Jak zrobić kolczyki decu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-22, 11:43   #1
adusia662
Przyczajenie
 
Avatar adusia662
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9

Jak zrobić kolczyki decu?


Od kilku dni siedze na forum o deco i nie znalazlam nic co by mi wytlumaczylo jak mam zrobic takie kolczyki. Prosze o wytlumaczenie mi jak mam wydrukowac wzor, na co go nakleic, jak go nakleic i jak utwardzić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3067599_1.jpg (18,1 KB, 406 załadowań)
adusia662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 12:03   #2
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

To żaden problem
Kupujesz surówkę na kolczyki o wybranym wymiarze http://www.drewlandia.com.pl/pokaz_p...odkat=57&str=1 potem oklejasz wybranym motywem i po wszystkim.
Motyw może być z serwetki, sama robiłam kilka więc Ci podrzucę link,żebyś mogła sobie obejrzeć:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=314
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...4&d=1234976904
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...3&d=1234976904
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1234976904

To są wszystko bazy do kolczyków zrobione na drewnianych sklejeczkach. Wszystkie są oklejone serwetkami.
Jeśli masz jakiś ulubiony wzór to możesz wydrukować go na drukarce w odpowiednim rozmiarze i wykorzystać do zrobienia kolczyków.
A jak przykleić motyw do sklejki i co dalej z tym zrobić to musisz mieć:

serwetkę lub papier

* klej

* pędzel do kleju i do malowania

* farby akrylowe - do podkładu zawsze jasną farbę więc ecri czy złamana biel będą bardzo dobre, drugą farbę w kolorze kontrastowym jeśli planujesz używanie kraka jednoskładnikowego

* lakier akrylowy

* lakier poliuretanowy (potrzebny, gdy używasz kraka)

To na początek wystarczy.
Przejrzyj też dokładnie to forum, na samej górze są ogólne tematy, tam dziewczyny piszą i o technikach i o sklepach i o materiałach. Przejrzyj też posty, które założyły wizażanki na tematy ogólne np. chcę coś zrobić, ale nie wiem jak itp. Adresy poniżej:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=218630


Miłego tworzenia
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]


Edytowane przez Pupil
Czas edycji: 2009-02-22 o 12:10
Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 12:05   #3
Pagata
Modermistrz bobkowy :D
 
Avatar Pagata
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...pod lasem:)
Wiadomości: 9 743
GG do Pagata
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

nie wiem jak wydrukowac,ale nakleić trzeba na takie gotowe krążki drewniane.I potem na to lakier.
ups...Pupil mnie ubiegł
__________________
Moje karteczki

i inne pierdółeczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknęły z watków
[SIGPIC][/SIGPIC]
Pagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 12:09   #4
adusia662
Przyczajenie
 
Avatar adusia662
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

a jaki lakier? i jak mam to przykleic na ten krazek?
adusia662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 12:25   #5
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Uzupełniłam pierwszą wiadomość o rzeczy, jakie potrzebujesz do ozdobienia
No to po kolei opiszę teraz w skrócie etapy ozdabiania kolczyka:

1. bazę trzeba dobrze zrównać drobnym papierem ściernym, takim 180-240 i pomalować podkładem

2. dokładnie przetrzeć drobnym papierem żeby zniwelować włoski, które stanęły na sklejce po pomalowaniu podkładem.

3. pomalować bazę kolczyków 2-krotnie jasną farbą akrylową matową (może być budowlana ale matowa, bez połysku) w odstępach 2-godzinnych, żeby farba nie popękała.

4. na dobrze wyschniętą powierzchnię przykleić wycięty z papieru motyw, może być motyw z serwetki.

5. jeśli korzystasz z motywu z serwetki to używasz tylko zewnętrzną, zadrukowaną warstwę serwetki, pozostałe dwie warstwy spodnie wyrzucasz.

6. jak dokładnie przykleić serwetkę do bazy opisałam tutaj : http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...2&postcount=37

7. po wyschnięciu kleju, najlepiej na drugi dzień pomalować minimum 6-8 krotnie lakierem akrylowym oklejoną bazę kolczyków. Faktycznie baza powinna być pomalowana kilkanaście razy, żeby uzyskać ładny efekt.

8. pomiędzy lakierowaniami trzeba pracę delikatnie przetrzeć papierem ściernym w celu zniwelowania nierówności, sama musisz zdecydować czy robisz to raz czy więcej, ale po ostatnim zmatowaniu musisz położyć jeszcze ze dwie warstwy lakieru.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 18:43   #6
galazkajabloni
Przyczajenie
 
Avatar galazkajabloni
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Jestem nowa na forumale moge dorzucic jeszcze, że kolcvzyki decupage świetnie wychodzą na masie perłowej, mozna ją tanio kupić np na allegro. Koła o srednicy 3 cm kosztują około 1,50 za parę Serwetki świetnie się na niej trzymają a efekt jest naparwdę ciekawy Wrótce postaram sie wrzucić zdjęcie
Ewa
galazkajabloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 09:52   #7
bebebe87
Raczkowanie
 
Avatar bebebe87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 30
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

oj to chyba dużo czasu i pracy potrzeba
bebebe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 07:24   #8
galazkajabloni
Przyczajenie
 
Avatar galazkajabloni
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

to bardzo proste i trwa gora 10 minut (najwiecej czasu zajmuje wyciecie motywu i schniecie kleju i lakieru)
galazkajabloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 11:02   #9
dwiola
Przyczajenie
 
Avatar dwiola
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Dzien dobry.
moze ktoras wiecie sklep w Wawie dzie mozna kupic drewniana baze do kolczykow?
takie cos jak w drewlandii?
__________________
Biorę, lecz nie przywłaszczam.
dwiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 13:33   #10
damajar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 43
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Pozwolę sobie zaprosić dekupażystki, które robią kolczyki na wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...i+decu+wymiana. Mam mnóstwo motywów w jpg'ach na wymianę.
damajar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 20:25   #11
kkkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Hej dziewczyny Od dokładnie dwóch dni staram się nauczyć zrobić kolczyki metodą decoupage, zrobiłam trzy pary i mam kilka pytań:
1. Co zrobić, żeby kolczyki po nałożeniu lakieru miały ładną - gładką powierzchnie? Ja robiłam kolczyki na bazie drewnianej i używałem medium - lakier z klejem. Ale widać drewnianą nierówną powierzchnie i brzegi motywu, który naklejałam.
2. Jedne kolczyki pomalowałam czarną farbą i na środku nakleiłam kolorowy motyw, niestety po przyklejeniu stał się bardzo mało wyrazisty (pewnie przez ciemny podkład), czy da się coś z tym zrobić?
3. Co z bokami kolczyków, czy też malować je lakierem i czy naklejać na nich wzór?
4. Pod światło widać moje pociągnięcia pędzlem, tak musi być?

Z góry dziękuję Wam za odpowiedź
kkkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 20:47   #12
ulpu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 310
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

1. Żeby nie było widać śladów pędzla i kolczyki miały idealnie gładką powierzchnię, musisz się zaopatrzyć w dobry lakier i dobry pędzel (delikatny i miękki, ale sztywny). Jeśli lakier+klej to Herritage, to chyba nie ma co marzyć o takiej powierzchni, mam ten preparat i o ile jako klej ujdzie, o tyle jako lakier - kategorycznie odpada
Musisz też pamiętać, że lakieru musi być przynajmniej kilka warstw, dzięki czemu wyrównasz nierówności po klejeniu (zagięcia serwetki czy wypukłość papieru). Kolczyki też są przedmiotem niejako "użytkowym", tzn. są narażone na wilgoć (deszcz czy pot), słońce, otarcia, etc. więc wiele warstw lakieru przedłuży im życie.

2. Jeśli przyklejasz motyw wycięty z serwetki, to ZAWSZE musisz używać białego lub innego bardzo jasnego podkładu, inaczej ciemny podkład będzie prześwitywać i wzór będzie niewyraźny. Jeśli używasz papierowych wydruków - możesz sobie pozwolić na większą dowolność, ponieważ papier jest mniej przezroczysty.
Na następny raz spróbuj zamalować na biało obszar, który znajdzie się pod naklejonym wzorem - możesz to zrobić przed klejeniem, obrysowując wzór ołówkiem i wypełniając obrys jasną farbą. Późniejsze niedociągnięcia możesz poprawić czarną farbą już po naklejeniu (i położeniu 1 warstwy lakieru). Inny sposób to pomalowanie całego przedmiotu na biało, naklejenie wzoru i zamalowanie powierzchni poza wzorem na ciemny kolor.

3. Pomalować lakierem musisz całe kolczyki. Chyba nie chcesz, by coś się zmyło czy zdrapało? I tak, jak pisałam - minimum kilka warstw lakieru, który dobrze zabezpieczy pracę.

4. Jeśli masz dobry pędzel - nie musi
__________________


Edytowane przez ulpu
Czas edycji: 2010-03-11 o 20:49
ulpu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 21:17   #13
kkkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Dzięki Ale jeszcze chce dopytać o ten lakier. Ja kupiłam go w sklepie plastycznym - pan mi go po prostu dał - firma chyba MARABUD - nie wiem czy dobra czy nie. A gdzieś czytałam, że poszczególne warstwy lakieru i bazę trzeba przecierać papierem ściernym, żeby nie było nierówności. To może zamiast inwestować w nowy lakier zainwestuje w papier, czy ma to jakiś sens?A jeżeli stwierdzicie że lepiej zainwestowac w lakier, to jaki? Dzięki za odpowiedź
kkkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 22:51   #14
ulpu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 310
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Nie używałam lakieru MARABU, więc się nie wypowiem
Faktycznie między lakierowaniami należy pracę nieco przeszlifować drobniejszym papierem ściernym, oczywiście po wcześniejszym naniesieniu kilku warstw (jeśli zaczniesz szlifować od pierwszej warstwy, uszkodzisz naklejony motyw). Szlifować należy wg potrzeb - jeśli praca ma spore nierówności, trzeba to robić częściej. Jednak szlifować należy co ok. 3 warstwy - częściej nie ma sensu, bo usuwasz ledwo nałożoną warstwę.

Papier to żadna inwestycja - jeden kosztuje kilkanaście lub kilkadziesiąt groszy, najlepiej kupić parę rodzajów (grubości) i sprawdzić, który daje najlepsze efekty.

Jeśli chodzi o lakier - ja używam budowlanego firmy Flugger, akrylowy do drewna. Jestem bardzo zadowolona, szczególnie po zmianie pędzla - uzyskuję ładne, gładkie powierzchnie i mniej się napracuję niż wcześniej. Wszystko zależy od tego, ile i jakich prac chce wykonać. Jeśli masz zamiar zrobić tylko parę par kolczyków, nie będzie Ci się opłacała zmiana lakieru na inny niż masz - po prostu go nie zużyjesz. Sprawdź jeszcze, czy aby na pewno pędzel, który masz, nadaje się do lakieru. Może nie w lakierze, a w złym pędzlu tkwi problem
__________________

ulpu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:13   #15
kkkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Myślę, że pędzel mam dobry, mięciutki i dobre włosie. Kupie jeszcze papier ścierny i zobaczymy. Ale teraz nałożyłam więcej warstw lakieru niż zazwyczaj i widzę, że jest trochę lepiej
__________________
Blog z moją biżuterią
kkkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 23:05   #16
weronisia93
Przyczajenie
 
Avatar weronisia93
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 19
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Jej, dziewczyny, jestem tu tak samo nowa jak i pod wrażeniem! Na prawdę świetne kolczyki, jutro zamawiam te "surówki". Oczywiście moja mądra głowa dopiero po paru postach zrozumiała, że te serwetki to takie zwykłe, używane przy jedzeniu

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

Możecie jeszcze raz wypisać co jest potrzebne (kleje i lakiery), ale jakie, jakich używacie firm... Będę bardzo wdzięczna!

Edytowane przez weronisia93
Czas edycji: 2010-03-31 o 23:03
weronisia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 08:51   #17
ulpu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 310
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Po co jeszcze raz pisać to, co zostało już napisane Tu znajdziesz dużo informacji:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=393645
__________________

ulpu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 15:01   #18
popartova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Witam.
Chwila, chwila. Czy dobrze zrozumiałam?
-Kupuję surówki.
-Wygładzam je.
-Smaruje lakierem.
-Znów wygładzam.
-Smaruje klejem.
-Nakładam serwetkę.
-Smaruje lakierem.
i gotowe?
Wybaczcie, ale moja wiedza na temat decoupage jest zerowa a chciałabym trochę się z tym zapoznać i robić kolczyki.
Pozdrawiam, K.
popartova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 15:36   #19
ulpu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 310
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Jeśli chcesz mieć wzór naklejony na surowe drewno, to wystarczy dobrze przeszlifować drewno, zabezpieczyć podkładem lub lakierem, posmarować klejem, przykleić serwetkę, znowu wszystko posmarować klejem, a jak wyschnie - lakierować.
Ale zazwyczaj przed naklejaniem przedmiot się maluje farbami na pożądany kolor. I tak:
- szlifowanie przedmiotu
- podkład (używa się go na powierzchniach drewnianych, gdy drewno "pije" farbę)
- farba (wyłącznie jasna, w pastelowych kolorach, gdy używasz serwetki; ciemna może być w przypadku papieru, który nie jest transparentny)
- klej
- naklejenie serwetki/papieru
- zabezpieczenie pracy klejem po naklejeniu wzoru
- lakierowanie

Po kilku warstwach lakieru należy przeszlifować pracę drobnym papierem ściernym, żeby usunąć nierówności na lakierze.
Warstw lakieru musi być kilka, żeby praca wyglądała ładnie i estetycznie oraz żeby miała jakąś trwałość.
__________________

ulpu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-03, 17:15   #20
popartova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Dziękuje, Ulpu.
Mam jeszcze jedną sprawę. Przeczytałam w którejś wypowiedzi Pupila, że serwetka będzie się trzymać surówki dzięki o ile się nie mylę to było coś a'la koszulka do segregatora. Należy najpierw naelektryzowaną koszulkę przyłożyć do serwetki i... i co dalej? A potem? Nałożyć na to klej? Czy lakier? Czy co? Uniżam czoła za odpowiedź.

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

I jeszcze jedna ważna sprawa-gdzie ja te materiały zakupię? Jeśli ktoś bardziej się orientuje w Gdańsku to będę dziękować dwa razy. Ale będę wdzięczna już za ogólną podpowiedź.
__________________
Nie strasz mnie piekłem, za dobrze piekło znam.
Każdy dzień każdy dzień podsuwa myśl, że nieba nie ma.
popartova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 17:54   #21
ulpu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 310
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Kupić możesz w dobrym sklepie dla plastyków lub w internecie. Przy odrobinie wiedzy możesz poszukać produktów budowlanych, które będą mieć te same właściwości do produktu ze sklepu dla plastyków.

To, o czym mówisz to tzw. "klejenie na koszulkę". Nie powoduje, że coś się lepiej trzyma - jest pomocne przy naklejaniu dużych fragmentów serwetki (i tylko serwetki) tak, by uniknąć zagięć podczas klejenia (serwetka jest bardzo delikatna i cienka, łatwo się zagina, fałduje podczas klejenia i później efekt jest gorszy, niż oczekujemy). Na kolczyki przykleja się małe wzory, więc ta sztuczka jest raczej zbędna.
Jeśli chodzi o samą technikę klejenia z użyciem koszulki - musi to być sztywna koszulka do dokumenty (lub taka, jak okładka do bindownicy), nie zwykła koszulka, którą się wpina do segregatora. Tą okłądkę należy naelektryzować (wystarczy o coś potrzeć), a potem "przyczepić" do niej serwetkę - sama przylgnie na tej samej zasadzie, co włosy do naelektryzowanej powierzchni Serwetka powinna przylgnąć bez zagięć i zmarszczeń - ot, gładziutko. Potem tę serwetkę się przytyka do posmarowanego klejem przedmiotu (serwetki się nie smaruje klejem, jest zbyt delikatna) i dociska przez koszulkę-okładkę. I to jest cała filozofia
Serwetka, przywierając do naelektryzowanej sztywnej koszulki, daje się łatwiej nakleić.
__________________

ulpu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 18:23   #22
popartova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

I rozumiem następnie nanieść na nią lakier? Niestety, moja wiedza jest tak minimalna, że nawet nie wiem czy dobrze będę potrafiła wytłumaczyć to w sklepie dla plastyków. A czy jest inny wzór do przyklejania niż serwetka?
__________________
Nie strasz mnie piekłem, za dobrze piekło znam.
Każdy dzień każdy dzień podsuwa myśl, że nieba nie ma.
popartova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 19:24   #23
ulpu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 310
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Myślę, że najlepszym wyjściem będzie, jak po prostu przeczytasz najważniejsze wątki na forum, np.:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159048 - Kompendium wiedzy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=393645 - garść informacji o tym, co kupić na "pierwszy raz"
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=218630 - jak coś zrobić w pytaniach i odpowiedziach

Wyszukiwarka na forum lub Google podpowiedzą Ci kolejną masę użytecznych stron, do wyboru do koloru.
W ten sposób znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, które jeszcze nawet nie przyszły Ci do głowy

W przypadku klejenia na koszulkę sposób wykonywania całej pracy w ogóle się nie zmienia. Koszulka jest tylko dodatkowym "rekwizytem", który ma ułatwić przyklejenie dużego wzoru na przedmiot. Przyklejasz wzór, a potem nanosisz na niego warstwę kleju z wierzchu - to dodatkowo zabezpiecza serwetkę. Dopiero na to lakier.

Jeśli chodzi o wzory - jest dobre kilka tysięcy różnych serwetek (to są zwykłe serwetki stołowe), możesz kupować je w sklepach całymi paczkami lub pojedynczo np. na Allegro lub na stronach poświęconych decoupage. Używanie serwetek jest najtańsze, nie wymaga kładzenia aż tak wielu warstw lakieru i daje naprawdę ładne efekty, zupełnie inne od papierów z nadrukami. A skoro już o papierach mowa - można kupować specjalne papiery do decoupage (poszukaj w necie pod tym hasłem), które występują w arkuszach rożnej wielkości, gramatury, typu, etc. Cena jednego arkusza to kilka, czasem kilkanaście zł. Możesz też drukować obrazki znalezione w internecie na drukarce laserowej, co jest tanim rozwiązaniem (jeśli ktoś ma dostęp do takiej drukarki) i daje już nieograniczone możliwości. Drukarka atramentowa się nie nadaje, ponieważ sposób drukowania jest inny i wzór podczas klejenia i lakierowania po prostu się rozmywa, praca jest do wyrzucenia. Można oczywiście drukować na atramentowej, ale wówczas trzeba zainwestować np. w lakier w sprayu (dostępny w sklepach dla plastyków, budowlanych czy w necie; nie mylić z lakierem do włosów...) - a to kolejny wydatek. Lakierem kilkukrotnie zabezpiecza się wydruk atramentowy, a dopiero później się nakleja - zabezpieczony tusz się nie rozmyje.
__________________

ulpu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 20:10   #24
popartova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Dzięki wielkie, w razie czego już wiem gdzie trzeba się zwrócić. Dzięki jeszcze raz.
__________________
Nie strasz mnie piekłem, za dobrze piekło znam.
Każdy dzień każdy dzień podsuwa myśl, że nieba nie ma.
popartova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 19:12   #25
Pyska_xDD
Przyczajenie
 
Avatar Pyska_xDD
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
GG do Pyska_xDD
Dot.: Jak zrobić kolczyki decu?

Mam takie pytanie czy można lakierować kolczyki lakierem w spray? Czy koniecznie musi był taki płynny? Jeśli tak to jaki byłby lepszy - matowy czy z połyskiem? Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
"Ostatecznie źle zrobiłem nastawiając budzik ostatniej nocy,
i obudziłem się nim zadzwonił. Nie mam nawet ochoty wstać aby go wyłączyć. Ale nie wytrzymam tego...
Myślenie o tym jest takie uciążliwe."
Pyska_xDD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.