ból brzucha - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-27, 15:26   #1
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792

ból brzucha


Dziewczyny mam ważne pytanie. Konsultuję się juz ze wszystkimi bo nie ukrywam, że sie boję. Od prawie 2 tygodni boli mnie brzuch, tak od pępka w dół, czasami tylko na poziomie pasa, czasami z kolei podbrzusze. Jak już sie wybrałam do lekarki, stwierdziła kolkę jelitowa, ale dzień później miałam okropne zawroty głowy i omal nie zemdlałam. Po prostu okropnie słabo mi było. Potem doszedł stan podgorączkowy, tzn już trzeci dzień mam średnio 37,3. No i boli dalej, ale nie jest to duży ból, tylko strasznie słaba jestem. Ja już nie wiem co to może byc, a rodzina straszy wyrostkiem
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-27, 17:53   #2
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: ból brzucha

O Boże! Dziewczyno! Konsultujesz się ze wszystkimi, czyli z rodziną i znajomymi, a tylko u jednego lekarza??? Na Twoim miejscu poszłabym do jeszcze jednego, a gdyby też nic konkretnego nie powiedział, to na pogotowie!
Nie chcę Cię straszyć opowieściami "moja babcia/sąsiadka/szwagierka tak miała...", ale rzeczywiście moja koleżanka przez prawie 2 tygodnie była leczona na zatrucie, zgagę i coś jeszcze, a potem się okazało, że wyrostek pękł, doszło do zapalenia otrzewnej i zanim to zdiagnozowano, to była już o krok od śmierci!!!
Leć na pogotowie, a jeśli i tam Cię "oleją", zażądaj na piśmie, że Cię nie przyjmują i dlaczego, z jakimi objawami się zgłosiłaś itp.
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-27, 18:07   #3
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Re: ból brzucha

Otóż to! Dziwię się, że lekarka nie kazała Ci zrobić badania krwi, a przynajmniej OB i poziomu leukocytów, to pomaga potwierdzić lub wykluczyć, czy wyrostek sie powoli nie wypełnia (to wcale nie musi być nagły i ostry ból w połowie odległości między pępkiem, a grzebieniem kości biodrowej, zwiększający się przy nacisku i nagłym oderwaniu ręki). Poza tym "w tym miejscu" jast wiele "innych możliwości" - może to zapalenie przydatków?
Do lekarza!!!!!! Porządnego!!!!!!!
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-27, 18:07   #4
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Re: ból brzucha

Otóż to! Dziwię się, że lekarka nie kazała Ci zrobić badania krwi, a przynajmniej OB i poziomu leukocytów, to pomaga potwierdzić lub wykluczyć, czy wyrostek sie powoli nie wypełnia (to wcale nie musi być nagły i ostry ból w połowie odległości między pępkiem, a grzebieniem kości biodrowej, zwiększający się przy nacisku i nagłym oderwaniu ręki). Poza tym "w tym miejscu" jast wiele "innych możliwości" - może to zapalenie przydatków? Nerki?
Do lekarza!!!!!! Porządnego!!!!!!!
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-27, 19:32   #5
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Re: ból brzucha

Dzięki! Jutro z samego rana pędze do lekarza a potem na pogotowie. Sama już tak się wystraszyłam, że nie będę ryzykować
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-27, 20:43   #6
Monika:)
Raczkowanie
 
Avatar Monika:)
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 191
Re: ból brzucha

Hej Reese miałam ten sam problem miesiąc temu potwornie bolał mnie brzuch-na poczatku był to ból całego brzucha póżniej odczuwałam raz przytłumiony raz kłóty bół z prawej strony,od pępka w dół,później doszły mdłości,stan podgorączkowy (nawet temperatura dochodzila do 38'C),wszystko wskazywało na to że to wyrostek,gdy z bólu nie mogłam spać,nie wytrzymałam i poszłam do lekarza,miałam caly tydzień-dzień w dzień robione USG u różnych lekarzy,(wogóle nie kazali mi zrobic badań krwi ani moczu wrrrrrr )aż w końcu jeden z nich stwierdził ze to wyrostek-naciskał w te miejsce na różne sposoby,od razu wypisał skierowanie do szpitala,natychmiast miałam sie tam wstawić lecz ja potwornie boję sie już samego słowa "szpital" i moje kroki zawędrowały jeszcze w ten sam dzień do innego lekarza i ten rozjasnil mi troszkę sytuację,powiedział że wyrostka nie widac na USG bo to martwy narząd a gdyby bylo zapalenie wyrostka to było by zapalenie otrzewnej która widac na USG a wszystko było w porzadku tylko ten ból,wykluczył wyrostek no i wyszło na to ze to kolka jelitowa,ale lekarz mówil ze to dosć popularne u młodych osób i do dziś częśto boli mnie brzuszekto wtedy pomagają ziołowe tabletki które polecila mi pani w aptece na takie właśnie dolegliwosci zwiazane z jelitami,ale taki ból powtórzę tutaj słowa Noor to nie koniecznie wyrostek bądź kolka to mogą być też przydatki,nerki,moczowód ja radzę Ci pójść jutro do lekarza,zrobić badania krwi i moczu to najlepszy sposób na to by przekonać sie co jest nie tak ja tez tak muszę zrobić tylko strasznie denerwuje mnie że lekarze często lekceważą swoich młodych pacjentów wrrr ja gdy proszę o skierowanie na badanie krwi lub moczu to pada pyatnie o wiek i gdy usłysza to wtedy sie zaczyna "pani jest taka młodzutka i napewno zdrowa wiec zbędne będzie te badanie" i niestety muszę placić za nie z własnych pieniażkow wrrr,powodzonka i nie martw się napewno to nie bedzie nic poważnego trzymam kciuki za jutrzejsza wizytę u lekarza i pozdrawiam cieplutko
__________________
"Mówią, że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie połowy... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny...
Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie..."
Monika:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-27, 20:55   #7
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: ból brzucha

Moniko, a co to za tabletki ci polecono w aptece? Ja z moimi jelitami walczę już od lat. Może jest jeszcze coś, czego nie wypróbowałam...
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-27, 21:07   #8
Monika:)
Raczkowanie
 
Avatar Monika:)
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 191
Re: ból brzucha

Witaj Ami te tabletki to "Boldo Vera",ok.7 zł kosztują nie ma w nich chemii tylko na bazie ziół
__________________
"Mówią, że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie połowy... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny...
Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie..."
Monika:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-27, 21:14   #9
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: ból brzucha

bo to martwy narząd a gdyby bylo zapalenie wyrostka to było by zapalenie otrzewnej która widac na USG


nie prawda, wlasnie po to sie wyrostek wycina, zeby do zapalenia otrzewnej nie doszlo.
i wyrostek martwy nie jest, chyba ze wyciety
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-27, 21:33   #10
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
Re: ból brzucha

Ja mam coś takiego boli mnie w jednym miejscu w okolicach jajnika,
już wmówiłam siobie raka, bo wszystkie objawy sie zgadzają (;
ale zadziwiające jest to,że zaczęło mi sie to przed maturą w tamtym roku , a teraz gdy sie zdenerwuje lub mam pełny pęcherz
pomaga mi NO_SPA lub ESPUMISAN
teraz łykam też BIO_BŁONNIK-usprawnia pracę jelit
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 08:49   #11
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: ból brzucha

Hej, Reese, no i co się okazało?
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-06, 18:13   #12
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Re: ból brzucha

Hej! W zasadzie wyszło na to, że to wszystko sprawa nerwów. Czasami tak juz jest że jakieś dlugotrwałe stresy odbijają sie na zdrowiu. Tym razem tez tak było. Wyniki krwi mam doskonałe, a bóle brzucha to nic innego jak jelita. Nie pracują tak jak powinny itd. Dzis miałam mały seans bioenergoterapeutyczny(wi em wiem jak to brzmi) ale ciocia mojej koleżanki naprawde jest w tym dobra. Doskonale wyczuwa jeśli ktoś ma coś chorego. U mnie nic nie wyczuła. Oczyściła mi nerwy i takie tam. Kazała pić siemie lniane, które jest świetne na żołądek, zaparcia itd, zawiera duzo błonnika. Oprócz tego jakieś ziółka na uspokojenie no i wyładowywać złość, zdenerwowanie. Nawet sensownie to wszystko brzmi
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 10:32   #13
eugeniusz
Raczkowanie
 
Avatar eugeniusz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 263
Dot.: Re: ból brzucha

Cytat:
Napisane przez Monika:)
Witaj Ami te tabletki to "Boldo Vera",ok.7 zł kosztują nie ma w nich chemii tylko na bazie ziół
A wiecie moze dlaczego nie wolno ich przyjmowac dluzej niz 7-10 dni??
__________________
TAK jestem kobieta , a nie zaden Pan Eugeniusz

Nikt nie moze traktowac cie gorzej niz mu na to pozwolisz !
eugeniusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.