma2+kolory
4. pudry/primery
  • firma+kolory
5. ....

każdej minerałce przysługuje jeden post gdzie może się wyżywać do woli, edytować go, tworzyć nowe listy z nową datą. Dzięki temu unikniemy drugiego plotkowego.
wszelkie uwagi mile widziane- na plotkowym. Pytania do list proszę zadawać na ogólnym.
Zbędne posty tutaj będą usuwane.

do boju

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2009-02-26 o 21:41
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 12:05   #2
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: HITY mineralne

Cera normalna, skłonna do przesuszeń i zanieczyszczeń.

1. podkłady
  • Lumiere (formuła Veena Velvet; kolor idealny Fairly Light Golden) - podkład fantastycznie wtapia się w moją skórę, świetnie wygląda na filtrze, jest bardzo trwały, nie mam po nim pudrowego wykończenia, nie zciera się i nie warzy
  • Joppa Minerals (formuła Soft Coverage i Simply Radiance; kolor najbardziej odpowiedni Lightest #2 i Ginger) - uwielbiam za świetne wtopienie się w skórę, fantastyczną trwałość, na mojej buzi jest on praktycznie niezcieralny
  • Everyday Minerals (formuła Matte; kolor idealny Olive Fair) - tu jednak najbardziej cenię sobie odcień podkładu, formuła wtapia się w skórę bardzo ładnie, ale trwałość mnie nie powala

2. cienie

  • Pure Luxe - fantastyczne, unikalne odcienie, głównie seria Kaleidoscope i Aura; bardzo trwałe, nie rolują się i nie osypują
  • Joppa Minerals - cienie są kremowe, bardzo przyjemne w aplikacji zarówno na sucho jak i na mokro, mocno napigmentowane, nie rolują się na powiekach
  • Coastal Scents - cienie łatwo się nakładają i trzymają na oku cały dzień; najbardziej jednak cenię sobie miki i pigmenty - mocne nasycenie kolorów, ciekawe i niespotykane odcienie, również typu benzynki i duochrome

3. róże/rozświetlacze/bronzery

  • Everyday Minerals - fantastyczny wybór odcieni podzielonych na 4 kategorie; trwałe, mocno napigmentowane, świetne i róże i rozświetlacze i bronzery
  • Silk Naturals - bardzo trwałe i dobrze napigmentowane róże, można znaleźć mineralne klony znanych marek kosmetycznych, np. NARS, MAC, BB, Benefit
  • Buff'd - duży wybór ciekawych odcieni zarówno różów jak i rozświetlaczy, również charakteryzują się trwałością i dobrą pigmentacją
  • Lumiere - fantastyczny, złoty rozświetlacz Sundew
  • Joppa Minerals - ciekawe róże, ale przede wszystkim uwielbiam ich bronzer Back From The Beach - ciepły, ze złotymi drobinkami, idealny efekt opalenizny, dla mnie to klon czekoladki Bourjois nr 51

4. pudry/primery

  • Coastal Scents - moje ulubione primery to Silica (czyli czysta krzemionka) i primer Diva Defense; dają niebywały poślizg dla podkładu, świetnie matują i przedłużają trwałość całego makijażu
  • Everyday Minerals - bardzo lubię primery Start To Finish Fair i Start To Finish Rice Sunlight, dobrze matują i przedłużają trwałość makijażu
  • Buff'd - puder Putty bardzo mi służy, nie daje on pudrowego wykończenia, ładnie ociepla buzię, daje utrwalenie bez widocznego efektu

5. korektory

  • Everyday Minerals - na razie nie mają sobie równych; korektor Intensive Light to mój najlepszy z najlepszych korektorów, zakrywa wszystkie niedoskonałości, wtapia się w skórę, nie zciera się, z powodzeniem nakładam go także pod oczy; bardzo też lubię pod oczy używać korektora Sunlight i Aussie Perk Me Up

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-22 o 17:00
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 21:41   #3
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: HITY mineralne

cera cienka, lekko naczynkowa, skłonność do przesuszania

1. podkłady

  • egm YG- Lekkie krycie z kremowym, bardzo naturalnym efektem.
  • aromaleigh voile- cud miod i orzeszki, absolutny hit!
  • edm o-glo- najbardziej kryjąca z formul jakie używam, na wieczór i gorsze dni (wiem, brzmi dziwnie ale dla mnie o-glo naprawdę niezłe kryje) daje satynowy leciutki glow.
2. cienie
  • edm in the garden, starry eyed, hot chocolate- prawie codziennie. piękne kolory, piękny efekt na powiece. Trwałe.
  • silk naturals- bone to cień bazowy wszech czasów
3. róże/rozświetlacze/bronzery

  • edm: snuggle i soft touch. Bardzo trwałe, wystarczy odrobinka- a przede wszytskim super kolory.
  • egm- fanned pink i pink lemonade, kolory po prostu cudowne
  • lumiere: poppy- cudny kolorek winter silk jako rozwietlacz all-over
  • silk naturals: climax to klasyka, ulubiony rozswietlacz: cherub glow i splendid (ten ostatni daje efekt a la beige chick meteorytow guerlaina)
4. pudry/primery
  • edm: jako primery: STF rice (by wygładzić twarz)
  • naturalne piękno: puder perłowy, od pranie. Może nie minerał ale jako baza pod minerały po prostu niesamowity. Wygładza twarz- w dotyku jest jedwabista.
  • BU: puder bambusowy, obecnie mój nr 1. z dodatkiem jedwabiu, krzemionki, stearynianu magnezu i innych cudownosci (zestaw próbek dodatków do minerałów z CS)
5. korektory
  • edm: lavender dla zlagodzenia pomaranczowych tonow, kladziony cienka warstwa pod roz

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2009-12-03 o 16:53
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 18:54   #4
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: HITY mineralne

Cera sucha, trądzikowa.

Podkłady
  • Everyday Minerals - formuła Intensive, odcień Fairly Summer; pięknie kryje, łatwo się rozprowadza, trwały, nie warzy się, a w połączeniu z eraserem z PL nie daje pudrowego wykończenia; uzyskuję naturalny efekt, nie tworzy efektu maski
  • DreamWorld - formuła Luna, odcień Dana; krycie niesamowite jedna wartwa i nie muszę używać korektora, a do zakrycia mam sporo. Brak pudrowego wykończenia i mat. Super.

Cienie
  • Coastal Scents - mici (ulubiony odcień: Paradise Tropic Bronze); super się rozprowadzają, napigmentowane, na bazie wytrzymują cały dzień, świetne odcienie i ich bardzo duży wybór
  • Everyday Minerals - (ulubiony odcień: In the Garden) dobrze napigmentowane, łatwo się rozprowadzają, ładne kolory

Róże
  • Joppa Minerals - ładne odcienie, bardzo napigmentowane, wystarczy odrobina i uzyskuje się świetny efekt
  • Everyday Minerals - bardzo duży wybór kolorów, w różnych wersjach, trwałe

Pudry/primery
  • Pure Luxe - eraser - cudo transparentny, wygładza i matuje twarz, rozprowadzanie na nim podkładu to przyjemność; dzięki niemu zlikwidowałam efekt pudrowości przy EDM Intensive; po użyciu nie ma uczucia ściągania
  • Paint Cosmetics - puder - cudo kolejne Pięknie matuje, efekt utrzymuje się długo na twarzy, ładnie się wtapia.

Korektory
  • Everyday Minerals - Intensive Fair - świetne krycie, bardzo dobrze wtapia się w skórę

Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2009-04-13 o 21:20
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 19:48   #5
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: HITY mineralne

Cera normalna/mieszana, wrażliwa z tendencja do zapychania.

1. podkłady
  • LUMIERE
Formuła VV. Krycie srednie (jeszcze nie odwazylam sie nalozyc 10 warstw ).. ale efekt jest tak naturalny.. tak cudny no i pieknie wygladza twarz

2. cienie
  • JOPPA
kolor Suede,Courtney. Nalozone tylko na baze w postaci podkladu EDM nie roluja sie po 2 godzinach. Ladne kolory.
  • Sassy Minerals
  • Pure Luxe
    Pure Luxe zdecydowanie ma mocniejsze kolory nalozone bez bazy, a na bazie u mnie MEOW i-prime sa suppper nasycone


3. róże
  • JOPPA
Kolor Hush. Tylko ten przetestowalam, ale jest wprost genialny.. Nie zbija sie w placek po paru godzinach. Piekny kolor dojrzalej sliwki. Nie zapycha!
  • Lumiere - mam Mavelous i Fresh Roses - pierwszy chlodny, drugi bardziej nasycony - ladnie sie rozprowadzaja i caly dzien na swoim miejscu

4. pudry
  • JOPPA
Finishing Silk. kolor Medium. Fajnie wygladza twarz, efekt photoshopa murowany jak ktos umie się pomalować.
  • Lumiere Sheer - swietny troszke bieli, ale fajnie utrwala i nadaje taki aksamitny wyglad


5. Korektory
  • EDM
Kolor Multi - tasking. Po prostu jest dobry.. nie sciera sie w ciagu dnia, jak mam ciemniejszy podklad to mieszam ten korektor z podkladem i jest super
  • BUFF'D
Kolor Mint.. Ladnie bledną wszystkie czerwonosci
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2010-09-29 o 18:47
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 20:58   #6
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: HITY mineralne

cera kapryśna, wrażliwa, skłonna do zapychania, wyprysków, podrażnień.
Dojrzała- zmarszczki, mieszana-błyszczenie w strefie T

1.podkłady
  • Lucy Minerals Original (kolor sama robię)
  • Buff'd Light (na razie najlepszy jest kolor Bisque, ale nie idealny) idealnie się rozprowadza, idealnie kryje, nie robi maski, wygląda niezwykle naturalnie na twarzy, nie warzy się po wielu godzinach

2. cienie
  • Joppa Cherish, Hope, Hayley, Sugar Plum
  • Meow Feliner Lap Cat
  • Everyday Minerals Laptop
Długotrwały efekt w niezmienionym stanie

3. róże/ bronzery/ rozświetlacze

  • Earthen Glow Minerals zestaw do konturowania
  • Everyday Minerals Soft Touch, Soft Bronzer
  • Buff'd Petal
  • Joppa Pink Lemonade, Earthen Rose
Naturalne i stonowane kolory, trwałość

4. pudry/primery
  • Coastal Scents Silica
  • Meow Premiere Puss Primer, Top Cat Finish/Setting
Zdecydowanie przedłużają trwałość makijażu mineralnego
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2010-09-28 o 21:59
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 23:40   #7
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: HITY mineralne

Cera dojrzała, mieszana, przetłuszczająca się w strefie T; mała skłonność do naczynek, niewielka skłonność do zapychania, troszkę przebarwień, niespodzianki tylko czasami

1. podkłady

  • Lauress Elemental w kolorze Subtle Neutral oraz Radiant Ivory - nie ma się do czego przyczepić czyli dobrze kryje, ale nie ma efektu maski, ładnie i łatwo wtapia się w skórę, nie warzy się, nie zbiera, wytrzymuje cały dzień, niezwykle trudno jest nim sobie zepsuć makijaż. Skóra jest po nim zdrowo rozświetlona
  • EGM Cover Me w kolorze Laura - absolutnie genialny podkład - nie warzy się, nie widać go, na wieczór można nawet 3 cienkie warstwy położyć, a bez problemu całonocne tańczenie wytrzymuje. Pewnie można nawet więcej ale nie miałam potrzeby próbować, bo: KRYJE PIĘKNIE. MISTRZ !!!
  • EGM Youthful Glow w kolorze Rebecca - dokładnie to samo co Lauress Elemental tylko mniej od niego kryje.
  • Lauress Ethereal w kolorze Subtle Neutral - właściwie to samo co przy Elemental. Trzeba go tylko ostrożniej kłaść, ale za to odwdzięczy się super kryciem i niezwykłą wytrzymałością.


2. cienie

  • Lauress Gem Light, Pearl Light oraz Liner Gem Light - mam już ok. 25 kolorów, wszystkie są genialne. Pearl Light są prawie matowe, Gem Light przepięknie się mienią, Linery są bardzo mocno napigmentowane. Wszystkie się cudownie łatwo nakładają, są niezwykle kremowe i trzymają cały dzień
  • Joppa Winter Night, Hope, Sweet Tea - cienie tej firmy są bardzo fajne, lekko kremowe, ale kolory na stronie nie do końca zgadzają się z tym, co się dostaje
  • nagroda specjalna dla cienia do brwi Silver Grey EDM - absolutnie najlepszy cień do brwi jaki kiedykolwiek używałam.

3. róże/rozświetlacze/bronzery

Polubiłam chyba wszystkie, a najbardziej
  • Lauress True Love, Sensational, Sun Sheen, Sun Kiss, Sweet Nothing
  • Joppa Raspberry Ice
  • Lumiere Fresh Roses
  • Aromaleigh FemmeFatale - w opakowaniu wygląda przerażająco, jest bardzo jaskrawy, ale nałożony w niewielkiej ilości na inny użyty róż ożywia go niesamowicie. Jestem pod jego wielkim wrażeniem


4. pudry/primery

  • Z PRIMERÓW najlepszy jest LaurEss Kick Start. Mam w kolorze Medium i jest nie do pobicia. Wszystko wytrzymuje ładnie, ładnie się podkład nakłada. Tylko przy nim mam pewność, że do końca dnia makijaż będzie wyglądał równie dobrze co zaraz po nałożeniu.

    PUDRY
  • Najulubieńszy to Lauress Finishing Touch Light - wygładza niesamowicie, trzyma mat długo, nie podkreśla porów ani meszku, po prostu genialny. I nie wysusza przy tym wszystkim
  • Na drugim miejscu Buff'd Putty - dokładnie to samo co Lauress, tylko posiada drobinki rozświetlające, przez co jest mniej uniwersalny.
  • Joppa Finishing Silk Original Medium - bardzo fajnie wygładza skórę, jest bardzo kremowy, jednak krócej trzyma mat i jest bardziej widoczny, trzeba z nim uważać
  • Na czwartym miejscu execvo: EDM NR Golden Tan (ładny odcień muśniętej lekko słońcem skóry), STF ryżowy w kolorze Fair (bo dobrze matuje i wygładza i nadaje się jako primer) oraz puder Joppa Simple Radiance Sheer (idealny do modelowania twarzy)


5. korektory

Bezsprzecznie i niezaprzeczalnie na zawsze miłością niezmienną korektory EDM
  • Light Intensive - przykryje na cały dzień i w sposób magiczny nawet największą niespodziewajkę i nadaje się pod oczy (ale w malutkich ilościach)
  • Fair Intensive - jw z wyłączeniem oczu
  • Multitasking - idealny na koniec makijażu, kiedy zapomniało się coś przykryć oraz do mieszania z podkładami
  • No i żeby troszkę namieszać Lauress Alabaster - bardzo dobry pod oczy, bo kryje, nie wysusza i nie gromadzi się w zmarszczkach i jest niewidoczny.
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony

Edytowane przez Dominkab
Czas edycji: 2009-11-19 o 18:47 Powód: +
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-01, 00:00   #8
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: HITY mineralne

Cera typu "jesień średniowiecza". Mocno zanieczyszczona, nierówna, z rozszerzonymi porami i całym mnóstwem przebarwień, bez problemów z błyszczeniem.



1. podkłady
  • Everyday Minerals, formuła Intensive - genialnie kryje, aksamitnie rozprowadza się na twarzy, wtapia się niewidocznie. Mój top of the pops.
  • Everyday Minerals, formuły Original Glo i Semi-Matte - gorzej kryją, ale dobrze się sprawdzają jako rozświetlacze/pudry wykańczające. Rozprowadzają się bez zarzutu. Dają naprawdę ładny, dyskretny glow.
  • Buff'd Light, wbrew nazwie kryje absolutnie wystarczająco. Na twarzy raczej niezauważalny.
  • Lumiere Flawless Finish. Świetny wybór kolorów, pogrupowanych według tonacji - ułatwia życie. Dobrze kryje, ładnie się wtapia. Lubię.



2. cienie

  • Everyday Minerals (ulubione kolory: In The Garden, Autumn Afternoon. Przepiękne. ) Trwałe, dobrze się rozprowadzają. Kolory na ekranie mogą byc przekłamane, ale bardzo pomagają ich angielskie opisy.
  • Lumiere (kolor Espresso Shimmer) - jak wyżej - bardzo ładny kolor, trwały, łatwy w użyciu.


3. róże/ bronzery/ rozświetlacze

  • Everyday Minerals, ulubione: Waffle Cone, Back To School, Salon Fun, Pink Ribbon. Rozprowadzają się doskonale, bezproblemowe w użyciu, kolory wspaniałe. Na mnie trwałe.
  • Lauress Satin Light (kolor Charm) - daje wspaniały efekt wypoczętej cery. Bardzo delikatnie połyskujący. Wysoka cena po trzykroć uzasadniona.
  • Earthen Glow Minerals - delikatne, ale urocze odcienie (Ohope, Berries and Cream). Ciężko było z tej strony wybrać cokolwiek w powodzi ceglastych placków, ale udało się - róże są takie, hm - owocowe, soczyste. Bardzo lubię.


4. pudry/primery

  • Everyday Minerals, właśnie wycofywany Start To Finish Rice. Wygładza, przedłuża trwałość makijażu. Lamentuję po nim żałośliwie.


5. korektory

  • Everyday Minerals, przede wszystkim Sunlight - kryje wszystko, co trzeba, idealnie się wtapia, ma piękny kolor. Boski. Nie pogardzę również Intensive Fair, Multitasking, Multi Intensive...

Post oczywiście do edycji, pewnikiem wielokrotnej.

Edytowane przez martwa papuga
Czas edycji: 2009-06-12 o 17:17
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 09:46   #9
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: HITY mineralne

Pokusze sie o wypisanie HITow chociaz jeszcze caly czas szukam idealu (docelowo chcialabym zamawiac podstawe czyli primer, podklad i puder wykonczeniowy w jednej firmie - takie marzenie )
Cera wysuszona kuracjami (retinoidy i kwasy), w normalnych warunkach mieszana w kierunku do tlustej. Dawniej problematyczna, teraz sporadycznie. Dosc wrazliwa przez kuracje. Przebarwienia po krostkach, nierowny koloryt, cienka skora z latwo robiacymi sie zmarszczkami.

Podkłady

  • Earthen Glow - czekalam z recenzja az przetestuje wszystkie probki jakie mam - formuly Cover Me i Youthful Glow. Ta pierwsza jest genialna (druga tez, ale nie do mojej cery, za szybko sie swiecilam). Ktorys raz z rzedu mam tak, ze zmywam kolejny raz w ciagu dnia makijaz, ktory mi sie nie podoba, nakladam EG.. i jest perfekcyjnie. Przede wszystkim tego podkladu nie widac na buzi, choc kryje mocno (w przeciwienstwie, jak dla mnie, do formuly intensive EDM) - skora wyglada delikatnie i zdrowo. Czekam jeszcze na probki Lauress, ale jesli nie przebija EG, to bedzie moj najlepszy podklad. Co dziwne, nie lubie kremowych podkladow, jak Lumiere czy Joppa. Ale ten jest taki pomiedzy pudrowym a kremowym, ma dobrze wywazony balans.
  • Pure Luxe - mam kolor Creamy Neutral i jest dla mnie odrobine za ciemny i malo zolty. Ale co do samego podkladu nie mam zastrzezen - matuje buzie, ladnie trzyma sie caly dzien, moze nie wywoluje efektu wow, jak bardziej kremowe mineraly, ktore jednak pozniej zawsze mi sie warza i blyszcza - jest taki neutralny, bez jakichs oszalamiajacych efektow ale i bez wad, dobrze i naturalnie wyglada na skorze, krycie wystarczajace
  • Afterglow - jedyny jaki znam i posiadam podklad mineralno-organiczny. Oprocz skladnikow mineralnych zawiera wyciagi roslinne i ekstrakty. Nie mam do niego zastrzezen. Dobrze kryje, nie widac go na buzi (o ile oczywiscie nie przesadzi sie z iloscia ale to norma), twarz wyglada gladko i zdrowo. Mam kolor Ivory, delikatnie za jasny ale dosc dobrze dopasowuje sie do koloru cery. Minus - brak sampli i dziwna komunikacja z dywizjami firmy an roznych kontynentach.
Róże/ bronzery/ rozświetlacze
  • roze z EDM - testowalam juz sporo odcieni, glownie z rodziny matte, choc strasznie podoba mi sie lucent i sheen. Piekne odcienie, duzy wybor
  • do osobnej kategorii i specjalnie wyroznienie przyznaje rozswietlaczom EDM typu Wet Sand, Natural - cuda, na razie nie udalo mi sie zastapic inna firma, choc czekam na zachwalany przez Frantic rozswietlacz z Lumiere; edit: jednak EDM u mnie wygrywaja
Pudry/primery
  • STF rice EDM - kolor sunlight - na razie chyba nic mnie nie zadowolilo w rownym stopniu, a testowalam juz krzemionke, czysty jedwab, eraser, pudry wykonczeniowe innych firm. Zamowilam pelen wymiar, to puder uniwersalny. Ladnie wygladza i nie przesusza, ma piekny kolor
  • Finishing Silk z Joppa - mam kolory Medium i Sheer, oba sluza mi znakomicie. W tej chwili uzywam Medium do wykonczenia makijazu i to na razie moj debesciak. Sheer klade na srodek twarzy (strefa t) i na powieki zamiast cienia. Bede testowac inne wykonczeniowki ale na razie nie trafilam na lepsze. Dla porownania dodam, ze gorszy efekt uzyskuje pudrem Translucent Matte z Pure Luxe, nie daje tak ladnego satynowego wykonczenia jak Joppa
  • Mineral Primer EarhenGlow - na ryzu. Mam wersje transparentna. Chyba zdeklasuje wszystkie inne primery ktorych uzywalam (a przynajmniej postawie go na rowni z STF ryzowym) - jest delikatny, ladnie pachnie, swietnie matuje i trzyma makijaz w ryzach
  • Soft Focus EarthenGlow - jestem absolutnie zachwycona tym pudrem, uzywam go do wykonczenia makijazu. Zawiera krzemionke i to czuc w jego konsystencji (charakterystyczna sliskosc) ale nie wysusza mnie jak krzemionka solo. Wersja Translucent dodaje delikatnej poswiaty makijazowi, zamowilam tez Golden i pewnie bede je mieszac.
Cienie
  • EDM - malo uzywam, ale uwazam ze sa bardzo fajne. Ladnie sie trzymaja, no i ten oszalamiajacy wybor kolorow. Mam porownanie do cieni Pure Luxe i zdecydowanie wole EDM, z Joppa z kolei kolory na stronie sa do bani w porownaniu z rzeczywistoscia. Do tego stopnia zaufalam EDM, ze zamowilam duzy cien w ciemno, nie mialam sampla.

Edytowane przez pranie
Czas edycji: 2009-03-26 o 21:49
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 14:50   #10
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: HITY mineralne

Cera - skóra normalna, delikatna z tendencjami do przesuszania.
Przy nieodpowiednich kosmetykach na czole i policzkach w okolicy nosa potrafią pojawić się wysuszone drobniutkie skórki. Ogólnie bezwypryskowa, czasami zdarza się jakaś przed okresowa niespodzianka. Przy używaniu tradycyjnych podkładów po kilku dniach wyraźne zapychanie
Lekko naczynkowa, bez przebarwień po bliznach trądzikowych etc.

1. podkłady

- EDM
Intensive - ładne krycie, jedyna formuła która na prawdę mi przypasowała. Po miesiącu stosowania zupełnie przestałam się po niej świecić. Moje kolory: od Sunkissed do Beige Light Medium
- Lumiere Cashmere - póki co jestem bardzo zadowolona z krycia, nie świecę się Na razie mam delikatne wrażenie, że pasują mi bardziej niż EDM Mój kolor: Medium Beige 2.3

2. cienie
- Paint Minerals - absolutny hit, świetnie napigmentowane.. uwielbiam je
- EDM - Paletki prasowane. Bardzo polecam, ładnie wyglądają na oczach i długo się trzymają. Przy nakładaniu na bazę Art Deco kolory nabierają dużej intensywności. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że przy noszeniu w torebce moja Golden Globe bardzo szybko pokruszyła się

3. róże/rozświetlacze/bronzery
- EDM New Car Smell - poprostu idealnie mi pasuje do dziennego makijażu, ładnie podkreśla kości policzkowe. Wygląda naturalnie, nie robi "pucek", łatwo się nakłada. Dodatkowo świetliste drobinki dodają świeżości

4. pudry/primery
- Lumiere Silk Powder - jak narazie rewelacja, pięknie mnie matuje i sprawia, że skóra jest niewiarygornie gładka

5. korektory
- brak

Listę będę aktualizować zgodnie z moimi postępami w testowaniu kolejnych minerałków

Edytowane przez Kmee
Czas edycji: 2009-04-11 o 22:28
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 17:29   #11
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: HITY mineralne

Cera mieszana ku tłustej, poddawana lekkiej kuracji kwasowo – retinoidowej, 30+ lat, brak skłonności do podrażnień i skłonności do wyprysków, pory nieco rozszerzone.
Minerały stosuję na twarz potraktowaną serum z witaminą C z BU i filtrem Lirene, okazjonalnie kremem YR dla cery naczynkowej (taki się przytrafił naczynek nie mam)


Podkłady:
Tytułem przydługiego wstępu - moim podstawowym problemem z podkładami mineralnymi nie jest świecenie się (po prostu tak mam i nawet już nie chcę wyeliminować a tylko ucywilizować) ani efekt tynku czy pudrowości (mam sprytne pedzelki, które nie robia tynku, a pudrowość u mnie trwa kwadrans) ani nawet warzenie się (rzucam w kąt próbkę i tyle) ale takie dziwne coś, że podkład jest jakby wsysany do pora i w tym miejscu jest taka pozbawiona podkładu kropka , widzę to chyba tylko ja w lustrze ale mnie to drazni. Nie wiem jak to wyeliminować, nie wiem nawet czy się da - tym bardziej cenię więc podkłady, które oszczędzaja mi tego stresu

Lumiere Luminesse - za odzyskanie wiary że mogę używać podkładu rozświetlającego i nie świecić się jak bombka - lekki, mało kryjący, niewidoczny na buzi, daje leciutki glow, ale jakoś tak to sprytnie robi, że strefie T ujmuje glow, a reszcie dodaje i wygląda to bardzo naturalnie - dla mnie podkład idealny na lato

Earthen Glow Mineral Y&G - jak juz sie utrafi kolor co jest sporym wyzwaniem to jest poezja - podład delikatnie rozświetlający, ujmuje lat, naprawde trwały, nie ściera się, nie warzy, dla mnie bardzo zbliżony do Luminesse z Lumiere acz kryje chyba mocniej

Lumiere Cashmere - lekki, mało kryjący, naturalny, raczej ujednolica niz przykrywa, mam wrażenie że bardziej się ściera niz inne cięższe podkłady

Earthen Glow Mineral Light & Natural - zbliżony do Lumiere Cashmere, używam za krótko aby to przesądzić, ma wszelkie zalety Lumierów ale wydaje się trwalszy


Lumiere Veena Velvet - najlepszy z kryjących, super naturalny, elegancki, nie warzy się ani nie zbiera w załamaniach, daje długotrwały piekny efekt

Edit:
1. Usunęłam LaurEss Ethereal - w zmienionych warunkach klimatycznych (=wiosna i ciepło) zbuntował się (dałam 2 razy szansę ale każdorazowo mimo starannej aplikacji poprzedzonej pełną procedura primerową się zwarzył)
2. Dopisałam Lumiere VV, do której początkowo nie miałam pełnego przekonania.
3. Dopisałam EGM formuła Y&G, która wyjątkowo dobrze się prezentuje na mnie w okresie wiosenno - letnim


Cienie
EDM – mam całe stada (3x10 zamawiałam głównie kategoria pearl i shimmer) i uwielbiam je – są wprawdzie czarne owce, które wskazałam w kitach ale kilka zasługuje na ołtarzyk – Cypress, In the garden, Silver spoon, Room addition, z kolei Well being to mój ulubiony eyeliner.

Joppa – dostałam 2 maty jako gratis i wyjątkowo mi podeszły, pomimo że cienie matowe nie należą do moich ulubionych – eleganckie, łatwe w cieniowaniu, trwałe.


Róże:
Lumiere – mam 2 jasne kolory (Poppy i Sugarberry) i jestem nimi oczarowana, subtelne a przy tym efektpowne , upiększacze w pełnym tego słowa znaczeniu, niewiele ocieplaja się na twarzy, rozświetlacz Winter Silk też cudowny jasnoróżówo-srebrny glow (Pink snowflakes EDM daje podobny efekt ale Winter Silk jest subtelniejszy)

Buff'd – bardzo trwałe, nie zmieniaja koloru (nie ocieplają się na mojej skłonnej do ocieplania różów paszczy), aż się nie chce wierzyć że to ta sama firma co robi tak „dziadoskie” cienie.
Silk Naturals - absolutny must have, pierwszy raz w zyciu mineralnym rozważam pełen wymiar różu, na mojej twarzy w miare upływu czasu wyglądają coraz ładniej, nabierają głębi i wyrazu i bez względu na kolor (mam 4 kolory z czego 3 bardzo sie od siebie różniące) zawsze jakoś wybija ten ton w którym najlepiej wyglądam - czary po prostu
Edit:
1. Dopisałam Silk Naturals

Korektory:
Nie używam mineralnych korektorów w normalne miejsca - stosuje je tylko dla wyrównania koloru powieki (a la baza pod cienie) i praktycznie w tej roli każdy spisuje się dobrze, sprawdzają się też do modyfikacji koloru podkładu.
Gdybym musiała wskazać faworyta to EDM Sunlight Color Corrector i EDM Intensive Light (obecnie wycofany chyba)


Primery/pudry:
EDM STF Rice Sunlight – niezbędny, uniwersalny, do stosowania jako primer i jako puder wykończeniowy, w ciągu dnia do poprawek, stosowany solo bez podkładu tez wygląda bardzo przyzwoicie, po prostu must have

Soft Focus EGM - cudowny wygładzający puder o stosunkowo dużej sile matowania (w duecie z Luminesse z Lumiere u mnie daje efekt Photoshopa - wcześniej tylko o tym "efekcie" czytałam, teraz zobaczyłam!), mam kolor Golden i dla mnie jego dodatkową zaletą jest dodawanie nutki żółtej podkładom - dzięki niemu jestem w stanie używać wielu "brzoskwiniowatych" podkładów, które bez tego szlifu wyglądałyby zbyt pomarańczowo

Edit: dopisałam Soft Focus EGM


Ogólna przyjazność strony www i obsługi klienta
Samowolnie ustanawiam taką kategorię większość sklepów mineralnych ma bardzo dobrą obsługę klienta, gorzej bywa z czytelnością strony i adekwatnym oddaniem odcieni podkładów (z cieniami jest o tyle prościej że na YT bywają dobre swatche) ale jest firma o klasę przyjaźniejsza od innych:
Buff'd – za darmową przesyłkę woreczków, robienie custom-miksów próbek bez żadnych dopłat, gratisy na życzenie, całościowe zestawienie podkładów w miarę dobrze oddanych, szybkość wysyłki i last but not least za dolara kanadyjskiego,

Edytowane przez jmw
Czas edycji: 2009-06-03 o 14:35 Powód: kolejne modyfikacje
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 00:16   #12
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: HITY mineralne

Cera mieszana ze skłonnościami do niespodzianek i do przesuszania się No i ta Strefa T

1. podkłady
  • Lily Lolo - Kolor Warm Peach + Popcorn, Formuła bardzo kremowa, ślicznie stapia się ze skórą i znacznie mniej podkreśla suche skórki, poza tym ja mały laik jeśli chodzi o dobre pędzlowanie nie potrafię sobie rozciapać tego podkładu na nosie i zrobić błotka co notorycznie zdarza mi się z każdym inną firmą.
  • EDM - kolory golden light+ winged butter formuła intensive matte - to drugi ulubiony podkład dobre krycie i lekkość podkładu to jego główne zalety - potrafi jednak czasami dać skórką w kość
2. cienie
  • EDM - definitywnie naj naj naj - przede wszystkim kolory, trwałość i intensywność.
    Ulubieńce Leaps&Bounds (a właściwie to cały Spring Collection Kit) ,Glass Bottom Boat
3. róże/ bronzery/ rozświetlacze
  • EDM - Soft Touch oraz Sprung to moi faworyci Delikatne róże - nie da się przesadzić, ładnie podkreślają kości policzkowe
  • Lauress - bardzo delikatne róże na razie mam tylko Angelic ale mimo tego iż wydaje się żarówiasto różowy jest baaardzo jaśniutki
4. pudry/primery
  • Coastal Scents - Z pewnością krzemionka (Silica) niesamowicie wygładza i przedłuża trwałość makijażu, Diva - w pewnym stopniu ogranicza świecenie w strefie T ale nic nie trwa wiecznie Jednak świetnie współgra w połączeniu z krzemionką
  • Lily Lolo flawless Matte - najbardziej jak dla mnie skuteczny primer jeśli chodzi o pochłanianie sebum (oczywiście nie całkowicie ),
5. korektory
  • niestety nie znalazłam korektora dla siebie - za korektor służy mi podkład ostatnio Warm Peach Lily Lolo sprawuje się świetnie
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 20:45   #13
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: HITY mineralne

Myślę, że mogę w końcu i ja zrobić swoje zestawienie HITÓW.. Choć pewnie będę edytować, jak znajdę coś lepszego, ale na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

Cera: ponad 30 letnia, mieszana, z dużą skłonnością do zapychania, niespodzianek oraz przesuszania.

1. Podkłady:

* Everyday Minerals - Golden Light oraz Winged Butter - formuła Intensive. Spełnia wszystkie moje oczekiwania co do idealnego podkładu- pięknie się wtapia, kryje wszystko, co ma kryć, nie spywa, nie ściera się, nie tworzy maski
* Everyday Minerals - Golden Light oraz Winged Butter - formuła o glo. Używam, gdy moja cera jest w lepszym stanie i nie mam nic do ukrycia Ujednolica, wygładza, nadaje lekkiego blasku

2. Cienie

* Coastal Scents - piękne nasycone kolory, długo utrzymują się na powiece, intensywne przez cały dzien (oczywiście na bazie Lumene)

3.
a) Róże

* Everyday Minerals - właściwie wszystkie z błyszczących - nie tworzą plam, smug, wystarczy odrobina, by podkreślić policzki (moje ulubione odcienie to New Shoes, Theme Park, Coffe Break, Snuggle)
* Lumiere - za to, że nie ocieplają się na mojej twarzy i trwają na niej przez cały dzień

b) Bronzery

* Everyday Minerals Natural Reflectiona Medium Bronzer - za to, że nadaje efekt delikatnej opalenizny bez efektu cegiełki (na mojej skłonnej do ocieplania kolorów cerze nie wyłażą z niego pomarańczowe tony).
Edytuję, bo jednak znalazłam coś lepszego:
* mieszanka Everyday Minerals NR Summer Bronze plus Soft Focus z EGM - bronzer z EDM samodzielnie jest dla mnie zbyt ciemny, ale po dodaniu go do soft focusa nadaje ładny brązowawy odcień bez pomarańczy a do tego pełni rolę pudru wykończeniowego czyli matuje, utrwala makijaż i sprawia, że twarz wygląda po prostu lepiej

c) Rozświetlacze

* Lumiere Sundew - piękny rozświetlacz, jako jedyny w mojej kolekcji błyszczący ciepłym złotym blaskiem
* Everyday Minerals Champagne (na wieczór, bo lśni tysiącem drobinek, piękny efekt zwłaszcza w ciepłym wieczornym świetle w knajpce ), Sparkle Beige - idealny na dzień- rozświetla ale subtelniej niż Champagne
4.
a) Primery

* Coastal Scents - Diva Defense Primer- za to, że nie wysusza i tworzy raczej kremową niż suchą bazę pod minerały.

b) Pudry

* Coastal Scents - Boron Nitride Powder (16 mikron). Za to, ze choć bieli, gdy nałożymy go zbyt dużo, nie pyli aż tak jak krzemionka, a poza tym nie wysusza jak ona. Niesamowicie wygładza cerę a do tego nadaje taki delikatny kremowy glow (nie wiem, jak to opisać) bez efektu tłustej cery. Raczej kremowy niż suchy
* Soft Focus Earthen Glow Minerals - w odcieniu Golden. Idealny puder. Delikatnie matuje, ujednolica, wygładza, przedłuża trwałość makijażu, sprawia, że pory są mniej widoczne, daje u mnie lekki efekt photoshopa

Jak coś mi się przypomni, to dopiszę

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-11-19 o 17:48 Powód: aktualizacja
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 20:48   #14
nefernefer35
Zakorzenienie
 
Avatar nefernefer35
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 395
GG do nefernefer35
Dot.: HITY mineralne

Cera mieszana, troche przebarwien, sporadyczne niespodzianki, skłonna do podraznień, błyszczenie w strefie T:
  1. podkłady
  • Everyday Minerals Fair (na zime) i Sunkissed fair (na lato) formuła intensive
  • Meow FF 1-sleek sphynx -super krycie i boski, naturalny efekt.Wcale nie widac go na twarzy.
  • Blusche Original Matte ethiopian (na lato)
  • Lauress Subtle neutral elemental
2. cienie
  • EDM
  • Lumiere
  • Lauress
cienie do brwi Silk Naturals Medium Ash
EDM silver gray
3. róże/ bronzery/ rozświetlacze
  • EDM
  • lauress
4. pudry/primery
  • primer silica CS
  • cool pink EDM
5.korektory
  • EDM intensive fair

Edytowane przez nefernefer35
Czas edycji: 2009-11-20 o 20:18
nefernefer35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 05:58   #15
CaliDreamin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: los angeles
Wiadomości: 1 238
Dot.: HITY mineralne

Cera raczej sucha, 30+ letnia ale bez zmarszczek.
Sklonnosc do niespodzianek, bez wiekszych przebarwien, lekko zaczerwieniona wokol nosa, cienie pod oczami.

Kuracja retinoidowa powoduje ze czasami cera jest mocna przesuszona.

Mineraly nakladam na 'baze' Avene emulsion spf 50.


PODKLAD:
Lauress Ethereal- kolor to wlasna kompozycja, tz. 75% radiant neutral i 25% radiant gold.
Jestem na tyle zadowolona, ze przestalam testowac podklady.



BRONZER:
Do konturowania: Faerie Organic Sun Goddess Faux Tan
Do tradycyjnej bronzowania : UGloGirl Sunlit Warmth
Jestem na tyle zadowolona, ze przestalam testowac bronzery.


ROZSWIETLAC:
Nie znalazlam jeszcze kwc, ale lubie, w tej kolejnosci:
1.Faerie Organic Faery Glow Highlighter
2.Earthen Glow Early Sunrise
3.czasami uzywam roz EDM Natural jako rozswietlac


ROZ:
Earthen Glow, szczegolnie Blush of Youth i Light Rose.
Pure Luxe Cheeky
Faerie Organic Ballet Pink


Puder/Primer/Korektor:
Nie uzywam zadnych mineralnych primerow czy tez pudrow. Jak dla mnie, czym mniej warstw pudru na twrzy, tym lepiej.
Korektor uzywam, ale nie mineralny.


CIENIE:
Ogolnie wole tradycyjne prasowane cienie, ale testowalam tuziny mineralnych, i z tych najbardziej lubie cienie Fyrinnae: sa mocno pigmentowane i trwale (jak na mineraly).
__________________

Tell from my attitiude that I'm most definitely

Nakarm zwierzeta w schroniskach ZA DARMO

Edytowane przez CaliDreamin
Czas edycji: 2009-04-20 o 07:49
CaliDreamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 16:43   #16
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: HITY mineralne

Dziewczyny! Ciekawam niezmiernie czy powyzsze zestawienia sa nadal aktualne

Podforum sie rozwija... moze ktos jeszcze podzieli sie z nami swoja lista?
Watek jest naprawde pomocy, szczegolnie przy poszukiwaniu produktow do przetestowania.

Ps. Mam nadzieje, ze kiedys przetestuje sama odpowiednia ilosc by moc edytowac posta i stworzyc swoja liste HITow
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 18:15   #17
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: HITY mineralne

Lepiej poźno niż wcale- zrobić swoje zestawienie HITÓW.. na jesień 2009

Cera: 30+ mieszana, z dużą skłonnością do przesuszania, i "skórek", czasem kaszki i jakieś tam przebarwienia

1. Podkłady:

* LAURAESS- formuła minimalist soft tan- idealny podkładu- pięknie się wtapia, kryje wszystko,ale nie zupełnie, nie spywa, nie ściera się, nie tworzy maski- wyglądam w nim na niepomalowaną, super efekt
* AFTERGLOW - superpodkład, bardzo kremowy i mocnokryjący - bez maski, wtapia się dokładnie, dopasowywuje się do koloru cery ideał!
* EGM formuła Younglow - przejrzysta a kryjąca- znowu efekt nieumalowanej buzi- bardzo ją lubię na codzień
*EGM formuła coverme glo dean- jak w nazwie wszystko przykrywam. Jak mam gorsza cerę to mogę jej używać spokojne, wydajna - juz przy pierwszej warstwie mocno kryje.
*JOPPA mieszanka limitowana morningdew i sof kolor medium - mocno kryje a jest niewidoczny, bardzo lubię

2. Cienie

* Coastal Scents - piękne nasycone kolory, długo utrzymują się na powiece, intensywne przez cały dzien (oczywiście na bazie Lumene)

3.
a) Róże

* SN

b) Bronzery

* SILKnaturals Thaiti - najpiekniejszy gorzkiej czekolady kolorek, mozna nim stopniowac opaleniznę, albo konturowac twarz
*EDM Natural Reflectiona Medium Bronzer - naturalna opalenizna
* JOPPA sunkissed- piękny naturalny bronzer łatwy w użyciu, nie pomarańczowy
*JOPPA goldenrod (podkład własciwie)- używan jako ostatnia warstwe podkladu-bronzera-pudru- nie jest matowy- daję piękny glow i opaleniznę -zdrowy koloryt
c) Rozświetlacze

* SN

a) Primery

* EGM. - żelowy primer wygladza i sprawia ze nabieram mniej podkładu

b) Pudry

* Joppa puder Ujednolica, wygładza, nadaje lekkiego blasku, dla mnie efekt fotoshopa

Jak coś mi się przypomni, to dopiszę i uzupelnię
__________________
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 13:58   #18
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: HITY mineralne

To i ja dołożę swoje trzy grosze
Cera dobrze po trzydziestce, mieszana, zmarszczki mimiczne, przebarwienia, bez zaczerwienień, czasami siakiś niespodziankowy diabeł wyskoczy. Podtony neutralne, w kierunku żółtków.

1. Podkłady

- EDM na pierwszym miejscu latem - Beige Neutral intensive; wiosną i jesienią - Fairly Light Neutral intensive, zimą - FLN int+Fair Neutral intensive w proporcjach 2:1. Formuła intensive to moja ulubiona, idealne krycie, nie robi maski, dobrze się trzyma cały dzień (no, może po 8 godzinach zaczyna lekko się zacierać), świeci się dopiero po ok 6 godzinach. Próbowałam też o-glo i matte i słabo kryją, a o-glo robi mi dodatkowo straszną lampę. Z kategorii buff próbowałam też linen, perfect i fairly summer intensive - i wszystkie mają trochę za dużo różowych tonów, z kolei light neutral był dla mnie za żółty.

- Blusche - moje ostatnie odkrycie (nie wiem czy nie zastąpi EDM, testy trwają ) , i jak na ten moment odcień english toffee w formule full coverage. FC kryje mam wrażenie trochę lepiej niż intensive EDM, i trzyma się dłużej bez świecenia i "znikania".

z nie trafionych:
- LaurEss - nie znalazłam swojego koloru, i ani mieszanie w zakresie lauressów ani z pigmentami mi nie pomogło a testowałam neutral, fawn, gold i tan - w każdym w którymś momencie wychodziły mi jakieś dziwne różowości. Z formuł najlepiej wyglądał elemental, piękny naturalny efekt, bez płaskiej twarzy, ale krycie ledwo ledwo. Z kolei ethereal - robił mi straszny tynk i na dodatek ważył się w ciągu godziny
- EGM - podobnie jak z LaurEssami, nie znalazłam ani koloru ani formuły. Youth Glow - za słabe krycie, Cover Me - za mocne i tynk.
- Buff'd - j.w.
- Lumiere - j.w.
- SN - nie udało mi się "domieszać" do mojego koloru
- Meow - Korat (1,2,3) i Siamase (1,2,3) w formule Pampered Puss i Flawless Feline. Najlepszy kolor to Korat (poziom jasności 2), formuła - FF. Ale jakiś taki zbyt szary i bez życia ten podkład.
- Aromaleigh -najlepszy kolor to 3YL w formule voile, może ciutkę za żółty. Buzia ślicznie rozświetlona ale za słabe krycie (coś pomiędzy matte a intensive EDM).


2. Cienie

- Joppa - ulubione egg nog i raw silk
- EDM - cammomille, jane eyre, starry eyed, mystic night i jako cień korektor pearl sunlight i aussie perk me up
- LaurEss - peony, i mieszane lightning i subtlety w proporcjach 9:1; pozostałe cienie LaurEssa (poza matowymi), to dla mnie starta na proszek perła podkreślająca zmarszki i gubiąca kolor

3. Róże, bronzery

- EGM róże: strawberry&cream, berry&cream
- Silk Naturals róż stardust i bronzer tahiti sweetie
- LaurEss róże: angelic i candy
- Blusche róż petal
- EDM vicki's radiant creation (a z róży snuggle i na większe wyjścia theme park, ale niestety żeby uniknąć cegły zawsze muszę położyć pod spód lavendera)
- Aromaleigh z kategorii pure hue - watermelon

4. Pudry/primery

- jako primer i wykończeniowy własnorobiony mix wg przepisu JMW na bazie ryżu CS
- EDM - sunlight finishing dust
- CS - boron 16 micron
- nie sprawdza się u mnie krzemionka ani oparty na niej Soft Focus EGM - pylą, duszą a i tak za chwilę się świecę

5. Korektory

- EDM - pod oczy: morning, czyli nawilżająca wersja sunlighta, albo w charakterze korektora podkład linen intensive
- EDM na plamki: clear, czyli nawilżająca wersja multi-tasking
- nie sprawdził się u mnie LaurEss alabaster, za bardzo podkreślał zmarszczki

6. Rozświetlacze

- EDM - pearl beige i pearl sunlight
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 17:38   #19
wiedzma86
Rozeznanie
 
Avatar wiedzma86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 730
Dot.: HITY mineralne

Po 7. miesiącach przygody z prochami przyszła moja kolej

Cera mieszana, bardzo wrażliwa, z widocznymi naczynkami (zwłaszcza w okolicach ust), skłonna do podrażnień, zapychania, czerwienienia się Tragiczna strefa T
Sporadycznie wyskakujące niespodzianki, przeważnie okresowe

1. Podkłady:
Moim faworytem jest bezapelacyjnie EDM matte, kolor Fairly Light Neutral.
Po pierwsze trafiłam na idealny kolor dla siebie (dodam, że był to mój pierwszy zakup i okazał się strzałem w 10. ) Nałożony na filtr nie waży się, nie spływa, nie roluje - stan jest idealny, matuje na bardzo długo jednak wspomagam się finiszami, o których za chwilę
Nie widać u mnie proszku na twarzy, świetnie się wtapia (nakładany na sucho).
Nie zamienię go na żaden inny...

2.Cienie:(wszystkie na bazie Lumene)
Joppa - hayley, rain forrest, hazel, fern, buttercream, grape mist, think spring, chocolate, sugar plum

Nastepnie:
EDM - szczególnie cypress, good china, wallaby, diary, wild flowers
Aromaleigh - cocoa mauve, solange, viviane
CS - miki: emerald, winterveld, aruban coral
Paint Cosmetics - emote, combat, essence, intoxicant
Pure luxe - tiger eye, naughty, merlot
Silk Naturals - slate, ethereal
MAD Minerals - paranoid, ponder
EGM - dimension, solace, congo


3. Róże:
EDM - pink ribbon, pumpkin pie, nick nack, wafle cone, swimming pool, back to school, new car smell
Lumiere - fresh roses, autumn, mauvelous, hibiscus
Silk Naturals - lady
Joppa - makayla, tickle me pink

Bronzery:
Lumiere - sahara
Joppa - caribbean, bahama bronze, podkład Morning Dew bronzed sienna
EDM - soft bronzer

Rozświetlacze:
EDM - Natural, (korektor) Aussie Perk Me Up



4. Primery:
EDM,CS -Rice Powder(bezapelacyjnie numer jeden!)
Biochemia Urody - puder bambusowy solo

Pudry:

Joppa - Simple Radiance Finishing Silk buff,
EDM - Natural reflections, Kaolin Powder,
Lumiere - Silk Powder
Biochemia Urody - puder bambusowy solo


5. Korektory:
EDM - mint!!!!!!!!!!!!! multi-tasking, abott`s perk me up


__________________
Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego ...






Edytowane przez wiedzma86
Czas edycji: 2009-12-16 o 13:34
wiedzma86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 18:36   #20
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: HITY mineralne

cera mieszana, z okresowymi skłonnościami do przesuszeń, troche zanieczyszczona w strefie T, miejscami zaczerwieniona. czasem pojawiające się niespodzianki.

Podkłady:
Lumiere Cashmere- moj kolor to Medium Beige 2.3 Ma bardzo przyjemną konsystencję- lekko kremową, nie robi mi maski na twarzy a zakrywa to co powinien bardzo ładnie. Daje świeży, naturalny wygląd. Nie znika mi z twarzy, jak np EDM, nie warzy się.
edit: po kwasach zżółkłam i musialam zrobic mieszanke kolorow- M.B 2.3 i M.B.
Lucy Minerals- w tej chwili nie jestem w stanie stwiedzic czy lubie bardziej Lucyne czy Lumiere.... Lucy lubie za to jak wyglada na twarzy (choc bywa kaprysna) za nieiwleka ilosc jaka nalezy nakladac na 1 warstwe, za to ze sie nie warzy, z trwaloscia bywa roznie, ale nie jest zle. kolor- Medium, choc kombinuje jeszcze mieszanke kolorystyczna.
LaurEss Elemental- na lato Soft Ivory, zima mieszanka Radianta i Softa w zmieniajacych sie proporcjach Co do efektów- jest podobnie jak z Lumiere, podkład jest lekki, nie robi maski, ladnie kryje i trzyma sie dluugo.


Róże:
EDM- Viki's Radiant Creation, DVR Saturday, Jump Rope, Bouqet, Corner Office, Time share- za wybor kolorów i ogólną ich urodę, wybaczam, że zdarza się im trochę za szybko blaknąć.
LaurEss -True love, Peony,

Bronzery:

EDM- Soft Bronzer
SN- Tahitie Sweetie

5. Korektory:
EDM mint- koniecznie, super redukuje wszelkie zaczerwienienia.
mieszanka Multi Intensive z Intensive Fair na niespodzianki.

Edytowane przez 86Paula
Czas edycji: 2010-11-01 o 10:29
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 19:43   #21
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: HITY mineralne

Wątek się rozkręca

Testuję już minerały przeszło rok, moja przygoda z nimi zaczęła się dzięki frantic Mam skórę suchą, często zdarza mi się czuć jej ściągnięcie, tłuści się trochę na policzkach przy skrzydełkach nosa i na czole.

1.Podkłady
  • Blusche, Vanilla Latte, formuła Original Matte: jest to mój KWC wśród podkładów. Podkład jest istotnie matowy, nie ma zbędnych drobinek, nie robi efektu maski, ładnie stapia się z cerą i przyzwoicie utrzymuje
  • Everyday Minerals, Fair Neutral i Golden/Olive Fair formuła matte i original glo. Kolor zalezy od stopnia mojej opalenizny. Original Glo jest dla mnie typowo rozświetlającą formuła, na dnie po "nieprzespanych nocach", matte to taka "codziennego" uzytku. Zadowolona jestem z ich krycia, (ale zdecydowanie jest ono średnie, osoby wymagajace dużego nie bedą pewnie zadowolone) trwałość mogłaby być lepsza, szczególnie tej drugiej. Bardzo cieszy mnie dostępność na EDM tak jasnego koloru jak Fair Neutral. Jest on odpowiedni dla wielu bladolicych w tym i mnie.
  • Earthen Glow Minerals, Susan, Youthful Glow. Dopasowanie w tej firmie opierając się na zdjęciach ze strony to niezłe wyzwanie. Mnie na szczęście udało się dość szybko. Formuła jest zdecydowanie lekka i trzeba nalożyć więcej warstw, by osiągnąć lepsze krycie. Jest to podklad zdecydowanie rozświetlający, więc antyfanki drobinek nie będą z niego zadowolone. Jak dla mnie to fajnie się sprawdza, kiedy nie mam większych niespodzianek i problemow z cerą. Tapetę nim ciężko zrobić.

2.Cienie
  • Everyday Minerals Silver Gray. Dla średniej blondynki rozjaśniony troche cieniem Blonde idealnie nadaje się do podkreślenia/pogrubienia brwi. Nie wybijaja się z niego rude ani czerwone tony. Nadaje się też do robienia kresek (nie robię nigdy czarnych, bo wygladam komicznie) i akcentowania zewnętrznych koncików oczu. Jest dobrym zastępstwem dla osób, które wyglądają źle z czarnymi kreskami z racji jasnej cery czy włosów. Trwałość ma bardzo dobrą.
    Generalnie dużo o cieniach powiedzieć nie mogę, bo rzadko ich używam, ale zadowolona jestem z perłowych i matowych EDM (drobinkowe moim zdaniem duzo gorzej się trzymają)

3. Róże/Rozświetlacze/Brązery
  • Everyday minerals Nick Nack, Snuggle, Pink Ribbon. Do trwałości nie mam żadnych zastrzeżeń, lubię je za kolor i delikatność/
    Aussie Perk Me Up, Wet Sand, Pearl Beige. W zalezności od okazji - Wet Sand ma duże drobinki, a pozostałe dwa zdecydowanie mniejsze i subtelniejsze. Idealne na codzień/
    Waffle Cone, Viki's Radiant Creation, Soft bronzer, Morning Cup. Pierwsze Dwa dają świetny efekt muśniętej słońcem buzi, a dwa ostatnie są bardzo dobre do modelowania. Do trwałości również nie mam zastrzeżeń.
  • Buff'd Petal za kolor, trwałość i nie ocieplanie się na twarzy/
    Daylight za złoty glow
  • Earthen Glow Minerals Hope za naturalne efekt, Thoughts, bo przypomina mi ulubionego Nick Naca z EDM, Berries&Cream za śliczny niewinny odcień z pięknymi iskierkami. Te róże są imo bardzo dobrze napigmentowane.

4.Pudry/primery
  • Everyday Minerals Natural Reflections Cool Pink i Fair - nadają bardzo lekki glow
  • Earthen Glow Minerals Soft Focus translucent, wygładza buzię/
    primera, którego moglabym nazwać hitem jeszcze nie znalazłam

5.Korektory
  • Everyday Minerals Sunlight. Nie znalazłam jeszcze lepszego korektora pod oczy niż właśnie ten. Ukrywa cienie całkiem nieźle, położony na krem kopatybilny ze skórą nie wchodzi w zmarchy.
    Intensive light (niestety wycofany już), jak dla mnie idealny na niespodzianki.

Edytowane przez adusiadu
Czas edycji: 2009-12-05 o 12:32
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 18:52   #22
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: HITY mineralne

Cera normalna / mieszana, sporadyczne "niespodzianki", lekko rozszerzone pory.



Podkłady
  • Everyday Minerals - Light Neutral / Fairly Light Neutral / Beige Neutral - wszystkie MATTE - ładnie stapiają się cerą, nie zostawiają widocznej warstwy, wyrównują koloryt
  • Lumiere - Light Medium Warm - LUMINESSE - jeszcze fajniejsze niż EDM matte bardziej kremowe, jedwabiste, idealnie stapiają się z cerą i wygładzają ją. Formuła Luminesse dodaje cerze lekkiego blasku (ale bez efektu poświaty). Krycie niezbyt wielkie, za to wyrównanie kolorytu cery bardzo fajne.


Cienie
  • MAD Minerals - ogromny wybór często nietypowych kolorów (np. Islander). Ładnie trzymają się na powiece bez bazy.
  • Aromaleigh - j.w. - super wybór, piękne kolory.



Róże
  • Everyday Minerals - dla mnie absolutny hit. Bardzo duży wybór kolorów, wysoka trwałość, przystępna cena.


Bronzery

  • Silk Naturals - Tahiti Sweetie brown matte - ładnie się rozprowadza, nadaje skórze fajny odcień... po prostu go lubię bardzo



Pudry/primery
  • Everyday Minerals - Kaolin Soft Bronze - ładnie matuje, nie bieli twarzy.
  • Coastal Scents - puder ryżowy - natychmiastowy mat



Korektory
  • Everyday Minerals - Mint - maskuje zaczerwienienia (stosuję na policzki, oprószając je przy pomocy dużego, niezbyt zbitego pędzla)
__________________

310813

Edytowane przez Viollet87
Czas edycji: 2009-11-20 o 18:57
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 05:09   #23
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: HITY mineralne

rodzaj cery - normalna, świeci się lekko po ok. 10 h, w lecie ma humory i szybciej. Czasem jakieś niespodzianki, trochę przebarwień, zaczerwienienia, piegi.


podkłady
  • EGM mieszanka CM z YG - kolorystycznie większość to Carrie i Roselyn
  • Lumiere VV, FF - light medium warm - obydwie firmy to mocne krycie i kremowa konsystencja.
2. cienie
  • Lumiere - cudowne kolory, mocne, nasycone, świetnie się trzymają - i jest tu mój ulubieniec - Deep Waters - głęboki, błyszczący granat
  • Aromalight - za nasycenie
  • EDM - bo dużo kolorów, ale słabo nasycone
  • Sn - bardzo ładne barwy, nigdy sie nie zawidłam
3. róże/ bronzery/ rozświetlacze

  • SN - Tahiti Sweetie
  • róże - New Car smell, tea time, summer stroll, snuggle - edm - brzoskwiniki
Lumiere: Sahara- cudowny odcień, ni to róż ni to bronzer
Crimson- mocno w tonacji czerwieni, nie ociepla się

rozświetlacz - Aussie Perk Me Up - delikatny, bez widocznych drobinek, tworzy efekt lustra, również jako korektor

4. primer-
właściwie nie używam, bambus z BU mnie wysusza, dry flo matuje za mocno - używam jedynie okazjonalnie

5. korektory - służy jako korektor -light almond z EDM
pod oczy Aussie, czasem Sunlight


5.pomadka ze sklepu mineralnego (w tej kolejności) :
SN - Organic Coconut Lip Balm
Joppa -Banana Smoothie Lip Balm
SN- Pure- clear Black Label Lippie
edm- lavendar lip balm (zapach średni)
rose kardamon lip balm

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-12-12 o 20:26
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 12:16   #24
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: HITY mineralne

rodzaj cery - tradzikowa, tlusta z mnowstwem plamek potradzikowych do ukrycia, wiec uzywam formul tylko najbardziej kryjacych

1.podkłady
Lauress - Etheral - Pure Petal albo Pure Neutral
EGM - Cover Me - Rachel
2. cienie
Chyba wszytskie, kocham mineralne cienie
3. róże
EGM - Romance
4. pudry
Lauress - Finishing Touch Medium - jest super, daje piekne wykonczenie i bardzo dlugi mat, niestety musialam odstawic, bo pudry mnie zapychaja
5. korektor na plamki, zaczerwienienia, blizny, pod oczy
Blusche - Medium - daje naprawde mocne krycie, uzywam go tez pod oczy i nie wysusza, nie podkresla zmarszczek
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 18:13   #25
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: HITY mineralne

cera dojrzała, normalna, z tendencją do odwodnienia, skłonność do pękających naczynek / rumienia, lekko alergiczna

podkłady
MEOW Pampered Puss Naughty Korat i Naughty Siamese
LAURESS Pure Tan Minimalist

cienie
AROMALEIGH Damask, Persephone
do brwi: SILK NATURALS Medium Ash

róże/ bronzery
SILK NATURALS Afterglow

rozświetlacze
EDM Fresh tylko pod łuk brwiowy

primery
SILK NATURALS Tinted Oil-Control Primer
Monistat

korektory
EDM Intensive Medium
SILK NATURALS Sleep in a Jar Light Peach

wykończeniówka
SILK NATURALS Tinted Oil Control Blur Finishing Powder

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2010-10-05 o 19:28
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 15:09   #26
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: HITY mineralne

Czas na mnie

Cera:
  • tłusta, kiedyś z licznymi niespodziankami, dzięki minerałom jest ogromna poprawa.
  • naczynkowa

1. podkłady

  • Lauress - radiant yellow, formula minimalist dopisek z 12.04.2011 zaczął się ważyć
  • na wiosnęMeow - angora 3 pampered puss - na lepsze dni, z małymi niespodziankami, wtedy kryje idealnie i długo się trzyma
  • na zimę: Lumiere - Light Medium golden, formuła Veena Velvet i Cashmere - pięknie się stapia, wygląda bardzo naturalnie a przy tym kryje co trzeba
  • dopisek z 12.04.2011 Lily Lolo - warm peach/popcorn

2. cienie


  • Znalazłam zwycięzce! Silk Naturals: twilight, stormy cloud, mist, silver lining, dove i wiele innych
  • Lumiere: Heliotrope, Violet
  • EDM: Cliche, Sleigh Ride

3. róże/rozświetlacze/bronzery

Róże:
  • EDM: Once& Again, Jump Rope, Bouquet, Opening day
  • Lumiere Wild rose, Delicate Pink
dopisek z 12.04.2011
Bronzery:
  • Lumiere: Sahara
Rozświetlacze:
  • EDM: Dusty Miller i Wet Sand

4. pudry/primery

Primer:
  • Lauress: Fresh Start Medium - długo matuje i nie zamienię go na inny
    dopisek z 12.04.2011: zamieniłam na Green Tea ze Sweetscents...
Puder wykańczające:
  • Blusche, shelley glow dopisek z 12.04.2011: nie używam już...

5. korektory

  • korektor adusiadu
  • lauress, neutralize
6.bazy:
  • baza pod cienie artdeco
  • monistat

Pewnie jeszcze trochę tu namieszam
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne



Edytowane przez Isilindil
Czas edycji: 2011-04-12 o 20:42
Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 19:49   #27
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: HITY mineralne

Udalo mi sie osiagnac dosc dlugo trwajaca stalosc mineralowa, co chyba oznacza ze musze edytowac hity. Moj wrodzony minimalizm wreszcie zwyciezyl i przestalam zamawiac co popadnie, tylko dlatego, ze mi sie podoba Oto moj zelazny zestaw, sprawdzony dlugotrwale i w roznorodnych warunkach (cera mieszana, sklonnosci do zapychania):

1. podklad:
EGM Cover Me. Nie ma dla mnie innego. Niezmiennie Roselyn.

2. primer i finisher w jednym:
EGM Lightly Tinted. Czasem nawet bez pokladu daje rade. Zuzywam go na tony.

3. bronzer:
SN Tahiti Sweetie

4. roz:
EDM Sprung!

5. cien:
ostatnio jedynie EDM Wet Sand lub Sparkle Beige

Koniec Mozecie w to uwierzyc?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 19:25   #28
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: HITY mineralne

Lat prawie 30, cera bez zmarszczek ale wyjątkowo zwariowana, skóra mieszana - bardzo świecąca w strefie T (czoło i nos), częste łuszczenie nosa i okolicy, suche i zaczerwienione boki policzków, często pojedyncze wypryski (kosmetyczka twierdzi, że łojotokowa stąd częste zmiany zapalne, suche placki i te przeklęte pryszcze); czasem ciemne przebarwienia po wyciskaniu. Pożądany mat i naturalny wygląd przy dobrym kryciu niedoskonałości.

  1. podkład - spośród wielu, wielu firm, po wydaniu mnóstwa kasy i testach trwających ponad pół roku, wreszcie odkryłam i gruntownie przetestowałam swoje formuły i kolory:
  • Everyday Minerals - Fairy Light Pressed - bezapelacyjnie uwielbiam za łatwość użycia i za to że nie pyli i nie obsypuje się na ubranie, można go zabrać wszędzie.Trwały jak żaden nawet bez primera, diablo wydajny i mocno kryjący, ale nie robi maski, można używać punktowo i nie potrzeba korektora. Efekt matowo-satynowej skóry. Nie zapycha, nie podkreśla nadmiernie suchych skórek. Przy opalonej skórze niezbędny mi brązerek, w zimie nie potrzebuję.
  • Afterglow - kolor Bisque - Prawie j.w. tyle, że sypki i trochę więcej z nim zabawy.Trwały jak żaden nawet bez primera, wydajny i mocno kryjący, ale nie robi maski, wtapia się w skórę rewelacyjnie użyty nawet w sporych ilościach. Nie zapycha, czasem podkreśla suche skórki, matuje od razu i na długo. Mały wybór kolorów, ale ten jasny mi pasuje chociaż niezbędny brązerek albo róż dla ożywienia.
  • LaurEss formuła: Elemental-kolor: Radiant Neutral - bardzo naturalny efekt przy dobrym kryciu, wykorzystywałam również jako korektor np. pod oczy. Bardzo miałki i delikatny, jakby puszysty. Niestety szybko świeciłam się po nim w strefie T. Gdybym nie posiadała 2 w/w w pełnym wymiarze skusiłabym się teraz na niego bo obecnie ma bardzo atrakcyjną cenę (z 22$ na 14,30$)! Trochę brązera nie zawadzi przy opalonej skórze.
2. cienie
  • paletka prasowanychE DM lavender, z sypkimi za dużo roboty co dzień rano, chociaż cienie EGM są świetne!
3. róże/ bronzery/ rozświetlacze
  • róż - EDM: Theme Park, Back to school - ładne kolory i fajnie subtelnie rozświetlają. Generalnie na co dzień wolę tradycyjne, niemineralne np. Bourjois, Inglot, Oriflame bo są wygodniejsze i szybsze w użyciu, mogę zabrać i użyć w pracy bez kłopotu (np. obsypania połowy siebie i umywalki w łazience)
  • brązer - Ziemia Słoneczna Lavertu Nr 03 - proszę nie bić, nie jestem pewna, ale chyba nie da się podciągnąć pod minerał? Niby skład (podobno) 100% naturalny i przyjazny skórze, używam od lat bez szkody na urodzie i nie zamienię na żaden inny.
  • rozświetlacz - EDM Aussie Park Me Up, raczej do oczu, bo buzie mam okrągłą, a cerę tłustą.
4. pudry/primery - w moim przypadku wszystko zależy od primera, bez niego prawie żaden podkład nie wygląda idealnie (oprócz w/w 2 pierwszych).
  • primer CS Diva Defense - za niesamowity efekt wygładzenia, gładziutką i jedwabistą skórę, świetnie i na długo matowi, niestety podsusza. Na wyjątkowe okazje.
  • Jurlique Rose Silk Finishing Powder - puder w 100% naturalny bogaty w wyciągi roślinne, wspaniale pachnie i pielęgnuje, zawiera skrobię ryżową i kukurydzianą oraz krzemionkę, składniki używane przez firmy mineralne. świetnie i na długo mnie matuje, nie wysusza!, doskonale współdziała ze wszystkimi podkładami mineralnymi. Oprócz różanego jest jeszcze cytrusowy do skóry tłustej i lawendowy. Można używać jako primer i do wykończenia oraz w ciągu dnia aby zmatowić i odświeżyć skórę. Mimo iż biały, nie bieli skóry.
  • Wycofany ryżowy EDM Sunlight, doskonały, chociaż drażniła mnie jego ziarnistość.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 12:34   #29
papeteria
Zakorzenienie
 
Avatar papeteria
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 460
Dot.: HITY mineralne

Moje Naj.....

1.Podkład
  • PIXIE - cover de luxe,natural finish odcień elette1 oraz faylinn 1.Kolorystyczny strzał w 10.Krycie bez zastrzeżeń.Lepszy od EDM wg mnie.
  • Lauress elemental odcień radiant tan ,przyzwoite krycie, trwałość
  • EGM Youthful glow, piękny naturalny efekt na twarzy odcień Jodie,Sahara
  • Nadal jestem w fazie testów kolejnych podkładów....

2.Cienie
  • EGM - Brown silver lights, African violet - śliczne odcienie.
  • SN - Dolce, Brimstone - fajne kolorki , dosyć trwałe
  • ORM(Our rock minerals) - Cherish, Intrigue, Onyx, - fajne kolory
  • JOPPA - Hadassah
  • EDM - Ballet slippers, Bubble tea, late checkout

3.Róż (moja słabość)
  • SN - Stardust najlepszy z najlepszych jak dotąd .Kilka osób mnie spytało czym się tak ładnie przyrumieniam
  • SN - Babydoll ostrzejszy róż, ale łatwo stopniować odcień
  • SN - Climax - najczęściej sięgałam w lato gdy byłam opalona
  • SN - Stellar
  • LAURESS - Decadence, nie ocieplają się
  • LAURESS - Peony
  • AwGM - Beautiful
  • BLUSCHE - Blushing pink
  • LUMIERE - Violaceus śliczny chłodny bez tendencji do ocieplania
  • EGM - Grapevine chłodny róż pod fiolet

4.Rozświetlacze (kolejna słabość)
  • EDM- Sparkle beige
  • EDM - Champagne
  • SN - Cherub mój pierwszy rozświetlacz w pełnym wymiarze.

5.Korektor
  • EDM - Aussie perk me up
  • EDM - Fresh
  • EDM - Clear
  • EDM - Morning
  • EDM - Sunlight
  • EDM - Pearl sunlight
  • PIXIE - żółty kamuflaż/korektor

6.Wykończeniówka
  • PIXIE - Puder matująco wygładzający "Kiss of sun"
  • SN - Splendid
  • EDM - Luminizing sunlight

7.Bronzer
  • SN - Beach bunny jasny delikatny rozświetlający brązik
  • SN - Tahiti Sweetie ciemniejszy mat z łatwością stopniowania opalenizny, idealny do konturowania.

Edytowane przez papeteria
Czas edycji: 2010-05-08 o 16:42
papeteria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 17:04   #30
spot
Rozeznanie
 
Avatar spot
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 855
Dot.: HITY mineralne

na wstępie: rodzaj cery: cienka, bardzo sucha, alergiczna (często pojawiają sie na niej czerwone łusczące się i swędzące placki), koło 30tki
nie potrzebuję dużego krycia, tylko ujednolicenia, "zmatowienia noska" itd

1. podkłady
MAD fairly light - almost perfect
EDM linen semi matte - zupełnie poprawny, trochę krótko się trzymał
Blusche vaniia latte - po pewnym czasie stawał się widoczny

2. cienie
ostatnio eksperymentuję z MAD - ogromny wybór kolorów, przyjmne małe słoiczki, dobra trwałość
NYX (cathy mnie zaraziła)

3. róże/ bronzery/ rozświetlacze
EDM natural - na mojej skórze zgodnie z nazwą,

4. pudry/primery
puder bambusowy BU - idealny, matuje, nieznacznie rozjaśnia, mogę nawet pokazać się z nim solo
__________________
IQ tłumu jest zawsze znacznie niższe niż IQ najgłupszego przedstawiciela

Edytowane przez spot
Czas edycji: 2010-01-09 o 17:07
spot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.