Benzacne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-01, 18:19   #1
Idylla
Raczkowanie
 
Avatar Idylla
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 46
Unhappy

Benzacne


Hej dziewczyny ! Przepraszam z góry, jeśli taki temat już był otóż mam taki problem : od kilku dni używam tej maści (już kiedyś wcześniej też jej używałam), i zauważyłam jak mam przez nią strasznie zniszczoną skórę używam jej na noc, a na następny dzień moja twarz wygląda tak, jakby z niej skóra schodziła mam też czerwone plamki, i nie powiem, wygląda to paskudnie. Nie wiem czy odłożyć tą Benzacne, skoro mi tak niszczy skórę, czy stosować dalej ? Z jednej strony boję się, że będą gorsze skutki po dłuższym stosowaniu . Co radzicie ? Liczę na Waszą pomoc

Pozdrawiam
__________________

Idylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 19:46   #2
kiniak88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Benzacne

Wydaje mi się, że Benzacne (10 jak i 5%), tak jak i Brevoxyl powinno się stosować tylko miejscowo. Jeśli czujesz jakby szczypanie i mocne ściąganie skóry, pozdrawiam.
kiniak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 22:26   #3
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Benzacne

Dokładnie. Ja stosuję ten żel w tubce od wielu lat, bo mialam zawsze problem z wypryskami (nie trądzikiem) i fakt - trzeba go używać tylko miejscowo. Najlepiej tylko na noc.
Skóra sie łuszczy, bo ten żel z zasady dziala poprzez wysuszanie - wysuszanie wyprysku czy pryszcza. Jesli masz duzo pryszczy (ja np mam czesto na nosie i przez to mi skora po benzacne schodzi z nosa czesto) i uzywasz benzacne, to np. w ciagu dnia stosuj krem nawilżający. Rób często peelingi (polecam Avon Clearskin).
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 23:48   #4
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Benzacne

dziewczyny maja racje, najlepiej stosowac miejscowo. Jest to masc dosyc mocno wysuszajaca wiec jesli posmarujesz wieksza partie skory, musisz sie liczyc z tym, ze moze byc ona podrazniona i moze schodzic.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 07:33   #5
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Benzacne

Trochę dziwią mnie te czerwone plamki. To jest taki rumień wynikający z podrażnienia czy raczej coś wyglądającego na reakcję alergiczną? Może ona wystąpić po Benzacne.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 08:27   #6
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Benzacne

bo na benzacne nakłada sie silny krem nawilżający i tego problemu nie ma wtedy. Nałóż benzacne, odczekaj z 10min. i nałóż krem nawilżający, a nawet półtłusty i bedziesz miała ładną buzięa do tegon nalezy łykac witaminy A+E, bo benzacne powoduje szybsze starzenie sie skóry
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 22:18   #7
kiniak88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Benzacne

Jest taka maść Dermosan (wersja tłusta i półtłusta) z witaminami (ok 8zł) - powinno pomóc

Edytowane przez kiniak88
Czas edycji: 2009-03-02 o 22:28
kiniak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 19:06   #8
Malika22
Raczkowanie
 
Avatar Malika22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 42
Dot.: Benzacne

Stosuje od tygodnia i wszystko wyleczyło, czoło mam czyste
__________________

Malika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 19:28   #9
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez Malika22 Pokaż wiadomość
Stosuje od tygodnia i wszystko wyleczyło, czoło mam czyste
Ja jestem w trakcie kuracji, też czoło mam coraz czystsze.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 18:25   #10
Malika22
Raczkowanie
 
Avatar Malika22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 42
Dot.: Benzacne

wzięlam tę słabszą maść, no i benzacne pomógł po 3 dniach! . Bo nie mogłam się pozbyć tych zaskórniaków, takie niewidoczne były i w kolorze skóry, tylko na czole. strasznie mnie to denerwowało! ale już mam spokój, tylko mam strasznie suchą skóre.
__________________

Malika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 12:03   #11
Karmellita
Raczkowanie
 
Avatar Karmellita
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Zadupie pomorskie :D
Wiadomości: 421
Dot.: Benzacne

To prawda benzacne wysusza skórę, ale stosuje się go miejscowo. I jeżeli chodzi o twarz to stosuje się tą 5 %... Używałam go i polecam jest wydajny i niedrogi... no i skuteczny.
Karmellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-08, 16:13   #12
Idylla
Raczkowanie
 
Avatar Idylla
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 46
Dot.: Benzacne

No ja właśnie mam dużo wyprysków, i nie stosowałam miejscowo, tylko na całą twarz Od tygodnia nie stosuję już go, ze względu na tą zniszczoną skórę. Jeszcze do końca się nie wyleczyła. Czyli, że jakbym chciała stosować na całą twarz, to po nałożeniu Benzacne krem nawilżający, tak ?
__________________

Idylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 11:10   #13
Karmellita
Raczkowanie
 
Avatar Karmellita
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Zadupie pomorskie :D
Wiadomości: 421
Dot.: Benzacne

Ale nawet na benacne jest napisane, że stosować miejscowo, więc może tam gdzie masz wypryski smaruj cały ten kawałek a tam gdzie nie masz to nie... aha i polecam jeszcze tabletki z bratka polnego są niedrogie ale też pomagają.
Karmellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 16:15   #14
Idylla
Raczkowanie
 
Avatar Idylla
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 46
Dot.: Benzacne

Wielkie dzięki dziewczyny za rady
__________________

Idylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 11:06   #15
Malika22
Raczkowanie
 
Avatar Malika22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 42
Dot.: Benzacne

No nieeee... Stosowałam na czolo tą maść, przez trzy dni. Pomogło, wysuszyło mi je. Nigdy nie miałam problemu z pryszczami, a na czole mam takie w kolorze skóry i ciągle mi się odnawiają, bolą, ale ich nie widac zbytnio, teraz znowu co mi zasuszy maść to one się odnawiają . Bezsensu, tylko na czole to mam. Maść zasuszy na jakiś czas, a one się odnawiają.
__________________

Malika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 12:50   #16
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez Malika22 Pokaż wiadomość
Stosowałam na czolo tą maść, przez trzy dni. Pomogło, wysuszyło mi je. Nigdy nie miałam problemu z pryszczami, a na czole mam takie w kolorze skóry
Zdecyduj się - masz problem z trądzikiem czy nie?
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 18:42   #17
Malika22
Raczkowanie
 
Avatar Malika22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 42
Dot.: Benzacne

lul. Przeciez napisalam, ze nigdy nie mialam tego typu problemow, a teraz mecze sie z tradzikiem na czole.
__________________

Malika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 09:51   #18
camila848
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: Benzacne

Mam 24 lata od 16 roku życia męczę się z trądzikiem przeszłam juz przez terapie antybiotykami, tabletkami hormonalnymi, dziesiątki maści i żeli przetestowałam, miałam kilkakronie robione kwasy i inne cudeńka i skutek był zawsze taki sam... od października zaczełam stosować benzacne bo przeczytałam gdzieśna forum że jest skuteczy...i musze stwierdzić że w tak dobrym stanie skóry już od lat nie miałam co prawda ostatnio trochę przekombinowałam bo byłam na solarium i zaczęłam stosować nową maseczkę-i mam trochę zaskórników nie wiem czy od solarium czy od maseczki, ale mam nadzieje że znowu wszystko się unormuje. Stosuje benzacne 10% tylko wieczorem a na dzień kerm nawilżający i od pażdziernika nie miałam żadnej zmiany ropnej ewentualnie trochę wiecej zaskórników przed okresem...prawdą jest że wysusza skórę ale jak stosuje krem nawilżający da się jakoś przeżyćdlatego polecam
p.s. mam pytanko była któraś z was na mikrodermoabrazji bo chciałam się wybrać ale czytałam różne opinie i zastanawiam się ciągle czy mi to bardziej nie zaszkodzi niż pomoże...

Edytowane przez camila848
Czas edycji: 2009-03-18 o 09:53
camila848 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 10:59   #19
Karmellita
Raczkowanie
 
Avatar Karmellita
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Zadupie pomorskie :D
Wiadomości: 421
Dot.: Benzacne

Mikrodermabrazje stosuje się dopiero wtedy, kiedy wyleczysz skóre i wszystko się zagoi. Moja siostra ma teraz 27 lat i też męczyła się z wypryskami, aż w końcu zrobiła szereg badań, dosłownie wszystko i wyszło,że ma powiększone i zainfekowane migdały, które "sieją" na twarz i w wyniku czego trzeba było je wyciąć. Wycieła, z początku dostała "wysypu", ale był to dobry znak, że skóra się oczyszcza, brała jeszcze chyba 2 miesiąca unidox i teraz walczy tylko z bliznami. Stąd wiem kiedy ta dermabrazja.
Karmellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-18, 13:08   #20
Lloret
Przyczajenie
 
Avatar Lloret
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Benzacne

Mikrodermabrazja 'wyciągnęła' mi wszystkie wągry i złuszczyła martwy naskórek. W zależności od tego w jakim stanie była moja cera, pani dermatolog zmniejszała, lub zwiększała moc tego urządzenia.
Z każdym następnym zabiegiem przebarwienia powoli znikały, a skóra była bardziej 'równa'. Nie miałam nigdy problemu z zaczerwienioną skórą po mikrodermabrazji
Zaznaczam, że na zabieg chodziłam do dermatologa, bo nie wiem dlaczego, ale u kosmetyczki nie czuję się bezpiecznie
Teraz na mikrodermabrazję się raczej nie wybieram, bo po odstawieniu antybiotyków trądzik znowu raczył wrócić
Chyba kupię dziś te benzacne:P
Lloret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 15:20   #21
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Dot.: Benzacne

Ja niestety dostałam uczulenia od benzacne - to było jakieś 3 lata temu. Siostra sobie kupiła, ja postanowiłam spróbować posmarowałam się na noc, a rano obudziłam się cała czerwona i spuchnięta jak balonik To była ta słabsza wersja... I tak po jednorazowym użyciu przez jakieś 2 tygodnie schodziła mi skóra
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 17:56   #22
paulusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Benzacne

Ja również to stasowałam i też mialam po tym takie plamki i wyglądało to okropnie ..kiedy to odłożyłam moka twarz wygląda znacznie lepiej .
paulusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 10:39   #23
22Margot
Przyczajenie
 
Avatar 22Margot
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Benzacne

Stosuje Benzacne na czoło, przez już 3 tyg. znikają na 3 dni pryszcze, a za chwile znowu są, te same. Ręce opadają.
22Margot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 15:28   #24
Maggiczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 295
GG do Maggiczna
Dot.: Benzacne

Beznacne to jak dla mnie najlepszy sposób na pryszcze. Pierwszy raz od długiego czasu nie mam ŻADNEGO syfa na twarzy, aż nie mogę się naoglądać w lustrze
Stosuję na noc na całe czoło, nos i brodę, a jeśli wyskoczy coś to wtedy grubszą warstwę na syfa. Na dzień nakładam silnie nawilżający krem i nie ma problemu z łuszczeniem. Od czasu do czasu warto też peeling zrobić, żeby usunąć ewentualnie to co się łuszczy
Maggiczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 15:52   #25
emancypatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 56
Dot.: Benzacne

Moim zdaniem powinnaś to odstawić. Ja używałam toniku Benzacne, kompletnie mi nie pomógł (wręcz zaszkodził... pryszczy było więcej) i nie mogłam znieść tego okropnego zapachu.
Od ponad roku stosuję mydło siarkowe, może spróbuj i Ty?
Moja cera znacznie się poprawiła, a zapach siarki można przeboleć
emancypatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 11:11   #26
nunka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 26
Dot.: Benzacne

Witam..

Dziewczyny mam problem stosuje Benzacne od tygodnia ale zauwazylam na twarzy ze poglebily mi sie zmarszczki kolo ust co ja mam teraz robic?? Nawilzam twarz kremem E-45 i jeszcze dodakowo uzywam mleczka dla dzieci z filterem 50 +. Jak myslicie zniknam mi te zmarszczki?? Mam dalej uzywac Benzacne??

Dzieki
nunka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 11:06   #27
5b5113117b6e42222229f5594ebb4ac0eb7ee95c_5dfabd82d2cbf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 165
Dot.: Benzacne

A ja kupiłam go wczoraj.Posmarowałam i jakie było moje zdziwienie,kiedy rano zobaczyłam znaczną poprawę.Lekarka przypisała mi Triderm,i Elosone,ale to kit, stosowałam na noc, a z rana miałam więcej pryszczy,i cały obszar różowego koloru.Benzacne ładnie wszystko podsuszyło.Niektórzy piszą że odczuwają pieczenie ,a ja czułam tylko jak skóra się "ściąga ".Zobaczę jak będzie dalej.
5b5113117b6e42222229f5594ebb4ac0eb7ee95c_5dfabd82d2cbf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.