Ekologiczny olej konopny (mazidła) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 0 0%
** 0 0%
*** 0 0%
**** 1 25,00%
***** 3 75,00%
Głosujący: 4. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-03, 08:51   #1
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965

Ekologiczny olej konopny (mazidła)


Do kupienia tutaj.
Nierafinowany, zimnotłoczony, posiada certyfikat ecocert.

Ze strony sklepu:
Zawiera ok. 75% niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), a szczególnie należące do esencjonalnych kwasów tłuszczowych (EFA) kwas linolowy (56%) i alfa-linolenowy (19,4%), oraz witaminy A, D i E, fitosterole, fosfolipidy i minerały.
Zielony kolor oleju jest wynikiem zawartości chlorofilu, naturalnie występującego w nasionach, który działa przeciwzapalnie i łagodząco.
Olej z konopii jest jedynym olejem naturalnym charakteryzującym się idealną proporcją NNKT, pełniących kluczową rolę w metabolizmie lipidów w organizmie człowieka. Proporcja ta wynosi dokładnie 3:1 - kwas linolowy (LA) należący do rodziny kwasów omega-6 do kwasu alfa-linolenowego (LNA lub ALA) należącego do rodziny kwasów omega-3.
EFA (Essential Fatty Acid) są prekursorami hormonów miejscowych, min. prostoglandyn, które utrzymują skórę w dobrej formie oraz zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu.
Olej z konopii, dzięki wysokiej zawartości EFA, wykazuje wybitne działanie odżywcze, immunostymulujace, przeciwalergiczne, regeneracyjne i przeciwstarzeniowe. Wpływa korzystnie na strukturę i wygląd skóry, która staje się bardziej elastyczna i uzyskuje ładniejszy koloryt, a wszelkiego typu podrażnienia i chorobowe stany zapalne (łuszczyca, AZS, egzema) ulegają złagodzeniu.
Skład chemiczny oleju z konopii jest bardzo zbliżony do naturalnego tłuszczu ochronnego
wydzielanego przez ludzką skórę, dzięki czemu, zastosowany w preparatach kosmetycznych, poprawia gospodarkę lipidami, szczególnie skóry łojotokowej i trądzikowej - łój staje się rzadszy i nie czopuje ujść gruczołów łojowych, co min. zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.
Olej ten jest łatwo absorbowany przez skórę, charakteryzuje się dobrą rozsmarowywalnością i brakiem nadmiernej tłustości po aplikacji. Dzięki wysokiej zawartości kwasu linolowego wpływa na zwiększoną przepuszczalność naskórka oraz wykazuje zdolność głębokiej penetracji tkanek, co czyni go doskonałym nośnikiem substancji naprawczych i odmładzających, takich jak ekstrakty roślinne czy olejki eteryczne.
Olej z konopii, dzięki bogatej zawartości aminokwasów, wykazuje także korzystne działanie na skórę głowy i włosy (efekt filmogeniczności i substantywności). Zastosowany odżywkach sprawia, że włosy stają się bardziej błyszczące i łatwiejsze w czesaniu.
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 12:59   #2
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Ekologiczny olej konopny (mazidła)

Olej ma żółty - lekko zielonkawy kolor. Pachnie podobnie do oleju z pestek dyni Fandlera - tyle że zdecydowanie delikatniej.
Stosowałam w mieszance z innymi olejami na twarzy, a także solo na poranione po uczuleniu łydki. I tu spisał się na medal. Nawilżył i natłuścił podrażnioną i łuszczącą się skórę, zlikwidował swędzenie i co najważniejsze - rany zagoiły się zdecydowanie szybciej niż zwykle. Wchłania się ładnie, nie plami ubrań.
Taka tańsza wersja luksusowej żurawiny
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 21:26   #3
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ekologiczny olej konopny (mazidła)

Stosowałam na końcówki włosów.
Działanie - wygładzał zdecydowanie i nabłyszczał. Wydaje mi się, że końcówki wolniej się rozdwajały. Użyty po wyprostowaniu utrwalał gładkość.
Niestety dosyć mocno obciąża włosy.
Zapach - mnie nie przeszkadzał.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 09:27   #4
Czarniawa228
Rozeznanie
 
Avatar Czarniawa228
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn, Warm.-Maz.
Wiadomości: 553
Dot.: Ekologiczny olej konopny (mazidła)

Pierwszy raz użyłam wczoraj na noc w pojedynkę- efekt: cera " spokojna" skóra nawilżona.
Dzisiaj rano dodałam trochę kwasu hialuronowego ale niezbyt dokładnie mi to wyszło.. chyba trochę za dużo oleju bo skóra świeciła się jak zwykle. Nie czuję żadnego napięcia, tłustości-filmowości. Mimo nałożenia podkładu ( jeszcze ) skóra lekka.
Dyletant

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

A zapach- słaby. Jak dla mnie trochę mdły.

Edytowane przez Czarniawa228
Czas edycji: 2009-09-18 o 10:12 Powód: prowokacja dyskusji.
Czarniawa228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:51.