jak znaleźć siłe na walke z rakiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-20, 09:02   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198

jak znaleźć siłe na walke z rakiem


Witam!
Jestem wizażanką od czterech lat. Pewnie jedni kojarzą mnie bardziej, inni mniej.
Mam 26 lat, od 4 lat jestem mężatką, rok temu skończyłam studia i znalazłam wspaniałą prace, w której mam (miałam) możliwość dalszego rozwoju. Niedawno skończyliśmy upragniony remont mieszkania, który trwał 4 miesiace. Były plany na przyszłość...
Nigdy nie mialam problemów zdrowotnych. Od pewnego czasu zaczął boleć mnie kręgosłup, chodziłam coraz gorzej. Lekarze uspakajali, ze to tylko dyskopatia i kazali czekać na badania (czekałam 4 miesiące na rezonans magnetyczny). Wczoraj odebrałam wyniki badań- diagnoza- 3 guzy ( 2 na jajniku i jeden ogromny na 8 cm na kości krzyżowej) do tego poważna wada kręgosłupa (guz na kości spowodował prawdopodbnie przesunięcie sie kręgu). Czeka mnie poważna operacja. Prawdopodbnie wytną część kości krzyżowej i wsadzą implant.
Przede mną biopsja kręgosłupa. Dziś robiłam markery (badanie krwi) na wykrycie nowotworu. Będe miała robione usg piersi i jamy brzusznej w poszukiwaniu przeżutow.
Jestem osobą która bardzo szybko się załamuje. Obecnie staram się zachować spokój i oszczędzać siły na później. Staram się być silna. Ale wiem, że już nigdy nie będzie tak jak kiedyś, że moje życie zmieniło się na zawsze.
Nie wiem, czy bede mogła mieć dzieci- to smutne...
Najtrudniej jest czekać na wyniki badań (najbliższe wyniki mam w piątek)
Nie wiem czego od was oczekuje, pisząc ten post. Może wsparcia, a może po prostu chciałam pozbyć się tych myśli.

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2009-09-23 o 10:01
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 09:10   #2
mmmadzia88
Raczkowanie
 
Avatar mmmadzia88
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 272
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Witam!
Jestem wizażanką od czterech lat. Pewnie jedni kojarzą mnie bardziej, inni mniej.
Mam 26 lat, od 4 lat jestem mężatką, rok temu skończyłam studia i znalazłam wspaniałą prace, w której mam (miałam) możliwość awansu i dalszego rozwoju. Niedawno skończyliśmy upragniony remont mieszkania, który trwał 4 miesiace. Były plany na przyszłość by dokończyć remont łazienki, zmienić samochód i w odpowiednim czasie postarać się o dziecko. Miałam całe życie przed sobą...
Nigdy nie mialam problemów zdrowotnych. Od pewnego czasu zaczął boleć mnie kręgosłup, chodziłam coraz gorzej. Lekarze uspakajali, ze to tylko dyskopatia i kazali czekać na badania (czekałam 4 miesiące na rezonans magnetyczny). Wczoraj odebrałam wyniki badań- diagnoza- 3 guzy ( 2 na jajniku, jeden na kręgosłupie) do tego poważna wada kręgosłupa , kwalifikująca się do natychmiastowej operacji. Operacja jest bardzo skomplikowana i niesie za sobą duże ryzyko paraliżu.
Przede mną biopsja kręgosłupa i jajników. Dziś robiłam markery (badanie krwi) na wykrycie nowotworu. Będe miała robione usg piersi, czy tam również nie ma przeżutow.
Jestem osobą słabą psychicznie, która bardzo szybko się załamuje. Obecnie staram się zachować spokój i oszczędzać siły na później. Staram się być silna. Ale wiem, że już nigdy nie będzie tak jak kiedyś, że moje życie zmieniło się na zawsze. Nigdy nie będe mogła mieć dzieci, nawet jak przeżyje, mój kręgosłup tego nie wytrzyma.
Boje się bólu (cierpienie przy raku kości, lub operacji mojej wady kręgosłupa, jest podobno niewyobrażalne). Najtrudniej jest czekać na wyniki badań (najbliższe wyniki mam w piątek)
Nie wiem czego od was oczekuje, pisząc ten post. Może wsparcia, a może po prostu chciałam pozbyć się tych myśli.

Madziu.. ciężko cokolwiek napisać... mogę Cię tylko przytulić i zyczyć Ci przede wszystkim siły do walki. Widać od razu po tym poście, że już jesteś silna!!! Z Twojego postu bije determinacja do walki! Tak trzymaj!!!
mmmadzia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 09:12   #3
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Bardzo Ci wspołczuje, ale musisz byc teraz silna! Ewentulaną ciaze kiedy mozna przelezec! Najwazniejsze teraz poddac sie operacji, dbac o sibie, starac sie myslec pozytywnie. Najgorsze, co mozesz zrobic, to sie załamac, czy poddac. Zycze Ci szybkiego powrotu do zdrowia. Jestes młoda, silna, dasz sobe rade!
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 09:13   #4
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Najlepszy lekarz mieszka w Tobie. Nie wolno Ci tracić wiary w to, że wyzdrowiejesz. Myśl pozytywnie, oglądaj komedie. Jeśli masz w sobie wolę życia jestem pewna, że na 100% wyzdrowiejesz.

Wierzę w Ciebie!! Trzymaj się!
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 09:32   #5
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

dziewczyny, jesteście cudowne.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 09:38   #6
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Wiara czyni cuda. Uwierz w to, ze bedziesz zdrowa. Bo bedziesz. Ja w to wierze .
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 09:52   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Czy guzy to faktycznie nowotwór ?czy zlosliwa wersja ?

chyba tego jeszcze nie wiesz.
ale rozumiem zakladasz wersje pesymistyczna ,ok tez tak mozna.

skad sila ?
nie wime skad ludzie biora sile na walkę ,czesto to nie walka a sila na życie z rakiem.ludzie toleruja nowotwor i tak dozywaja poznej starosci .
nie zawsze trzeba walczyc .

znam 2 przypadki kiedy operacje niosly ryzyko od wózka poprzez paraliz 2 konczynowy do śmierci.

oba przypadki po ciezkiej rahabilitacji żyja i sa sprawne , dzieki chorobie ktora w kazdej chwii moze dac znac o sobie sa odwazniejsi i dostrzegaja wicej piekna w życiu,sa innymi ludzmi ,pelnymi wiary w siebie i bliskiach bo to bliscy dali im nazieje ,sile .

wierze,ze i dookola ciebie sa bliscy i razem przejdziecie przez ten etap zycia.
poraktuj to jako wyzwanie i nie zakladajz gory ,ze jestes slaba ,nie dasz rady bo w sytuacjach krzysu,prawdziwego nie zlamanego paznokcia czlowiek gory przenosi.

wiec glowa do góry
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 10:29   #8
Malinka Wola
Rozeznanie
 
Avatar Malinka Wola
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 533
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Wiara czyni cuda.
Wiara i nadzieja ja w Ciebie wierzę
Dasz radę! Jesteś silna i uda Ci się, trzymaj się
Malinka Wola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 11:20   #9
zielonka88
Raczkowanie
 
Avatar zielonka88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 462
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

staraj się nie zamartwiac. Znajdź dobrego lekarza i mu zaufaj. Pamiętam jak czytałam wywiad z prof. Religą, juz w końcówce swojej choroby i mówił , że bardzo ważne jest to, by nie szukać pomocy i 10 innych lekarzy i by nie stosować na raz 10 róznych metod. Mówił , że znalazł jednego lekrza i zdaje się na niego, i , nawet jako lekarz, nie stara się uzupełniać swojej wiedzy o chorobie, tylko polega własnie na swoim lekarzu który ma przecież spore doświadczenie.

NIe analizuj wszystkiego, myśl pozytywnie (własnie jestem w trakcie lektury "Potęga podświadomości"- może przeczytaj i naucz się wpływać na swoją podświadomość?), staraj się wychodzić, kino, lody, teatr, spacer, porób fajne zdjęcia, ugotuj coś czego jeszcze nie jedliście, spędzaj dużo czasu z mężem. Myślę, że jak będziesz cieszyła się życiem to ogólnie będziesz radośniejsza i z większą wiarą podejdziesz do leczenia. Pomyśl, że to częśc Ciebie, trzeba stawić temu czoła i ból i niedogodności są stanem przejściowym- koniecznym, nieuniknionym, ale przejściowym, byś dalej mogła korzystać z codzienności.

Nie wiem, czy te rady mają sens i czy możliwe jest, byś wdrożyła w życie, ale myślę, że gdybym zachorowała tak starałabym się robić.
3mam kciuki
zielonka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 11:21   #10
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

duzo pozytywnych fluidów dla Ciebie! Ciezko jest cokolwiek madrego napisać w takiej sytuacji. Trzeba wierzyc i miec nadzieje! I nie załamywac sie poki nie bedzie wyników i ostatecznej diagnozy.

Buziaki
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 11:37   #11
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Tak jest, że mamy świadomość o istnieniu wielu chorób, wiemy, że może nas to kiedyś spotkać, ale tak na prawdę nie zdajemy sobie sprawy jakie to trudne, gdy nas lub naszego najbliższego otoczenia to nie dotknie.
Ja nigdy nie byłam poważnie chora, więc zapewne nie mogę wczuć się w taką sytuację, ale mam koleżankę - ma 19 lat i raka piersi,przerzuty w okolicach mostka(i gdzieś jeszcze, nie pamiętam) , dowiedziała się pół roku przed maturą o tym, miała operację, jeździ na chemioterapię i my(koleżanki) bardzo ją wspierałyśmy, teraz gdy została jej jedna chemia jeszcze, gdy się spotkamy dziękuje nam wszystkim za to, że się nie przeraziłyśmy, że jej nie opuściłyśmy, wsparcie jakie miała dało jej siłę. Ja ją bardzo, ale to bardzo podziwiam, że się nie załamała, że chodziła do szkoły.

Masz 26 lat, Twój organizm, ma siłę by walczyć - młody organizm, daje sobie lepiej radę z chorobami, teraz najważniejsze byś to wytrzymała psychicznie, byś wspierała ten organizm. Masz męża, zapewne i rodzinę i przyjaciół także - będą Cię wspierać.
MASZ DLA KOGO ŻYĆ ! Walcz, powtarzaj sobie zawsze w cięższych chwilach, że masz dla kogo żyć i dlatego dla nich i dla siebie będziesz walczyć i się nie poddasz

Patrząc na moją koleżankę widzę siłę, jaką mają kobiety... życzę Tobie takiego wsparcia od najbliższych , wiary w siebie i w swoje siły, możliwości. Dasz sobie radę, jeśli w to uwierzysz, ja wierzę w Ciebie bardzo mocno, będę trzymać kciuki i z całego serca życzę Ci byś wytrwała, jesteś silna i poradzisz sobie
Dopinguję Cię z całej siły poradzisz sobie, zobacz ile osób już na wizażu w Ciebie wierzy
Bądź dobrej myśli kochana
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 11:39   #12
malinowooka
Przyczajenie
 
Avatar malinowooka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Kochana, narazie czekaj na wyniki, jeszcze nie wiadomo co lekarze o tym myślą, więc trzeba troszkę dystnasu (wiem, że to trudne).
Dla pocieszenia:
Mój wujek też tak miał,że cora bardziej go bolały plecy, zmęczony i w ogóle - wszystko było zrzucane na nową pracę, stres, przemęcznie. Aż pewnego dnia w domu się potknął, przewrócił i nie mógł wstać. Co się okazało? Że ma właśnie nowotwór taki, który osłabia strasznie kości i one są takie słabe, kręgi w kręgosłupie naciskają na siebie i stąd go bolało.
W rodzinie płacz, szloch i w ogóle, bo wszyscy, że nowotwór to koniec.
Był w szpitalu, przechodził chemioterapię, miał przeszczep szpiku itd.
A teraz wyniki się super poprawiły, czuje się już lepiej, do szpitala jeździ raz na jakiś czas na kontrole, jakieś tam badania albo na tydzień np poleżeć i jeszcze cośtam mu dają dodatkowo (nie wiem dokładnie, a nie chce kogoś wprowadzać w błąd).
Także miała być tragedia a jest wszystko ok na szczęście Cała sytuacja trwała jakieś 8m-cy i teraz już wiemy wszyscy, że Wuja się tak szybko jeszcze nie pozbędziemy
Także Kochana, trzymaj się, bądź silna, nie odpychaj od siebie bliskich, bo oni napewno Ci bardzo pomogą i podtrzymają nadzieję i lepsze samopoczucie!!
Życzę Ci wszystkiego najlepszego, żeby wszystko było ok!!
Daj znać jak wyniki.
Przesyłam uściski i przytulaski pocieszające
malinowooka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 11:51   #13
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Dziewczyno, nie waż się poddawać, bo zniechęcenie i utrata nadziei to największy wróg w ewentualnej chorobie. Widać, że jesteś silną babką, wiec nie zmieniaj tego!
Trzymam za Ciebie kciuki i wierzę, że będzie dobrze
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 12:02   #14
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

na pewno nie znasz siły, która w Tobie drzemie. A jest zapewne ogromna.
Może poczytać o przypadkach wyleczeń, o ludziach, którzy z tego wyszli żeby natchnąć się trochę wiarą. Jeśli jesteś wierząca też możesz coś w tym kierunku. Na pewno się nie poddawaj! miej wokół bliskie Ci osoby
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 13:17   #15
MissHuffy
Zakorzenienie
 
Avatar MissHuffy
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 917
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madziu widać ,że jesteś silną kobietą, z pewnością dasz radę sobie ze wszystkim, my to wiemy!, wola walki jest najważniejsza. Zacisnąć pięści i iść po te wyniki. Myśl pozytywnie, polecam ci książkę/film 'sekret'
__________________
Nie stój.Drogę wytycza się idąc.
MissHuffy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 13:37   #16
emfaza1989
Raczkowanie
 
Avatar emfaza1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Nie myśl, że Twoja choroba to koniec, to dopiero początek, dowiedziałaś się o niej żeby móc zacząć walczyć o swoje życie, dla siebie i dla męża, dla człowieka, który będzie Cię trzymał za rękę nie tylko kiedy będziesz się śmiała, ale też kiedy będzie bolało, nie jesteś sama, jestem pewna, że każda z Wizażanek trzyma za Ciebie kciuki. Ja jestem pewna, że za kilka miesięcy, a jeżeli nie kilka, to na pewno za jakiś czas, może dłuższy niż byś sobie życzyła, będziesz zdrowa, szczęśliwa, a choroba będzie tylko złym wspomnieniem. Nie poddawaj się, to ostatnia rzecz jaką powinnaś zrobić. Myśl o tym, że będziesz chodziła, będziesz żyła, tylko musisz walczyć, jesteś silna i odważna, nie przestawaj o tym myśleć.

Pamiętaj, że nie ma takiej bitwy, której nie możesz wygrać
__________________
STUDIA
emfaza1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 13:56   #17
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Tego chyba trzeba szukqać w sobie. Moja 53-letnia ciocia ma jakąś (w miarę łagodną) odmianę nowotworu i nikt by się tego po jej zachowaniu nie domyślił. Jest słabsza, ale tak radosna, ze wydaje się to aż niemożliwe. A jednak ona po prsotu nie dopuszcza do siebie innego scenariusza jak bycie zdrową w Twoim przypadku to najważniejsze. Na dziecko (czy biologiczne po przeleżanej ciąży czy adoptowane) bedzie jeszcze czas, jestes taka młodziutka. Jak już wyzdrowiejesz bedzie sie konsultowala ze specjalistami od prowadzenia trudnych ciąż i dasz rade. A teraz głowa do góry Pamiętam CIę z Twojego poprzedniego wątku i być może Twoja choroba stanie się mometnem przełomowym dla Twojego związku
__________________
Moher to siła.Moher to władza.
Moherowych kapeluszy.Nigdy się nie zdradza.

Moher daje młodość.Niesie wielkich przemian wiatr
Moherowy beret opanuje świat.

"Wielkie historie miłosne mogą nie mieć końca. Ale co muszą mieć nieodzownie – to początek."
~Kłamczucha

HollyG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 14:21   #18
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

musisz sie zebrac w sobie i uwierzyc...ja tak musialam zrobic albo sie zalamac albo walczyc, jestem dobrej mysli choc to bardzo ciezkie
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 14:40   #19
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madziu, na pewno dasz rade przezwyciezyc to chorobsko! Rak nie musi byc wyrokiem smierci. Pamietaj o tych wszystkich ludziach ktorym udalo sie go przezwyciezyc, skoro oni mogli, Ty tez znajdziesz w sobie sile by pokonac chorobe.
Wiem latwo sie mowi, gdy samemu nie jest sie w takiej systacji, ale ja wierze, ze dasz rade i jeszcze czeka Cie wiele wspanialych chwil. Najgorsze co mozesz teraz zrobic to sie podac i odpuscic walke. Z kazda choroba mozna walczyc, a podobno pozytywne myslenie moze zdzialac cuda.
Zycze Ci duzo sily , wytrwalosci i pozytwizmu, dobrze ,ze Twoj tz jest obok Ciebie Bede o Tobie myslec!
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 14:47   #20
Karmelowa Kotka
Raczkowanie
 
Avatar Karmelowa Kotka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 216
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Dziewczyny bardzo mądrze piszą. Musisz znaleźć w sobie pokłady energii by walczyć! Wyłącz komputer (czytanie opinii itp. czasem bardziej szkodzi niż pomaga), włącz ulubioną muzykę, najlepiej taką "dającą kopa". Przy dzisiejszych osiągnięciach medycyny rak to nie wyrok. Masz młody, silny organizm - wygrasz to. Jesteś młodą mężatką, jestem pewna, że mąż będzie dla Ciebie ogromnym oparciem. Będzie dobrze, jestem tego pewna więc trzymaj sie kochana bo tu wszyscy są z Tobą. Jak się ma po swojej stronie taką ekipę to nie można się poddać. Wiem co mówię, moja mama zachorowała gdy byłam mała (miała tylko 20% szans na wyzdrowienie). Ale miała rodzinę, która ją kocha, chciała żyć! I udało się, do tej pory jest zdrowa i gorąco wierzymy, że tak już pozostanie.

Edytowane przez Karmelowa Kotka
Czas edycji: 2009-05-20 o 14:48
Karmelowa Kotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 15:04   #21
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Powodzenia!
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 15:31   #22
Shadowboxer
Raczkowanie
 
Avatar Shadowboxer
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: London
Wiadomości: 67
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Na szczęście nigdy nie byłam w takiej sytuacji, więc pewnie nie mam pojęcia co w tej chwili przeżywasz, ale przeszłam przez sporo bólu psychicznego, często miałam dość życia (co było bardzo głupie) i teraz na wszystko patrzę zupełnie inaczej, lepiej. Zabrzmi to pewnie średnio pocieszająco, ale wbrew sobie musisz znaleźć siłę do walki i jak powiedziały dziewczyny przede mną, wierzyć w swoje wyzdrowienie, nie dopuszczać do siebie złych myśli, bo do niczego dobrego nie prowadzą. Na pewno będą momenty zwątpienia, jednak wraz z bliskimi musisz je pokonać. Ja wierzę, że dasz radę. Pozdrawiam i życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia.
Shadowboxer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 15:36   #23
LadyMakbet18
Rozeznanie
 
Avatar LadyMakbet18
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: piekło, na kolanach Lucyfera
Wiadomości: 696
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Skoro znalazłaś siłe, aby podzielić się tu problemem, to wierzę, że znajdziesz, żeby walczyć. Za dużo życia przed Tobą, żeby je przegrać.
__________________
Od paździora, studentka AGH, kierunek: automatyka i robotyka


Je t'adore mon cheri



Czy tkwisz w toksycznym związku?!

https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=3295
LadyMakbet18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 15:47   #24
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Jesteś młoda, przezwyciężysz wszystko, wierzę w to. Dasz radę!
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 15:54   #25
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madziu trzymam za Ciebie mocno kciuki, chociaż się nie znamy. najważniejsza jest siła woli i walka o swoje życie i zdrowie. sama jestem chora i pół roku temu ledwo chodziłam. jestem w trakcie leczenia zakrzepicy. moje marzenia też się posypały. ale zaczęłam układać plany na nowo, wcześniej codziennie przy każdym ruchu myślałam tylko o tym żeby nie urwał mi się skrzep... zwalczyłam strach. oczywiście wiem, że już nie będzie tak jak dawniej, ale chcę żyć pełnią życia, na tyle na ile ono mi pozwala.
pewnie jeszcze przynajmniej raz będę przechodzić przez okres zamartwiania się kiedy będę w ciąży, bo jest to dla mnie ryzyko ponownego wykrzepienia, nie mówiąc już o trosce o dziecko.
jednak mam wspaniałego chłopaka, który wytrwał ze mną w ciężkich chwilach i nie uważa mnie za jakąś kalekę. planujemy razem przyszłość.
Madziu pamiętaj, że trzeba być silnym i nawet jeżeli sytuacja jest ciężka, trzeba walczyć o własne życie, bo to jest najcenniejsze dobro jakie posiadamy.

P.S. mam znajomą, która niedawno przeszła usuwanie piersi. w czasie 3-ciej ciąży wykryła guzka w piersi. w 8 miesiącu okazało się, że to rak złośliwy.praktycznie leżałyśmy w tym samym czasie w szpitalu. przebyła chemię kilkakrotnie. urodziła wcześniej i od razu poszła na operację.wiedziała, że musi walczyć, bo ma trójkę małych dzieci, dla których warto żyć.
teraz stopniowo wraca do zdrowia i trzymam za nią mocno kciuki.

Madziu nastaw się pozytywnie i walcz!!! wiem, że to niełatwe, bo sama miałam z tym problem, ale WIERZ MI, ŻE MOŻNA
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 16:08   #26
kasia_1402
Rozeznanie
 
Avatar kasia_1402
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

siłę masz w sobie
mój znajomy...miał guzy na kręgosłupie...dał radę juz od 10 lat ma się dobrze i nurkuje jak szalony
trzymam kciuki
__________________
Pnie się mój różowy powój w górę wciąż się pnie
migdałowy zapach ma i smak
kasia_1402 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 17:06   #27
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Magdo, na pewno wszystko będzie dobrze, zobaczysz! Nawet jeśli to nowotwór, o nie jest on wyrokiem w tych czasach. Dziś medycyna ma ogromne możliwości. Ogromną siłę masz też Ty, pomyśl o tym. Będzie dobrze
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 17:17   #28
martucha198
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 14
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

wszystkie wizażanki tu wypowiadające się sa z Tobą,ja również dołańczam się do tego grona. Wierzę że dasz radę dla swojego TŻta,rodziny,przyjaciół a przede wszystkim dla siebie samej.

Mam znajomą która chorowała na raka złośliwego z grożnymi przeżutami,lekarze po operacji dawali jej pół roku życia. Do dnia dzisiejszego dziwią się że jeszcze żyje...walczy,ma ogromną siłę zycia,nie wyobraża sobie tego by nie zobaczyć swojej córki na ślubie i wnuka.Pozytywne myślenie i wiara że będzie dobrze,że się uda dają jej siłe i Tobie właśnie takiej siły życzę...nie poddawaj się
martucha198 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 17:25   #29
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

coż mogę napisać. dziękuje za wasze wypowiedzi. Narazie jeżdze po przychodniach szpitalach, cały dzień dzwonie, po lekarzach, po znajomych, po znajomych znajomych. Mam ustalony grafik wizyt, oraz różnorakiech badań na przyszły tydzień. Znalazłam w sobie ogromne pokłady energi, o istnieniu których nie miałam nawet pojęcia.
Sytuacja jest zła. Mam guza na kręgosłupie w wielkości 8 cm, który prawie "dotyka" rdzenia kręgowego i spowodował połamanie jakiś blaszek itp. Biopsja jest w tym przypadku bardzo niebezpieczna. Dlatego musze się dowiedzieć czy byłaby szansa dotarcia do tego guza przez brzuch. Mam zamiar iśc do kilku specjalistów, bo wiem, że prawdopodobnie każdy powie co innego.
Wieczorem musze usiąść przed kompem i jeszcze poczytać o nowotworach, oraz wadach kręgosłupa. Bo staram się wiedzieć jak najwięcej o mojej chorobie, aby chociażby umieć wybrać lekarza, ktory postawi dobrą diagnoze.
Narazie się trzymam. Ale w piątek po odebraniu wyników... jeśli będą złe.. będą moją psychikę zbierać z podłogi...

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2009-05-24 o 19:34
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 17:30   #30
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

I ja będę trzymać kciuki. Na razie jednak nie zamartwiaj się tak bardzo, poczekaj na końcowe wyniki. Najwięcej siły jest w tobie samej. Dziewczyny przytaczają różne opowieści z dobrym zakończeniem. Czytaj i dodawaj sobie wiary.
Jak już będziesz wiedzieć wszysko o swoim stanie, wtedy zacznij działać!
__________________
KKV
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.