Pomoc w wyborze perfum dla kobiety (WĄTEK ZBIORCZY) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Pokaż wyniki sondy: Który zapach wybrać - mikołajkowy dylemat
CHANCE 10 24,39%
ALLURE 13 31,71%
MADEMOISELLE 18 43,90%
Głosujący: 41. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2003-01-30, 22:43   #1
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Arrow

Pomoc w wyborze perfum dla kobiety (WĄTEK ZBIORCZY)


Mam do was ogromna prosbe. Szukam perfum. Wymarzonego zapachu, ktorego nie moge znalezc. Zawsze, kiedy staram sie szukac w perfumeriach, rezygnuje po trzech nietrafionych .Po prostu zaczynam sie "dusic" z nadmiaru woni.

Nie moge zniesc zapachow bardzo slodkich ( m.in. kokos, wanilia, karmel - wiec dla przykladu Deep Red Hugo Bossa nie jest dla mnie)
Zapachow bardzo wodnistych i przesadnie swiezych tez nie lubie.
Teraz opisze najbardziej obrazowo jak mi sie uda o co mi chodzi.

Jesien. Popoludnie. Pada. Jest chlodno, ale nie zimno. W ogole nie widac slonca, niebo jest szare, pochmurne. W powietrzu unosi sie taka wyjatkowa, intrygujaca (przynajmniej mnie) woń... hm, czy wiecie jak pachnie przemoczony do suchej nitki czlowiek, kiedy wchodzi do klatki? Tak, parujace cieplo z wlosow mokrego czlowieka.
O taka wlasnie woń mi chodzi. Troche przygnebiajaca, pachnąca wiatrem, mokra ziemia, deszczem, zgroza, niepokojem, tajemnica, magia. nie mylic z wiosennym zpachem deszczu, bzu i konwalii.

To straszne (i moze dla Was smieszne) ale ja przezywam wrecz fizyczne cierpienie, zwiazane z brakiem obecnosci tego intrygujacego mnie zapachu. Nigdy nie nosze parasolki, w srodku nocy potrafie wyjsc na zewnatrz gdy pada, i wacham, wacham, wacham... Jak szalona.

Czy ktos moze mi pomoc? Jak zdobyc choc namiastke tej atmosfery, tego klimatu...

Ani cena, ani tez nic innego nie gra roli. [img]icons/1pomocy.gif[/img]
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-01-30, 22:52   #2
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

Hm... mam kolejne skojarzenia: mgla, mistyczny klimat, wydaje mi sie, ze tak pachnial swiat "za czasow" magii, miecza, elfow i wrozek.
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-01-31, 01:29   #3
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

Obawiam się, że Ci nie pomogę, bo zapach na skórze człowieka to bardzo indywidualna sprawa, ale co mi szkodzi spróbować...
To co napisałaś najbardziej kojarzy mi się z Manią Armaniego - na mnie ten zapach jest chmurny, nieco ponury i przygnębiający, na pewno szary (nawet pisałam o tym w ocenie w KW) i mocno przydymiony. Ale ja osobiście nie wyczuwam w nim deszczu, może trochę tego zaduszku mokrych włosów, ale to ledwo cień tego o czym piszesz... próbowałaś już tego w perfumerii? od razu mówię, że Mania ma lekką nutę kadzidła - ale właśnie nie czystą tylko taką dymną. jakby palone jesienią liście, o.
skórą podobno niektórym osobom pachnie skin trussardi'ego... ja tam nie wiem, ten zapach mi się nie podoba, a już na pewno nie kojarzy się z elfami.
a! magicznie kojarzy mi się tendre poison diora. zielona czarodziejka. ale taka bardzo radosna i figlarna, więc nie ten klimat...
obiecuję jeszcze wytężyć mózgownicę - może coś się skojarzy.
a czy jakikolwiek zapach był choć trochę zbliżony do Twojego ideału? jeśli tak, to napisz, bo same kojarzenia możemy mieć bardzo różne, prawda? [img]icons/icon7.gif[/img]
pozdrawiam kolejną zapachową maniaczkę (tak przy okazji: jest o tym fajny wątej na forum uroda na GW, może tam ktoś/coś Cię natchnie). [img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-01-31, 07:44   #4
Nanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 56
GG do Nanna
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

Witam,
Wiesz przychodzi mi do głowy Oxygene Lanvin. Taki przejrzysty z zarazem ciepły i tajemniczy. O dziwo bardzo mnie zaintrygowała nowa woda Avonu Passion Dance, jest ziemista, mocna i niepokojąca. Jest jeszcze Nature (nowa brązowa) Yves Rocher też ma coś w sobie... Może akurat...
Nanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-01-31, 07:54   #5
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

Mi również przyszła do głowy Mania Armaniego. Kadzidełko, tajemnica, niepokój. Bardzo ciekawa jest też jej męska wersja.
Może Hypnotic Poison Diora - większość twierdzi, że zapach jest okropny. Bardzo oryginalny ale b.intensywny.
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-01-31, 20:18   #6
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

Dzieki, kobitki. W poniedzialek jade do miasta, wiec wwącham sie w zapach Manii [img]icons/icon10.gif[/img]

Jesli chodzi o moj dotychczasowy ideal, to nie ma takiego zapachu, ktory by bardzo przypominal won o ktorej wczesniej pisalam. Nie mam nawet 20 lat wiec moje doswiadczenia z perfumami sa raczej niewielkie. Jako dziecko uzywalam wod kwiatowych i owocowych, delikatnych i prostych jak przystalo na dziecko [img]icons/icon7.gif[/img]
Kiedys dostalam w prezencie Estee Lauder Pleasures - mi sie w miare spodobal i tak juz zostalo. Bardziej z przyzwyczajenia niz z prawdziwej fascynacji tym zapachem.

Teraz juz wiem czego szukam... Ale czy znajde?
Zdaje sobie sprawe, ze perfumy, ktore zawieralyby wszystkie te nuty, o ktorych pisalam moga po prostu nie istniec. I nie wymagam tego. Moze to byc flakon kryjacy tylko czesc z moich wymarzonych woni.Sadze,ze najwazniejsze z nich to:

1 deszcz lub zapach powietrza po deszczu jesienia(czy tez chociazby mokra ziemia)
2 magia, miecz, elfy - czyli mistyczny przygnebiajacy klimat
3 chlodny jesienny wiatr

Aha, jeszcze jedno spostrzezenie. Wydaje mi sie,ze czasem w tym jesiennym wilgotnym powietrzu czuje miedzy innymi pewna nute One'a Calvina Kleina. Moze nawet caly zapach tylko mniej skondensowany. Ale One to tylko malenka czesc tego czego szukam, wydaje mi sie, ze jest zbyt prosty (banalny?), zdecydowanie zbyt ubogi.

Hmmm...zdaje sie ze jeszcze bardziej skompikowalam sprawe...
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-01-31, 20:41   #7
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

Margo ... jeszcze jeden typ ..
chociaż w zasadzie to jest ... zapach męski
i co gorsza z tego co wiem w kraju go nie kupisz:
Iquitos Alain Delon

P.S.
Rozumiem że Dune odpadła ?
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-01-31, 21:27   #8
babi
Raczkowanie
 
Avatar babi
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 67
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

Margo,a może zapach Halloween? Zajrzyj na oceny w KW-bardzo ciekawy opis!Sama chyba się skuszę,ale cena jest powalająca-ok.230-250 pln. [img]icons/icon35.gif[/img]
babi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-01-31, 23:03   #9
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

margo napisał(a):
> Dzieki, kobitki. W poniedzialek jade do miasta, wiec wwącham sie w zapach Manii [img]icons/icon10.gif[/img]

ktos jeszcze wspomnial o Dune diora. tez spróbuj, faktycznie, jest trochę podobny (ale w moim odczuciu słodszy - jednak u Ciebie może być inaczej [img]icons/icon7.gif[/img] )
a! i jeszcze w podobnej nucie jest Christobal Balanciaga.

> Moze to byc flakon kryjacy tylko czesc z moich wymarzonych woni.Sadze,ze najwazniejsze z nich to:
>
> 1 deszcz lub zapach powietrza po deszczu jesienia(czy tez chociazby mokra ziemia)

tu faktycznie Oxygene Lanvin (powietrze po burzy), dla mnie mokrą ziemią zalatuje Truth Kleina, ale jest mało trwały i dość świeży (ale oczywiście u Ciebie może być inaczej), więc powąchaj i te... a konkretnie spryskaj nadgarstek i zobacz jak pachną NA TOBIE - to bardzo ważne. niestety człowiek ma tylko 2 nadgarstki więc nie da się tego zrobić jednego dnia [img]icons/icon7.gif[/img] (mam na myśli testowanie pięciu zapachów na przykład... [img]icons/icon12.gif[/img] )

> 2 magia, miecz, elfy - czyli mistyczny przygnebiajacy klimat
> 3 chlodny jesienny wiatr

do tych punktów najbliżej właśnie Manii
Kłopot ze znalezieniem TYCH JEDYNYCH i pasujących Tobie perfum może polegać na tym, że chcesz w nich przeciwieńst zapachowych - a więc z jednej strony mokra ziemia, wiatr, a magia i elfy z drugiej... nie wiem czemu perfumiarze jakoś tego nie mieszają... ale może któryś to czyta i się natchnie [img]icons/icon7.gif[/img]
a, właśnie. przecież można robić perfumy na zamówienie. Co prawda nie wiem jak, gdzie i za ile, ale można. I jest to jakieś wyjście...
Powodzenia raz jeszcze!
pozdrawiam
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-02-04, 23:02   #10
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

uwielbiam zapach c-thru taki niebieski z kuleczkami na dole (moj chlopak szaleje jak mnie wacha...)
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-02-05, 17:21   #11
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

[img]icons/icon40.gif[/img]

Kochane! Dokonalam zakupu. Pachne teraz Zenem Shiseido [img]icons/icon7.gif[/img] Zapach przepiekny, zniewalajacy. Oczywiscie absolutnie nie pachnie on ani wrozkami, ani deszczem ani tez prawdopodobnie zadna z wczesniej wymienionych przeze mnie nut. Ale bylam w takiej potrzebie posiadania nowych perfum, ze postanowilam zainwestowac w Zen.
Oczywiscie NIE zrezygnuje z poszukiwania mojego marzenia [img]icons/icon10.gif[/img]
Mialam okazje wachac Oxygene - rzeczywiscie pachnie powietrzem po burzy, ale po jakims czasie zaczal mnie wkurzac, draznic mnie. Dune nigdy mi sie nie podobal. Natomiast Halloween'a i Manii nie mialam przyjemnosci wachac, akurat zabraklo w ulubionej perfumerii. Jednak obie z ekpedientek zgodnie stwierdzily, ze Mania nie jest zapachem bardzo ciekawym. Ja jednak nie moge im jakos uwierzyc, bardzo podoba mi sie ta piekna, zamglona butelka i jesli tylko bede miala okazje, powacham. Za pare dni znow pojde zapytac, jesli mi sie spodoba, na pewno kupie [img]icons/icon7.gif[/img]

Wszystkim Wam bardzo mocno dziekuje za rady i propozycje.
Buziaczki [img]icons/1cmok.gif[/img]
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-02-05, 21:36   #12
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

Ja też lubię elfie zapachy tajemnicy [img]icons/magia.gif[/img]
Moi faworyci to
*Oxygene Lanvin- jego nuty to: serce Irysa - najdroższego na świecie składnika perfum - to ono nadaje im odcień tajemniczości, drzewo sandałowe i gardenia oraz hyzop, biały pieprz i piżmo. Twórca tych perfum Alberto Manillas chcial uzyskać woń powietrza po deszczu.
*i bardzo do niego zbliżone ale troche cięższe Very Valentino
pozdrawiam
Noa
noa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-02-05, 21:59   #13
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

może coś z Kenzo??
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-02-05, 22:02   #14
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

a może powąchaj Angel Innocent? Łatwiej byłoby nam doradzić gdybyś poruszała się między nazwami perfum, tak jak z tym One [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-02-05, 22:06   #15
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

O, Zen! Super wybór! [img]icons/icon7.gif[/img] Sama na dniach go zamierzam kupić.
Koniecznie powąchaj tę Manię [img]icons/icon7.gif[/img]
pozdrawiam!
elve
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-02-06, 12:47   #16
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

O tak! KONIECZNIE powąchaj Manię... Tylko po spryskaniu poczekaj trochę. Nigdy nie sądziłam, że coś mnie jeszcze tak zachwyci... Mój drugi ulubiony zapach.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-02-09, 07:46   #17
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

hej,mam jeszcze kilka propozycji,może trochę spóżnione,ale posłuchaj:kojarzą się z jesienią,pachną suchymi liśćmi,palonym w kominku drzewem,chińską herbatą i cynamonowym ciastem.Znajdziesz w nich aromaty kory brzozy i jałowca,suche wonie cedru,siana i tytoniu.Są to Cuir de Russie Chanel,Cerruti Image Woman Cerrutiego,czy L'Or de Torrente Torrente.
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-15, 15:09   #18
LaDy*Of*PinK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 23
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

Ile kosztuje taki C-Thru? Chciałam sobie sprawić :-] Długo sie zapach utrzymuje?
Pozdrawiam
LaDy*Of*PinK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-15, 16:47   #19
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: znawcy zapachów - błagam o POMOC...

Moim zdaniem- ale jestem w tej opinii raczej odosobniona- mokrą skórą pachnie eau de parfum gucciego. Ale raczej mokrą po kapieli, nie deszczu.A jeszcze ściślej- po kąpieli w morzu. I jeszcze wiatrem nadmorskim. Nie do końca odpowiada to Twoim wyobrażeniom, ale ten zapach niesamowicie wprost pobudza wyobraźnię, więc może też coś w nim dla siebie ciekawego odnajdziesz.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-25, 18:36   #20
kass
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 83
GG do kass
Intrygujące perfumy!

Od 3 tygodni niemal obsesyjnie krążę po perfumeriach w poszukiwaniu zapachu na jesień. Ten idealny poczułam pewnego razu w windzie i od tej pory próbuje go odnaleźć, niestety bezskutecznie!
Może zatem Wy mi pomożecie?
Ten zapach był z gatunku cięższych, nie był słodki i mdlący, ani kadzidlany, za to miał w sobie i kwiaty i pewną ostrzejrzą lekko gorzkawą, ale wibrującą (pieprz? zioła?) nutę.
CZy ten opis przywodzi Wam na myśl któres ze znanych Wam perfum?
kass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-25, 18:49   #21
lotiel
Raczkowanie
 
Avatar lotiel
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 396
GG do lotiel
Re: Intrygujące perfumy!

może Lolita Lempicka?
__________________
12.09.2017 konsultacja J.K. Wrocław
27.10.2017 operacja 285cc Alergan Natrelle Inspira TRX )))
lotiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-25, 19:01   #22
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: Intrygujące perfumy!

Mi skojarzyło się z Noa Cacharel. Albo Noa Fleur
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-25, 20:53   #23
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177
Re: Intrygujące perfumy!

Może Issey Miyake Le Feu, to taki kontrowersyjny zapach, bardzo ostry ale i łagodny zapach, ma w sobie różę, kardamon (a więc pieprzowa nuta) i mleczny dół ambry, bardzo miękki.
obsession jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-25, 23:40   #24
kass
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 83
GG do kass
Re: Intrygujące perfumy!

No właśnie ciągnie mnie ostatnio do takich "trudnych", dojrzałych zapachów. Na moim nadgarstku wciąż wyczuwalny jest naprawdę intrgujący Black Cashmere DK, choć to chyba też nie jest zapach dla mnie...
kass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-26, 16:32   #25
akara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 197
Re: Intrygujące perfumy!

A moze to byla Desnuda, Emanuela Ungaro? Sa w niej i kwiaty i przyprawy, kocham ten zapach .
akara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-26, 17:03   #26
urszulenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 42
Re: Intrygujące perfumy!

A mi sie wydaje ze to Chanel Madmosell(tylko nie wiem jak to sie pisze )-ale widze ze gustujemy w tych samych zapachach.Pozdrawiam
urszulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-26, 18:31   #27
Nef
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Re: Intrygujące perfumy!

Perfumy pachną inaczej na każdym człowieku, więc nawet jeśli znajdziesz właśnie te to i tak będą pachniały inaczej. Najlepiej wybierz się do perfumerii i powiedz jakiego zapachu szukasz. No i próbuj na wlasnej skórze.
__________________
Kiziak, kiedyś Nef
Nef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-26, 18:33   #28
akara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 197
Re: Intrygujące perfumy!

Zgadza sie Nef, jednak niektore zapachy sa tak charakterystyczne (np. zapachy Chanel), ze bez trudu mozna je rozpoznac na roznych osobach .
akara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-26, 18:52   #29
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Intrygujące perfumy!

Nie tylko perfumy inaczej pachną na każdym z nas, ale w ogóle moim zdaniem nos każdego z nas wyczuwa coś zupełnie innego w zapachu. Często z kimś dyskutuję o zapachach i okazuje się, że tam gdzie ja wyczuwam coś świeżego, ktoś inny coś ciepłego. Trudno więc w ten sposób określić, o jaki zapach Ci chodzi. Musisz cierpliwie szukać dalej.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-26, 18:52   #30
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Re: Intrygujące perfumy!

Trussardi Jeans
jest ciepłi i ma ostrą nutę
pzdro
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.