Waniliowe perfumy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-22, 20:35   #1
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118

Waniliowe perfumy


Nigdy nie przepadaalam za wanilia w perfumach, ale wyobrazcie sobie, ze juz kilka razy spotkalam sie na ulicy z jakims wyjatkowo ladnym zapachem, w ktorym czuc bylo wlasnie wanilie. I nie mam pojecia co to mogly byc za perfumy. Przypuszczam tylko, ze to chyba jakis poplularny zapach... Acha i na pewno nie Angel. Prosze Znawczynie o pomoc Pozdrawiam
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 20:40   #2
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: Perfumy waniliowe poszukiwane

Sprawdz sobie Hypnotic Poison Ch.Diora poprostu to co uwielbiam czyli wanilia http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1614
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 20:49   #3
nielle
Raczkowanie
 
Avatar nielle
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: trochę tu, trochę tam
Wiadomości: 158
Re: Perfumy waniliowe poszukiwane

moze magnetism escada
nielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 21:05   #4
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Re: Perfumy waniliowe poszukiwane

Niestety nie Hypnotic Poison Wachalam i mam bardzo mieszane uczucia, to niestety nie jest to
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 21:24   #5
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: Perfumy waniliowe poszukiwane

Dior "Dolce Vita" (w nucie bazy)
Sephora "Brown Delicious Vanilla Fragrance"(Vanilla, Chestnut Puree, Gentle Orange)
Guerlain "Shalimar"
Guerlain "Samsara" (Nuta zapachowa:sandałowiec, bób tonka, wanilia)
Cacharel "Gloria"
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 21:26   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Perfumy waniliowe poszukiwane

Moje ulubione waniliowe perfumy to Desnuda Ungaro - piękne. Drugi ukochany klasyk to Dolce Vita Diora. No i jeden z najpiękniejszych zapachów wszechczasów - czarne Coco, ma wanilię, ale nie taką słodką, jest to mocno korzenny zapach.

Waniliowy jest Dior Addict, Hypnotic Poison - podoba mi się najbardziej z wszystkich trucizn... w sumie mnóstwo zapachów ma mocno wyczuwalną waniliową nutę, klasyczna Organza...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-23, 16:15   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Perfumy waniliowe poszukiwane

powiem wam ze ja w takich perfumach nie umiem wyczuc dokladnie zadnego zapachu, tzn czy jest tam wanilia czy nie. Kiedys bardzo lubilam Dolce Vite ale nigdy bym nie powiedziala ze jest tam wanilia. Jak perfumy sa zrobione na podstawie wielu zapachow to ja raczej czuje calosc nie umiem powiedziec z czego sa zrobione. Tak sie zastanawialam skoro tak czujesz doklanie wanilie to moze to jest woda toaletowa od YR, wiesz pewnie o czym mowie ta owocowa seria w YR mozna kupic mydlo, zel pod prysznic i balsam i zapachu danego owocu w sklad tych serii wchodzi tez woda toaletowa i jest tam wanilia. Moze to poprostu ta woda , jest tania wiec mysle ze moze byc popularnym zapachem bo kazdy sobie umie pozwolic na nia.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-24, 13:59   #8
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Re: Perfumy waniliowe poszukiwane

Jeszcze dorzucę Sensations Jil Sander
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 14:31   #9
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: Perfumy waniliowe poszukiwane

A może to allure chanel ? Znany zapach i ma sporą dawkę wanilii. No i łatwo go wywąchac na ulicy... bo jest dość mocny i trwały
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-25, 19:05   #10
lamcia
Przyczajenie
 
Avatar lamcia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 15
Waniliowe perfumy

Szukam perfum o waniliowym zapachu - cos takiego, jak wycofany juz Impuls Sipce, cos slodkiego, ale tak, zeby nie bylo zbyt mdle. Z góry dziekuje za pomoc
lamcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-25, 19:21   #11
inna_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 156
Re: waniliowe perfumy

może 'brown' Sephory? mi też wanilią pachnie kokosowa woda toaletowa z YR. ale to właśnie takie połączenie kokosu i wanilii
inna_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-25, 19:46   #12
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: waniliowe perfumy

W archiwum znajdziesz wiele propozycji takich perfum wymienianych przez nas już wielokrotnie. Zawsze warto najpierw poszukać tam i nie dublować pytań ;]
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 17:42   #13
chiński kotek
Przyczajenie
 
Avatar chiński kotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Waniliowe perfumy

Cześć! Jestem tu dopiero od wczoraj i nie wszystko zdążyłam przeczytać ale przeglądając forum nie znalazłam nigdzie tematu o perfumach typowo waniliowych, więc postanowiłam taki rozpocząć.
Czy są tu jakieś wielbicielki wanilii? Może możecie mi polecić Wasze ulubione perfumy z tej kategorii..?
Wiem, że nie wszyscy lubią pachnieć jak ciastko czy budyń ale... ja uwielbiam!
chiński kotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 17:55   #14
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Waniliowe perfumy

ja rownież lubię takie zapachy. ostatnio nabyłam całą serie waniliową z avonu, to znaczy żel pod prysznic, balsam i oczywiście mgielka, pachną nieziemsko i sa naprawdę niedrogie. ok 10 -11 złotych za sztukę pozdrawiam serdecznie!!
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:07   #15
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Waniliowe perfumy

Coś mi się wydaje że już coś kiedyś na ten temat było... ale co tam, pewnie doszło sporo nowych zapachów mam ostatnio małą fazę na jadalne klimaty. Najsilniejsza wanilia i dla mnie w absolutnie ukochanej postaci jest w Organzie Indecence - ale bardzo słodką bym jej nie nazwała - to zapach dość drapieżny, ze sporym dodatkiem kadzidła, nie zawierający ani jednej kwiatowej nuty!
Najbardziej waniliowo-ciasteczkowym zapachem jest Hanae Mori - taki z motylkiem, słodycz i wanilia obezwładniająca! Jakoś zniknęły te perfumy z horyzontu, kiedyś byly w Douglasie... Bardzo jadalny i silnie waniliowy jest Casmir Choparda (to jest niezły killer). Trochę podobne do Casmiru jest Mira Bai, waniliowo-owocowo-pralinkowe, dużo lżejsze, niemniej jednak niezwykle smakowite. Oprócz tego Hypnotic Poison - chodzę wokół nich od paru latek...
Powąchaj też Brit Red Burberry - smakowite waniliowe ciastko z rabarbarem i szczyptą imbiru
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:28   #16
chiński kotek
Przyczajenie
 
Avatar chiński kotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Waniliowe perfumy

Hej Smoczyco i Jujko! Dzięki za odpowiedzi.
Czytałam niedawno opis "Casmiru" i czuję, że to będzie coś dla mnie, musze się wybrać do perfumerii i sprawdzić.
Ja najbardziej lubię takie "ciasteczkowe" zapachy, bez kwiatowych nutek. Ewentualnie z czymś ostrzejszym (np. imbir).
Pozdrawiam pokrewne duszyczki
chiński kotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:41   #17
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Waniliowe perfumy

Tylko z tym Casmirem to naprawdę ciężka sprawa jest! To zapach ciągle obecny na rynku ale ciężko go w Polsce znaleźć, naprawdę... sama waham sie ostatnio nad zakupem, chciałam powąchac i potestować, i udało mi się dopiero dzięki pomocy zaprzyjaźnionej forumowiczki, ktora przysłała mi nieco w maleńkiej fioleczce...
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 19:19   #18
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Waniliowe perfumy

Podłącze się do wątku
Smoczuś czy ty znasz AA Ylang&Vanilla, mogłabyś coś na jego temat?? Ostatnio mam fazę na słodko-jedzeniowe zapachy
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 19:53   #19
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Red face Dot.: Waniliowe perfumy

Bardzo subtelna, "ciepła" i długotrwała wanilia jest w perfumach Dolce&Gabbana Feminine, tyle że chyba nie da się ich powąchać w prawie żadnej perfumerii
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-25, 19:56   #20
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez sitc
Podłącze się do wątku
Smoczuś czy ty znasz AA Ylang&Vanilla, mogłabyś coś na jego temat?? Ostatnio mam fazę na słodko-jedzeniowe zapachy
No przyznam się bez bicia że kojarzę jak przez mgłę - miałam próbki i miniaturki wszystkich pierwszych wód z linii AA. Ale słabo bardzo pamiętam - nie ma się tej pamięci zapachowej oj nie ma był bardzo mocny, waniliowy faktycznie ale czy słodki? Kojarzy mi się jakaś mocno maślana nuta. Musiałabyś go poszukać na żywo, może gdzies powąchasz, ja nie tak dawno temu gdzieś widziałam, w jakimś Douglasie chyba...
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 22:16   #21
Benita5
Raczkowanie
 
Avatar Benita5
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 360
Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez sitc
Podłącze się do wątku
Smoczuś czy ty znasz AA Ylang&Vanilla, mogłabyś coś na jego temat?? Ostatnio mam fazę na słodko-jedzeniowe zapachy
Ja nie Smoczusia ale chetnie podpowiem bo władowałam sie w zakup w ciemno tejze AA. No niestety dla mnie nie nadawał się kompletnie więc flacha powędrowała do teściowej która to na moje przyjście często tym się traktuje
A sam zapach??? wanila bardzo lsodka, mocna..ylang ylang lekko wytawny w pierwszych nutach a potem juz ulepek...sam miodowo-maslany ulepek.
Benita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 22:41   #22
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Waniliowe perfumy

Smoczyco, Benitko dziękuje wam bardzo
Teraz wiem, że w ciemno kupować nie będę, bo mimo że lubie, to jednak tolerancja słodyczy jest u mnie dość ograniczona i chyba ta AA mogłaby ją przerosnąć
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 06:32   #23
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Waniliowe perfumy

bardzo smaczny jest magnetism escady (nuty waniliowe sa) choc nie wszyscy ten zapach lubia, jako ze jest dosc "prosty". ja go uwielbiam, gdy wacham to cienknie mi slinka. ale zawsze mialam slabosc do zapachow przypominajacych slodycze
ciekawa jest tez linia tutti dolci ktora po prostu pachnie jak smakolyki. dostepne w sklepach bodyworks.
http://bathandbodyworks.com/
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 09:45   #24
Benita5
Raczkowanie
 
Avatar Benita5
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 360
Cool Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Coś mi się wydaje że już coś kiedyś na ten temat było... ale co tam, pewnie doszło sporo nowych zapachów mam ostatnio małą fazę na jadalne klimaty. Najsilniejsza wanilia i dla mnie w absolutnie ukochanej postaci jest w Organzie Indecence - ale bardzo słodką bym jej nie nazwała - to zapach dość drapieżny, ze sporym dodatkiem kadzidła, nie zawierający ani jednej kwiatowej nuty!
Najbardziej waniliowo-ciasteczkowym zapachem jest Hanae Mori - taki z motylkiem, słodycz i wanilia obezwładniająca! Jakoś zniknęły te perfumy z horyzontu, kiedyś byly w Douglasie... Bardzo jadalny i silnie waniliowy jest Casmir Choparda (to jest niezły killer). Trochę podobne do Casmiru jest Mira Bai, waniliowo-owocowo-pralinkowe, dużo lżejsze, niemniej jednak niezwykle smakowite. Oprócz tego Hypnotic Poison - chodzę wokół nich od paru latek...
Powąchaj też Brit Red Burberry - smakowite waniliowe ciastko z rabarbarem i szczyptą imbiru
W pelni sie zgadzam ze Smoczusia Do tych typow dodam jeszcze Sensations Jill Sanders choc lagodnie mleczny. Moj ukochany Intuition niesamowicie fajny z nutka kardamonu, hipertrwaly Addcit, elegancki Allure. Dla mnie na liscie wanted jest Nilang Lalique przepiekna wanilia z nutka porzeczkowo-kwatowa tylko ta cena dosc zaporowa...ale to tylko kwestia czasu kiedy bedzie moj
Benita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 10:51   #25
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Dot.: Waniliowe perfumy

Ja pollecam niedostępne w Polsce perfumy The Body Shop vanilla. Jeszcze nie spotkałam się, aby zapachh był tak dobrze zrobiony (tzn. wzorowo odzwierciedlał naturalny odpowiednik). Do tego ma zabójczą trwałość i intensywność. naprawdę warto (jeśli ktoś lubi wanilię w dużych ilościach i solo) bo ja średniawo...
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 21:19   #26
Martusia123
Raczkowanie
 
Avatar Martusia123
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa / Skarżysko-Kamienna
Wiadomości: 58
GG do Martusia123 Send a message via Skype™ to Martusia123
Dot.: Waniliowe perfumy

W Ofercie Yves Rocher Jest Seria Naturals W Której Skład Wchodzą Między Innymi Waniliowe Perfumy!!. Nie Jest To Mieszanka, Ale Czysty Waniliowy Zapach. Kosztują 19,90 Za 20ml I 39,90 Za 100 Czy 125 Ml. Pozdrawiam.
Martusia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 22:14   #27
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez ilonacb
Ja pollecam niedostępne w Polsce perfumy The Body Shop vanilla. Jeszcze nie spotkałam się, aby zapachh był tak dobrze zrobiony (tzn. wzorowo odzwierciedlał naturalny odpowiednik). Do tego ma zabójczą trwałość i intensywność. naprawdę warto (jeśli ktoś lubi wanilię w dużych ilościach i solo) bo ja średniawo...
Zgaadzma się-zapach śiwetny.Zostało mi jeszcze pół flakonika 60ml.Szkoda,że u nas ten zapach niedostępny jest
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 22:53   #28
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Dot.: Waniliowe perfumy

Tak, tylko wanilie znajdziesz w perfumach Yves Rocher. Cena śmeszna, a wytrzymałość- super podobno . Jednak ponoc jest to zapach płaski, nierozwijajacy się, ale za to typowa wanilia !
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 22:58   #29
roztoczanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 165
Dot.: Waniliowe perfumy

Dużo wanilii odnajdziesz też w najnowszym zapachu Lancome - Hypnose Pozdrawiam
roztoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 08:08   #30
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Waniliowe perfumy

dla mnie najbardziej waniliowy jest Tomorrow Avonu super zapach i trzyma się niemiłosiernie długo
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-15 15:14:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.