Elegancja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-28, 10:54   #1
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506

Elegancja


Dawno mnie tu nie było.
Po pierwsze Wesołych Świąt!
Po drugie - mam pytanie:
Czym dla was jest elegancja? Co decyduje, że jakiś ubiór jest wg was elegancki a inny nie? Metka? Producent? Materiał? Zestawienie? Sposób noszenia? Na czym wg was polega bycie elegancką?

PZDR N
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 15:20   #2
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Re: Elegancja

Wesołych świat nawzajem A w kwestii pytania to dziewczyna elegancka to dla mnie tak która jest zawsze ubrana odpowiednio do sytuacji w której się znalazła np. nie chodzina zwykłe zakupy o 11 przedpołudniem ubrana w kabaretki, mini i bluzkę z koronki. Wogóle jeśli zakłada mini to nie założy już bluzki z ogromnym dekoltem i na odwrót.No i druga sprawa- wszystkie jej ubrania są zawsze czyściutkie i świeże nawet jeśli jest to zwykły podkoszulek i dżinsy. Pewnie jest jeszcze wiele cech kobiety eleganckiej ale te są dla mnie najistotniejsze
Pozdrowionka
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 16:48   #3
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Elegancja

Dzięki!!!
No dobra - to że ciuchy powinny być czyste i odpowiednie do okazji to chyba oczywiste. Chodzi mi to te "mniej oczywiste" przypadki
Np. czy ubierając się w ciuchy z bazaru/hipermarketu lub inne "masówki" można nadal ubierać się elegancko? Czy to nadal będzie elegancja jeśli takie ciuchy będą czyste i dobrane do okazji? Czy i czym różni się elegancja z "wyższej" i z "niższej półki"? Co sądzicie o markowych kiczach?
Zapraszam
PZDR N
PS. Interesują mnie wasze opinie - nie chce nikogo obrażać ani nie chodzi mi o najeżdżanie na czyjeś gusta lub styl.
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 17:32   #4
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Elegancja

Uważam, że elegancji nie da się podzielić na pólki i absolutnie nie zalezy ona od nakładów finasowych. Człowiek elegancji rodzi się taki (w sensie: kształtuje go naturalne otoczenie) lub sam potrafi to w sobie wykształcić. Elegancja nie dotyczy wyglądu, chociaż oczywiście pierwsze wrażenie zawsze opiera się na wyglądzie, ale szeregu cech, które dana osoba posiada. Zachowania, sposobu bycia, mówienia, odnoszenia się do innych osób, umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach itd.
Elegancja tak naprawdę nie rzuca się w oczy, to coś, co czujemy przebywając w towarzystwie pewnych osób.
I wydaje mi się że kwestie finansowe nie mają tu wielkiego znaczenia, tym bardziej wartość pieniężna ubrań. Po prostu, ktoś, kto jest elegancki pozostaje nim w ubraniu od Chanel tak samo jak w worku jutowym.
Odpowiadając na Twoje konkretne pytanie, uważam że mozna być eleganckim ubierając się na bazarze, kobieta elegancka będzie nią nawet wtedy gdy będzie pachniała perfumami "być może", tak jak i mężczyzna gdy będzie miał na ręce zegarek za 10zł z kiosku. Po prostu, elegancji nie da się kupić za żadne pieniądze. Można ewentualnie wyglądać elegancko w czymś tam a to już inna sprawa.
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 17:44   #5
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Elegancja

Dzięki!!!
DominikaS napisał(a):
> Elegancja nie dotyczy wyglądu, chociaż oczywiście pierwsze wrażenie zawsze opiera się na wyglądzie, ale szeregu cech, które dana osoba posiada. Zachowania, sposobu bycia, mówienia, odnoszenia się do innych osób, umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach itd.
Elegancja a klasa?

> Elegancja tak naprawdę nie rzuca się w oczy, to coś, co czujemy przebywając w towarzystwie pewnych osób.
j.w.
> I wydaje mi się że kwestie finansowe nie mają tu wielkiego znaczenia, tym bardziej wartość pieniężna ubrań. Po prostu, ktoś, kto jest elegancki pozostaje nim w ubraniu od Chanel tak samo jak w worku jutowym.
> Odpowiadając na Twoje konkretne pytanie, uważam że mozna być eleganckim ubierając się na bazarze, kobieta elegancka będzie nią nawet wtedy gdy będzie pachniała perfumami "być może", tak jak i mężczyzna gdy będzie miał na ręce zegarek za 10zł z kiosku. Po prostu, elegancji nie da się kupić za żadne pieniądze. Można ewentualnie wyglądać elegancko w czymś tam a to już inna sprawa.
Czyli na czym to polega? Bo skoro możemy/umiemy określić (sorki za l.mn. ), że ktoś jest elegancki a ktoś nie to chyba wiemy na czym polega i czym jest elegancja?
PZDR N
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.