Alimenty od rodziców - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-18, 10:51   #1
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi

Alimenty od rodziców


Witam.

Mam nadzieję, że tu znajdę jakąś pomoc. Zostałam w domu pobita przez matkę kijem. Mam ślady na nadgarstku i ogromnego guza na czole z siniakiem. Od dłuższego czasu nie odzywałyśmy się do siebie przez wcześniejszą kłótnię aż do dziś. Byłam w domu traktowana jak szmata. Wyzwana od ☠☠☠☠, suk i psychicznie chorych. Bezpodstawnie. Nie ma sensu się tu rozpisywać jak te kłótnie powstały, czego dotyczyły itd bo musiałabym pisać conajmniej przez 20 minut, bo bez szczegółów by tu się nie obyło.

Mam tylko pytanie gdzie mam zwrócić się w sprawie o alimenty? I jaka mniej więcej byłaby ich wysokość? Wystarczająca bym utrzymała wynajętą kawalerkę w małym mieście? Mam siostrę 21- letnią, która też ma z nimi konflikt i mieszka z chłopakiem. I od niedawna mam małego braciszka.

Bardzo proszę o pomoc. Oni niedługo wrócą, a ja chciałabym już stąd pójść..
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 10:56   #2
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Re: Alimenty od rodziców

a z jakiego miasta jesteś?....być może warto poszukać "telefonu zaufania",myśle,że tam bedziesz mogła sie zwrócić o fachową pomoc

cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 10:58   #3
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: Alimenty od rodziców

Jestem z Bełchatowa. Jaką fachową pomoc masz na myśli?
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 11:15   #4
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Re: Alimenty od rodziców

zazwyczaj ludzie pracujący przy takich telefonach wiedzą co zrobić w takiej sytuacji jak twoja,co zrobić,do kogo masz sie skierować itp...myślę,że w internecie bez problemów znajdziesz taki telefon...tam bedziesz mogła przedstawiść swoją obecna sytuacje i uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania...
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 11:16   #5
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: Alimenty od rodziców

napewno w telefonie zaufania ktos doradzi Ci gdzie mozesz sie sie zwrocic aby uzyskac pomoc, i jak zalatwic alimenty.
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 11:21   #6
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Re: Alimenty od rodziców

Bardzo Ci wspólczuję. Wg prawa Obowiązek alimentacyjny – sam fakt jego istnienia – usankcjonowany jest przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Akt ten w art. 128 stanowi, iż obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo. Ta zasada o charakterze ogólnym doprecyzowana została, w przypadku dzieci, w art. 133 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Stanowi on mianowicie, iż: „Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.”
W tym wypadku niestety trzeba oddać sprawę do sądu, bo tylko tak można "dostać" alimenty.
Nie wiem jednak czy w Twoim wypadku warto, bo matka jaka by nie byla to zawsze matka. Poza tym masz już 18 lat, więc może poszukasz jakiejś pracy? A tak wogóle to uczysz się jeszcze?
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 11:41   #7
izucha
Rozeznanie
 
Avatar izucha
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 589
Re: Alimenty od rodziców

Kochana, myślę, że przede wszystkim powinnaś zadzwonić już teraz na Niebieską Linię 0801 12 00 02, tam udzielą Ci fachowej informacji i pomocy (kiedyś dzwoniłam na taki nr w sprawie maltretowanej przez męża koleżanki i uwierz mi, ludzie odbierający takie tel. mają wiedzę i sa zaangażowani w to, co robią, na pewno uzyskasz pomoc). Ja poza tym chyba udałabym się na policję, nie masz wiele czasu, zadzwonić możesz z posterunku, poza tym masz widoczne ślady pobicia
- zgłoś to. Skąd wiesz, czy jeżeli zdecydujesz się na pójście do sądu, sąd da wiarę Twoim zeznaniom?

o ilonki: a matka pozwalająca molestować swoje małe dzieci za wymierne korzyści finansowe to też matka?...

Znalazłam jeszcz takie telefony:

827-61-72 (kier. chyba na Wwę)
TELEFON ZAUFANIA STOWARZYSZENIA OPTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, KTÓRYCH RODZICE PIJĄ, BITYCH I ZANIEDBYWANYCH, WYKORZYSTYWANYCH SEKSUALNIE
Poniedziałki-czwartki w godz. 15.00-18.00.

# Dla kobiet w trudnej sytuacji
Bełchatów
(0-prefiks-44) 632 19 68
od wtorku do piątku w godz. 10.00 -13.00
Oddział Terenowy Ligi Kobiet Polskich
izucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-18, 11:48   #8
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Re: Alimenty od rodziców

Izucha napisała:
a matka pozwalająca molestować swoje małe dzieci za wymierne korzyści finansowe to też matka?...

A jaki to ma związek? jakie korzyści finansowe? jakie małe dzieci? Jakie molestowanie? Tutaj chodzi chyba o coś innego...
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 11:59   #9
izucha
Rozeznanie
 
Avatar izucha
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 589
Re: Alimenty od rodziców

Napisałaś, że matka to zawsze matka, jaka by nia była - a ja uważam , że NIE ZAWSZE, i pierwszy przykład, jaki mi przyszedł do głowy na poparcie mojego zdania, to właśnie ten. Przepraszam, fakt, nie ma to BEZPOŚREDNIEGO związku z czerwonymi stringami - starałam się szybko odpisać dziewczynie i rzeczywiście niepotrzebnie wtrąciłam zdanie skierowane do Ciebie. Jednak pisząc, że "matka jaka by nie byla to zawsze matka" w pewien sposób ją usprawiedliwiasz. Jestem być może bardziej radykalna od Ciebie i nigdy nie zrozumiem takiego zachowania rodziców względem dzieci.
izucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 13:12   #10
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: Alimenty od rodziców

to straszne co piszesz....przemoc w rodzinie, szczególnie rodziców wobec dzieci to niestety coraz powszechniejsze zjawisko...
współczuję ci naprawdę serdecznie.
wydaje mi się, że powinnas u lekarza zrobić obdukcję. piszesz, że masz slady na nadgarstku i na czole. Jesli chcesz podjąc jakieś prawne kroki to jest to niezbędne.
Pozdrawiam i trzymaj się cieplutko.
Asia
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 17:49   #11
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: Alimenty od rodziców/ szczególna rola pieniędzy

ilonko: uczę się w ostatniej klasie LO i chcę iść na uniwersytet łódzki. w mojej sytuacji jest tak, iż matka się mnie słownie wyrzekła.

joanno: ile płaci się za taką obdukcję??

Któraś z was napisała o poszukaniu pracy. Pracę mogłabym wykonywać jedynie w weekendy, ale oczywiście to jest dobry pomysł, nad którym myślę już od dawna. Niestety w moim mieście nie łatwo zdobyć pracę. Macie jakieś pomysły? Powinnam chodzić i szukać po sklepach czy barach, pubach? (bo nigdzie indziej raczej mnie nie przyjmą)
Nie dostaję od nich żadnych pieniędzy, jedynie chłopak wspiera mnie finansowo.



czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-18, 22:03   #12
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: Alimenty od rodziców

Izuchna czy rozmowa z Niebieską Linią jest darmowa?
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 22:09   #13
izucha
Rozeznanie
 
Avatar izucha
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 589
Re: Alimenty od rodziców

czerwone*stringi napisał(a):
> Izuchna czy rozmowa z Niebieską Linią jest darmowa?

Za całą rozmowę, niezależnie od czasu jej trwania, płaci się jak za jeden impuls w rozmowie lokalnej (czyli jakieś 30-40 gr). O Niebieskiej Linii więcej informacji znajdziesz na stronie www.niebieskalinia.pl

Pozdrawiam, trzymaj się dzielnie
izucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 08:56   #14
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Alimenty od rodziców/ szczególna rola pieniędzy

Raczej odradzam pracę w barze jeśli zamierzasz się dalej uczyć. Jeśli chcesz zarobić to rozwieś ogłoszenia w mieście że szukasz pracy jako pomoc domowa. Sprzątanie, mycie okien... Praca nie jest łatwa ale możesz sobie ustalić odpowiednie godziny i zarobic nienajgorzej. Może uda Ci się znaleźć kogoś, kto za opiekę (np. nad starszą czy chorą osoba )zaproponuje Ci pokój. Nie myśl też raczej o wynajęciu mieszkania bo trudno bedzie Ci utrzymać - szukaj pokoju, stancji, z uzywalnością kuchni i łazienki część czynszu możesz właśnie płacić wykonując jakieś drobne prace domowe. Możesz też sprawdzić jakie są warunki otrzymania miejsca w internacie (to są bursy, w których mieszkają osoby z różnych szkół) - trzeba to sprawdzić w kuratorium. Postaraj się o stypedium socjalne, lub naukowe jeśli dobrze się uczysz. Możesz oprócz błękitnej linii zadzwonić też lub pójść do opieki społecznej, poszukać psychologa pilicyjnego. Zeby rozpocząć sprawę o alimenty chyba powinnaś zgłosić się na policję albo do innej państwowej jednostki zajmującej się takimi sprawami. Można też zadzwonić do komitetu ochrony praw dziecka. Musisz szukać pomocy u doroslych, którzy mają doświadczenie w takich sprawach. Oni powiedzą Ci co robić.
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 17:17   #15
D D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Wiadomości: 1
GG do D D
Dot.: Alimenty od rodziców

BEZSENS PRZEPISU..
Dziecko ma prawo otrzymywać alimenty do 24 roku życia - jeżeli jest na liście uczni danej szkoły. I może nie skończyć żadnej szkoły.
- Mam dziecko na które łożę rente alimentacyjną w wysokości 489zl miesiecznie, Dziecko zamieszkuje ze swoją matką i jej mężem w mieszkaniu swojej matki. Dziecko zerwało kontakty z ojcem gdy ten zaczoł rozliczać z postępów w nauce gdy miało lat 17 obecnie 21. Dziacko do dzisiaj ma wykształcenie podstawowe - ale jest na listach uczni kolejnych szkół. I CO NA TO PORADZIĆ - ZOBOWIĄZANY OJCIEC EMERYT MUSI UTRZYMYWAĆ NIEUKA I PASOŻYTA - A MOZE JESTR INNE WYJŚCIE - PROSZĘ O RADĘ ...PA..PA..
D D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:09.