Puder per³owy 100% - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i pó³produkty kosmetyczne

Notka

Surowce i pó³produkty kosmetyczne Chcesz robiæ w³asne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz siê do¶wiadczeniem i opini± w temacie surowców i pó³produktów kosmetycznych.

Poka¿ wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 0 0%
** 2 14,29%
*** 1 7,14%
**** 3 21,43%
***** 8 57,14%
G³osuj±cy: 14. Nie mo¿esz g³osowaæ w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-07-19, 21:47   #1
Anjouka
Rozeznanie
 
Avatar Anjouka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Ma³opolska/¦l±sk
Wiadomo¶ci: 580

Puder per³owy 100%


Tu kupisz http://www.biochemiaurody.com/sklep/powder-pearl.html

15 ml (5 g) / Cena: 12.50 z³

Puder per³owy 100%

Nazwa wg. INCI: Pearl Powder
Pochodzenie: naturalne - autentyczne per³y Freshwater
Metoda otrzymywania: mikronizacja, czyli odpowiednie rozdrobnienie czystych pere³
Postaæ: bardzo drobny, bia³y, bezzapachowy proszek
Trwa³o¶æ: 2 lata; wg. japoñskich tradycjonalistów puder z czystych pere³ przechowywany prawid³owo, nie traci na jako¶ci nawet po wielu latach
Warunki przechowywania: w temperaturze pokojowej, w ciemnym i suchym miejscu; unikaæ bezpo¶redniego dostêpu wilgoci i nas³onecznionych miejsc.
W³a¶ciwo¶ci i dzia³anie produktu:

Puder per³owy otrzymywany jest z autentycznych pere³, które po selekcji i dezynfekcji, s± nastêpnie rozdrabniane i mikronizowane do delikatnego, drobnego proszku. Jest to to sk³adnik o bogatych tradycjach w medycynie i pielêgnacji skóry, stosowany od wieków w krajach azjatyckich, g³ównie Chinach i Japonii. Azjatyckie kobiety wykorzystywa³y proszek per³owy do pielêgnacji zarówno zewnêtrznie na skórê, jak i przyjmowany wewnêtrznie w formie suplementu. Przypisywano mu w³asno¶ci przeciwzmarszczkowe, goj±ce, poprawiaj±ce koloryt skóry i chroni±ce przed s³oñcem. Sproszkowana masa per³owa oraz czyste per³y do dzi¶ s± wymieniane w chiñskiej Farmakopei leków.

Puder per³owy jest bogaty w unikaln± proteinê zwan± conchiolin, która odpowiada ludzkiej keratynie i stanowi ponad 50% masy pere³. Proteina per³owa zbudowana jest z ponad 20 ró¿nych aminokwasów, odpowiadaj±cych za proces gojenia oraz prawid³owy metabolizm i stopieñ nawodnienia komórek skóry. Dziêki zawarto¶ci wapnia, w postaci krystalicznej (aragonit - 31%), puder per³owy posiada równie¿ dzia³anie matuj±ce, antyseptyczne i przeciwzapalne, korzystne w przypadku cery sk³onnej do wyprysków.

Prof. E. Lopez z Instytutu naukowego we Francji, od 10 lat zajmuje siê badaniami nad mas± per³ow± i jej wp³ywem na skórê oraz w zastosowaniu wewnêtrznym na stawy i ko¶ci. Zgodnie z jej badaniami proteiny obecne w masie per³owej wykazuj± du¿e powinowactwo do ludzkich bia³ek skóry, dziêki temu zmikronizowana masa per³owa ma zdolno¶æ wnikania do warstw naskórka, wp³ywaj±c na ujêdrnienie i elastyczno¶æ skóry oraz dzia³aj±c regeneracyjnie i goj±co. Pudrowi per³owemu przypisuje siê równie¿ dzia³anie rozja¶niaj±ce przebarwienia oraz poprawiaj±ce koloryt skóry.

Produkty oparte na per³ach stosowane w kosmetyce dzieli siê na 3 podstawowe rodzaje:

1 - Masa per³owa (Mother of Pearl) - bêd±ca sproszkowan± macierz± per³ow±, z której powstaj± charakterystyczne, czyste kuliste per³y. Jest to proszek wykorzystywany jako eksfoliant i substancja nawil¿aj±ca w peelingach i maseczkach np. w Maseczce morskiej z per³ami

2 - Zhydrolizowany proszek per³owy (Hydrolyzed pearl powder) - rozpuszczalny w wodzie, stosowany w produktach do pielêgnacji skóry i w³osów (np. w szamponach, tonikach, kremach, maseczkach).

3 - Puder per³owy (Pearl Powder) - najbardziej ekskluzywna i najdro¿sza forma, otrzymywana w wyniku odpowiedniego rozdrobnienia czystych, autentycznych pere³, maj±ca postaæ drobnego py³ku stosowanego w kosmetykach do makija¿u oraz w pielêgnacji.

Oferowany naturalny Puder per³owy ma postaæ bardzo dobnego, bia³ego, matowego proszku o wielko¶ci cz±steczek do 3 mikronów. Wbrew oczekiwaniom nie jest to - kojarzony z per³ami - mieni±cy siê proszek z per³owymi drobinami. Per³owy efekt wykorzystywany w kosmetykach kolorowych jest osi±gany dziêki b³yszcz±cym skalnym minera³om. Puder per³owy jest natomiast g³ównie ceniony za w³a¶ciwo¶ci pielêgnacyjne.

Puder per³owy:

- poprawia metabolizm skóry, dzia³a przeciwzmarszczkowo,

- regeneruje, wzmacnia elastyczno¶æ i napiêcie skóry,

- dzia³a goj±co i antyseptycznie na drobne uszkodzenia skóry i wypryski,

- ³agodzi,

- absorbuje nadmiar sebum, matowi±c skórê,

- zmniejsza widoczno¶æ drobnych zmarszczek i porów skóry,

- wyg³adza, rozja¶nia i o¿ywia koloryt,

- jest niekomedogenny (nie powoduje zatykania porów).

» Jest to puder bia³y, o transparentnym (bezbarwnym) wykoñczeniu, nadaj±cy siê do ka¿dego typu karnacji.

» Jako sk³adnik neutralny, mo¿e byæ bez obaw stosowany do matowienia kremów z filtrami przeciws³onecznymi.
Zastosowanie produktu:

» Puder per³owy polecany jest jako dodatek do pudrów do twarzy i innych kosmetyków kolorowych w proszku.

» Puder mo¿na traktowaæ jako bazê matuj±co-wyg³adzaj±c±, stosowan± pod inne pudry lub podk³ady mineralne koloryzowane.

» Puder mo¿na mieszaæ w dowolnie dobranych proporcjach z Pudrem bambusowym lub innymi tradycyjnymi pudrami sypkimi w celu rozja¶nienia koloru lub zwiêkszenia ich w³a¶ciwo¶ci matuj±co-pielêgnuj±cych.

» Mo¿e byæ aplikowany miejscowo, bezpo¶rednio na skórê w przypadku drobnych ran, wyprysków, ze wzglêdu na dzia³anie odka¿aj±ce i goj±ce.

» Odpowiedni dla ka¿dego typu skóry.

» Pakowany i sprzedawany w S³oiku kosmetycznym 20 ml.
Sk³ad produktu:

Pearl Powder (100%)
__________________
"Bo w ¿yciu piêkne s± tylko chwile..."

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!
Anjouka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-21, 21:01   #2
filolozyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Puder per³owy 100%

jest idealny!

mnie nie bieli (ale moj± mamê tak), super sie wch³ania, nie widac, ze cokolwiek mam na twarzy - daje efekt idealnej, takiej lalkowatej cery , jak dla mnie to po prostu photoshop.

co do w³asciwosci pielegnacyjnych na razie sie nie wypowiem, ale miejmy nadzieje, bo nie zamierzam sie z nim rozstawac juz nigdy

Edytowane przez filolozyca
Czas edycji: 2009-07-21 o 21:02 Powód: literówka
filolozyca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-21, 22:09   #3
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomo¶ci: 774
Dot.: Puder per³owy 100%

Dostêpny równie¿ w sklepie Naturalne Piêkno. Niczym siê nie ró¿ni±, mia³am oba.Jako primer oceniam na 4+ - wyg³adza i matuje, rozja¶nia ale nie bieli, nie zapycha, pielêgnuje, przed³u¿a trwa³o¶æ makija¿u mineralnego. W kat. naturalnych primerów pod makija¿ mineralny jeden z najlepszych dla mnie, nie dajê 5, bo Diva z CS to mój Nr 1- szkoda,¿e ma³o "naturalny".
mysha25xx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-01, 22:05   #4
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 7 047
Dot.: Puder per³owy 100%

Testowa³am puder per³owy z BU i Naturalnego Piêkna - nie widzê pomiêdzy nimi ¿adnej ró¿nicy. Na pocz±tku wklepywa³am go palcami, teraz pomagam sobie pêdzlem i w³a¶nie tê drug± opcjê gor±co polecam. Puder niesamowicie wyg³adza skórê, w dotyku jest taka miêciutka i aksamitna . Poza tym lekko matuje i rozja¶nia. Fajna rzecz.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-17, 11:10   #5
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 3 728
Dot.: Puder per³owy 100%

4*
Mam puder z BU.
Zalety:
+ ³adnie wyg³adza cerê
+ trochê matuje
+ sprawia, ¿e pory s± mniej widoczne, ogólnie cera ³adniej wygl±da i sprawia wra¿enie g³adszej
+ nie bieli
+ nie zapycha
Wady:
- aplikacja . Pêdzlem ani puszkiem mi nie wychodzi i przy tym bardzo du¿o go siê marnuje. Pozostaje tylko aplikacja palcami i tu daje radê, ale do komfortowych nie nale¿y
- po pewnym czasie puder zbija siê w kulki. Przy aplikacji palcami nie utrudnia to niczego, ale przy pêdzlu ju¿ tak.
aeronauta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-17, 22:06   #6
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomo¶ci: 3 770
Dot.: Puder per³owy 100%

Dla mnie taki sobie.
Wyg³adzaæ- owszem widaæ lekkie wyg³adzenie, ale moja skóra jest po nim nieco napiêta.
W opakowaniu zbija siê w kulki, które ciê¿ko rozprowadziæ.
Aplikacja...grrr próbowa³am palcami, próbowa³am pêdzlem i tak wszêdzie ucieka.
Efekt na twarzy naturalny, pory mniej widoczne. Jednak w tej cenie mo¿na kupiæ puder bambusowy z jedwabiem o du¿o wiêkszej pojemno¶ci i wydajno¶ci. Za to du¿y komfort u¿ywania
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczêdzaæ w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-03-02, 11:03   #7
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 1 114
Dot.: Puder per³owy 100%

U mnie siê nie sprawdzi³... skóra by³a po nim napiêta, jakby wysuszona, a po dwóch godzinach zaczê³am siê strasznie ¶wieciæ (a wszystkie niedoskona³o¶ci, rozszerzone pory zosta³y podkre¶lone). Dodatkowo aplikacja - nak³ada³am go palcami, bo inaczej ciê¿ko by³o nie upudrowaæ wszystkiego doko³a.
__________________

lafigue jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-05-30, 12:51   #8
mila24
Raczkowanie
 
Avatar mila24
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 239
Dot.: Puder per³owy 100%

jest fantastyczny- nie bieli, ¶wietnie matuje na klka godzin ( lepiej niz puder bambusowy z BU), pielêgnuje buzie i goi drobne niespodzianki, narazie moj faworyt
mila24 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-21, 10:29   #9
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomo¶ci: 4 186
GG do olkie
Dot.: Puder per³owy 100%

swietny jako primer uzywam na noc czasem zmieszany z jedwabnym na rozdrapane wypryski ladnie goi i ujednolica cere
__________________
mgr in¿. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-11, 21:31   #10
jowinia
Raczkowanie
 
Avatar jowinia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: polska zet
Wiadomo¶ci: 114
Dot.: Puder per³owy 100%

zdecydowanie wolê go od pudru bambusowego, który wiadomo - w wiêkszo¶ci krzemionka, wysusza. Ten z kolei minimalnie sci±ga, ale tylko przez chwilê. Buzia jest g³adziutka, taka satynowa. Niestety pyli siê przy nak³adaniu i trzeba uwa¿aæ, bo du¿o mo¿e zostaæ na sprzêtach w okó³, a nie na twarzy...
jowinia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-18, 12:12   #11
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomo¶ci: 744
Dot.: Puder per³owy 100%

Wygladza, rozszerzone pory mniej widoczne, natomiast wysypalo mnie po nim.. mozliwe iz dalam za duzo ale ciezko sie go naklada(wiecej jest na spodniach i dywanie niz buzi..). Kupilam skuszona jego zachwalanymi wlasciwosciami gojacymi(moze po prostu tluste cery sie z nim nie lubia).
zdecydowanie wole bambusowy.
AliMa5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 11:50   #12
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomo¶ci: 828
Thumbs up Dot.: Puder per³owy 100%

Jestem z niego bardzo zadowolona. U¿ywa³am kilkakrotnie pudru bambusowego, ale pomimo cery t³ustej pojawia³y siê tzw. skórki, i jak dla mnie wybiela bardziej ni¿ puder per³owy.
Ten ostatni wyg³adza, skórek nie widaæ i lekko matuje. Ma³y problem - jak u poprzednich Wiza¿anek: czym go nak³adaæ ;-)?
siwa anka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-09, 19:00   #13
201804100943
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 6 037
Dot.: Puder per³owy 100%

Cytat:
Napisane przez lafigue Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie siê nie sprawdzi³... skóra by³a po nim napiêta, jakby wysuszona, a po dwóch godzinach zaczê³am siê strasznie ¶wieciæ (a wszystkie niedoskona³o¶ci, rozszerzone pory zosta³y podkre¶lone). Dodatkowo aplikacja - nak³ada³am go palcami, bo inaczej ciê¿ko by³o nie upudrowaæ wszystkiego doko³a.
u mnie odczucia by³y podobne
201804100943 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-16, 17:01   #14
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 2 304
Dot.: Puder per³owy 100%

4,5 gwiazdki

nie podra¿nia, nie uczula
ostro matuje (cera mieszana z tendencja do normanej)
wyg³adza skórê, a¿ do trzeszcz±cej g³adko¶ci
wydajny, przez co cena mi nie przeszkadza za ta ma³a ilo¶æ
wydaje mi siê, ¿e zapycha(?) lub wyrzuca zanieczyszczenia dzieki niemu - po tygodniowym uzywaniu dzieñ w dzieñ mam krosteczki z bialym czubem
nie bieli, ale ja mam skorki to bieli w tych miejscach (suchych) i podkresla skórki nawet jak przed nak³adaniem zniwelowa³am je do niewidoczo¶ci za pomoca kremu

czasem dodaje cynamonu dla zapachu, koloru i podniesienia jego w³a¶ciwo¶ci, wówczas przesusza, robi± mi siê szybko frêdzlowate skórki

¶wietne wykoñczenie filtrów bez wprowadzania zak³oceñ w ich dzia³aniu

sypie se wszedzie na wszystkie strony, jak i bambus, nakladam pêdzlem do ró¿u Bobbi Brown, uprzednio go obtrzepujac i mniej mam uswiniane dooko³a, za to d³u¿ej mi schodzi nakladanie
ogólnie jestem zadowolona,
tylko, ¿e ledwo wizê róznicê miêdzy nim, a bambusowym z jedwabiem

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2012-02-16 o 17:26
Silwena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-19, 06:49   #15
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie siêga wzrok;)
Wiadomo¶ci: 1 818
Dot.: Puder per³owy 100%

Przyspiesza gojenie krostek (pozostawiony na noc). Lekko bieli skórê, ale za to twarz nabiera takiej miêkko¶ci. Zmarszczki i rozszerzone pory s± mniej widoczne. Trzeba uwa¿aæ z ilo¶ci±, bo mo¿e przy nadmiarze stworzyæ efekt "cake face". Trochê matuje (ale minimalnie).
Ogólnie jestem zadowolona.
__________________
M³odo¶æ to...
prettysimple jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Surowce i pó³produkty kosmetyczne


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.