błagam o pomoc !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-09, 16:00   #1
JeJu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Exclamation

błagam o pomoc !!!


Witajcie,
Przebywam obecnie w Holandii i oracuje przy zbiorze jerzyn, są niestety spryskiwane jakimiś chemicznymi środkami. Na skórze pojawiają mi sie małe krostki, jak po ugryzieniu np. przez komara. Potem coś w nich sie zbiera- pekają... roznoszą sie mi po całym ciele. Normalnie jakbym miała dziury w skórze, smaruje je kremem o podobnym składzie do Sudokremu... nic nie pomaga. Strasznie swędzi, i dalej sie roznosi... wylewa sie z tego jakiś płyn.. osocze? Prosze o jakąś pomoc... może ktoś wie co to jest? jak to wyleczyć??
w tamtym roku byłam w tym samym miejscu i nie miałam podobnych problemów... Nie chce wrócić do polski z ciałem pokrytym ranami...

jestem zdesperowana... prosze o pomoc... ;( tutaj... w PW... cokolwiek...
JeJu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 16:54   #2
Adulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 104
Dot.: błagam o pomoc !!!

Pewnie odczyn alegiczny na opryski, tak jak się domyślasz. Zastosuj jakiś środek antyalergiczny -doustny,a najlepiej to do lekarza się wybierz.
Adulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 17:14   #3
blueeyes83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10
Dot.: błagam o pomoc !!!

wasz praodawca powinien zaopatrzyc was w kombinezony ochronne, nastomiast jezeli Ty spyskujesz powinnas miec maske. Jesli masz aspiryne sproboj zmieszac ja z niewielka iloscia wody, azpowstanie "papka" nanies ja punktowo (dziala to jako antybiotyk) jesl to nie pomoze powinnas jak njszybciej skonsultowac sie z lekarzem
blueeyes83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 20:49   #4
JeJu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: błagam o pomoc !!!

hmmm osobiście mam apap extra... ale raczej sie nie nada prawda? popytam o aspiryne, może koleżanki mają...



I nie, ja nie spryskuje tych jerzyn... ja tylko je zbieram... ale aż na krzakach i niektórych jerzynkach są białe plamki... A w tamtym roku nie miałam niczego... wszystko było w porządku.

Jeszcze jakieś pomysły ?
Biore swoje tabletki na alergie... Amertil. to wystarczy?
JeJu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 20:53   #5
Eteei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 15
Dot.: błagam o pomoc !!!

Spróbuj także wapno rozpuścić w wodzie i wypić, jestem alergiczką i jak nie mam pod ręką tabletek to to łagodzi objawy. Jednak może nie męcz się tak, skoro masz reakcję, to może być niezdrowe, z zaniedbanej alergii możesz dostać astmy
Eteei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 21:16   #6
wiolkaa85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 326
Dot.: błagam o pomoc !!!

Raczej zaopatrz sie w tabletki na alergie.
Ja tez nie mialam alergii, az po 21 latach zycia uczula mnei rpawie wszystko;-)
wiolkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 08:30   #7
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: błagam o pomoc !!!

Najlepiej zgłosić się do lekarza... Myślę że nawet w holandii na własną rękę może Pani kupić leki przeciwalergiczne (np. loratydynę , cetyryzynę), stosować 2 tabl wieczorem. Zmiany smarować sudokremem, to dobry pomysł i może ubrać jakieś dłuższe rękawiczki aby ograniczyć kontakt z substancją drażniącą.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-10, 13:32   #8
renata2705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 39
GG do renata2705
Dot.: błagam o pomoc !!!

moze masc na bazie cynku lub ichtiolu no i wydaje mi sie ze jest w tym przypadku potrzebny antybiotyk bo moja corka brala a miala i ma jeszcze cos w podobie...dziadostwo nie chce sie wyleczyc a bola ja jak diabli czasem to sa az po peknieciu fioletowe slady
renata2705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 16:12   #9
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: błagam o pomoc !!!

Cytat:
Napisane przez JeJu Pokaż wiadomość
Witajcie,
Przebywam obecnie w Holandii i oracuje przy zbiorze jerzyn, są niestety spryskiwane jakimiś chemicznymi środkami. Na skórze pojawiają mi sie małe krostki, jak po ugryzieniu np. przez komara. Potem coś w nich sie zbiera- pekają... roznoszą sie mi po całym ciele. Normalnie jakbym miała dziury w skórze, smaruje je kremem o podobnym składzie do Sudokremu... nic nie pomaga. Strasznie swędzi, i dalej sie roznosi... wylewa sie z tego jakiś płyn.. osocze? Prosze o jakąś pomoc... może ktoś wie co to jest? jak to wyleczyć??
w tamtym roku byłam w tym samym miejscu i nie miałam podobnych problemów... Nie chce wrócić do polski z ciałem pokrytym ranami...

jestem zdesperowana... prosze o pomoc... ;( tutaj... w PW... cokolwiek...
Cytat:
Napisane przez JeJu Pokaż wiadomość
hmmm osobiście mam apap extra... ale raczej sie nie nada prawda? popytam o aspiryne, może koleżanki mają...



I nie, ja nie spryskuje tych jerzyn... ja tylko je zbieram... ale aż na krzakach i niektórych jerzynkach są białe plamki... A w tamtym roku nie miałam niczego... wszystko było w porządku.

Jeszcze jakieś pomysły ?
Biore swoje tabletki na alergie... Amertil. to wystarczy?
Musisz pójść do lekarza, ewentualnie do apteki, po jakąś maść do smarowania tych zmian na skórze.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.