Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-31, 15:57   #1
spirit1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5

Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!


Witam

Mam ogromny problem i zwracam się do was o pomoc. Otóż moi rodzice kończą właśnie dom i jest tam pokój i dla mnie, jednakże nie mam pojęcia jak stworzyć z tego miejsca coś godnego uwagi. Chciałabym stworzyć coś ciekawego i niebanalnego. Tyle że ja kompletnie się na tym nie znam. Wprawdzie mam parę pomysłów , jednak nie zbyt pasują do tego miejsca. Jest to pokój na poddaszu i choć ma prawie 30 metrów kwadratowych jest bardzo nieustawny. Problem stanowią również skosy. Dlatego właśnie zwróciłam się do was, bo napewno znajdują się tu osoby, które potrafią odkryć piękno ze zwykłego pomieszczenia
Co do moich pomysłów. Na początku chciałam zrobić dość nowoczesny pokój z ciemnymi barwami fioletu bądź borda i z tapetą na jedną ścianę. Meble mialy by kolor czarny. Jednakże po zastanowieniu się wydaje mi się, że pokój byłby zbyt ciemny gdyz ma tylko jedno okno. A poza tym zdalamm sobie sprawe ze taki pokoj bylby moze i nowoczesny ale i nie zbyt przytulny.
Może pomoże wam przedstawienie mojej osoby. A więc mam osiemnaście lat, jestem wesołą, żywiołową dziewczyną.Słucham głównie rocka i jazzu. Chciałabym aby mój pokój był jasny,, przytulny, ale i pełen energi. OStatnio nawet myślę że chyba najbardziej pasowałby do tego miejsca kolor zielony. Jak myślicie?
Jestem zmieszana, i nie wiem co też zrobić.
Tak po krótce przedstawilam Wam mój problem, Bardzo prosze o radę . Nawet najmniejsza będzie dla mnie ważną wskazówką. Bardzo liczę na waszą pomoc. Dodaje załączniki ze zdjęciami tego miejsca. Nie są zbyt dokładne ale to jedyne jakie posiadam.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CCI20090531_00000.jpg (102,2 KB, 125 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inne 010.jpg (117,1 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inne 009.jpg (122,4 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inne 011.jpg (123,9 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inne 013.jpg (123,3 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inne 012.jpg (125,5 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inne 015.jpg (124,3 KB, 67 załadowań)
spirit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 17:08   #2
mumu
Raczkowanie
 
Avatar mumu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 462
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Skoro słuchasz rocka i jazzu to masz wyrazistą osobowość i taki też powinien być Twój pokój, dlatego ja spróbowałabym Twojej pierwszej koncepcji biało czarnej z plamami bordo lub fioletu i złota np.
Jeżeli ściany pomalujesz na biało a tapeta będzie w wyraźne wzory, meble czarne lub białe, a dodatki w kolorze występującym na tapecie to nie powinno być ciemno. Zawsze też możesz na tym etapie budowy zainstalować w ciemnym zakątku panel z ukrytym źródłem sztucznego światła. dającym złudzenie dodatkowego okna.
Na początek co przewidujesz na podłogi? panele, deski czy wykładzinę; co będziesz potrzebować w tym pokoju? czy biurko?czy garderobę?
__________________
MumuSe.
Żeby mieć piękne usta wypowiadaj piękne słowa.
Żeby mieć piękne oczy szukaj dobra w oczach innych.
Audrey Hepburn
mumu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 17:11   #3
spirit1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

A to są zdjęcia na których znalazłam pokój, który mi sie spodobał i choć nigdy nie myślałam o takim wystrojui wydaje mi się że mogłabym zaryzykowac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg d02a4c72f7d5e952de80e0883aa2a9f4.jpg (58,4 KB, 123 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a360bd80dc678de221e985ee8f8b9c9a.jpg (38,7 KB, 126 załadowań)
spirit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 17:16   #4
mumu
Raczkowanie
 
Avatar mumu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 462
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

To zrób sobie taki wystrój jest młodzieńczy i bardzo wesoły. Tylko pamiętaj, że ciemne ściany wymagają jaśniutkiej podłogi i białych dodatków, w Twoim przypadku tym bardziej, że pokój ma tylko jedno małe okno.
__________________
MumuSe.
Żeby mieć piękne usta wypowiadaj piękne słowa.
Żeby mieć piękne oczy szukaj dobra w oczach innych.
Audrey Hepburn
mumu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 17:27   #5
spirit1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Wybrałam panele. w sumie to co mówisz bardzo mi się podoba, tylko nie iwem czy nie będzie tak jakby to powiedziec "oschle". A co sazisz o moich propozycjach oczywiscie zamiast różowego jakoś inny ale coś w tym stylu. A co do wyposażenia. To potrzebne mi biurko i mysle zeby dac go pod oknem bo nawjwiecej światła, Garderobę mam w takiej malej przybuduwce aczkolwiek jakies szafki moze komoda by się przydaly

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Właśnie dobrze to ujęłaś, wystrój ten jest bardzo wesoły i dlatego tak bardzo mi się spodobał. Chce poniekąd zerwać z takim wizerunkiem osoby spokojnej, stonowanej. Tyle że tu pojawia się kolejny problem nie wiem czy taki wygląd nie jest taka chwilową zachcianką i po pewnym czasie będzie nie do zniesienia. W końcu nie zawsze będę mieć osiemnaście lat a napewno nie będę zmieniała wystroju co rok czy dwa lata. Nie wiem czy twoja propozycja nie byłaby bardziej uniwersalna. Najbardziej podoba mi się kolor złoty, bo w sumie jest to troche "inne", bardziej oryginalne a właśnie o taki pokój mi chodzi oryginalny i niebanalny. A co myślisz o ułożeniu mebli ?
spirit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 16:22   #6
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

bardzo mi się podobają te propozycje które podałaś przy wyborze mebli musisz zwracać uwagę na ich wielkość (ze względu na skosy) - czym niższe tym lepsze,
ja też mam pokój na poddaszu, i też mam te cholerne skosy :P jeśli chcesz to mogę Ci podesłać zdjęcia, (choć mamy troche inne upodobania, bo ja mam różowe ściany )

a może by tak jedną ścianę pomalować na czarno i na niej wyrysować piękne białe wzory (lub na odwrót), a reszta ścian w innym kolorze/kolorach?
a tak poza tym to nie zamierzasz sie wyprowadzić od rodziców ?

ps. a moze by tak wybłagać rodziców żeby Ci wstawili jeszcze okna dachowe ?
__________________




Edytowane przez angelkaa
Czas edycji: 2009-06-02 o 16:24
angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 17:50   #7
spirit1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

heheh bardzo chętni obejrze zdjęcia twojego pokoju może coś podpatrze;pp

A co do wyprowadzki no jeszcze prawie rok do studiów to trzeba gdzieś mieszkac a potem w odwiedziny przyjeżdżać :;p

A z tym oknem to nie bardzo bo po pierwsze okropnie dużo roboty a poza tym to są dość duże koszty a nie chce ich już nadwyrężać;pp
spirit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-02, 21:12   #8
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

to podaj maila to jutro porobię zdjęcia i Ci wyśle
__________________



angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 12:37   #9
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Smile Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Witam Chciałabym prosic o radę dotyczącą mojego pokoju. Mam malusieńki pokoik ( bo podzielony na pół z siostrą) i chciałabym zrobić mu przemianę.Marzę o mini kąciku z mnóstwem fajnych poduch żebym mogła na nich siedzieć. Oprócz tego szukam rozkładanego łózka, lecz sama nie wiem jakiego. Chciałabym też nowe biurko i szafki, lecz szczególnie zależy mi na łóżku abym mogła mieć ten kącik z poduchami. Na razie mam w pokoju łóżko, biurko, szafkę na ścianie i szafkę stojącą na biurku. Osoby z pomysłami bardzo proszę o szybką odpowiedź!!!

Ach no i pokój ma być w stylu młodziezowym
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 20:59   #10
spirit1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Hej może specjalistką nie jestem ale ostatnio dużo siedzę w tych róznościach więc postaram się pomóc. Więc tak bardzo dużo zależy od koloru jaki sobie wybrałaś. Ja ci pokaże jak ja sobie wyobrażam ten twój pokój. Mogłabyś dodać zdjęcia wtedy lepiej by było coś wykombinować. Więc na tej ścianie na której masz łóżko dałabym tapetę lub naklejke. Bardzo modne a do tego ładne w załącznikach pookazałam jakie tapety moim zdaniem pasowałyby do takiego pokoju Co do łóżka wydaje mi się że skoro masz malutki pokój lepsza będzie sofa rozkładana i również możesz mieć tam dużo poduszek. W Ikei są fajne sofy więc zaglądnij na stronę może coś ci się spodoba)) NIe mogę dodać zdjęc ale również w Ikei są bardzo fajne aranżacje pokojów więc zaglądnij a może coś się przyda)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P2158871.jpg (122,5 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PA301189-1.jpg (43,6 KB, 43 załadowań)
spirit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 17:26   #11
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Cytat:
Napisane przez spirit1 Pokaż wiadomość
Hej może specjalistką nie jestem ale ostatnio dużo siedzę w tych róznościach więc postaram się pomóc. Więc tak bardzo dużo zależy od koloru jaki sobie wybrałaś. Ja ci pokaże jak ja sobie wyobrażam ten twój pokój. Mogłabyś dodać zdjęcia wtedy lepiej by było coś wykombinować. Więc na tej ścianie na której masz łóżko dałabym tapetę lub naklejke. Bardzo modne a do tego ładne w załącznikach pookazałam jakie tapety moim zdaniem pasowałyby do takiego pokoju Co do łóżka wydaje mi się że skoro masz malutki pokój lepsza będzie sofa rozkładana i również możesz mieć tam dużo poduszek. W Ikei są fajne sofy więc zaglądnij na stronę może coś ci się spodoba)) NIe mogę dodać zdjęc ale również w Ikei są bardzo fajne aranżacje pokojów więc zaglądnij a może coś się przyda)
Dziękuję za zainteresowanie się Dołączam zdjęcia które może bardziej zobrazują mój problem ....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wiazaz.jpg (157,0 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz.jpg (151,1 KB, 106 załadowań)
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-07, 19:52   #12
alphala
Zadomowienie
 
Avatar alphala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 1 672
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Witam,
jestem na etapie urządzania mieszkanka, więc troszkę nazbierałam inspiracji. Kiedy zobaczyłam fotki Twojego poddasza spirit1 przyszło mi do głowy pewne zdjęcie (pierwsze) - uważam, że fajnie byś mogła podkreślić wszelkie krawędzie ścian i filarów tak jak na tym zdjęciu. Trochę szalone, ale niebanalne i nadające wnętrzu charakteru i podkreśla kolory ścian (kolory według własnego uznania oczywiście, choć te na zdjęciu wyglądają ciekawie).

Druga fotka to pokój bardziej kobiecy. Elegancki połączenie kolorów i mebli, ale zgodne z duchem czasu.

A trzecie pomieszczenie jest po prostu cool

jeśli któraś z moich propozycji do Ciebie przemawia, to daj znać a podrzucę jeszcze inne pomysły.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gasl04_colorliving.jpg (31,7 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6a9c37f9001273474a06d9af.jpg (21,3 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Picture 18.jpg (20,4 KB, 95 załadowań)
alphala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 20:09   #13
alphala
Zadomowienie
 
Avatar alphala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 1 672
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Cytat:
Napisane przez MeryLu17 Pokaż wiadomość
Witam Chciałabym prosic o radę dotyczącą mojego pokoju. Mam malusieńki pokoik ( bo podzielony na pół z siostrą) i chciałabym zrobić mu przemianę.Marzę o mini kąciku z mnóstwem fajnych poduch żebym mogła na nich siedzieć. Oprócz tego szukam rozkładanego łózka, lecz sama nie wiem jakiego. Chciałabym też nowe biurko i szafki, lecz szczególnie zależy mi na łóżku abym mogła mieć ten kącik z poduchami. Na razie mam w pokoju łóżko, biurko, szafkę na ścianie i szafkę stojącą na biurku. Osoby z pomysłami bardzo proszę o szybką odpowiedź!!!

Ach no i pokój ma być w stylu młodziezowym
A to moje propozycje dla Ciebie. Myślę, że ważne są kolory, w Twoim przypadku idealna byłaby jakaś ciekawa narzuta na łóżko/sofę. Jeśli coś Ci się spodoba i będziesz chciała wiedzieć, gdzie szukać takich mebli/dekoracji lub jak zrobić takie ściany to daj znać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 020509_pb5.jpg (50,6 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg teen-bedroom-decorating-ideas-2.jpg (22,3 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 412.jpg (19,4 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 212.jpg (25,1 KB, 82 załadowań)
alphala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 19:35   #14
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Cytat:
Napisane przez alphala Pokaż wiadomość
A to moje propozycje dla Ciebie. Myślę, że ważne są kolory, w Twoim przypadku idealna byłaby jakaś ciekawa narzuta na łóżko/sofę. Jeśli coś Ci się spodoba i będziesz chciała wiedzieć, gdzie szukać takich mebli/dekoracji lub jak zrobić takie ściany to daj znać
Wielkie dzięki za zainteresowanie A jeśli chodzi o malowanie to niestety dopiero przewiduję w przyszłym roku :/ więc na razie jestem skazana na zieleń ;P Skoro więc ściany mam zielone to myślałam o pomarańczowo-zielonych dodatkach, sofce pod oknem zasypanej poduszkami i jakimś fajnym nowym krzesełkiem do biurka Jeśli więc znasz stronki lub sklepy z poduchami, sofkami, dodatkami i krzesłami w tych kolorach to wal śmiało noo i myślałam moze jeszcze o wymianie biurka i tej szafki na nim na cos nowego, nowoczesnego. Jeśli masz jakieś pomysły na to to również napisz ;D
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 23:02   #15
alphala
Zadomowienie
 
Avatar alphala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 1 672
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Cytat:
Napisane przez MeryLu17 Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za zainteresowanie A jeśli chodzi o malowanie to niestety dopiero przewiduję w przyszłym roku :/ więc na razie jestem skazana na zieleń ;P Skoro więc ściany mam zielone to myślałam o pomarańczowo-zielonych dodatkach, sofce pod oknem zasypanej poduszkami i jakimś fajnym nowym krzesełkiem do biurka Jeśli więc znasz stronki lub sklepy z poduchami, sofkami, dodatkami i krzesłami w tych kolorach to wal śmiało noo i myślałam moze jeszcze o wymianie biurka i tej szafki na nim na cos nowego, nowoczesnego. Jeśli masz jakieś pomysły na to to również napisz ;D
Powiem szczerze, że kompozycja zielony-pomarańczowy troszkę mnie przeraża, ale jeśli Tobie się podoba....Chodzi o to, żeby Ci nie wyszedł wystrój jak w pizzeriach DaGrasso :P

Wstawiam dwa ładne pomysły na poduszki. Oczywiście takie trudno kupić, ale w sklepach z tkaninami, np. Eurofirany, mają całą masę przepięknych tkanin, z których sama możesz uszyć poszewki (to nie takie trudne), najlepiej poprosić mamę, babcię, albo jakąś fajną ciocię o pomoc.

Aby było bardziej przytulnie, również możesz sobie sama w prosty sposób uszyć np. z tiulu, taki mini-baldachim. Jeśli nie chcesz się bawić w szycie, to w ikei są dostępne takie moskitiery, niestety tylko białe, ale za to tanie i można jakoś samemu przyozdobić aplikacjami.. Np. zdjęcia 3,4,5. To doda romantycznego uroku, a zarazem jakoś zapełni pustość ściany za łóżkiem. Takie łóżko jak na zdjęciu 4. widziałam ostatnio w ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10073977. Bardzo efektowne i niedrogie. Dodatkowo może spełniać rolę sofy, jeśli poukładasz dużo poduszek za plecami. Pod nim jest spora przestrzeń, gdzie można trzymać jakieś pudła bądź pojemniki na swoje "skarby".

Jeśli Ci się podobają moje propozycje, to mogę Ci także podpowiedzieć jak odrestaurować biurko, żeby wyglądało fajnie i oryginalnie. Często da się ze starych rzeczy stworzyć nowe, fantastyczne unikaty. A jeśli nie jesteśmy do nich zbyt przywiązani to tym lepiej, gdyż wtedy nie szkoda poeksperymentować.

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PW-Home_040.jpg (22,1 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Shop-Oct2008-4.jpg (32,7 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2ret.jpg (43,9 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3348949457_0aa5c12bc0_o.jpg (71,1 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gasl_sweeps_07oct_9_63.jpg (26,7 KB, 44 załadowań)
alphala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 17:34   #16
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Cytat:
Napisane przez alphala Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że kompozycja zielony-pomarańczowy troszkę mnie przeraża, ale jeśli Tobie się podoba....Chodzi o to, żeby Ci nie wyszedł wystrój jak w pizzeriach DaGrasso :P

Wstawiam dwa ładne pomysły na poduszki. Oczywiście takie trudno kupić, ale w sklepach z tkaninami, np. Eurofirany, mają całą masę przepięknych tkanin, z których sama możesz uszyć poszewki (to nie takie trudne), najlepiej poprosić mamę, babcię, albo jakąś fajną ciocię o pomoc.

Aby było bardziej przytulnie, również możesz sobie sama w prosty sposób uszyć np. z tiulu, taki mini-baldachim. Jeśli nie chcesz się bawić w szycie, to w ikei są dostępne takie moskitiery, niestety tylko białe, ale za to tanie i można jakoś samemu przyozdobić aplikacjami.. Np. zdjęcia 3,4,5. To doda romantycznego uroku, a zarazem jakoś zapełni pustość ściany za łóżkiem. Takie łóżko jak na zdjęciu 4. widziałam ostatnio w ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10073977. Bardzo efektowne i niedrogie. Dodatkowo może spełniać rolę sofy, jeśli poukładasz dużo poduszek za plecami. Pod nim jest spora przestrzeń, gdzie można trzymać jakieś pudła bądź pojemniki na swoje "skarby".

Jeśli Ci się podobają moje propozycje, to mogę Ci także podpowiedzieć jak odrestaurować biurko, żeby wyglądało fajnie i oryginalnie. Często da się ze starych rzeczy stworzyć nowe, fantastyczne unikaty. A jeśli nie jesteśmy do nich zbyt przywiązani to tym lepiej, gdyż wtedy nie szkoda poeksperymentować.

Pozdrawiam
Tak też myślałam że zieleń-pomarań to niezbyt dobry pomysł ale ty mnie w tym utwierdziłaś. Faktycznie może wyjść troche "dziwnie" a ja bardziej jestem przychylna do przylulnych nastrojów ;D
Jeśli chodzi poszewki to jest to jakiś pomysł i najprawdopodobniej z tego skorzystam lecz najpierw wybrać muszę łóżko. Jak widziałaś na fotkach z mojego pokoju na prawde mam taką klitecznę ale coż... Trzeba się cieszyć z tego co się ma Więc nie wiem czy te łóżka sprawdziłyby egzamin, chociaz sa ladniutkie. Pokój jest przedzielony parawanem i szafą między mną a moją siostrą a łóżka na zdjęciach wydają się dosyć duże wiec nie wiem czy zmiescilyby się pod oknem :/... Chyba że myslałas aby wstawić je w miejsce mojego aktualnego łóżka... Napisz swoją koncepcję ;D Jeśli masz pomysły jak odnowić biurko to napisz bo jednak kupno nowwych mebli i tych wszystkich dodatkow to jednak duzy koszt a ja niedysponuje az takim duzym funduszem ;p Podoba mi się także pomysł z baldachimem ale jak mowie, wszystko zalezy od łóżka. Prosze napisz co o tym myslisz bo to na prawde trudne wykombinowac cos w tak malym pomieszczeniu...
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 17:51   #17
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Oto [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Marysia/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]projekt mojego pokoju z gory. Nie jest idealny bo robiony na szybko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CCF20090607_00001.jpg (84,8 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg parawan.jpg (154,1 KB, 36 załadowań)

Edytowane przez MeryLu17
Czas edycji: 2009-06-09 o 17:53
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 19:18   #18
alphala
Zadomowienie
 
Avatar alphala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 1 672
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Cytat:
Napisane przez MeryLu17 Pokaż wiadomość
Tak też myślałam że zieleń-pomarań to niezbyt dobry pomysł ale ty mnie w tym utwierdziłaś. Faktycznie może wyjść troche "dziwnie" a ja bardziej jestem przychylna do przylulnych nastrojów ;D
Jeśli chodzi poszewki to jest to jakiś pomysł i najprawdopodobniej z tego skorzystam lecz najpierw wybrać muszę łóżko. Jak widziałaś na fotkach z mojego pokoju na prawde mam taką klitecznę ale coż... Trzeba się cieszyć z tego co się ma Więc nie wiem czy te łóżka sprawdziłyby egzamin, chociaz sa ladniutkie. Pokój jest przedzielony parawanem i szafą między mną a moją siostrą a łóżka na zdjęciach wydają się dosyć duże wiec nie wiem czy zmiescilyby się pod oknem :/... Chyba że myslałas aby wstawić je w miejsce mojego aktualnego łóżka... Napisz swoją koncepcję ;D Jeśli masz pomysły jak odnowić biurko to napisz bo jednak kupno nowwych mebli i tych wszystkich dodatkow to jednak duzy koszt a ja niedysponuje az takim duzym funduszem ;p Podoba mi się także pomysł z baldachimem ale jak mowie, wszystko zalezy od łóżka. Prosze napisz co o tym myslisz bo to na prawde trudne wykombinowac cos w tak malym pomieszczeniu...

To łóżko z ikei nie jest duże, wymiary:
Długość: 208 cm
Szerokość: 95 cm
Wysokość: 96 cm
Długość materaca: 200 cm
Szerkość materaca: 90 cm

Ja bym zostawiła taki układ jaki masz, gdyż najlepiej mieć biurko przy oknie - naturalnym źródle światła dziennego.Może to łóżko samo w sobie nie wydaje się dobrze wyglądać przez te wysokie boki, ale widziałam na żywi i podoba mi się. Ponadto fajnie taki baldachim mógłby opadać za tymi bokami i nie spadał by przez to na twarz, czy nogi. Do baldachimu jest optymalne. Mnie się najbardziej podoba cena, ciężko o tanie ale efektowne łóżko. Baldachimy są na allegro np. http://www.allegro.pl/item636333703_...ko_taniej.html.

Teraz biurko. Możesz je razem z nadstawką oraz półkami pomalować na biało i zrobić coś takiego jak w tej instrukcji http://www.muratordom.pl/wnetrza/zro...6174_19347.htm. Takie sztukaterie można kupić w internecie lub sklepach typu Leroy Merlin, Castorama itp. Ale nie musi być biały kolor. Jaki chcesz. Wierz mi, to duuużo zmienia
Jeśli Ci nie pasują takie sztukaterie, to możesz odnowić biurko wyłącznie farbą, albo stosując jakąś ładną wzorzystą tapetę, według własnego uznania. Wtedy ta nadstawka mogłaby wyglądać tak jak na pierwszym zdjęciu. Użycie tapety może nie będzie łatwiejsze od malowania, bo trzeba wszytko pomierzyć, powycinać i poprzyklejać, ale na bank będzie bardziej efektowne i zdecydowanie tańsze. Wystarczy jedna rolka, a cena to ok 25-60zł za takie dostępne od ręki w Leroy Merlin - a przyznam, mają tam ładne wzory. A tu kilka przydatnych linków:

odmalowywanie mebelka - http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57...omode.html?i=0

oklejanie mebelka - http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57...artowskim.html

fotodekorowanie - http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57...edmiotach.html

oklejanie - http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57...uchni.html?i=0

a tu pan tłumaczy (niestety po angielsku) jak odrestaurować mebelek. On zastosował zwykły papier do pakowania prezentów, ale tapeta będzie odporniejsza na zadrapania, brudzenie. Sama mam jedną półkę wytapetowaną, na której stoją książki i nic się nie zniszczyła. http://www.youtube.com/watch?v=mIJ-DDOtH6k

P.S. ten parawanik też bym odnowiła, bo smutny taki troszkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1-22-mal1.jpg (64,7 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zoe-murphy01.jpg (23,0 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez alphala
Czas edycji: 2009-06-09 o 19:19
alphala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 19:22   #19
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

co do łóżka coraz bardziej się przekonuje i coraz bardziej mi sie podoba tylko jesli chodzi o baldachim to nie podobaja mi się takie z oczkami, typowe przeciwko komarom... wolalabym jakies tiulowe albo cos w tym stylu...
co do przerobki biurka to nie jestem przekonana czy sobie z tym poradze... poza tym nie wiem jakbym miala okleic okragle uchwyty do szuflad... chyba ze je bym tylko pomalowala... Napisz czy takie coś wymaga dużo pracy, bo jesli tak to nie wiem czy się na to zdecyduje...
Chcialabym sie tylko dowiedzeiec co sadzilabym aby na scianie nad lozkiem (juz tym nowym, z baldachimiem itd. ) nakleic na sciane takie naklejki- jakies czane motywy. Boje sie ze jest dodam ten baldachim i mnostwo poduch pokoj zrobi mi się taki cukierkowy, a ja wolalabym cos romantycznego ale z pazurem ;P nie wiem czy mnie rozumiesz...
Napisz swoje koncepcje...
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 14:04   #20
alphala
Zadomowienie
 
Avatar alphala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 1 672
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Jeśli chodzi o uchwyty to wystarczy je pomalować, albo kupić nowe gałki. Na pewno to jest trochę roboty, to zależy czy lubisz tak majsterkować i czy masz miejsce na to, bo malować w pokoju, w którym się śpi to raczej nie polecam ze względu na opary z farby.

Takie naklejki za ścianą to fajna rzecz, ale nienajtańsza. Można samemu coś namalować. To jest bardzo proste, pod warunkiem, że masz w domu projektor albo rzutnik. Jeśli nie masz to może ktoś ze znajomych ma i pożyczy. Wybierasz wtedy jakiś motyw, który się podoba - rzucasz go na ścianę i zamalowujesz obraz z rzutnika. Tak można też dopasować lepiej rozmiar obrazka. W takich sklepach jak Leroy Merlin mają także takie plastikowe wzorniki, które przyklejasz do ściany i dokładnie wypełniasz wycięcia farbą. Taki wzornik możesz wielokrotnie używać, a naklejka jest tylko jedna.

A z tym okelajniem to nie miałam na myśli całego biurka - tylko np. wgłębienia półek, tak jak w przypadku tego białego regaliku, który wkleiłam w poprzednim poście.
alphala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 14:31   #21
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

dobra, moze pomysle o tych wzornikach ;D
ale jesli to biurko mam zrobic to jakie wglebienia ( ja mam szuflady) Moze jestem troche niekumata ;P
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 19:46   #22
alphala
Zadomowienie
 
Avatar alphala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 1 672
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Chodzi o tą nadstawkę na biurku, te półki
alphala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 17:43   #23
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Cytat:
Napisane przez alphala Pokaż wiadomość
Chodzi o tą nadstawkę na biurku, te półki
aaa, już kapuję xD
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 19:54   #24
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Question Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Więc mam jeszcze jedno pytanie ;D
Przewieszam szafki a niestety były one przymocowane poprzednio za pomocą srub wwiercanych w scianę. Dlatego zostaja po nich 'ohydne' dziury :/ Jest jakis sposob na 'zakrycie' ich ???

Proszę o szybką! odpowiedź
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 10:35   #25
alphala
Zadomowienie
 
Avatar alphala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 1 672
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

jeśli możesz strzel fotkę, bo nie do końca wiadomo jak to sobie wyobrazić
alphala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:09   #26
Agnes8492
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Mam mały pokoj a do tego dziele go z mlodszym o rok bratem. Chcialabym zeby moj pokoj byl wyrazisty i z charakterem oraz zeby dalo sie oddzielic w nim moja przesten oraz przestrzen mojego brata. Ma ktos moze jakis pomysl?
Agnes8492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 12:48   #27
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

napisz wymiary pokoju i może dodaj jakieś fotki ;D I napisz jeszcze co znaczy z charakterem Rockowy, albo inny. Muszę wiedzieć szczegóły. Mogę ci w tym pomóc bo sama mam przedzielony pokój z siostrą
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 23:09   #28
susi35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Cześć. Czy mogłabyś doradzić mi w aranżacji pokoju dla 9 latki. Córka bardzo lubi hanne Montane, kolor różowy. Wymiary pokoju są nieduże 2,6 sze na 4.5 dł. taki wagonik. Muszę przyznać, że ma tam być szafa na wymiar, żeby pomieściła nasze i jej ubrania. Nie wiem co jej wykombinować, żeby miała fajnie.
Pozdrawiam
susi35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 11:14   #29
alphala
Zadomowienie
 
Avatar alphala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 1 672
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Witaj, Hannah Montana z tego co wiem, to raczej błękit i pastelowy fiolet - jak na załączonym zdjęciu. Troszkę taki styl księżniczki, raczej nie nowoczesny. Myślę, że tu się nie wykosztujesz strasznie - zazwyczaj wystarczy efektowne łóżku, jakaś fajna komódka i ładne poszewki na pościel. Komódki są śliczne w ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00157213 sama bym taką chciała choć mam 25 lat ten styl powraca.
Łóżko być może kute? Oto linki:
http://www.allegro.pl/item672205495_...oplastyka.html
http://www.allegro.pl/item672770650_...per_cenie.html
http://www.allegro.pl/item672770545_...ski_front.html
http://www.allegro.pl/item663781633_...0_skarlet.html
Ci sprzedawcy mają jeszcze dużo innych łóżek. Myślę, że ceny są do przełknięcia. Może jeszcze jakiś baldachim: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50107678
http://www.allegro.pl/item670498046_...iery_duze.html
I jakieś "duperele" Hannah Montana"
http://www.allegro.pl/item670776351_...y_160x200.html
http://www.allegro.pl/item663922451_...a_140x200.html
http://www.allegro.pl/item669954336_...h_montana.html
Jak wpiszesz w Allegro Hannah Montana to wyskakuje cała masa gadżetów do pokoju.

Nie wiem czy o to Ci chodzi, Ci o jakąś wersję mniej dla księżniczki a bardziej dla "rockmenki". Napisz to się coś wymyśli.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HANNAH.jpg (17,4 KB, 36 załadowań)
alphala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 11:15   #30
alphala
Zadomowienie
 
Avatar alphala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 1 672
Dot.: Wystrój, aranżacja i kolory w pokoju - POMÓŻCIE!

Aha wklej może plan pokoju, gdzie drzwi, gdzie okno, gdzie ta szafa
alphala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.