NIEZMYDLALNA FRAKCJA OLEJU SOJOWEGO – 50 - 60% steroli (Naturalis) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 0 0%
** 1 6,25%
*** 2 12,50%
**** 2 12,50%
***** 11 68,75%
Głosujący: 16. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-15, 10:45   #1
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541

NIEZMYDLALNA FRAKCJA OLEJU SOJOWEGO – 50 - 60% steroli (Naturalis)


Unikalny kompleks o wielokierunkowym działaniu na skórę. Optymalne połączenie β-sitosterolu, kampesterolu, stigmasterolu, witamin z grupy B, karotenów, tokoferoli oraz witamina D, zapewnia doskonały efekt pielęgnacyjny zarówno podrażnionej kwasami i retinoidami jak też starzejącej, wystawianej na nadmierną ekspozycję promieni UV, odwodnionej.

Sterole wchodzą w skład lipidów warstwy rogowej naskórka i zajmują trzecie miejsce za kwasami tłuszczowymi i ceramidami. Dzięki specyficznej budowie tworzą film na powierzchni skóry, który powstrzymuje wchłanianie substancji toksycznych oraz zapewnia właściwy poziom nawilżenia skóry.

Działanie frakcji niezmydlalnej: - wpływa na wzrost biosyntezy kolagenu

- hamuje działanie enzymu elastazy odpowiedzialnej za niszczenie włókien
elastylowych, przyczyniając się do zwiększenia elastyczności skóry

- zwiększa nawilżenie skóry poprzez zmniejszenie przeznaskórkowej utraty wody
TEWL (Transepidermal Water Loss)

- β-sitosterol (jeden z głównych składników frakcji) wykazuje silne działanie
antyandrogenne

-zapobiega zaczopowaniu ujść gruczołów łojowych i powstawaniu zaskórników,
poprzez regulację wydzielania łoju i keratynizacji (rogowacenia) naskórka.

- wykazuje silne działanie przeciwzapalne, co sprzyja przyspieszonej regeneracji i
gojeniu naskórka

- łagodzi rumień

- działa silnie antyoksydacyjnie

- nie pozostawia tłustej warstwy na skórze



Wskazania:

• skóra sucha, zniszczona, mało elastyczna

• skóra odwodniona zarówno sucha jak też
tłusta

• starzenie i fotostarzenie skóry

• skóra trądzikowa (wspomagająco)

• podrażnienie kwasami, retinoidami

• ochrona przed poparzeniem słonecznym

• skóra wrażliwa, atopowa

• suche włosy

• pielęgnacja suchej, spierzchniętej skóry dłoni i stóp

• pielęgnacja ust

• pielęgnacja skóry dziecięcej

Informacja na temat sposobu używania frakcji:
Frakcję dostępną w Naturalisie można podgrzewać aż do całkowitego rozpuszczenia. Najlepiej robić to w kąpieli wodnej. Czas podgrzewania powinien być jak najkrótszy, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury oraz przy dostępie tlenu, część steroli może utlenić się do oksysteroli - niekorzystnych dla zdrowia produktów utleniania steroli. Podobne reakcje utleniania zachodzą także podczas przechowywania frakcji (tak jak każdego innego oleju), ale są zdecydowanie spowolnione poprzez dodatek tokoferolu
oraz przechowywanie w niskiej temperaturze.
Należy pamiętać, że frakcja sojowa jest standardowym surowcem kosmetycznym, czyli przystosowanym do wprowadzania do receptur kosmetycznych. Zdecydowanie więc krótkie podgrzanie frakcji nie wpłynie niekorzystnie na jej jakość. Ponadto standardowe receptury z użyciem frakcji, dostarczane przez dystrybutorów, wskazują na możliwość podgrzania formulacji do 85 stopni. Oczywiście najbardziej korzystne z punktu pielęgnacyjnego jest niepodgrzewanie frakcji, tak jak każdego innego oleju.

źródło: http://www.naturaliskosmetyki.pl


__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-07-23 o 14:44 Powód: uzuepłnienie tytułu
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 10:45   #2
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: NIEZMYDLALNA FRAKCJA OLEJU SOJOWEGO – 50 - 60% steroli

Rzecz absolutnie fantastyczna i genialna, a do tego naturalna.

Frakcja sojowa jest kosmetycznym dziwolągiem albowiem - niby jest tłusta a matowi skórę perfekcyjnie, nawilża, wygładza, przyspiesza gojenie, ujednolica koloryt skóry no i daje ten satynowy, jedwabisty efekt w dotyku.

Stosuję frakcję na kilka sposobów - każdy sprawdza się fantastycznie:

- solo
- z ekstraktem jęczmiennym
- w serum ekspresowym z olejem tamanu i kwasem HA (frakcja pięknie wszystko emulguje i bardzo ładnie rozpuszcza się w olejach)

Jestem zachwycona tym produktem, moja sucha biedna skóra po niczym innym nie wyglądała tak fantastycznie jak po frakcji sojowej. Już po kilku dniach pozbyłam się wszystkich dręczących mnie problemów paszczowcyh. Świetnie nadaje się pod makijaż, powiem nawet więcej - utrwala go.

Nie zapycha, nie podrażnia.

Minusów brak.

CUD, MIÓD I ORZESZKI
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 10:46   #3
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NIEZMYDLALNA FRAKCJA OLEJU SOJOWEGO – 50 - 60% steroli

Świetny składnik. Uratował moją buzię pełną krostek i kaszki spowodowanych alergią. Po dwóch, trzech użyciach miałam znowu idealnie gładką skórę. Dodatkowo składnik nie zapycha, a wręcz reguluje pracę gruczołów łojowych. Mimo, że wydaje się być niezłym tłuściochem to szybciutko się wchłania niemalże do matu, zostawiając satynowe wykończenie Stosowałam zarówno solo, jak i wymieszany z kilkoma kroplami oleju z pestek truskawki (boski zapach ) i odrobiną ekstraktu z jęczmienia. W obu wersjach soja się sprawdziła z tymże drugą polecam osobą, którym przeszkadzają charakterystyczne drobinki w mazidle.
Na pewno soja zagości u mnie an dłuższy czas
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 21:08   #4
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: NIEZMYDLALNA FRAKCJA OLEJU SOJOWEGO – 50 - 60% steroli

Cudo Cudo Cudo !!!

To najlepszy składnik jakiego do tej pory używałam.
Złagodził podrażnienie posłoneczne, nawilża a jednocześnie matuje wygładza mi buźkę, cera wydaje się taka aksamitna i to już po jednokrotnym użyciu. Wyprasował mi skórę pod oczami po prostu super.

I jeszcze jedno wydaje mi się że po użyciu pory wydaja się jakby mniejsze a cera bardziej jednolita (uwidocznia się to przy makijażu bo mam schizę na tym punkcie) zastępuje mi bazę.

Mam nadzieję że jej nigdy nie zabraknie
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 15:25   #5
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: NIEZMYDLALNA FRAKCJA OLEJU SOJOWEGO – 50 - 60% steroli

Niestety, nie podzielę zachwytów moich poprzedniczek nad frakcją sojową. Akceptuję zapachy i konsystencje naturalnych kosmetyków, toteż nie skrzywiłam się nad trochę męczącą teksturą frakcji. Drobinki mogą denerwować, ale jeśli efekt ma być niebiański, to ok, nie będę jęczeć . Sumiennie wklepywałam frakcję przez miesiąc i co? I nic. Nie odczułam jakiegoś wyjątkowego nawilżenia, wygładzenia, zmatowienia. Skóra nie stała się aksamitna, satynowa, jedwabista... Nie sprawdziła się też jako baza pod makijaż. Wierzę w jej właściwości odroczone w czasie, a więc niewidoczne od razu i gołym okiem, tylko tak na zapas... W ramach konserwacji .
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 14:09   #6
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: NIEZMYDLALNA FRAKCJA OLEJU SOJOWEGO – 50 - 60% steroli (Naturalis)

Zdecydowanie najlepszy półprodukt, z jakim miałam do czynienia. Jedynym minusem frakcji sojowej są grudeczki, ale odpowiednio uzdatniona do użycia działa cuda. Frakcję używam na noc, łącząc ją z olejami (najczęściej tamanu), hialuronem albo jakimś wodno - żelowym serum - wtedy grudki ładnie się rozpuszczają i powstaje jedwabista konsystencja. No i co najważniejsze frakcja po prostu działa - wygładza, wyrównuje koloryt, łagodzi i ani trochę nie zapycha.
Dla mnie ideał, z którym szybko się nie rozstanę
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 12:21   #7
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: NIEZMYDLALNA FRAKCJA OLEJU SOJOWEGO – 50 - 60% steroli (Naturalis)

Kolejne cudo z naturalisa, obok kompleksu na naczynka - sama w sobie jest tłusta, ale matuje, wygładza, skóra po niej jest po prostu piękniejsza. Nie zapycha, świetna pod makijaż. Mi rozsmarowywanie drażni jednak trochę naczynka, stosuję więc teraz pół łyżeczki do porcji maski do włosów - u mnie podkreśla świetnie podkreśla skręt, włosy są po niej po prostu ładniejsze

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2011-11-09 o 08:48
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-24, 21:39   #8
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NIEZMYDLALNA FRAKCJA OLEJU SOJOWEGO – 50 - 60% steroli (Naturalis)

absolutne KWC jeśli chodzi o biochemię

stosuję tylko solo, pod minerały i tu sprawdza się rewelacyjnie. Zapychania nie zauważyłam. Plus za to że nie ma grudek, nie podrażnia tak jak frakcja mazidłowa. Opakowanie 30g starcza mi na ok 5miesięcy
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:47.