Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2001-11-14, 21:35   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Arrow

Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY.


No przyznaję że nie było mnie tu aktywnie kilka dni, nareszcie dzisiaj mam troszkę czasu. Wchodzę a tu bach!...dyskusja...
I strasznie by mi się to podobało gdyby nie zbyt mała w niej jak dla mnie dawka humoru (ukłon w stronę Pana Z). Oczywiście myslę o stronie merytorycznej dyskusji bo co do reszty to...ech...norma - takie jest życie [img]icons/icon7.gif[/img] Ja z zainteresowaniem przeczytałam o tych seledynach i krwawych symbolac życia [img]icons/icon7.gif[/img] Zawsze warto poznać zadanie na jakis temat z różnych ston... Mam nadzieję że będę jeszcze świadkiem wielu dyskusji na tej stronie ( no nie muszą być tak ogniste [img]icons/icon7.gif[/img] )
Przygnał mnie do Was problem którego jeszcze nie miałam... Mianowicie od paru tygodni mam przesuszoną cerę [img]icons/icon9.gif[/img] Jak nakładam krem to zaraz po wchłonięciu muszę nakłożyć drugą i trzecią porcje... W życiu czegoś takiego nie miałam... Na razie nawilżam, natłuszczam, wklepuje różne specyfiki, piję duuużo wody ale jestem nieźle przerażona.... Zaraz mi się zaczną zmarszczki robić i moje plany operacji plastycznej ulegną znacznemu przyspieszeniu [img]icons/icon7.gif[/img] ( a myślałam że doczekam 40-tki [img]icons/icon7.gif[/img] ) Akurat schudłam, kupiłam sobie kilka krótkich spódniczek i butów na wysokim obcasie, byłam już gotowa aby łowić pełne uznania spojrzenia mężczynz a tu klapa bo mi się skóra na nosie łuszczy:-( No któremu mężczyźnie taka kobieta się spodoba? ( No może troszkę przesadzam bo tylko ja patrzę w lustro przez teleskop, ale psuje mi to samopoczucie) No i co ja biedna mam teraz zrobić? Pomocy!!! Potrzebuję czegoś co w miarę szybko ( jestem kosmetyczną realistką) podziała. Jakieś maseczki, kąpiele ( lepiej w mleku czy oliwie? ) inne mazie i czary mary - polećcie proszę. Najlepiej gotowe bo z tego smutku nie mam siły czarować nad kociołkiem))
Pozdrawiam
DominikaS
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-15, 01:03   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Zaskoczonie i sucha skóra:-)

Hej ! DominikaS! Może ostatnio przeholowałaś z opalaniem w solarium? Takie nagłe przesuszenie cery to zwykle zgubne efekty opalania. A może brakuje Ci witamin ( odchudzałaś się ostatnio). Musisz wzbogacić swoją dietę w warzywa i owoce ( na samej wodzie długo nie pociągniesz). Takim kosmetycznym S.O.S jest maseczka z siemienia lnianego ( niestety musisz pomieszać w kociołku ,gdyż najlepsza jest własnoręcznie przygotowana+ dodaj do tej papki troszkę oliwy z oliwek i wit. A+E w kroplach).Zrób też delikatny peeling, jeśli cerę masz wrażliwą to najlepiej zrób peeling z papki otrąbkowej. Jak widzisz bez pracy nie ma kołaczy! Jeśli sama nie poradzisz sobie z tym problemem to wybierz się do gabinetu kosmetycznego. I jeszcze jedno jeśli masz jakieś pytania dot. kosmetyki to pytaj na forum e-kosmetyczka , tam raczej znajdziesz odpowiedzi na pytania a nie publiczne kłótnie. Pa !Pozdrawiam!
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-15, 08:59   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Zaskoczonie i sucha skóra:-)

Hej Donna z Esow

Moja culpa, ze nie moglem stanac na wysokosci zadania, ale na widok wszechmiszcza (jednego z dwunastu apostolow) [img]icons/icon31.gif[/img] czerwony pierwiastek zycia naplynal mi do oczu, calkiem nieaddytywnie wplywajac na moj styl odnoszenia sie do rzeczywistosci.
Sorki, postawie ci jogurt za ta wpadke [img]icons/icon27.gif[/img]

Zas co do Twojej suchosci ogolnej (od suchych i patykowatych nog az do suchego nosa), to Ci zazdroszcze.
Moj nos [img]icons/icon12.gif[/img] jest jak najbardziej mokry od bagien Pensylwani, a nogi tak grube, ze po ostatniej wizycie w ZOO slon ciagle do mnie pisze listy milosne. [img]icons/icon10.gif[/img]

Dlatego nie badz przerazona, po prostu wreszcie cos zjedz [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-15, 09:51   #4
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Zaskoczonie i sucha skóra:-)

Czesc Dominiko
Mysle, ze powinnas skorzystac z rad naszej nieocenionej Beaty. Ja z mojej strony moge Ci polecic sprawdzony przez wiele moich klientek krem firmy La Roche-Posay Hydraphase. Zawiera on gliceryne, polimery i co najwazniejsze dla Ciebie mocznik ( ale ten o konsystencji bogatszej. Wyprobuj go , nie jest bardzo drogi a powinien Ci pomoc.[img]icons/icon28.gif[/img]
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-23, 19:08   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Skóra jak pustynia gobi

Już pisałam o tym na drugim forum ale.... Nie opalam się w ogóle (przeraża mnie wizja zmarszczek i chorób skórnych), także nie korzystam z solarium (mój dermatolog mnie dawno temu nastraszył[img]icons/icon7.gif[/img] ). Czasami ale to bardzo rzadko używam samoopalacza... Nie zmieniła się chyba też woda której używam a nie miałam wcześniej takich problemów. Basamy nie skutkują prawie w ogóle - przerzucilam się na razie na oliwe z oliwek. Wieczoren nakładam na twarz kilka warstw kremów - już nie nawilżających tylko półtłustych, a i tak mam suchą skórę... Co jeszcze mogę zrobić? I czy przyczyną tego stany rzeczy może być włączone CO?
DominikaS
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-25, 01:19   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Skóra jak pustynia gobi

Tak dokładnie nie opisałaś rodzaju cery. Szkoda, że nie mogę Cię zobaczyć. Wnioskuję jednak ,że Twoja cera może nie być sucha z natury a raczej przesuszona. Oczywiście , że jednym z czynników może być centralne ogrzewanie, bardzo wysusza powietrze , jeszcze gorzej wpływa na skórę klimatyzacja. Czy oliwą smarujesz też twarz? Jeśli nie podrażnia skóry to możesz spróbować tego specyfiku również na twarz(dodaj jeszcze kilka kropli wit. A+E). No właśnie może brakować Ci witamin (staraj się zdrowo odżywiać). Jeśli skóra jest tak przesuszona , że aż się łuszczy to spróbuj posmarować twarz na noc maścią z wit. A .Możesz wypróbować też maseczki , które można zostawić na twarzy na noc ( np. aloesowa A.T.W.) Polecam też kremy firmy SVR (dostępne przeważnie w aptekach) – mają taki specjalny krem dla bardzo suchej skóry. O zabiegach w gabinecie kosmetycznym już Ci wspominałam... Jeśli to wszystko nie pomoże to wybierz się do dermatologa, może lekarz poradzi jak walczyć z tą Twoją przesuszoną cerą.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-26, 13:23   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra jak pustynia gobi

Z czystym sumieniem mogę Ci polecić najnowszy produkty firmy Inter Fragrance - błyskawiczny nawilżacz pod krem Oligo Aquavita. Jest bardzo tani (ok. 10 zł) ale bardzo skuteczny. Od kiedy zaczęła się zima i włączyły kaloryfery również moja przesuszona skóra sprawiała mi dużo problemu. Zastosowałam kurację nawilżającą i problem zniknął. A kuracja polega na tym, że 2 razy w tygodniu kładę na twarz maseczkę nawilżającą (Avonu z mlekiem i miodem), rano i wieczorem smaruję twarz nawilżaczem, o którym pisałam wcześniej i kremem (odżywczy krem nawilżający Nivea Visage - również rewelacja). Kupiłam sobie również nawilżacz na kaloryfer, przez co w mieszkaniu nie jest tak sucho i przestałam spac z głową blisko kaloryfera. Mnie to pomogło. Teraz nie mam żadnych problemów z cerą.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2001-11-27, 07:33   #8
ania.b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-11
Wiadomości: 83
Re: Skóra jak pustynia gobi

Mam ten sam problem, co Ty choć nigdy wcześniej nie miałam aż tak suchej skóry. To jest coś okropnego, też smaruję 2-3 razy kremem i za chwilę nie ma po nim śladu. Ostatnio wyczytałam gdzieś, że można robić w domu 2 razy w tygodniu maseczkę z siemienia lnianego (zalać wrzątkiem siemie lniane i zagotować, potem gazę zwilżoną rumiankiem nałożyć na twarz a na to papkę z siemienia i poleżeć tak 20 min). Nakładać musi ktoś inny na twarz bo samej będzie Ci trudno. Nie wiem czy to pomoże, bo ja dopiero zrobiłam dwa razy, ale na pewno nie zaszkodzi.
ania.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 10:26   #9
Agnieszkan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 25
strasznie wysuszona skóra pod oczami

błagam o pomoc. pomimo stosowania kremów moja skora pod oczami jest jak pergamin , wysuszona , ściagnięta aż boli.
Co z nią zrobić?
CZy stosowałyście kiedyś może maseczki w platki np. Estee Lauder , Eris? Dają efekty?
A jaki krem bardzo mocno nawilża skóre pod oczami?
Będę bardzo wdzieczna za rady [img]icons/icon7.gif[/img]
Agnieszkan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 13:15   #10
nielle
Raczkowanie
 
Avatar nielle
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: trochę tu, trochę tam
Wiadomości: 158
Re: strasznie wysuszona skóra pod oczami

wierz mi lub nie, ale dla mnie na takie problemy pomaga zwykly krem nivea..smaruję grubą warstwę na noc..i rano po problemie
nielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 21:30   #11
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: strasznie wysuszona skóra pod oczami

Nie napisałaś właściwie nic na temat swoich nawyków pielęgnacyjnych , czy używałaś wcześniej jakiś kosmetyków pod oczy? Czy próbowałaś przeanalizować co mogło wysuszyć tak bardzo skórę pod oczami ? Może za dużo się opalałaś?
Mogę polecić kosmetyki stosowane w gabinetach kosmetycznych :np. maska pod oczy Femi , maska pod oczy Charmine Rose ,serum Q10 Charmine Rose,krem pod oczy Maystar, maska pod oczy Maystar , krem+żel Bioline, balsam pod oczy Bioline (kolejność od najtańszych do najdroższych), przejrzyj też opinie w KW tam znajdziesz dużo opisanych kremów pod oczy.Maseczki w postaci płatków pod oczy sprawdzają się w pielęgnacji tych okolic, dobre są również kosmetyki w formie kapsułek.
Może przydałby się zabieg w gabinecie kosmetycznym połączony z masażem okolic oczu - możesz poprosić kosmetyczkę aby pokazała Ci w jaki sposób wykonać masaż okolic oczu w czasie nakładania kremu.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-02-06, 21:34   #12
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: strasznie wysuszona skóra pod oczami

Krem Nivea (ten zwykły) jest bardzo tłustym kremem i nie każda skóra będzie go dobrze tolerowała, wiele osób po nałożeniu na noc pod oczy takiego tłustego kremu rano ma opuchnięte powieki. Sprawdzić nie zaszkodzi - tłusty krem będzie lepiej chronił naskórek przed ucieczką wody.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 21:58   #13
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: strasznie wysuszona skóra pod oczami

Beatko, z czy można zastosować kurację przeciwzmarszczkową (np. kapsułki przeciwzmarszczkowe) przez krótki czas jako kurację dla młodej cery?
:alina:
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 22:17   #14
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: strasznie wysuszona skóra pod oczami

Jeśli skóra jest przesuszona - np. spowodowane jest to nadmiernym opalaniem ,czy wygląda na zmęczoną (czesta przypadłość palaczek)to uważam ,że takie kapsułki moga być stosowane przez jakiś czas (do uzyskania poprawy wyglądu skóry). Także zabiegi w gabinecie moga być stosowane dla młodej skóry - lepiej zacząć wcześniej dbać regularnie o skórę niż później martwić się ,że zbyt wcześnie pojawiają się zmarszczki. A jaki wiek miałaś na myśli pisząc "młoda skóra"?
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 22:53   #15
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: strasznie wysuszona skóra pod oczami

Mam 23 lata i walcze z cieniami pod oczami [img]icons/icon9.gif[/img] Moja skóra jest zawsze sucha, muszę stosować krem pod oczy 2-3 razy dziencie, w przeciwnym razie czasem sie łuszczy
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-17, 15:04   #16
Pola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 1
Wysuszona skóra

Od ponad roku walczę bezskutecznie z tym problemem. Mam 23 lata i wysuszoną skóre kobiety dojrzałej. Problemy pojawiły się po długotrwałej kuracji antybiotykowej. Skóra sucha, łuszcząca się i boląca. Po kilku tygodniach zaczęły pojawiać się na ciele zaczerwienione, mocno złuszczone plamki. Próbowałam wielu metod, łącznie z kuracjami odżywczo-nawilżającymi w gabinecie kosmetycznym. Bez powodzenia. Po każdej kąpieli nie zapominam użyć oliwki lub balsamu nawilżającego, niestey nie przynosi to ukajenia podrażnionej skórze. Powinnam dodać iż cztery razy w tygodniu trenuję pływanie, jednak robię to od wielu lat i nigdy wcześniej nie miałam w związku z tym żadnych kłopotów skórnych. Proszę o poradę co zrobić, aby każda kąpiel nie była cierpiniem przez kolejnych kilka godzin.
Pola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-17, 15:43   #17
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Wysuszona skóra

Jeśli poza przesuszeniem skóry pojawiły się miejsca ze złuszczającym się mocno naskórkiem i zaczerwienionymi plamami to potrzebna będzie pomoc dermatologa - trudno mi ocenić co dzieje się z Twoją skórą - w trakcie terapii antybiotykami bariera ochronna skóry mogła ulec uszkodzeniu, korzystasz często z publicznych basenów nie można więc wykluczyć chorób skóry - to może stwierdzić dermatolog. Woda w basenie jest mocno chlorowana a to przyczynia się do przesuszania naskórka (weź pod uwagę ,że Twoja skóra z natury może być sucha - a okres dojrzewania kiedy gruczoły łojowe pracowały intensywniej masz już za sobą - nie można więc stwierdzić ,że przesuszenie skóry nie jest spowodowane przez częste korzystanie z basenu).
Dla takiej wysuszonej nadmiernie skóry polecam krem Karite (np. firma Ar-Pol dystrybutor tych kosmetyków w Polsce- ten krem możesz użyć do twarzy oraz do ciała), kąpiele w wannie zastąp szybkim prysznicem.Wizyta u dermatologa wydaje mi się bardzo potrzebna.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-17, 16:29   #18
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Wysuszona skóra

Brzmi trochę jak odczyn alergiczny/zapalny po terapii antybiotykiem. Wybierz się do dermatologa.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-19, 16:25   #19
xxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 36
Sucha cera - jaki krem wybrać? Propozycje kremów do cery suchej

Cześć. Miłe moje proszę o podpowiedż jakiego kremu mogę używać do mojej bardzo suchej cery? Na polikach aż zchodzą mi płatki skóry ona aż się marszczy i łuszczy... [img]icons/icon9.gif[/img]. próbowałam kilku kremów: J&J aqua krem dla dzieci (bo tłusty i podobna pomoga-ale nie mnie), AA do cery szczególnie wrażliwej nawilżający-też nic, Synergie Garnier soin de nuit reparateur - zero poprawy, Nivea aqua beauty-to samo. Czy powinnam pójśc do dermatologa?
xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-03-19, 20:23   #20
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: SUCHA CERA

Czy zawsze tak było, czy też kłopoty z cerą zaczęły się niedawno? Byc mże maż skórę atopową. Na wszelki wypadek wybrałabym się na twoim miejscu do lekarza. Z kremów, myślę, że odpowiednie to np. Hydranorme, Nanobase, byc może Topialyse i Nutrilogie 2. Doustnie klapułki z olejem z wiesiołka.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-20, 00:35   #21
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Sucha cera

Moja mama ma sucha skórę i naprawdę próbowała juz wielu kremów,ale zawsze wraca do starego,sprawdzonego Nivea w takim okrągłym niebieskim pudełeczku ,ale moja mama twierdzi,że ten krem jest dobry na wszystko [img]icons/icon12.gif[/img] Pewnie go kocha i to z wzajemnością [img]icons/icon12.gif[/img] tak myślę [img]icons/icon12.gif[/img]
A poważnie to niestety nie wiem za bardzo,kiedys stosowała moja mama ,ale tylko na noc "maść witaminowa z witaminą A',kosztuje kilka złotych,do kupienia w aptece,biorę ją w góry,bo jest dobra właśnie na jakieś przesuszenia,może spróbuj na noc,wprawdzie będziesz się świeciła,jak nie powiem co i komu,ale rano buzka będzie na pewno super [img]icons/icon7.gif[/img]!!! A kupuje się to bez recepty [img]icons/icon7.gif[/img]
Powodzenia i pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-20, 17:21   #22
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Sucha cera/Beatko?

Beatko- jakbyś mogła rzucić swoim fachowym okiem na ta korespondencję [img]icons/icon7.gif[/img] dzieki [img]icons/icon7.gif[/img]

ps. ode mnie [img]icons/icon7.gif[/img] lekarz sie przyda- uwaga justy o atopowym zapaleniu skóry..

Mojej kumpeli pomaga przy podobnym typie cery Oligo 25 Vichy dla suchej cery (pomaranczowy) + maseczka nawilzajaca Daxa z minerałami ( maseczka 3- 4 razyw tyg.)

pozdrowionka Maju [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 11:33   #23
zuzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4
problem z sucha skora

Jestem tu nowa wiec witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz pania Basie jak rowniez wszystkie dziewczyny, ktore moglyby mi pomoc.
Od dawna poszukuje kremu dla siebie, mam bardzo sucha skore (32 lata), na szczescie skora wyglada dobrze, jak normalna (zadnych podraznien, luszczenia). jednak zaden krem nie jest w stanie odpowiednio jej nawilzyc, wciaz jest sucha i sciagnieta. najlepszy dla mnie krem, sposrod tych ktore mialam dotychczas to Vichy Nutrilogie 2, ale i tak nie pomoga mi wystarczajaco. czy mozecie polecic mi odpowiedni krem? a moze powinnam stosowac tez jakies maseczki, nawilzacze, serum???
chcialabym aby krem rowniez dzialal troche przeciwzmarszczkowo. zmarszczek w zasadzie jeszcze nie mam, ale nie jestem juz 20-stka, wiec chcialabym o skore porzadnie zadbac.
zastanawialam sie nad Repairwear Clinique, ale jest strasznie drogi, wiec wolalabym sie dowiedziec czy faktycznie tak dobrze nawilza jak reklamuja.

I jeszcze drugie pytanie: czy nawilzacze w sprayu nie wysuszaja skory (nie pisze tu o wodzie Vichy)? chyba zazwyczaj zawieraja wode? czy warto cos takiego kupowac? widzialam tez tonik w sprayu, czy to ma sens?
Dziekuje bardzo za odpowiedzi.
zuzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 11:59   #24
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: problem z sucha skora

może zanim ktoś fachowo Ci odpowie Zuzu, przejrzyj sobie nasze zasoby . na głownej stronie jest wyszukiwarka. i witaj na Wizażu! :bunce: na pewno rozmowy o wodzie termalnej w sprayu już były.. o Clinique też coś pamiętam...
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 12:25   #25
zuzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4
Re: problem z sucha skora

dzieki za szybko odpowiedz.
poszukam tego Cliniqa w wyszukiwarce.
o pielegnacji skory suchej juz czytalam, rowniez o kremach, ale to nie wystarczy. niestety mam beznadziejnie sucha skore, czytam zachwyty nad jakim kremem, kupuje go i okazuje sie, ze mojej skory wcale nie nawilza
dlatego pytam tutaj.
nie pytalam tez o wode termalna w sprayu (wiem, ze wysusza skore) ale o specyfiki o nazwie "nawilzacze", ktorymi spryskuje sie twarz i zostawia az wyschna (wchlona sie?) czy to czasem tez nie wysusza? a moze wlasnie warto ich uzywac oprocz kremow? ech, duzo tych pytan.

jestem juz przewrazliwiona na punkie suchosci skory.
zuzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 14:24   #26
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: problem z sucha skora

Proś wcześniej o próbki, np w aptece lub u samego źródla czyli u producenta. Poza tym wypróbuj maseczkę DC chińskie zioła, rewelka – suuper nawilża! Nie wszystkie wody wysuszają skore, z tego co mi wiadomo woda termalna LRP nie, ale mam Vichy i faktycznie trochę sie po tym łuszczy.

powodzenia
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 14:34   #27
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: problem z sucha skora

zuzu napisał(a):
kupuje go i okazuje sie, ze mojej skory wcale nie nawilza

Prawdopodobnie Twoja skóra potrzebuje nie nawilżenia, a natłuszczenia. Próbowałaś używać kremów półtłustych i tłustych?
Do ekstremalnie suchej cery preznaczone są kremy z lipidami.

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 14:38   #28
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: problem z sucha skora

Spróbuj na noc odżywczych kremików, tłustych lub półtłustych jako np. 2 tygodniową kurację, a potem przyjdzie czas na kremiki nawilżające.
Zobacz czy skóra szybko wchłonie taki tłustszy (bogatszy) krem. Nałóż warstewkę na noc i zobacz jaki będzie efekt rano. Powodzenia.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 14:46   #29
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: problem z sucha skora

Babciu
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 14:50   #30
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: problem z sucha skora

A właśnie ten krem Vichy Nutrilogie jest z lipidami.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 14:52:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:04.