Więź z psem podstawą szkolenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-19, 10:58   #1
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171

Więź z psem podstawą szkolenia


Wpadłam na pomysł założenia tego wątku gdyż spotykam się z wieloma pytaniami z waszej strony i nagminnie się one powtarzają ,główny problem to jak zrobić żeby pies był posłuszny.
W stępem do jakiej kolwiek pracy z psem jest nawiązanie z nim więzi.
Wklejam tu linki do wykładów które przybliżą wam istotę psa i role jego w naszym życiu, jak budować więź oraz jak być z nim szczęśliwym

http://www.youtube.com/watch?v=nx9R4...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=3in-1...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=8tpAG...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=dq8Rp...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=7tjOR...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=P2Akp...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=H3ff8...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=NXIyy...eature=related

Edytowane przez winogronek
Czas edycji: 2009-08-19 o 11:23
winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 11:07   #2
silvi27
Raczkowanie
 
Avatar silvi27
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tu i tam ;-)
Wiadomości: 394
GG do silvi27 Send a message via Skype™ to silvi27
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Bardzo dobry pomysł
__________________
SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI BO TAK SZYBKO ODCHODZĄ...

Felcia Franuś
silvi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 16:06   #3
ladyanx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 171
GG do ladyanx Wyślij wiadomość przez MSN do ladyanx Send a message via Skype™ to ladyanx
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Genialne Wytrwale ogladam juz 3 filmik :} I takie pytanie sie nasuwa - czy doroslego psiaka mozna tez jeszcze uczyc?
ladyanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 16:08   #4
nurazuki
Zadomowienie
 
Avatar nurazuki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 180
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Jasne ze mozna czasami trzeba wiecej pracy ale psa w kazdym wieku mozna nauczyc czegos nowego
__________________


Bóg stworzył kobietę jako drugą bo uczył sie na błędach... w końcu zaczynał od zera
nurazuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 16:10   #5
ladyanx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 171
GG do ladyanx Wyślij wiadomość przez MSN do ladyanx Send a message via Skype™ to ladyanx
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez nurazuki Pokaż wiadomość
Jasne ze mozna czasami trzeba wiecej pracy ale psa w kazdym wieku mozna nauczyc czegos nowego
Ahh, wiec spróbuje narazie mojemu Erwinowi wychodzi tylko siadanie i podawanie lapy, chociaz tez nie tak, jak powinno no coz, poczytam, pogrzebie dziekuje bardzo!
ladyanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 16:13   #6
nurazuki
Zadomowienie
 
Avatar nurazuki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 180
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Spróbuj klikera
__________________


Bóg stworzył kobietę jako drugą bo uczył sie na błędach... w końcu zaczynał od zera
nurazuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 16:17   #7
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Odświeżam bo temat się oddala
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 15:37   #8
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

http://amichien.pl/petycja-coape.html !!!!
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 22:23   #9
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Ja mam własnie taki problem z moim psem. Jest to mieszaniec labradora z czymś,pies ma ok 9 miesiecy,od samego poczatku były z nim problemy,skakał na wszystkich(zwłaszcza dzieci) i gryzł. Mieszkamy w domu jednorodzinnym wiec pies ma mnustwo miejsca do biegania i to robi jakby miał ADHD,nie jest zły,ale nikt nie moze wejsc na podworko zeby on go nie ztaranował, mnie tez to dotyczy,nie przejde przez podwórko zeby nie być cała brudna,podgryziona i uśliniona. Biega koło mnie,szczeka i chwyta za ręke lub noge jak jest za mną. O smyczy moge zapomniec,nie umie na niej chodzic a jak go zapne to skacze gryzie ja i mnie. To duzy pies i nie daje sobie z nim rady,przewraca mnie. Gdy moj mąż jest w poblizu jest duzo lepiej ale maz calymi dniami pracuje i wiecej go nie ma niz jest a ja boje sie wlasnego psa. Do domu zadko go wpuszczam bo taranuje wszystko co na drodze,szafki,stolki,dywa ny,wszystko porozwalane,juz nie wiem co z nim robic i czy cos sie da zrobic z tak nadpobudliwym psem. Biega calymi dniami po ogromnym ogrodzie wiec to nie przez to ze nie ma ruchu,Co robić?
Aha dodam ze rozwazałam fachowe szkolenie ale on nie jest nauczony jezdzic autem wiec nie mam jak go dowozić na szkolenie,kilka razy jak byl maly to z nami jechal to wymiotował wiec zrezygnowalismy z zabierania go z soba.
__________________
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.

Edytowane przez martak110
Czas edycji: 2009-11-16 o 22:27
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 22:51   #10
jiggy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 140
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Najpierw
http://pies.onet.pl/13,2357,42,labra...t_artykul.html
http://pies.onet.pl/13,18070,42,gdy_...t_artykul.html
http://www.dogomania.pl/forum/f30/

Najlepiej poszukać dobrego szkoleniowca w waszej okolicy i zacząć od wizyt domowych.


Labrador się sam nie wybiega, zmęczy go praca z człowiekiem. Natomiast jeśli przez ostatnie ponad pół roku nic tego psa nie nauczyliście, o takich podstawach jak nauka chodzenia na smyczy nie wspominając to nie wiem na ile macie motywację by teraz się za to zabrać.
Zachowanie, które opisujesz to typowe psie zachowanie, a nie jakieś "problemy". Zwyczajnie w pewnym okresie nie ukształotowaliście jego zachowań na takie, które by wam odpowiadały.
Internet roi się od odpowiedzi na Twoje pytanie.
jiggy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 09:39   #11
miyya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 119
GG do miyya
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

heh moi dziedkowie tez mają taki problem i to prze ze mnie .. przyprowadziłam im do domu dość duze czarnego kundelka w typie nowofunlanda .. błąkał sie po okolicy i szkoda było do schroniska oddawać a ze ja wszystko zbieram to i on mi nie umknął .. no i jest dokładnie taki jak twój labek z tym ze oni nie mają czasu sie nim zajmować .. ( i takma wiele lepiej niz miałby w schronie ma swoją duzą ciepłą bude i całe podwórko do wybiegania , dobrą karme) brakuje mu jednak towarzystwa i dlatego jest taki nadpobudliwy . Myśle ze gdybys zabirała go na dłygie spacery i poświęcałą mu dużo uwagi tak żeby nie czuł tego niedosytu z braku człowieka w otoczeniu i przyzwyczaił sie do tego ze nie musi skakać na rzęsach zeby jakos zwrócić na siebie uwage byłoby z czasem dużo lepiek .. musiał by sie przyzwyczaić do tego ze codziennie spędzasz z nim dużo czasu i nie byłoby to wtedy takie nadzwyczajne dla niego .. ale masz racje najpierw rzeba go przekonać do smyczy a z tak duzym psem trzeba wiele cierpliwości i samozaparcia oczywiście nagradzania smakołykami ..
miyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 09:53   #12
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

martak110 co robicie w momentach kiedy on na was skacze i podgryza?
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 13:02   #13
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez winogronek Pokaż wiadomość
martak110 co robicie w momentach kiedy on na was skacze i podgryza?
Mówie nie wolno i chowam ręce,zatrzymuje sie i odwracam do niego tyłem,jak sie uspokoi wtedy go wołam i głaszcze (oglądało sie Viktorie na TVN Style hehe),ale gdy biore reke to znów skacze i tak w kółko. Sama nie wiem czy dobrze robie. Z wychodzeniem za drzwi tez probowałam ale nie działa. Najwiekszy problem to to ze on nie umie chodzić na smyczy
__________________
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 13:13   #14
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez martak110 Pokaż wiadomość
Mówie nie wolno i chowam ręce,zatrzymuje sie i odwracam do niego tyłem,jak sie uspokoi wtedy go wołam i głaszcze (oglądało sie Viktorie na TVN Style hehe),ale gdy biore reke to znów skacze i tak w kółko. Sama nie wiem czy dobrze robie. Z wychodzeniem za drzwi tez probowałam ale nie działa. Najwiekszy problem to to ze on nie umie chodzić na smyczy
Wiesz co on nie wie co znaczy to słowo Spróbuj kompletnie się do niego nie odzywać gdy będzie na was skakał odwracajcie się bokiem lub tyłem zachowujcie się jakby nie istniał dopiero po jakiś czasie nawet po pół godzinie zainicjuj jakąś zabawę,butelka plastykowa napełniona chrupkami rzućcie mu na ogród niech się nią zajmie. Najlepszy jest do tego zabawka kong ale jak nie nic takiego to butelka tez dobra,obserwujcie tylko czy nie zjada butelki aby tak naprawdę zmęczyć psa potrzeba do tego pracy węchowej ,chowajcie mu zabawki po ogrodzie niech ich szuka.Co do nauki nie wskakiwania na was każdy musi robić to samo bo na przykład jeśli jedna osoba złamie choć ze 2 razy tą zasadę zniszczy cała pracę, nikt nie może się wyłamać nawet goście
Kup halti on ci pomoże zapanować nad nim na spacerze http://pies.onet.pl/13,20938,1698,ja...t_artykul.html
a tak to wygląda http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1377

POZA TYM WARTO BY BYŁO NAUCZYĆ PSA KILKU ZWROTÓW KTÓRE UŁATWIAJĄ BARDZO ŻYCIE a są nimi "FE" lub "NIE", DO MNIE, SIAD, NA MIEJSCE, STÓJ,ZOSTAŃ.

http://www.wesolalapka.pl/porady/o-p...abradorem.html to nie ty napisałaś ? :P:P
__________________


Edytowane przez winogronek
Czas edycji: 2009-11-23 o 13:42
winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 17:09   #15
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez winogronek Pokaż wiadomość
nie to nie ja to pisałam z resztą to chyba pisał facet,ale moge sie pod tym podpisac
__________________
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 12:17   #16
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Dodaje stronkę swietnego specjalisty Iana Dunbara, moim zdaniem rewelacja w dziale "Podrecznik szkolenia" duzo cennych rad do których pytania nagminnie powtarzają się tu na forum.
http://www.dogstardaily.com/oryginał
http://translate.google.pl/translate...2F&sl=en&tl=pl wersja z tłumacza
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 11:34   #17
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

odkopuje, tym bardziej,że pasuje do ostatnich dyskusji
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 13:23   #18
Black70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łokolica Stylycy
Wiadomości: 5
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Temat jak dla mnie z racji wykonywanego zawodu idealny.

Propagować, namawiać do szkolenia psów ile się da i gdzie się da ! Nigdy nie jest za wcześnie na szkolenie psa, czasami może być już za późno.

Często słyszę od posiadaczy psów: mam problem z moim kochanym psem co oznacza mniej więcej tyle, że kochany = zaniedbany, a prawdą jest tylko problem i z psem i z właścicielem.

Edukować się, poświęcać czas i odpowiedzialnie zajmować się psami - sukces murowany
Black70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 15:05   #19
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

moj pies ma prawie 4 miesiace. pracujemy z nia odkad ja przywiezlismy do domu.

i tak mamy calkiem okrzesane szczenie, ktore wie, ze nie biega sie za rowerami, nie skacze sie na starsze pieski, bo to niekulturalnie i roznie skonczyc sie moze, umie siadac, lezec...ale przede wszystkim: przychodzi zawsze na "do mnie", a jesli wiemy, ze nie uslyszy lub nie zareaguje, bo jest zajeta np zabawa to na gwizdek.
uczymy sie kolejnych rzeczy-coraz lepiej idzia nam komenda "stoj", nie mamy juz prawie problemow z "nie rusz"-nawet z miski moj pies zaczyna jesc wtedy, kiedy mu na to pozwole.


mloda jest bardzo inteligentnym psem.
nie chce powiedziec, ze to jakis geniusz. to szczeniak. ma wzloty i upadki.

ale teraz tak: nie uczylismy jej tego wszystkiego za pomoca worka przysmakow. nasz pies jest z nami bardzo zwiazany i my te wiez pielegnujemy. nie chce miec psa, ktory kocha moja kieszen. chce miec psa, ktory kocha mnie.

do czego zmierzam: bylismy pierwszy raz z nasza mloda w psim przedszkolu. i tak: psy tam sa uczone metoda "na kieszen". za kazda glupote przysmaki.

przyklad: pies ma wejsc do wanienki i usiasc. no to ja kucam przy wanience, moj tz tez i mowimy do mlodej "chodz, nie wyglupiaj sie, to zwykla wanna, pan tu jest, pani tu jest, obronimy cie...no dawaj, mloda...odwazna dziewczyna". mloda niepewnie wchodzi do wanienki jedna lapa przednia my: "o widzisz, nic tu nie ma strasznego...". mloda wie, ze my chcemy, zeby to zrobila, zbiera sie w sobie...i nagle przychodzi pani, bierze smaczek i macha mojemu psu przed nochalem!!!
to jest skandal.

te psy zachowuja sie jak banda nieokrzesancow.
wskakuja na kazdeggo byle dorwac sie do jego kieszeni.
masakra.

i teraz mam dylemat-isc na nastepne zajecia czy olac sprawe?

moj tz mowi, ze miesiac pochodzimy do tej szkoly specjalnej, ale nie pozwolimy traktowac naszej mlodej jak idiotki, robocika na zarcie. oczywiscie juz powiedzial mi, co mi kupi, jak bede trzymac jezor za zebami i nic tej babce wrednego nie powiem))

ja mam mieszane uczucia. nie wiem, czy chce tam jeszcze isc, jestem coraz bardziej na nie.

wiecie...ja nie uwazam, ze psa nie wolno karcic. wolno.
dla jego wlasnego bezpieczenstwa.
mam szczenie, ktore zrobi dla mnie wszystko i nie chce tego zepsuc.

a wy co myslicie?
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-06, 23:22   #20
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

ja myślę że niestety traktujesz psa trochę za bardzo przedmiotowo,mała zrób to, zrób tamto, psa się szkoli,ale stopniowo i nie wszystko na raz, ona ma 4 ms i trochę tego wszystkiego za dużo,
a smakołyk to nic złego,tylko nagroda, Ty też dostajesz,choćby tą obiecaną za pójście do tej psiej szkółki, to czemu skoro TŻ Cię przekupuje to psu bronisz? jeśli potem umiejętnie się będzie dobierać rodzaj i częstotliwość nagrody do stopnia zaawansowania to nic złego, a co do kary to się nie wypowiadam,jest dużo napisane na ten temat,
zresztą polecam poczytanie książek o pozytywnym szkoleniu

Edytowane przez milkanika
Czas edycji: 2010-11-06 o 23:23
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 23:48   #21
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez milkanika Pokaż wiadomość
ja myślę że niestety traktujesz psa trochę za bardzo przedmiotowo,mała zrób to, zrób tamto, psa się szkoli,ale stopniowo i nie wszystko na raz, ona ma 4 ms i trochę tego wszystkiego za dużo,
a smakołyk to nic złego,tylko nagroda, Ty też dostajesz,choćby tą obiecaną za pójście do tej psiej szkółki, to czemu skoro TŻ Cię przekupuje to psu bronisz? jeśli potem umiejętnie się będzie dobierać rodzaj i częstotliwość nagrody do stopnia zaawansowania to nic złego, a co do kary to się nie wypowiadam,jest dużo napisane na ten temat,
zresztą polecam poczytanie książek o pozytywnym szkoleniu

przedmiotowo?!!!

wprost przeciwnie.
nie traktuje mojego psa jako robota na smakolyki.
gdyby te metode stosowac na dzieciach i za wszystko dawac im cukierki, to wyhodowalibysmy stado kretynow.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 00:18   #22
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
przedmiotowo?!!!

wprost przeciwnie.
nie traktuje mojego psa jako robota na smakolyki.
gdyby te metode stosowac na dzieciach i za wszystko dawac im cukierki, to wyhodowalibysmy stado kretynow.
Tylko że pies to nie człowiek , pies jest egoistą robi tylko to co będzie miało DLA NIEGO korzyść.
Jeśli nie dostanie czegoś co dostatecznie go zaspokoi w kwestii nagrody, nie będzie przyswajał wiedzy bo po co nic z tego nie ma, a radość właściciela go nie interesuje
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 09:03   #23
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez winogronek Pokaż wiadomość
Tylko że pies to nie człowiek , pies jest egoistą robi tylko to co będzie miało DLA NIEGO korzyść.
Jeśli nie dostanie czegoś co dostatecznie go zaspokoi w kwestii nagrody, nie będzie przyswajał wiedzy bo po co nic z tego nie ma, a radość właściciela go nie interesuje
taaa...ciekawe, ze np w kielcach istnieje szkola dla psow, w ktorej smakolyki sa zakazane.

moj pies jest zainteresowany mojaradoscia, bo szkole go budujac z nim wiez. i przyswaja wiedze swietnie.
a jaka widac roznice miedzy nasza mloda, ktora brzybiega na gwizdek i siada przy nodze a psami, ktorym wlasciciel musi pomachac torebka ze smakolykami...one sluchaja sie kazdego, kto ma wypchana kieszen. moj pies nie.

osobiscie jestem zwollenniczka szkolenia opierajacego sie o budowanie i poglebianie wiezi z psem i myslalam, ze o tym jest ten watek...
moze jest mi latwiej, bo moje zwierze kocha prace z czlowiekiem, jest skoncentrowane na przewodniku...w koncu zdecydowalam sie na rase mysliwska. ale naprawde jestem szczerze dumna z tego, co udalo nam sie osiahnac pracujac normalna, zdrowa metoda z nasza suka...jest inteligentna, pojetna, natychmiast sie uczaca dziewczyna, a nie robotem na cukierki.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 10:45   #24
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
taaa...ciekawe, ze np w kielcach istnieje szkola dla psow, w ktorej smakolyki sa zakazane.

moj pies jest zainteresowany mojaradoscia, bo szkole go budujac z nim wiez. i przyswaja wiedze swietnie.
a jaka widac roznice miedzy nasza mloda, ktora brzybiega na gwizdek i siada przy nodze a psami, ktorym wlasciciel musi pomachac torebka ze smakolykami...one sluchaja sie kazdego, kto ma wypchana kieszen. moj pies nie.

osobiscie jestem zwollenniczka szkolenia opierajacego sie o budowanie i poglebianie wiezi z psem i myslalam, ze o tym jest ten watek...
moze jest mi latwiej, bo moje zwierze kocha prace z czlowiekiem, jest skoncentrowane na przewodniku...w koncu zdecydowalam sie na rase mysliwska. ale naprawde jestem szczerze dumna z tego, co udalo nam sie osiahnac pracujac normalna, zdrowa metoda z nasza suka...jest inteligentna, pojetna, natychmiast sie uczaca dziewczyna, a nie robotem na cukierki.
Czy ja gdzieś napisałam, że nie można szkolić bez smakołyków?
Owszem można ale jest to już inna metoda tzw tradycyjna, a tej nie polecam początkującym.
Masz wybór wyjść od smakołyków,zabawek itd czyli coś na czym najbardziejpsu zależy psu i budowac swoja osobe ze skojarzeniem z czyms przyjemnym - być dawcą przyjemności, albo go korygować i za nie wykonane zadanie karcic róznymi bodzcami i jego uleglosc budować na lęku.
Co lepsze brak nagrody czy korekta nieprzyjemnym bodźcem wybór należy dla ciebie.
Ja szkole pozytywnie i na tym buduje wieź z psem.
Spaprane szkolenie pozytywne nie zrobi tylu zniszczeń co źle wykonane szkolenie tradycyjne.

Polecam lekturę wspaniałej książki "Pies i człowiek" Jean Donaldson
Pozwolę sobie zacytować bardzo ważny fragment:

" Bez motywacji nie ma nauki. Wszystkie zwierzęta motywowane są przez pokarm ,wodę, reprodukcję i unikanie nieprzyjemnych bodźców. Gdyby było inaczej,musiałyby zginąć.
Dla niektórych bardziej rozwiniętych zwierząt ,motywacje może stanowić zabawa,zainteresowanie z czyjejś strony,okazja do nawiązania kontaktów socjalnych i ciekawość.
Motywujące mogą tez być sygnały reprezentujące któryś z głównych motywatorów, ale pod warunkiem, że są one ściśle ze sobą związane i skorelowane w czasie.
Takim sygnałem może być pochwała, która oznacza dla psa tyle, ze rośnie prawdopodobieństwo, iż zaraz pojawi się prawdziwy motywator.
Jeśli nie stosujesz wzmocnienia pozytywnego, to skończysz jak wszyscy wyznawcy starych teorii - pies będzie wykonywał komendy ze strachu przed korekcją, choćbyś sam był przekonany, że robi to dla ciebie. Dość żałosne, prawda?"
__________________


Edytowane przez winogronek
Czas edycji: 2010-11-07 o 11:12
winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 11:23   #25
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

czy ja dobrze widzę,opowiadasz o psie mając go miesiąc? odezwij się jak tam Twoja musztra przebiega gdy pies skończy rok,a najlepiej gdy będą pierwsze przełomy, bo jak moja była szczeniakiem to latała za mną i też robiła wszystko, normalne szczeniaki zazwyczaj tak mają, a to jak właściciel wykorzysta ten okres procentuje bądź nie w przyszłości,
a skoro mówimy już o ludziach, to współczuję dzieciom wychowanym na musztrze, no i w takim razie twój tz źle robi, bo Cię przekupuje,nie powinien tego robić, bo albo idziesz gdzieś dla jego radości albo masz karę, a co,żadnych nagród, tylko karanie, przecież nie można być takim rozwydrzonym


a jeszcze jedno,mam psa, który dostaje ode mnie smakołyki (nie co komendę i nie naprowadzam, po prostu za wykonane zadanie jest pochwała słowna i pogłaskanie,zabawa, albo smakołyk i w miarę uczenia nie za każdym razem,ale potwierdzam i utwierdzam psa głosem ,że dobrze zrobił) i nie będę mojemu psu żałować kasy na smakołyki, a i przynajmniej mój pies pracuje z każdym,nie tylko z tym kogo się boi i wcale nie musi widzieć smakołyków, radzę wpierw się zapoznać się z tym co się wyśmiewa

Edytowane przez milkanika
Czas edycji: 2010-11-07 o 11:32
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 11:55   #26
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

musztra...?

dziewczyny...wyluzjcie.
jaka musztra?

ja po prostu nie wyszlam od smakolykow ani zabawek.
mojemu psu zalezy na mnie.
i to jest najwazniejsze.

piszecie o wiezi z psem.
z kim pies ma czuc wiez: z wami czy wasza kieszenia?
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 12:12   #27
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
musztra...?

dziewczyny...wyluzjcie.
jaka musztra?

ja po prostu nie wyszlam od smakolykow ani zabawek.
mojemu psu zalezy na mnie.
i to jest najwazniejsze.

piszecie o wiezi z psem.
z kim pies ma czuc wiez: z wami czy wasza kieszenia?
Opisz mi jak szkolisz swojego psa i dlaczego sądzisz że psu na tobie zależy ?
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 12:21   #28
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez winogronek Pokaż wiadomość
Opisz mi jak szkolisz swojego psa i dlaczego sądzisz że psu na tobie zależy ?
a twojemu na tobie nie?
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 12:53   #29
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość

ja po prostu nie wyszlam od smakolykow ani zabawek.
mojemu psu zalezy na mnie.
i to jest najwazniejsze.
Pies to egoista. Pies nie robi nic dla Ciebie, tylko robi to co mu się opłaca. Taka jest prawda - chociaż oczywiście fajnie by było gdyby psy robiły coś dla człowieka bezinteresownie. Jednak tak nie jest. Pies robi to, co według niego przyniesie mu jak najwięcej korzyści. Dlatego w szkoleniu stosuje się nagrody.
Oczywiście można stosować nagrody w postaci okazywania radości, głaskania itp. Jednak to już na dalszym etapie szkolenia. Uważam, że przy szkoleniu szczeniaków motywacja/nagrody powinny być większe, niż tylko radość właściciela.
Proponuję przeczytaj kilka książek na temat psiej psychiki, to Tobie wiele pomoże. Wtedy zrozumiesz swojego psa a nie będziesz go uczłowieczać.

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
piszecie o wiezi z psem.
z kim pies ma czuc wiez: z wami czy wasza kieszenia?
Pomiędzy psem a przewodnikiem musi być więź. Pies powinien Tobie ufać, co nie znaczy, że będzie robił coś za darmo. Zresztą, czy ludzie pracują za darmo - nie - otrzymują za to pieniądze. Tak samo pies. Za pracę powinien otrzymać nagrodę. Szkolenie to duży umysłowy wysiłek dla psa. Po nim będzie bardziej zmęczony, niż po bieganiu za piłeczką... Dlaczego, więc nie ma otrzymać nagrody??? Jedne psy wolą smakołyki inne zabawki, ale powinny otrzymywać nagrodę.

Ponadto, szczenie to jeszcze psie dziecko. To, że skacze na inne psy to normalne. Ono chce się bawić. Oczywiście, nie powinno się pozwolić na skakanie, na ludzi. Jednak to nie znaczy, że nie należy dawać smakołyków.... Można tego szczeniaczka nauczyć.

Jak napisała Winogronek. Przeczytaj kilka książek np. Jean Donaldson, Zofii Mierzwińskiej, czy Stanley'a Coren'a.
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."

Edytowane przez tygrysia
Czas edycji: 2010-11-07 o 13:00 Powód: dopisek
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 13:10   #30
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
a twojemu na tobie nie?
Nie odpowiada się pytaniem na pytanie Tygrysia w zasadzie wszystko już objaśniła.
Myśl jak pies nie jak człowiek obcując z tym zwierzęciem
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.